Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Altewer

#1
Poprzeglądałem trochę projekty i tak myślałem, że chciałbym początkowo wspierać SETI i LHC.
Do do komputera:
-Czy połączenie trzech GTX285 ma większy sens, może jakieś propozycje do połączenia kilku grafik?
-Procesor na prawdę musi być super wydajny, to nie grafika będzię najbardziej obciążona, a CPU tylko w niewielkim stopniu będzie to obsługiwać? (Myślałem tu o wykorzystanie np. i5, modelu nie pamiętam, ale znajomy mówi, że po OC bije na łeb i7 niższych klas, można by przyoszczędzić na procku :/)
-Takie przetwarzanie będzie dużo łącza wykorzystywać?
Wszystkich elementów będę szukał raczej używanych, no może oprócz zasilacza.
#2
Jest jakaś większa różnica w grafikach z rodziny NV i AMD (CUDA i SLI? w NV chyba jest więcej warte, niż odpowiedniki w AMD)? Procek jak najmocniejszy? Ciężko to ocenić, nie będę przecież tylko po cyferkach patrzył (tyle przynajmniej wiem z mojej wiedzy z zakresu architektury komputerowej).
#3
Napędy i wielki dysk leci od razu z listy rzeczy potrzebnych, komputer będzie tylko stał i przetwarzał, nic więcej (no czasami może jakiś zrzut z 3dMarka dla podjary, jakie fajne cyferki, a dla danych i korzystania mam laptopa), obudowy w sumie nie potrzeba, skombinuję jakiś szkielet tylko (albo cokolwiek, aby cyrkulacja powietrza była odpowiednia), a w swoim czasie obuduję wszystko w czarne plexi/szkło, aby tam ładnie się prezentowało. Jestem nowy w temacie przetwarzania, myślałem, że wystarczy walnąć kilka Geforców i CUDA, żeby robiły cuda? :P. Na tą chwilę zależy mi jednak na oszczędności, z możliwością późniejszej rozbudowy (np. dodanie kolejnej grafiki), chyba, że projekt przełożę na marzec/kwiecień, wtedy więcej pieniążków na dany moment. Tak BTW, rzucam palenie papierosów, żeby mieć na opłacanie internetu do realizacji celu poruszonego w temacie :D.
#4
Praktycznie na tą chwilę nie, byle by instalacja wytrzymała (2kW spokojnie pójdzie na zasilaczu), od razu mówię, że póki zimno na dworze to sprzęt będzie leciał jak zły, bo mi zimno w pomieszczeniu, gdzie wszystko znajdować się będzie, na lato pomyślimy mam nadzieję coś z chłodzeniem, ciche być nie musi :D.
#5
Wizytówki / Altewer ( Dominik Lackowski)
08 Grudzień 2012, 00:51
Imię i Nazwisko - Dominik Lackowski
Nick - Altewer
Skąd - Nałęczów (województwo Lubelskie)
Zainteresowania - przede wszystkim wykształcenie, fizyka,  początki fotografii, muzyka, granie i odsłuch w dobrej jakości, ogólnie rzecz biorąc jakość, książki.
Status - Student drugiego roku informatyki na WySPie.
Rozpraszanie - Poświęcić się ile będę w stanie z kredytu studenckiego i stypendium.


Jestem nowy i mam nadzieję, że wspomogę świat nauki ile tylko będę w stanie.
#6
Jako, że to mój pierwszy post, chciałem się z wszystkimi powitać.

Mówiąc o głównym wątku tego tematu ..
Postanowiłem przeznaczyć większą część kredytu studenckiego, którego wypłacanie zacznie się za miesiąc na rzecz wspieranie nauki, a dokładniej przetwarzania rozproszonego. Na sprzęt jestem w stanie przeznaczyć od 1,5k do 2,5k złotych, w zależności od ludzi, którzy chcieć będą sprzedać mi poszczególne elementy PeCeta za rozsądne pieniądze. Wątek ma na celu stworzenie maszyny, która będzie w sumie tylko stała i przetwarzała, praktycznie cały czas, więc najbardziej liczy się wydajność.

Z góry dziękuję za zaufanie i udzielone w tym temacie opinie na wyżej opisany temat.
Pozdrawiam, Dominik Lackowski.