Kupno laptopa HP Compaq nx7300 RU374ES

Zaczęty przez emik, 12 Maj 2007, 21:56

emik

We wtorek sprzedaję swojego wysłużonego Athlona 2500+ i zdecydowałem się na zakup laptopa. Interesuje mnie granica cenowa do 3500 zł i dlatego proszę o radę jaki sprzęt kupić. Komputer ma służyć tylko do netu, filmów i oczywiście do BOINC dlatego myślę, że dobrym pomysłem jest zakup jakiegoś modelu z C2D.


Borsook

#1
jesli nie chcesz wogole grac to dobrze myslisz o C2D i znajdziesz w tej cenie dość spory wybór, ale jak będziesz chcial jeszcze w cos grac to juz moze byc gorzej bo lapki z C2D i dobra karta grafy wychudzą powyżej 4000. Ale polecam ten portal laptopy.info.pl jak sobie dokładnie przejrzysz działy o kupnie i recenzje to pewnie Ci duzo wyjasni.

emik

#2
na 90% zdecydowałem się na HP Compaq nx7300 RU374ES


Borsook

mam nadzieje ze podany link cos pomogl w wyborze  :wink:

emik

Cytat: "Borsook"mam nadzieje ze podany link cos pomogl w wyborze  :wink:

wielkie dzięki oczywiście za linka - znalazłem tam dużo ciekawych rzeczy i opierając się na recenzjach zdecydowałem się właśnie na ten model


kaimoon

#5
Ja z kolei mam taki oto model
www.komputronik.pl/Notebooki/hp_Compaq/nx_seria_7400_intel_/HP_Compaq_nx7400_EY508ES/pelny,id,30799/, który sprawuje się znakomicie od ponad pół roku - mam jeszcze starszą edycję tego modelu (z 80GB dyskiem).

Ciekaw jestem bardzo różnicy osiągów między Core Duo a Core 2 Duo - mam trochę wyższe taktowanie, ale czy to daje mi przewagę?

Emik zamieścisz wyniki benchmarka Boincowego jak już dostaniesz HP-ka? ;)

emik

na wersji klienta 5.9.10 mam:

2007-05-21 17:09:39 [---] Benchmark results:
2007-05-21 17:09:39 [---]    Number of CPUs: 2
2007-05-21 17:09:39 [---]    1571 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
2007-05-21 17:09:39 [---]    3540 integer MIPS (Dhrystone) per CPU


i nie wiem czy to jest normalne, ale strasznie mi się grzeje laptop - przy podłożonych aktualnie podkładkach (żeby mieś przestrzeń pod spodem) mam temp w granicach 70-75 - chyba trzeba będzie zakupić podkładkę chłodzącą


emik

już przeglądałem ten temat i prawdopodobnie zakupię ten sam model co krzygaj


AdNet

#8
Jeśli chodzi o mnie zastanawiam się na zakupem tego właśnie modelu
toshiba sattelite m100
co o tym sądzicie ?

Ktoś mógłby wrzucić jakieś porównanie procków C2D i AMD X2 bo nie wiem co wybrać mam na przyszłość

kaimoon

Wersja klienta 5.9.0 - optymalizacja Cruncher

Cytat2007-05-21 21:42:41||Benchmark results:
2007-05-21 21:42:41||   Number of CPUs: 2
2007-05-21 21:42:41||   4076 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
2007-05-21 21:42:41||   8132 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

Niedawno zakupiłem sobie tą podstawkę chłodzącą co ma krzygaj - jakby ktoś chciał mogę zrobić większe zdjęcia.

Korzyści jakie w trakcie użytkowania niej zauważyłem:
Spadek temperatury procesora o 3,4 stopnie (z 75st. do 72st czasem 71st) - bardzo niedużo, ale już coś.
Spadek temperatury dysku twardego o 5 stopni (z 38st. do 33st) - to akurat bardzo mnie ucieszyło.
Laptop jest teraz pod kątem, więc bardzo wygodnie mi się pisze.
No i coś co najbardziej odczuwam to znaczący spadek dyskomfortu z powodu grzejącego się plastiku, zwłaszcza pod lewą ręką. W przypadku długiej pracy było to czasem nie do zniesienia. Teraz jest dużo dużo lepiej.

Ogólnie jestem zadowolony. Wydaje mi się, że podstawka mogłaby być skuteczniejsza, gdyby nawiew był niżej (HP tam ma otwory zasysające powietrze). No i trzeba pamiętać, że nie ma duplikatora USB, co dla mnie czasem jest kłopotem.

A ta propozycja laptopa to jakoś dziwna specyfikacja - procesor z szyną 667Mhz a do tego pamięci 533Mhz. Ciut chyba będą pamięci hamować. Trzeba się rozejrzeć - rozumiem, że taka matryca Cię interesuje? 14,1?

AdNet

Matryca tu nie gra roli, to ma być sprzęt przenośny (więc w tym przypadku matryca jest na +) i do tego ma liczyć szybko jednostki BOINCa :) , ma mieć BT, WLAN a/b/g , PCMCIA (lub combo z Express card) ... w sumie chyba tyle :)
Cena 5000zł jest lekko za wysoka dla mnie ale od czego są kredyty :P

miszol

jeżeli znajdą się osoby z ograniczonym budżetem które będą miały zamian kupić laptopa to polecam sprzęt na którym pracuję od października - pisze na nim magisterke, używam do pracy (takiej normalnej ;) ), oglądam na nim filmy, serfuje po necie, czasami w coś zagram no i liczę BOINC :twisted:
laptop chodzi jak marzenie (praktycznie 24/7) i nie mam z nim żadnych problemów, w przeciwieństwie do znajomych którzy zakupili w ostatnim czasie laptopy w promocjach ;)

a moj sprzęt to: IBM T23
procesor 1.13GHz, 512MB RAM, dysk 30GB oraz grafika 16MB wystarczają mi w zupełność

takiego sprzętu nie kupi się w sklepie ale jest bardzo duży wybór w obiegu wtórnym

sory za odejście od tematu ale może komuś się to info przyda ;)

Bober

A ja z kolei mam Della Latitude D600 (Pentium M 1,5GHz, RAM 512, 40GB - konfiguracje są różne) i też jestem z niego bardzo zadowolony. I w starsze gierki da się pograć, i chodzi już od pół roku 24/7 licząc BOINC  :D

Wyłączałem go tylko na czas podróży :P

Baterię ma nawet niezłą - wytrzymuje 1h15min z włączonym BOINCiem.

Kupiłem na Allegro w październiku (co za zbieg okoliczności) za 1,7k zł.

AdNet

Dalej nie wiem... czy kupić C2D czy AMD X2
Macie może jakieś stronki z Laptop'owymi Benchmarkami ?

Co myślicie o C2D T7400 ?

bartsob5

jednak lepiej celowac chyba w intel, bo to on jest na topie...

Thomas

Te nowe laptopy są ładne i piękne, ale dzisiaj miałem w łapkach jednego - największym problemem nowych laptopów będzie vista sprzedawana w cenie urządzenia, ktoś obeznany jeszcze sobie poradzi, ale nie polecam od Visty zaczynać przygody z komputerami. Zainstalowanie nero 7 - łatwizna, prawie, bo po drodze musiałem 10 razy odznaczać opcje "Pozwól uruchomić ten program" i 4 krotnie odznaczałem opcję - "Ten program został zaraportowany, że będzie źle chodził na Vistcie - czy na pewno chcesz go zainstalować ?" (mniej więcej), a i tak raz mi się instalacja wysypała. Raczej to nie zapewni bezpieczeństwa, wręcz odwrotnie, jak Ci wyskoczy coś przy oglądaniu internetu to machnalnie naciśniesz dalej, nawet czytać polecenia nie będziesz. Podsumowanie: dwurdzeniowe laptopy z prockami intela - "+", Vista (narazie) - "-".

emik

#16
No niestety największą bolączką jest właśnie Vista i ja szukałem modelu który będzie sprzedawany jeszcze razem z XP i znalazłem HP nx7300 (RU374) i wreszcie poczułem jakie przyspieszenie daje C2D, co zauważalnie wpłynęło na moje statystyki i wzrost RAC-u


bartsob5

a nie mozna kupis laptopa bez preinstalowanego systemu?

AdNet

Cytat: "bartsob5"a nie mozna kupis laptopa bez preinstalowanego systemu?
Prawie, że wogóle takich nie ma
Jak są to jakieś z Linuxem ale to najcześciej na Celeronach
Wiem , bo pracowałem w Vobis przez 5 lat... był problem z NB bez systemu i dalej jest.
Na szczeście można znaleźć jeszcze takie 'rodzynki' jak Toshiba M100-222 lub M100-150 z XP !
Minus ? Roczna gwarancja.