Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Za Polskę ! Do boju ! Grzegorz Roman Granowski

Zaczęty przez Grzegorz R. Granowski, 19 Marzec 2021, 20:25


Grzegorz R. Granowski


Grzegorz R. Granowski

Sz. Kamracie Tomaszu ... proszę o raz jeszcze wysłanie PM, jak dwie wysyłałem do Kamrata to mi Twoje umknęły ... milana proszę dla PG, ustawiłem Plutona dla SoB - 8 rdzeni na WU ...

pozdrawiam, Grzegorz

Grzegorz R. Granowski

Sz. Kamracie - proszę, mam już przygotowane ustawienia dla milana pod SoB ... ecmy są piękne, ale SoB ważniejsze ... jeżeli mogę to proszę o wysłanie raz jeszcze wiadomości, bo gdy pisałem do Ciebie, umknęły mi Twoje ... pozdrowienia, Grzegorz

Grzegorz R. Granowski

Kamracie Tomaszu - czy czekamy na przeliczenie yoyo, czy może przełączamy na Pluto w pg pod SoB ...?

yoyo piękne, ale SoB gdyby wpadł, to byłaby ... Radość dopiero, ... serdeczności, Grzegorz Roman Granowski


Grzegorz R. Granowski

już ustawiłem ... SoB 8 próbek dla milan epic 8 core ... na 8 rdzeni, czekam na zadania, dałem dwa  zadania jako bufor ...

Grzegorz R. Granowski


Grzegorz R. Granowski


Grzegorz R. Granowski

a czy Sz. Kamrat ma te epici milan już zamówione ? Grzegorz

SzaMoT🍀

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 02 Maj 2023, 10:39
a yoyo odłączmy, proszę ...
11 zadań yoyo czeka na dokończenie, 2 pobrane dla SoB


Zamówienie po świętach

Grzegorz R. Granowski

rozumiem ... a może, jeżeli to nie problem, zostawmy ilość vpsów jak teraz ... chyba, ze Kamrat zobligował się do wynajęcia ... wtedy oczywiście zwiększamy flotę ...  :parrrty:

SzaMoT🍀

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 02 Maj 2023, 10:56
rozumiem ... a może, jeżeli to nie problem, zostawmy ilość vpsów jak teraz ... chyba, ze Kamrat zobligował się do wynajęcia ... wtedy oczywiście zwiększamy flotę ...  :parrrty:

Nie ma musu, może zostać taka ilość jak obecnie, i tak jest spora, 4x16 core EPIC, 48 core, 8 core EPIC MILAN :facepalm2:

Grzegorz R. Granowski

to zostawiamy jak jest - chyba, że będzie jakaś "dobra opcja", ale pod yoyo czyli dużo, dużo ramu ... pozdrowienia, Grzegorz Roman Granowski

Grzegorz R. Granowski

te kilka próbek yoyo możemy skasować, bardzo liczę na SoB - Priorytet ... Grzegorz

Grzegorz R. Granowski

Kolega Kamrat zrobił "czary - mary" i miałem dostęp do boinc taska ...  ;)

SzaMoT🍀

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 02 Maj 2023, 11:04
to zostawiamy jak jest - chyba, że będzie jakaś "dobra opcja", ale pod yoyo czyli dużo, dużo ramu ... pozdrowienia, Grzegorz Roman Granowski

Znalazłem dedykowaną maszynę z najnowszym AMD z 3d

AMD Ryzen™ 9 7950X3D
procesor
16 rdzeni / 32 wątki przy 4,2 GHz
Generacja :
Rafał (Zen 4)
Baran
128 GB DDR5 ECC
Napędy
min. 2 x 1,92 TB NVMe SSD Datacenter Edition (Gen4)


Cena
134,07 €
miesięcznie  + 47,97 € jednorazowa opłata instalacyjna
Cena zawiera 23 % VAT ,


Spora maszyna aż szkoda by było tylko dla BOINC XD

SzaMoT🍀

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 02 Maj 2023, 11:53
Kolega Kamrat zrobił "czary - mary" i miałem dostęp do boinc taska ...  ;)

Jasne
https://www.teamviewer.com/pl/rozwiazania/pulpit-zdalny/

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 02 Maj 2023, 11:59
Cytat: Grzegorz R. Granowski w 02 Maj 2023, 11:53
Kolega Kamrat zrobił "czary - mary" i miałem dostęp do boinc taska ...  ;)

Jasne
https://www.teamviewer.com/pl/rozwiazania/pulpit-zdalny/

team viewera mam akurat zainstalowanego ... a 200 euro trochę drogo ...

SzaMoT🍀

Cytateam viewera mam akurat zainstalowanego ... a 200 euro trochę drogo ...
Podaj na PW dostęp ID i hasło, za 15 minut będziesz miał wgląd do VPS

Grzegorz R. Granowski

tyklo, że mój team viewer to chyba quick support a nie remote desktop ... u mnie wywaliło ...

Grzegorz R. Granowski


Grzegorz R. Granowski

będę sprawdzał przez strony, i tak przecież  nie przyspieszymy ...


Grzegorz R. Granowski

myślałem, ze będę sie łączył przze team viewera ... a tu chyba chodzi o zdalny pulpit ...

Grzegorz R. Granowski

i tak nie przyspieszymy w ten sposób obliczeń ... a strony dają też aktualizacje ... dziekuje za dobre chęci ...  :p_arr:

SzaMoT🍀

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 02 Maj 2023, 12:29
myślałem, ze będę sie łączył przze team viewera ... a tu chyba chodzi o zdalny pulpit ...

Połączyłem się zdalnie z Tobą by ustawić podgląd w Boinctasks ale nie wychodzi połączenie 2 razy urwało

Grzegorz R. Granowski

będę sprawdzał przez strony,  :)


Grzegorz R. Granowski


Grzegorz R. Granowski

a względem milana epica 8 core i liczenia sob, może lepiej ustawić cztery rdzenie, dwie próbki by się wtedy liczyło, tylko jak z wydajnością, pozdrowienia, GRG

Grzegorz R. Granowski

Szanowny Kamracie Tomaszu - te milany za uczciwe razy 3 jeszcze jednak chodzą mi po głowie ..  :arrr:

SzaMoT🍀

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 02 Maj 2023, 14:12
a względem milana epica 8 core i liczenia sob, może lepiej ustawić cztery rdzenie, dwie próbki by się wtedy liczyło, tylko jak z wydajnością, pozdrowienia, GRG

Możesz nawet ustawić po 1 zadaniu 8 zadań po 1 core nie robi to na nich wrażenia dla PSP czas 4 dni na zadanie,
dla SoB około 7- 8 dni teraz przy 8 core na zadanie pokazuje ponad dobę ~30 godzin.

PS
Kolega Kamrat chyba się wystraszył zdalnego działania przez teamviewer?
Takie odniosłem wrażenie XD

Grzegorz R. Granowski


Grzegorz R. Granowski

 :ahoy:

te ew 3 milany mogą pójść dla generelized cullem woodal, też duża liczba do trafienia ...  :parrrty:

Grzegorz R. Granowski

albo, zamiast 3 milan epic te 48 core dla Generalized Cullen Woodal ... ustawiłbym po 6 rdzeni na próbkę, czyli liczyło by 8 próbek, a tu chyba nie potrzeba duzo ramu ... wyjdzie taniej ...  :arrr:

albo 8 próbek, liczyłoby 6 zadań ...

Grzegorz R. Granowski

dla GCW

jest taki monit :This app uses a lot of memory. It requires about 1.5 GB of swap space / virtual memory, and 750 MB of physical memory.
If you are using Digital Ocean or TheScience.cloud 1GB droplets, you can only run one task at a time.

Grzegorz

SzaMoT🍀

Trzeba też zdać sobie sprawę, że można nawet 1000/2000 rdzeni np na miesiąc i nic nie wpadnie,
Za to samo zdobycie plakietki "M" w innych mniejszych projektach z 100/200 rdzeniami można uczciwe zawalczyć i w miesiąc coś wpadnie może nawet 2
Szukanie SoB nie gwarantuje w rozsądnym czasie lepiej sobie kilka rdzeni niech sobie liczy a trafienia po drodze

Dla GCW spokojnie wystarczy

Grzegorz R. Granowski

ppsów mam dużo, ap 26 tez znalazłem, dwie genefery 15, riesela ... też mam ...

od dawna liczę duże próbki i przy tym pozostać chcę ... w podpisie piszę też o Problemie Sierpińskiego jako TOGETEHR

SzaMoT🍀

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 02 Maj 2023, 14:44
ppsów mam dużo, ap 26 tez znalazłem, dwie genefery 15, riesela ... też mam ...

od dawna liczę duże próbki i przy tym pozostać chcę ... w podpisie piszę też o Problemie Sierpińskiego jako TOGETEHR

Ja tak na to trochę inaczej patrzę jak kilka lat nie ma trafienia to się zastanawiam.
Same liczby 1 nawet te duże nic w sobie nie wnoszą, tylko rozmieszczenie tych licz może być przydatne?