Valve stworzy SteamOS czyli linuksa dla gier??

Zaczęty przez Troll81, 25 Wrzesień 2013, 20:16

Troll81


Krzysiak

Jak ja bym chciał zobaczyć pełną komercyjną grę zrobioną pod Linux`a  :p_arr:
W KOŃCU nie tam żadną emulacje  :no:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

Quake 1 i 2 wyszły pod Linuksy i to od razu chyba w dniu premiery. Doom 3 , Quake 3, Quake 4 ogólnie ID Software lubi linuksiarzy :D

Neverwinter nights

to tak na szybko :D

pawzdy

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 25 Wrzesień 2013, 20:28
Jak ja bym chciał zobaczyć pełną komercyjną grę zrobioną pod Linux`a  :p_arr:
W KOŃCU nie tam żadną emulacje  :no:
Jeżeli masz na myśli gry pecetowe to żadnych emulacji nie ma, bo domyślam się że ładowane przez wine'a ?
Cytat
Wine jest warstwą tłumaczącą (ładującą programy) zdolną uruchomić Windowsowe aplikacje na Linuksie i innych systemach operacyjnych zgodnych z POSIXem. Programy Windowsowe uruchomione pod Wine zachowują się tak jak zachowywałyby się w środowisku natywnym, bez strat związanych z wydajnością i nadmiernym wykorzystaniem pamięci przypisywanym emulatorom, za to z wyglądem podobnym do innych aplikacji na twoim komputerze.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

buninek

#4
Tytułów w porównaniu z Windowsem jest o kilka rzędów wielkości mniej.
Czasy się zmieniają, to OpenGL obecnie zaczyna dominować (szczególnie to widać na rynku mobile), a ciemne czasy DirectX (powód ekspansji) pomału odchodzą w zapomnienie.

Na Steamie masz obecnie dostępnych ponad 190 tytułów (przeportowanych, żadne Wine), między innymi:
Football Manager 2014
The Cave
Serious Sam 3: BFE
Trine 2
Bastion
Team Fortress 2
Counter-Strike
Counter-Strike: Condition Zero
Counter-Strike: Source
Amnesia: The Dark Descent
Shank 2
Half-Life
Half-Life 2
Portal
Day of Defeat
Cogs
Rochard
Splice
Puddle
And Yet It Moves
Wargame: European Escalation
Dungeon Defenders
Killing Floor
Decadence: Home Sweet Home
Crusader Kings II

Loki Software na przełomie 1998-2002 wydało między innymi takie tytuły:
Civilization: Call to Power, Descent3, Heretic II, Heroes of Might and Magic III, Soulblighter, Postal, Railroad Tycoon II, Quake III Arena, Rune, Sid Meier's Alpha Centauri, Sim City 3000, Soldier of Fortune, Tribes 2.

Epic Games sportowało Unreal Tournament 2003/2004.

Tytuły Blizzarda nigdy nie miały swoich portów, ale ich gry zawsze pod wine osiągały status Platinium (idealnie).

https://en.wikipedia.org/wiki/Linux_gaming#Proprietary_games

Porównanie wydajności Left 4 Dead 2 na Ubuntu 13.04 i Windows 8
http://www.youtube.com/embed/2pdEftFFG_I

mordi

w Neverwinterze można było bezproblemowo i serva stawiać i grać ;)
Guard well the secret of steel...


flaku


Kret_polny

Z ciekawości uruchomiłem kilka lat temu Unreal Tournament 2004 na Linuksie( na płycie znajdowały się od razu klient do Win & Lin). Niestety nie chodziło to zbyt wydajnie wtedy.
Grywam czasem jednak w 1 grę opartą o Jave - Wurm Online. Pod Linuksem chodzi bardzo dobrze.