Tak się wspiera własna gospodarkę !!!

Zaczęty przez Krzysiak, 04 Sierpień 2013, 18:23

Krzysiak

Tak się wspiera własna gospodarkę !!!
Obama ratuje Apple'a. Cofa korzystną dla Samsunga decyzję
http://www.tvn24.pl/obama-ratuje-apple-a-cofa-korzystna-dla-samsunga-decyzje,344595,s.html

Mam nadzieje że inne kraje wyciągną wnioski że wyrok sądu w ratowaniu swoje gospodarki można olać  :p_arr:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

flaku


krzyszp

No i teraz głos powinna zabrać WTO i "dołożyć" USA  >:(

"Sądy sądami, a sprawiedliwość po NASZEJ stronie musi być"...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Sorry ale to sankcjonowanie bezprawia.....

USA się skompromitowały.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 04 Sierpień 2013, 20:51
Sorry ale to sankcjonowanie bezprawia.....

USA się skompromitowały.
Dowcipny jesteś:

1. Morderstwa obcokrajowców bez zarzutów/procesu za pomocą dronów i wojska.
2. Szpiegowanie obcokrajowców bez nakazu sądu i wbrew prawodawstwu tych krajów.
3. Inwazje na kilka państw jednocześnie "w celu krzewienia demokracji"
4. Wspieranie państw totalitarnych zbrojnie i finansowo.
5. Masowe ludobójstwo za pomocą broni atomowej.

USA się kompromituje co najmniej od 1945 roku...


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

ja zwykle patrzę na to z nieco większą dozą rezerwy


1. Morderstwa obcokrajowców bez zarzutów/procesu za pomocą dronów i wojska.


Tak byle kogo nie mordują. Choć zapewne zdarzają się i wpadki.

2. Szpiegowanie obcokrajowców bez nakazu sądu i wbrew prawodawstwu tych krajów.
A co ma czyjeś prawodawstwo do amerykańskiego??

3. Inwazje na kilka państw jednocześnie "w celu krzewienia demokracji"
Przyznasz jednak że na demokratyczny kraj to amerykanie ostatnio nie napadli. Np w takim Afganistanie nie przypominam sobie demokracji. Ani w Iraku.
Zresztą polscy żołnierze "krzewili demokrację" na misjach wojskowych ONZ.

4. Wspieranie państw totalitarnych zbrojnie i finansowo.
Fakt. Ale nie tylko USA. To samo robili Brytole Francuzi. Ba nawet Polacy wspierali za komuny terroryzm.
http://www.rodaknet.com/rp_adamski_15.htm

5. Masowe ludobójstwo za pomocą broni atomowej.
Choć całkowicie potępiam użycie tej broni. Więcej zginęło w nalotach dywanowych i bombardowaniach napalmem. Te dwie eksplozje uzmysłowiły Japończykom że dalsza wojna nie ma szans. Gdyby nie to stawiali by opór jeszcze dłuuuugo. I więcej obywateli by zginęło. Ponadto czasy były trochę inne. Nadal jednak uważam, że nie jest to dobre wytłumaczenie.

Tak jak kompromitują się USA tak kompromituje się wiele innych krajów. Ale ingerencja w sądownictwo to pewne novum.

krzyszp

CytatTak byle kogo nie mordują. Choć zapewne zdarzają się i wpadki.
1. Bez sądu, na terenie obcego państwa - dla mnie to morderstwo.
2. Wypadki - to też jest morderstwo.
CytatA co ma czyjeś prawodawstwo do amerykańskiego??
1. Umowy międzynarodowe.
2. A co MNIE obchodzi prawodawstwo USA skoro mieszkam w PL/UK/DE czy gdziekolwiek indziej?
CytatPrzyznasz jednak że na demokratyczny kraj to amerykanie ostatnio nie napadli. Np w takim Afganistanie nie przypominam sobie demokracji. Ani w Iraku.
W Iraku więcej osób zginęło w efekcie inwazji USA niż 30 lat tamtego reżimu...
CytatZresztą polscy żołnierze "krzewili demokrację" na misjach wojskowych ONZ.
Nie popieram, w żadnym przypadku, ale to nie ma wpływu na moje zdanie o USA...
CytatAle nie tylko USA. To samo robili Brytole Francuzi. Ba nawet Polacy wspierali za komuny terroryzm.
Rozmawiamy o USA. Ale generalnie j/w...
CytatTe dwie eksplozje uzmysłowiły Japończykom że dalsza wojna nie ma szans.
Jakieś dowody na poparcie tej tezy? Bo jak na razie to są domniemania, jak było, nie dowiemy się nigdy...
W Hiroszimie (o ile pamiętam) bezpośrednio na skutek eksplozji zginęło 80tyś ludzi... Niewinnych cywilów...

CytatTak jak kompromitują się USA tak kompromituje się wiele innych krajów. Ale ingerencja w sądownictwo to pewne novum.
Ale USA robi to teraz na bezprecedensową skalę na całym świecie.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Martin Fox

Cytat: Troll81 w 04 Sierpień 2013, 21:31
ja zwykle patrzę na to z nieco większą dozą rezerwy


1. Morderstwa obcokrajowców bez zarzutów/procesu za pomocą dronów i wojska.


Tak byle kogo nie mordują. Choć zapewne zdarzają się i wpadki.
Rozumiem, że wg Ciebie morderstwo "nie byle kogo" nie jest morderstwem? Okradnięcie bogatego pewnie nie jest kradzieżą?

sknd

Cytat: Troll81 w 04 Sierpień 2013, 21:31
3. Inwazje na kilka państw jednocześnie "w celu krzewienia demokracji"
Przyznasz jednak że na demokratyczny kraj to amerykanie ostatnio nie napadli. Np w takim Afganistanie nie przypominam sobie demokracji. Ani w Iraku.
Zresztą polscy żołnierze "krzewili demokrację" na misjach wojskowych ONZ.

tak przekładając to na inną działkę: Przyznasz jednak że chrześcijan to amerykanie ostatnio nie napadli. Nie przypominam sobie by Afganistan był krajem chrześcijańskim. Ani Irak  ;) ŁADNIEJ?

innymi słowy: co za znaczenie ma to, jaki tam ustrój panuje? Zabijanie ludzi to zabijanie ludzi.

Troll81

Nie pochwalam zabijania. Ale tak już jest ze ludzie się zabijają. I akurat sarkanie tutaj na amerykę uważam za pewna hipokryzję bo robią to wszystkie kraje. Polacy tez zabijali cywili na misjach. Po prostu tak już jest. Nie wybielam ameryki. Uważam jednak że nie należy być hipokrytą. Druga rzecz to to ze jednak to USA są atakowane przez terrorystów. Jak macie skuteczne pomysły na walkę z terroryzmem to proszę podzielcie się nimi.

Walczą jak umieją najlepiej i niestety przy okazji walk giną cywile.

CytatA co MNIE obchodzi prawodawstwo USA skoro mieszkam w PL/UK/DE czy gdziekolwiek indziej?
A co amerykanów obchodzi prawo PL/UK/DE ??

CytatW Iraku więcej osób zginęło w efekcie inwazji USA niż 30 lat tamtego reżimu...
Z ręki amerykanów?? Czy ogółem?

Ogólnie ameryka postępuje w wielu kwestiach tak jak inne kraje. I to poniekąd dojrzałe demokracje. Ale nie przypominam sobie by jakikolwiek prezydent ingerował w niezawisłość wyroków sądowych w imię partykularnych interesów konkretnej korporacji.

krzyszp

Trollu, relatywizujesz morderstwa.
Mam nie psioczyć na USA, bo Anglicy też zabijają? I Polacy? Sorry, ale byłem 4 lata żołnierzem, miałem możliwość jechać na misję - nie zdecydowałem się (miałem prawo odmowy), w USA idąc do armii automatycznie wyrażasz zgodę na udział w misji zagranicznej...

Z rąk amerykańskich codziennie giną setki ludzi na świecie, również umierają z powodu biedy, której powodem jest grabież surowców naturalnych przez amerykańskie konsorcja (np. w Afryce). Państwo to na siłę wprowadza "demokrację" nominując "przychylnych" polityków wszędzie, gdzie tylko są jakieś złoża naturalne możliwe do zagrabienia.

Dla mnie USA to moloch gospodarczo-militarny, który coraz bardziej chwieje się na nogach, zarządzany przez koterię finansową i nie mający już realnego związku z ustrojem, który powszechnie określa się mianem "demokratyczny"...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

flaku

Tak tylko wtrącę. Przypomniałeś mi, jak ostatnio oglądałem pewien program w TV, w którym padły słowa "Uważam, że Barrack Obama skierował USA na drogę, którą chcieli podążać Ojcowie Założyciele.".

Troll81

Nie relatywizuję morderstw. Jednak sam przyznasz że nieco różni się np zakatowanie dziadka pałka przez kibola od rozwalenia z karabinu terrorysty. Fakt i w jednym i drugim przypadku mamy do czynienia z morderstwem (wyroki kary śmierci to też morderstwa, z poparciem prawa sądów itp ale nadal morderstwa)

Po prostu zauważam że tak samo jak USA kompromitują się inne kraje. Dlatego nie mam powodu by nie lubić ich od tym względem bardziej niż UK, Francję itp kraje.
Z tego co się orientuje to w USA tez możesz odmówić wyjazdu na misje. Po prostu wylecisz z armii. A Polsce już też tak jest (chyba od czasu przejścia na armie zawodową).

Jeśli chodzi o grabież surowców to popatrz sobie na Chiny, Rosję, Francję, UK. Znów nie mam powodu by walić w USA bardziej niż w te kraje. Każde państwo które ma takie możliwości jak USA, wykorzystuje je.

I zgodzę się z tobą że demokracja już dawno przestała istnieć zarówno w państwach typu USA jak i w całej Unii europejskiej z Polską włącznie. Mamy protezę demokracji. Ale i tak wciąż lepsza od poprzedniego ustroju.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 06 Sierpień 2013, 17:51Nie relatywizuję morderstw. Jednak sam przyznasz że nieco różni się np zakatowanie dziadka pałka przez kibola od rozwalenia z karabinu terrorysty.
A skąd wiesz, że to terrorysta??? Bo władze USA tak powiedziały? Przepraszam Trollu, ale z każdym kolejnym doniesieniem prasowym wierzę im coraz mniej.
Natomiast wybierz dowolny kraj "demokratyczny" - każdy z nich jest w znacznie mniejszym stopniu zaangażowany w konflikty na świecie niż USA. Żaden inny kraj nie wysyła dronów, aby mordowały na terytorium państw, z którymi nie prowadzą wojny...

Aha, żaden inny kraj nie wywiera takiej presji politycznej i gospodarczej na polityków państw sojuszniczych jak USA - kto wie, czy nie za pomocą (m.in.) tzw. "haków" zdobytych dzięki programom pokroju PRISM...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

jakoś nie chce mi się wierzyć By USA angażowały niemałe wszak środki na zabijanie cywili. Sądzę że mają choć podejrzenia co do osób które biora na celownik. Co oczywiście nie wyklucza pomyłek. Ale tak samo występują zjawiska typu friendly fire czy inne. Na wojnach ginęli giną i zawsze będą ginąć niewinni. Ot okrutny świat. Ponadto jak już wspomniałem podobne numery wywijają inne państwa i dlatego nie widzę sensu w demonizowaniu akurat ameryki w jakiś szczególny sposób.

Fakt inne kraje nie wysyłają dronów (chyba ze Izrael). Za to wysyłają samoloty (patrz Francja) albo agentów (patrz Rosja) albo najemników (patrz Chiny). Czy to ważne czy kogoś rozwali dron czy zwykły kałach? Śmierć to śmierć.

Zaangażowanie krajów w konflikty jest wprost proporcjonalne do ich siły militarnej. I zaręczam ci że gdyby Polska miała odpowiednie siły to tez by się szerzej angażowała....

Inne kraje też podsłuchują i tez wywierają nacisk. Oczywiście znów jest to liniowo zależne z posiadanymi środkami na szpiegowanie i łapówkarstwo.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 07 Sierpień 2013, 17:13
jakoś nie chce mi się wierzyć By USA angażowały niemałe wszak środki na zabijanie cywili. Sądzę że mają choć podejrzenia co do osób które biora na celownik.
Nie, nie angażujá w zabijanie cywili - po prostu władze USA majá w d...ie jak zginie cywil.
I nie teoretyzuj, że jakby Polska miala taká możliwość to by robiła to samo - nie ma i nie ma co gdybać.
Zresztá, polityce kradná miliony (truizm), czy jak byś był politykiem to też byś kradł w takim samym stopniu?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

dobrze wiesz ze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Niektórzy maja miękki kręgosłup. Dostają się do koryta i przestają widzieć.

Po prostu uważam ze demonizowanie USA jest trochę nie na miejscu skoro dokładnie to samo robią inne kraje. Oczywiście każdy na miarę swoich możliwości. Polska jest akurat daleko za murzynami. Ale popatrz co wyprawia Francja czy UK albo Kanada. Fakt że USA wiodą prym. Ale osobiście uważam że do czasu. Prędzej czy później inny kraj przejmie pałeczkę.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 07 Sierpień 2013, 21:44
Prędzej czy później inny kraj przejmie pałeczkę.
I wtedy będę się wściekał na ten inny kraj, ale póki co, to nikt nie znalazł się nawet w pobliżu szczytów, na jakie wspina się USA.
Przepraszam, ale dla mnie argument "że inni robili by to samo" nie działa, bo np. UK miało bardzo niechlubną przeszłość kolonialną, ale się z niej (pod dużym, ale nie przesądzającym przymusem) wycofało. USA natomiast coraz śmielej sobie poczynają na świecie nie hamowani przez jakąś przeciwwagę (jak np. dawne ZSRR). Po prostu na świecie brakuje państwa, które miało by odwagę powiedzieć "stop jankesi, przeginacie, wypad od nas" - wyjątkiem jest jedynie pastwo południowo amerykańskie (Argentyna?), które ostatnio przytarło im nosa w sprawie Snowdena...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

śmiem twierdzić że w czasach ZSRR tez sobie śmiało poczynali.
http://forum.gazeta.pl/forum/w,50,4934614,4934614,Krotka_historia_interwencji_amerykanskich_od_1945_.html

a jeśli chodzi o Francje i UK to tez nie cofajmy się aż do czasów kolonializmu....

UK idzie rączka w rączkę z USA jeśli chodzi o misje wojskowe. Zresztą mają naprawdę ścisłą współprace wojskową.

Francja?
http://pl.wikipedia.org/wiki/I_wojna_indochi%C5%84ska
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kryzys_sueski
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_domowa_w_D%C5%BCibuti
http://pl.wikipedia.org/wiki/Konflikt_czadyjsko-suda%C5%84ski
http://pl.wikipedia.org/wiki/Inwazja_na_Anjouan
http://pl.wikipedia.org/wiki/II_wojna_domowa_na_Wybrze%C5%BCu_Ko%C5%9Bci_S%C5%82oniowej
http://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Serwal

zresztą wystarczy pogmerać by zobaczyć że każde państwo które ma siły chce uszczknąć kawałek tortu. Polska też.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Konflikty_zbrojne_XX_wieku

a pchamy się tam bo istnieją szanse na kasę. Racja USA wiodą prym. Ale to nie znaczy ze inni są lepsi. Po prostu są słabsi.

krzyszp

No i masz rację - inni też kroją, na mniejszą skalę... To co, jutro idziemy postrzelać do (np.) Niemców, bo USA strzelają do Talibów? Jasne, że nie. UK i Francja też nie są czyści, ale jak spojrzysz na mapę świata, to w zasadzie wszędzie tam gdzie są surowce, tam są wojska USA. Gdyby jeszcze walczyły tylko z wojskiem to może bym siedział cicho, ale jawne wysyłanie dronów na polowania na ludzi, co do których nie ma żadnych dowodów, że w jakikolwiek sposób złamały prawo...
Nie przekonuje mnie argument, że ci ludzie prawdopodobnie są winni (jak twierdzi USA nie przedstawiając żadnych dowodów) - Julian Assange został uznany wrogiem USA (co pozwala każdemu amerykaninowi zgodnie z prawem go zamordować) za ujawnienie informacji o nielegalnych działaniach rządu USA, podobny los nieomal spotkał Manninga, któremu obecnie grozi "tylko" 90 lat pierdla za ujawnienie przestępstw USA...
Może i inni tak robią - ale do mnie info o tym nie dotarło...

Aha, tak - komuniści działali podobnie - dlatego ten system nazywamy zbrodniczym... Ten sam przydomek IMHO należy się też NSA (o ile to ona decyduje o użyciu dronów), tak też bym określił niektórych polityków USA, także tego z Noblem...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Martin Fox

Cytat: Troll81 w 07 Sierpień 2013, 21:44Po prostu uważam ze demonizowanie USA jest trochę nie na miejscu skoro dokładnie to samo robią inne kraje.
Czyli skoro są ludzie którzy kradną, to kradnijmy wszyscy, skoro są ludzie którzy gwałca zacznijmy gwałcić, przecież inni tak robią więc jest to ok - o to ci Trollu chodzi? O taki tok myślenia? To dlaczego zgłosiłeś kradzież telefonu, przecież to nic złego, inni też kradną?

Troll81

nie. nie o to chodzi. Uważam że morderca jest ten co zabił 50 osób jak i ten co zabił tylko jednego.

A twierdzenie że ten jest gorszy bo zabił 50 niż ten co zabił jednego też do mnie nie przemawia. Obaj są tak samo źli. Demonizowanie jednego uważam więc za niesprawiedliwe. Tak więc Fox twoje rozumowanie ma ten sam kierunek ale przeciwny zwrot. Nie zamierzam tu wybielać USA tylko stwierdzam ze inne kraje są tak samo złe.

Dario666

Jeśli chodzi o USA to dla mnie najśmieszniejsze (najtragiczniejsze) jest to, że chcą oni uczyć wszystkich prawożądności, a sami powstali ze zgraji wyrzutków; że chcą uczyć tolerancji, a sami traktowali jeszcze niedawno inne nacje jak Hitler Żydów.

Kret_polny

Taka ciekawostka: czy wiecie że - jak szacuje R.J. Rummel -  przez democide (demobójstwo ? nie znam polskiego określenia - Democide is a term revived and redefined by the political scientist R. J. Rummel as "the murder of any person or people by a government, including genocide, politicide and mass murder." ) zginęło w XX wieku 260 000 000 ludzi, 6 razy więcej niż przez wojny w tym okresie?
http://www.hawaii.edu/powerkills/20TH.HTM
:deadman:

Troll81

Stalin, Czerwoni Khmerowie, Mao Tse Tung, Dynastia Kimów...... można by jeszcze trochę wymieniać.

Dario666