Zbiórka na modernizajcę SKB@P Edycja 5

Zaczęty przez GRID, 25 Styczeń 2012, 00:04

ryszard.korczyk

Cytat: PoznanskaPyra w 26 Kwiecień 2012, 21:28
To może jak mówiłem czas kupić jakąś NV 680 chociaż i zobaczyć co potrafi. Założę się że w PrimeGrid będzie robiła straszne ilości punktów.
Ps. POEM wstał.
680 dość droga jak narazie +2k. Pytanie, czy projekty są z nią zgodne, czy nie będzie jakiegoś problemu z liczeniem? Trzeba szukać na forach projektów, czy działa i jakie wyniki daje. Musiałaby być bardzo wydajna, aby było uzasadnione jej kupowanie.

PoznanskaPyra

Zawsze CUDA było stabilniejsze i lepiej dopracowane. Kusi mnie, żeby sprawdzić, którąś z tych kart przeznaczonych tylko do liczenia GPU, ale drogie te karty jak jasna cholera.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

Ku rozwadze wątek z forum PrimeGrid dotyczący wydajności 680:

http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=4204#53314

PoznanskaPyra

Cytat: stiven w 27 Kwiecień 2012, 00:36
Ku rozwadze wątek z forum PrimeGrid dotyczący wydajności 680:

http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=4204#53314
Myślę, że to kwestia nieumiejętności wykorzystania potencjału tej karty. Jest też tam link do testu i GF680 kładzie wszystko w symulacjach. Czyli GPUGrid za to gorzej radzi sobie z liczbami.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

mimeq

Potestowalem rozne malo popularne projekty:

Albert@home

Liczy bezproblemowo zalozenie z BM 1CPU+1ATI load GPU na poziomie 30-40%, stala punktacja 500pkt/WU

http://albert.phys.uwm.edu/results.php?hostid=2784

SETI beta

Wyglada ze liczy bezproblemowo, zalozenie z BM 0,798CPU+1ATI, load GPU 2x-5x%:


http://setiweb.ssl.berkeley.edu/beta/results.php?hostid=58447&offset=0&show_names=0&state=3&appid=


PrimeGrid podprojekt Proth Prime Search (sieve) tasks, dwa WU zakonczone bledem:

http://www.primegrid.com/results.php?hostid=253900


PoznanskaPyra

Ati najlepiej czuje się z Moo, Milkyway i Collatz.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

mimeq

Tak wiem ale Moo nie dziala z nasza 7970 wogole.
Milka piszecie ze "dziala bo dziala".
Jedynie collatz narazie wyglada ze jest ok choc widze w wynikach duzo validation inconclusive a to moze skutkowac marked as invalid

Do sprawdzenie zostaje POEM - narazie nie moge dostac WU
Donate kontrowersyjne - nie sprawdzam.


PoznanskaPyra

Cytat: mimeq w 27 Kwiecień 2012, 01:15
Tak wiem ale Moo nie dziala z nasza 7970 wogole.
Milka piszecie ze "dziala bo dziala".
Jedynie collatz narazie wyglada ze jest ok choc widze w wynikach duzo validation inconclusive a to moze skutkowac marked as invalid

Do sprawdzenie zostaje POEM - narazie nie moge dostac WU
Donate kontrowersyjne - nie sprawdzam.
POEM mojego 4850 też dzisiaj nie chce karmić.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PoznanskaPyra

Uwaga, mam pamięci DDR3 2GB 1333MHz za jedyne 39zł! Może się przyda do jakiegoś kompa?
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

lolek

Cytat: PoznanskaPyra w 27 Kwiecień 2012, 00:45
Cytat: stiven w 27 Kwiecień 2012, 00:36
Ku rozwadze wątek z forum PrimeGrid dotyczący wydajności 680:

http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=4204#53314
Myślę, że to kwestia nieumiejętności wykorzystania potencjału tej karty. Jest też tam link do testu i GF680 kładzie wszystko w symulacjach. Czyli GPUGrid za to gorzej radzi sobie z liczbami.

Czyli dokładnie taki sam problem jak z 7970, karta potężna, ale tylko w didtrrt pokazywała tak naprawdę co potrafi. Albert i seti punktuję tak marnie że nie bardzo jest o czym rozmawiać...uroki nowości. Sytuacja trochę przypomina mi 4xx, kiedy z początku praktycznie nic na niej nie chciało działać.


lolek

Na listę aplikacji distrrtgen powróciła ta dla ATI  :)
Edit
WU pobiera

ryszard.korczyk

Jutro będę miał phenoma II x6, od jutra on też będzie liczył.

PoznanskaPyra

Stabilnie liczy długie WU. Np Sierpińskiego z PrimeGrid.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Sebastian M. Bobrecki

Czy ktoś kto się zajmuje SKB@P lub będzie mógł dostarczyć części będzie niedługo w okolicy Warszawy? Mam do oddania na ten cel kilka gratów:
- Płytę MSI K9A2 Platinum (Socket AM2+ / 4x PCIe) + Athlon64 3000+ (1,8) + jakiś ram
- Zasilacz Corsair TX850w

Płyta działa stabilnie ale ma drobne mankamenty więc najlepiej jak by trafiła do kogoś kto ma doświadczenie w lutowaniu itp. Mianowicie połamane są niektóre gold-piny od takich rzeczy jak włącznik itp. i trzeba by je wymienić oraz, oczyścić styk w gniazdku ATX12V ponieważ miała nieprzyjemność pracownia z zasilaczem który miał w tej wtyczce ułamany przewód i jest to trochę osmalone o iskrzenia. Wiem że procek trochę słaby ale na rozruch i do testów wystarczy. Potem można wymienić na coś mocniejszego, a płyta kiedyś świetnie działała z czterema GTX-ami 260 SP216 więc wydaje mi się że warto ją podreperować do złożenia podobnej konfiguracji :)

Zasilacz jest w 100% sprawny i mimo że ma tylko cztery kable PCIe 6/8 to z przejściówkami z molex-ów spokojnie te cztery karty obsługiwał. Ma jedną 70A szynę +12V :)

Jeśli więc ktoś będzie miał możliwość odebrania tych części ode mnie z Warszawy lub okolic i dostarczenia w odpowiednie ręce to proszę o kontakt na PW.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

PoznanskaPyra

A możesz to wysłać do mnie? Zrobię przegląd.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

Popieram propozycje Pry :d już kilka trupów ożywił... niedługo będziemy mieli powrót żywych trupów do BOINCa...

PoznanskaPyra

Już częściowo, powrót nastąpił  XD 8800 działa na 100% już od miesiąca! W poniedziałek Foxconn pojedzie do krzyszpa.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

Nieśmiało zapytam: jak często są robione aktualizacje tabelki z wpłatami? Jakoś 24 kwietnia puściłem mój pierwszy bardzo skromny na razie datek ale nie został on jak na razie odnotowany.

Cyfron

przelewy są aktualizowane od przypadku do przypadku  :-[
Teraz nie mam dostępu do konta SKB@P, i zrobię aktualizację dopiero w przyszłym tygodniu.
Stiven - a datek był na konto, czy na paypal?

Co do Warszawy - to ja 19tego będę w Warszawie na finale FameLab i mógłbym to w razie czego odebrać, ale jeśli to są graty do serwisowania, to chyba lepiej będzie jak się Pyra tym zajmie - ja tą płytę później chętnie sobie przygarnę prywatnie :)

stiven

Dzięki za info. Przelew był na konto.

PoznanskaPyra

Cyfron, a mógłbym zagarnąć ten zasilacz?
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

myślę, ze możesz - zresztą lepiej, aby obie rzeczy poszły do Ciebie na przegląd.
Chyba, że Sebastian nalega, aby to było użyte tylko i wyłącznie do SKB@P a nie do naszych niecnych celów ;)

Sebastian M. Bobrecki

No ja myślałem właśnie o SKB@P, inaczej pewnie bym to komuś opchnął. Natomiast dlatego pisałem o transporcie ponieważ nie bardzo mam jak, w co i kiedy to zapakować i wysłać.

P.S. Zasilacz nie wymaga żadnych zabiegów jest w 100% sprawny, płytę można podreperować jak pisałem poprzednio natomiast nie jest to, absolutnie konieczne, przy zastosowaniu jako platforma do BOINC-a. Akurat piny od włącznika nie są wyłamane, poza tym jest jeszcze włącznik na samej płycie :) a bez diod i resetu można żyć :)

@Cyfron
Jeśli będziesz 19-tego w W-wie to pewnie możemy się gdzieś ustawić żebym Ci to przekazał.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

ryszard.korczyk

Tomek Gwiazda zaproponował odsprzedanie 2 kart 560Ti Gigabyte, dokładnie takie, jak kupowaliśmy początkiem roku. Karty kupione u mnie też w tym okresie. Pytanie, czy jesteśmy zainteresowani odkupieniem ich? Jeśli chodzi o NV, to 560Ti jest najoptymalniejsza, 570 jest mniej korzystna wg mnie, dużo droższa, a nie ma znaczącej przewagi nad 560Ti. Proponował 780-800, ale myślę, że możemy jeszcze ponegocjować.
Jest też opcja zakupu kart 470 od LukaszST, szczegóły w dziale Giełda.
http://www.boincatpoland.org/smf/gielda/%28sprzedam%29-2x-gtx-470-gigabyte-i-zotac/
Czekam na waszą opinię.

PS: Zakupiony Phenom 1045T działa już od tygodnia jako SKB@P8. Jutro więcej szczegółów napisze i jakieś foto umieszczę. Oraz przygotuje kalkulację wydajności CPU dla majowego PM.

PoznanskaPyra

Moje kompy działają w sumie jak SKB@P, bo liczą dla team-u.  A zailacz chciałem, bo dzięki temu uruchomię 3 komputer dla B@P. Dzięki temu zamiast 500zł wydawać na zasilacz wydam na grafikę.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Tomasz R. Gwiazda

750zl za 1sztuke (jesli na potrzeby SKB@P)
karty na gwarancji, kupione w tym roku

uzywane w kompie ktory stal w pomieszczeniu z klima o stalej temperaturze 21 stopni, w otwartej budzie :)


krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

ryszard.korczyk

Informacyjnie. Karty były u mnie kupione.

lolek

To niech Tomek urwie po 50 na sztuce i będzie atrakcyjnie  ;)

krzyszp

Cytat: ryszard.korczyk w 04 Maj 2012, 21:54
Informacyjnie. Karty były u mnie kupione.
Zauważyłem - ale teraz Tomek sprzedaje :)
Ale oczywiście obydwie informacje są warte zauważenia i zaakcentowania.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

LukaszST

1190zł za 2x GTX 470. Ok. 460 000 pkt w PrimeGrid z CW Sieve nie wiem jak PPS Sieve, jak będzie potrzeba mogę policzyć. 850 000pkt w DistrRTgen. Obie karty na gwarancji. Więc jak coś pójdzie to nie ma problemu. U mnie ładnie działają. Chłodzenie ciche jak na referenta. Jako duży plus trzeba zaznaczyć, że 100% ciepłego powietrza jest wyprowadzane poza obudowę dzięki czemu można dodać mocniejszy procesor i liczyć równolegle na CPU i GPU. Jak będziecie mieli jakieś problemy z konfiguracją będę mógł pomóc ustawić ładnie karty etc. Ofc prze team viewer lub inny tego typu program. Kontakt ze mną jest dobry irc #boinc@poland, forum Boinc@Poland, forum Polish National Team...

Jak macie jakieś niepewności piszcie czy to na forum czy też na ircu #boinc@poland PM też może być :)

MarcinB

Będzie trudna decyzja . Trzeba zrobić małe podsumowanko i może ankietke ?

LukaszST

Musi być szybko, w niedziele kończy się aukcja na allegro, jeśli sie zdecydujecie mogę przerwać aukcję dla Was. :) Jutro wyjeżdżam i nie będę miał dostępu do laptopa/PC, jedynie telefon  :sick:

PoznanskaPyra

Decyzja do SKB@P. Cena 560Ti wyższa, powiedziałbym, że za wysoka trochę. Prądu mniej pożera, jaka różnica w punktach boinc jest?
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

ryszard.korczyk

Może czas na ankietę, jakie i od kogo GPU kupujemy. Jakieś propozycje?
Mamy tu możliwość 2x GTX 470 od LukaszST i 2x GTX 560 Ti od Tomka, może być też coś nowego, lub po jednej sztuce od wyżej wymienionych?

PoznanskaPyra

Może 2x7770? Jedyne 80W poboru energii i 1280 GFlops-ów. Koszt dwóch nowych to ok 1000zł.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

ryszard.korczyk

Cytat: PoznanskaPyra w 05 Maj 2012, 22:50
Może 2x7770? Jedyne 80W poboru energii i 1280 GFlops-ów. Koszt dwóch nowych to ok 1000zł.
A nie będzie problem z wydajnością na DP? Była dziś mowa o tym na forum. Że 79xx ma lepsze przeliczniki SP/DP.

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

lolek

DP wykorzystuje chyba tylko milka, w której seria 7XXX i tak wypada tragicznie - więc co za różnica ?