2011.12: yoyo@home

Zaczęty przez Arthusp, 01 Listopad 2011, 10:54

Co policzymy w grudniu?

ABC@home
3 (4.6%)
AlmereGrid
1 (1.5%)
CAS@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Climateprediction
0 (0%)
Collatz Conjecture
1 (1.5%)
Constallation
0 (0%)
Correlizer
0 (0%)
Cosmology@home
0 (0%)
DNA@Home
1 (1.5%)
Docking@home
0 (0%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
eOn
0 (0%)
Evo@home
0 (0%)
FreeHAL@home
2 (3.1%)
Gerasim
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
0 (0%)
GPUGRID
2 (3.1%)
IBERCIVIS
0 (0%)
Leiden Classical
0 (0%)
LHC@Home
14 (21.5%)
Malaria Control
2 (3.1%)
Mersenne@home
2 (3.1%)
MicroFluids@home
1 (1.5%)
MilkyWay@home
1 (1.5%)
mopac@home
0 (0%)
NFS@Home
5 (7.7%)
Orbit@Home
0 (0%)
POEM
7 (10.8%)
Primaboinca
0 (0%)
PrimeGrid
1 (1.5%)
QMC@home
0 (0%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
RNA World
0 (0%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home Beta
1 (1.5%)
SIMAP
0 (0%)
Spinhenge@home
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
The Lattice Project
0 (0%)
uFluids
0 (0%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
YAFU
0 (0%)
Yoyo@home
18 (27.7%)
LHC Test4Theory@Home
3 (4.6%)

Głosów w sumie: 65

Głosowanie skończone: 22 Listopad 2011, 07:16

Sergeant

Myślę, że nie będzie źle z próbkami do LHC. Od początku listopada z dwudniową przerwą liczę cały czas projekt i próbki są. Najwyżej nie zdobędziemy kilka mln. punktów za miesiąc dla projektu.

Przecież w projekcie tym mamy tylko 2,5mln. pkt. Co to jest dla tak bardzo naukowego projektu? Teraz jest szansa podgonić projekt, bo poprzednimi czasy nie dało się zrobić go pm. Próbek było jak na lekarstwo, teraz to można powiedzieć pławimy się w próbkach do niego. Do tych ostatnich zmian miałem nastukanych trochę ponad 4tys. punktów. A teraz od września dobiłem do 22tys.

Skoro z poprzedniego miesiąca ma już tak dużo głosów, to jedyna szansa na to, aby został ten projekt pm. Jak teraz nie wyjdzie, to pewnie już nigdy się nie uda.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

legis


sknd

jakie są wymagania sprzętowe tego lhc? ruszy spokojnie (i tak żeby komp nadawał się w tym czasie do użytku) na dwurdzeniu z 1 giga ramu?

PanStaszek

Cytat: sknd w 09 Listopad 2011, 19:54
jakie są wymagania sprzętowe tego lhc? ruszy spokojnie (i tak żeby komp nadawał się w tym czasie do użytku) na dwurdzeniu z 1 giga ramu?

Wg WUProp@home 50-55MB Ram na jajo. Dokładnie tyle u mnie zżera.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Sergeant

"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

pawg




HaNocri

Wydaje się, że grudzień zaklepany jest już dla LHC, głos pójdzie pewnie na poczet projektu na styczeń 2012, a że nie mogę się zdecydować to zdecyduje random() w postaci 1 złotego polskiego. :whistle:
Głos na POEM

mihal83


mimeq

Glosowac na yoyo@home :whip: jak nie bedzie WU LHC liczymy 2 projekt w kolejnosci  %) Trzeba powalczyc (sportowo) z PNT (zdetronizowali nas z 1 miejsca)


Karlik

Tylko LHC oznacza LHC@Home 1.0? Jeżeli tak to czemu w głosowaniu nie uwzględniono Test4Theory (niby jeszcze jakiś czas temu było invite only, ale można było dać do rozważenia)? Niby oba należą do CERNu, ale technicznie to dwa różne projekty (chyba, że osobie odpowiedzialnej za PM chce się sumować oba).

Sergeant

Jeżeli to nie problem sumować punkty, to można oba LHC liczyć w grudniu.

A yoyo niech będzie w styczniu.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Arthusp

Cytat: Karlik w 15 Listopad 2011, 22:54
Tylko LHC oznacza LHC@Home 1.0? Jeżeli tak to czemu w głosowaniu nie uwzględniono Test4Theory (niby jeszcze jakiś czas temu było invite only, ale można było dać do rozważenia)? Niby oba należą do CERNu, ale technicznie to dwa różne projekty (chyba, że osobie odpowiedzialnej za PM chce się sumować oba).

LHC Test4Theory@Home to LHC 2.0. Z tego, co patrzyłem ostatnio, to jakiś przestój i/lub mieli bardzo mało próbek - nie śledzę tego na bieżąco. Ale faktycznie - projekt, mimo że beta, zasługuje już na bycie pełnoprawnym kandydatem do PM.

Tobas

Test4Theory cały czas liczę na jednej maszynce i daje próbki.
Tym samy mój głos w tym miesiącu na ten oto projekt ;)

Sebastian M. Bobrecki

A ja zachęcam wszystkich do Mersenne@home. Projekt relatywnie nowy i wiem z pewnego źródła ;) że przyda mu się wsparcie :attack::whip:
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Karlik

Cytat: Tobas w 16 Listopad 2011, 09:41
Test4Theory cały czas liczę na jednej maszynce i daje próbki.
Tym samy mój głos w tym miesiącu na ten oto projekt ;)
Ja też głosuję za T4T, jakoś SixTrack mi zupełnie nie podchodzi.

kacperek70


RAD-Poland

Cytat: sergeant w 01 Listopad 2011, 17:27
A czy można byłoby liczyć oba projekty LHC jako pm? Czy byłby kłopot z podliczaniem?

Jest niemal pewne, że projektem miesiąca zostanie LHC 1.0

Jeśli taka będzie wola to oba projekty: LHC1.0 (LHC@home SixTrack) i LHC 2.0 (Test4Theory@home) można będzie liczyć jednocześnie.
Obecnie LHC2.0 miałoby małe szanse na zostanie samodzielnym projektem miesiąca, ze względu na wymagania (sporo pamięci posiadanie/uruchamianie wirtualnych maszyn, średnią stabilność). Przy rozwiązaniu jakie zostało zaproponowane możliwe jest lepsze dobranie projektu do możliwości technicznych.

Co do punktów, to można zrobić dwa zestawienia, osobne dla każdego z projektów i zsumować po zakończeniu PM o ile nie powstanie wcześniej skrypt sumujący punkty przy każdej aktualizacji statów.

Zaproponowane rozwiązanie tworzy precedens w naszym PM dlatego powinniśmy poddać je pod głosowanie, zwłaszcza, że w przyszłości możnaby wykorzystać jego wyniki dla projektów wybieranych jako PM które posiadają swoje wersje "testowe"
Rosetta@home + RALPH@home
Einstein@Home + Albert@Home
SETI@home + SETI@home/AstroPulse Beta

dla przykładu  do Climateprediction.net automatycznie są doliczane punkty z projektu CPDN Beta

Za dwa dni kończy się głosowanie na PM grudnia i będzie jeszcze kilka dni na podjęcie decyzji, akceptacja/odrzucenie zaproponowanego rozwiązania raczej nie wpłynie na wyniki głosowania na wybór projektu miesiąca.

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Arthusp


Bober

RAD możesz też przygotować się na łapanie stat z projektu zapasowego - LHC w tej chwili praktycznie nie ma próbek. Jeśli w grudniu się nic nie zmieni, PM sprowadzi się do rywalizacji w projekcie nr 2.



Tomasz R. Gwiazda

rozumiem ze pkt z zeszlego miesiaca o tym zdecydowaly?

migawron

Czyli mamy zwycięzcę!

LHC :attack:

a YOYO otrzymuje zaliczkę w postaci 18 głosów na styczeń? Oraz status rezerwowego projektu na grudzień

Może powalczymy o wyprzedzenie PNT w YOYO...



Sergeant

Ale dopiero w styczniu powalczymy w yoyo, a teraz LHC. Chyba, że coś wykluje się z "fuzji".
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

apohawk

No good deed goes unpunished.

Slavkoyama

Łoj, ciężko będzie zrobić z tego PM:


Czyli do kiedy LHC ma czas na porządne ruszenie?

kacperek70

LHC i LHC2 nie mają próbek. Chyba czas na zmiany

Karlik

Z tego co widzę to LHC2 ma próbki cały czas. Inna sprawa, że żeby liczyć więcej niż jedną próbkę na tym samym komputerze trzeba trochę kombinować (jest opisane na forum projektu), trzeba utworzyć własne maszyny wirtualne CERNu. Nie próbowałem, więc nie powiem czy to skuteczna metoda  :whistle:

Tomasz R. Gwiazda

przagieliscie tym razem z tym zapalem w liczeniu pewnych projektow :D
bardziej problematycznego nie mozna bylo wybrac :)

Sir_Behemoth

LHC - a miało być tak pięknie... :dunno:

Karlik

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 25 Listopad 2011, 08:35bardziej problematycznego nie mozna bylo wybrac :)
To jeszcze na deser informacja, że żeby liczyć LHC2 na linuksie jako daemon (bezokienkowo) trzeba zrobić własną aplikację ("anonymous platform" - źródła są na necie, trzeba je tylko lekko zmodyfikować i skompilować)  :closedeyes:

Slavkoyama

Jak dla mnie liczenie LHC2 jako projektu miesiąca nie ma sensu. Ja sobie to liczę tylko nocami, bo mi VirtualBox zżera za dużo zasobów (jakoś tak mam), no i tylko na jednym rdzeniu. Ale to moje problemy i zrozumiem, jeśli inni będą chcieli to liczyć w ramach PM. Ale chyba zgodnie z zasadami powinniśmy zacząć liczyć Yoyo, prawda? Bo na LHC2 zagłosowało tylko 3 osoby.


kacperek70

myślę, że Moderatorzy do wtorku powinni podjąć ostateczną decyzję...

ryszard.korczyk

Jak dla mnie LHC2 też jest bez sensu. Mam chyba :) 6 maszyn liczących i jak na każdej mam robić jakieś podchody VM to mi się nie chce. Przegapiłem głosowanie, ale wolałbym yoyo.

Arthusp

Cytat: kacperek70 w 25 Listopad 2011, 15:43
myślę, że Moderatorzy do wtorku powinni podjąć ostateczną decyzję...

To raczej nie kwestia Moderatorów - zasady zabawy są proste: większość w głosowaniu wybrała taki projekt, a nie inny. To liczymy taki projekt, a nie inny. Jak nie ma próbek, to liczymy drugi projekt (czyli Yoyo@home).
Wątkiem pobocznym jest czy będziemy łączyć LHC z LHC2, ale to się okaże niebawem - w wątku na ten temat jest bardzo spokojnie, dwie wypowiedzi za, jedna przeciw, zobaczymy, czy to się przełoży na głosy (patrz: http://www.boincatpoland.org/smf/projekt-miesiaca/laczenie-projektow-w-pm/).

Szczęśliwie się układa, że Yoyo karmi nieźle (prawda?), więc SKB będzie miał co liczyć.  :)

Przypominam (do znudzenia): pamiętajmy, że to tylko zabawa, każdy ma wolną rękę i wręcz nakazane jest liczenie zgodnie ze swoimi upodobaniami.

HaNocri

Może do grudnia sypną nowymi próbkami LHC... Póki co można liczyć tylko na jakieś pojedyncze ochłapy, dostałem dzisiaj tylko dwa WU.

PanStaszek

Ja tu nie widzę żadnego problemu. Głosowanie wygrał LHC więc czekamy (a mamy jeszcze 5 dni) czy zacznie normalnie karmić, a jeśli nie to liczymy YOYO. Jak dla mnie nie ma mowy o liczeniu LHC2 który zdobył raptem 4 głosy.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

apohawk

2011-11-25 23:22:44 | lhcathome | Requesting new tasks for CPU and ATI GPU
2011-11-25 23:22:47 | lhcathome | Scheduler request failed: HTTP file not found

Rzucili troszkę próbek (ok. 300 jak spojrzałem), ale niestety nic z tego.
No good deed goes unpunished.

Merki

Witam, to mój pierwszy post na Forum więc chciałbym się ze wszystkimi przywitać (wizytówkę uzupełnię później) ;)

Dwa dni temu zacząłem przygodę z liczeniem, a LHC wybrałem na swój pierwszy projekt (obecnie dzieli z leksza zasoby z Einsteinem i innymi projektami-tylko, że poza Einsteinem nie liczy mi innych próbek-to zależy jakoś od ilości obecnie liczonych innych próbek czy po prostu ich tam brakuje?) Póki co ciągle dosyłane są z LHC nowe próbki (mówie o SixTraxie) więc nie rozumiem czemu piszecie, że ich nie ma ;)

Pozdrawiam

Merki