Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Gdzie OC samochodu?

Zaczęty przez apohawk, 08 Kwiecień 2012, 10:04

apohawk

Powoli się przymierzam do kupna jakiegoś taniego auta i niestety jest przymus bycia ograbionym przez OC. Czytając wątek o kontach bankowych stwierdziłem, że spytam o rady i doświadczenia kamratów, a co se będę żałował  :attack:
Póki co, przejrzałem jakieś formularze/kalkulatory OC na necie, mina trochę zrzedła. Ale i tak spytam, w jakich firmach kamraci macie OC, jak te firmy oceniacie pod względem ceny i obsługi. Jeśli to nie tajemnica, to jeszcze ile płacicie i za jaki samochód.
Poproszę także o opinie na temat AC, czy w ogóle jest sens się w to bawić? Jak widzę, że mi naliczają 1/5 wartości samochodu, to wolę tą kasę wydać na ewentualne naprawy we własnym zakresie.

Temat jest dla mnie kompletnie nowy, bo nigdy wcześniej się tym nie interesowałem, więc teraz nadrabiam zaległości.
No good deed goes unpunished.

AL

Więc tak jeśli tylko OC - to nie interesuje Cię poziom i jakość obsługi - bo w razie szkody nie Ty będziesz się męczył z ubezpieczycielem - tylko poszkodowany. W takim wypadku szukamy po prostu najtańszego na rynku.
Jeśli ma być też AC - to w takim układzie poza ceną musisz też wziąć pod uwagę poza ceną - obsługę. Myślę, że AC opłaca się brać w kilku wypadkach:
-w miarę świerzy lub wręcz nowy samochód,
-parkowanie pod chmórką w niepewnej okolicy (pod blokiem itp.)
-podejrzenie dużej szkodowości (tzn. jesteś młodym kierowcą lub kierowniczką i w początkowej karierze za kółkiem podejrzewasz, że mogą Ci się przytrafić drobne czyt. kosztowne przygody - wtedy wykupione wcześniej AC - trochę je zamortyzuje i rozłoży w czasie - wyższa składka w latach następnych).

Ja sam korzystam tylko z OC (mam 3 starsze samochody, parkuje w bezpiecznej okolicy czyt. na posesji w garażu i jeżdżę bez szkodowo od 14 lat - czyli od momentu zdobycia prawo jazdy).
OC miałem kiedyś w PZU - nie polecam. Od kilku lat wykupuje je za pośrednictwem mojego konta w m-banku (minus jest taki, żeby skorzystać z tego ubezpieczenia - musisz mieć konto w m-banku). Nazywa się to BRE-Ubezpieczenia czy jakoś tak i co roku za pomocą kalkulatora obliczam sobie składkę mając do wyboru trzech ubezpieczycieli (mDirect TUiR S.A., Benefia, HDI).

Za Punto mk1 95' 1.1 zapłaciłem w marcu 296zł (OC z NNW - w zeszłym roku blisko 50 zł mniej płaciłem - za to jeszcze w PZU parę lat temu płaciłem ponad 450).
Za Sejacza j.w.
Za Mazdę 2 04' 1.4 zapłaciłem w grudniu 2012 ok. 350zł (nie pamiętam dokładnie, ale kwota była za to porównywalna do tej z 2011 roku i tu też OC+NNW).

Tylko, że ja mam maksymalne zniżki i wiek ponad 28 lat. Mój kolega z pracy sprzedał ostatnio auto - bo wyszło mu, że za OC+NNW bez zniżek i ze zwyżką za wiek musiałby zapłacić 1700zł - a auto było warte max. 1500zł. No i jeździ teraz autobusem XD

Jak ostatnio robiłem rozeznanie po innych ubezpieczeniach, avivy, link directy itp. - to nijak poniżej 400 u nich nie wychodziło. Ale wiele też zależy od miejsca w którym mieszkasz, np. w LINK4 gdybym ubezpieczał auto w Warszawie - to wychodziło korzystnie - ale już dla małych miast i miasteczek wychodziło zdecydowanie nie korzystnie (a mieszkam w niedużym miasteczku na południu Polski).

Preszus

W związku z tym, że 2 m-ce temu kupiłem nowy (prawie :P) samochód, to miałem okazję przetestować różne kalkulatory i poczytałem trochę na necie na temat ubezpieczeń. Jest jedna podstawowa zasada: samo OC kupuje się tam gdzie jest najtaniej. Jeżeli nie masz zamiaru brać AC, to polecam Link4. OC w Link4 jest o 20-50% tańsze niż w innych ubezpieczalniach a gwarantuje oczywiście to samo.

http://stats.free-dc.org/pgridtag.php?id=108303&theme=1


apohawk

Kalkulator Link4 już przerabiałem i przegrywa o jakieś 30% z MTU. Generalnie, jak widzę ceny OC jakie mi wyliczają, to  :fright:
No good deed goes unpunished.

Cyfron

a ja polecam przejść się do salonu swojego samochodu w okolicy i tam się zapytać o ubezpieczenie. Często mają tam stanowisko z ubezpieczeniami samochodu i muszę powiedzieć, że nic nie przebija tamtejszej ceny.
Ja mam Renault Megane II kombi. Patrzyłem po różnych kalkulatorach, linki, m-banki i inne, ale Allianz w salonie Renault w Jaworznie przebił WSZYSTKIE oferty. Mam Pełny pakiet (no maks OC, max AC i inne pierdoły) i dałem za to teraz jakieś 1500 (w PZU np chcieli za to samo ponad 6k PLN  %) ) Link4 i inne chcieli więcej o przynajmniej kilka stówek.
Reasumując - zapytać sie u dealera swojego samochodu w okolicy, bo często mają fajnie wynegocjowane stawki :)

Preszus

Cytat: apohawk w 08 Kwiecień 2012, 12:47
Kalkulator Link4 już przerabiałem i przegrywa o jakieś 30% z MTU. Generalnie, jak widzę ceny OC jakie mi wyliczają, to  :fright:

Widocznie zależy od miejscowości w której się mieszka i od innych czynników. Sprawdziłem MTU i dla mnie jest 20% drożej niż w link4.  :whip:

http://stats.free-dc.org/pgridtag.php?id=108303&theme=1


Tobas

Apohawk:

We Wrocławiu polecam agencję Grzegorza Drużkowskiego:

http://www.gdubezpieczenia.pl/

Korzystam z ich usług x lat i w zasadzie co roku zmieniam OC, bo co roku inna firma jest tańsza - oni pośredniczą i robią to dobrze.

migawron

Cytat: Cyfron w 08 Kwiecień 2012, 12:55
a ja polecam przejść się do salonu swojego samochodu w okolicy i tam się zapytać o ubezpieczenie. Często mają tam stanowisko z ubezpieczeniami samochodu i muszę powiedzieć, że nic nie przebija tamtejszej ceny.
Ja mam Renault Megane II kombi. Patrzyłem po różnych kalkulatorach, linki, m-banki i inne, ale Allianz w salonie Renault w Jaworznie przebił WSZYSTKIE oferty. Mam Pełny pakiet (no maks OC, max AC i inne pierdoły) i dałem za to teraz jakieś 1500 (w PZU np chcieli za to samo ponad 6k PLN  %) ) Link4 i inne chcieli więcej o przynajmniej kilka stówek.
Reasumując - zapytać sie u dealera swojego samochodu w okolicy, bo często mają fajnie wynegocjowane stawki :)

Potwierdzam, również korzystam z allianza za pośrednictwem dealera renault - rewelacja zarówno cenowo jak i pod względem poziomu obsługi. Natomiast jeśli tylko oc, to tak aj napisali powyżej, decyduje cena.



apohawk

Będę kupował używany, a nie nowy, więc autoryzowany dealer chyba odpada?
No good deed goes unpunished.

Cyfron

dlaczego? Ja też kupiłem i mam używany - ubezpieczyłem u dealera :)

apohawk

nie wiem dlaczego, tak mi się wydawało. uprzedzałem, że temat jest dla mnie nowy  :shame:
No good deed goes unpunished.

AL

Może być i używany - byle danej marki.

Troll81

a ja powiem tak. Zaufany multiagent to podstawa. Ja mam takiego i wylicza mi najtańsze OC co roku. mieszka w Nysie. Za to ma stałego klienta i o to mu chodzi. Ubezpieczenie maiłem już chyba w 20 towarzystwach. Łącznie z samopomocą chłopską. OC jest dla moich ofiar a nie dla mnie :D

Martin Fox

Dokładnie - multiagent i masz porównanie w jednym miejscu, wyliczone dla ciebie. A jeśli chodzi o AC to nie wszyscy chcą dawać na starsze auta :P Więc pytanie czy w ogóle jest sens się nad tym zastanawiać czasami :P

jaazoo

#14
Ahoj!
Dokładnie, a jeszcze dodam, że im więcej taka multiagencja ma ubezpieczycieli w ofercie, tym lepiej, bo dostajesz pełen przegląd. Najwięcej, bo coś koło 16-17, ma [moderacja]. Polecam, niedawno odkryłem i bardzo zadowolony jestem, bo wszystko przez neta można zrobić:)

Edit by moderator:
Proszę nie zakładać konta w celu reklamowania swojej firmy!

Tomasz R. Gwiazda

mi ktos polecal

http://rankomat.pl/

ale nie wiem, nie kozystalem

migawron

Ostatnio podczas tankowania na BP miła pani namawiała mnie na OC u nich, ale nie miałem czasu rozmawiać. Korzystał ktoś z ich oferty? Faktycznie tanio, czy lipa?



stiven

Przy OC liczy się tylko i wyłącznie cena więc tak trzeba wybierać aby było jak najtaniej. Kumpel ostatnio ubezpieczał się w https://www.youcandrive.pl/direct/ i dostał takie zniżki o jakich u agenta mógł tylko pomarzyć. Jako młody ojciec dostał OC o 600zł taniej niż w PZU.