Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

QMC@HOME

Zaczęty przez Nietoperek, 02 Marzec 2006, 20:47

Nietoperek


Juras23

Poprosimy o team :)

Mchl

Proszę bardzo, ładny numerek 22:

http://qah.uni-muenster.de/team_display.php?teamid=22

--edit--

Projekt może być ciekawy

Ma już nawet szkic wizualizacji: http://qah.uni-muenster.de/screensaver.php
A zajmować ma się tzw chemią kwantową... hmm... fizycy będą mogli sobie poszaleć...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

---------- 11:39 03.03.2006 ----------

No i pierwsza jednostka poszła :D , a druga w akcji :!:

---------- 19:06 ----------

Chwilowo nasza drużyna jest nawet 2 na świecie (przy kryterium ostatni średni kredyt) :!:

KrzychuP

Szybko poszło. Liczę już pierwszą porcję.  :D

Starszyna

Fajny projekt, ale chyba trochę za mały deadline. Ja musze sie wyrobić do  poniedziałku a zassałem dzisiaj.

madison

ile wam srednio liczy 1 probke?? i na jakiej maszynie ;) kurde,mi zostaly 2 dni na odesłanie:| nie wyrobie sie:|

gaciu

---------- 23:53 07.03.2006 ----------

Na Duronie 1,8MHz wypada mi ok 20 godzin.

---------- 09:40 09.03.2006 ----------

Doznałem przyjemności przeliczenia również trochę dłuższej jednostki: 45 godzin. Co ciekawe jednostka zaczęła się liczyć i nie przełącza sie na inne projekty.

---------- 12:33 10.03.2006 ----------

Do tego ta jednostka przekroczyła 100% i liczy się dalej. Nie wiem czy wywalić ją czy nie. Szkoda mi 60 godzin pracy proca. Miał ktoś taki przypadek?

m2marek

W predictorze to chleb powszedni, więc może i tu się zdażyć

Starszyna

---------- 06:12 11.03.2006 ----------

Gaciu, spokojnie. W końcu to dopiero alfa.

---------- 04:38 15.03.2006 ----------

EEEEEe, mam 103,5 procenta w jednostce, pomocy;]

KrzychuP

Chyba już zwiększyli deadline. Ja mam aktualną porcję do końca marca policzyć. Przy obecnych wiatrach (zrobił już ok. 1/3) liczenie zajmie jeszcze jakieś 24 h, ale w kolumnie 'pozostało' zmienia mi się ilość czasu co chwilę. Raz maleje, raz rośnie.

miszol

w kolumnie "pozostalo" mam 25h (i caly czas rosnie 8O ), biorac pod uwage ze 1% przeliczylem w mniej wiecej 1,5h to raczej tak szybko nie skoncze...
wszystkie inne projekty na tym kompie zawiesilem, poczekam i zobacze co z tego wyniknie

PMG

Pierwszy pakiet liczyłem około 50 godzin ( Athlon XP 1,47). Drugi mam 55 % po 23 godzinach. Za pierwszy pakiet 359 punktów

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

qbaspl

2006-03-26 14:10:33|QMC@HOME|Unrecoverable error for result one_pstdna_nodelete.1398_1 ( - exit code -1073741667 (0xc000009d))

Takie błędy mam cały czas :(  Każda jednostka sype się po kilku minutach. Ma ktoś jakiśpomysł co z tym zrobić? Używam boinca 5.2.13

bartsob5

sprobuj zresetowac projekt, a najpierw jeszcze obejrzyj co na temat probek mowi serwer... (na stronie projektu, po wybraniu id wyniku powinien byc link do komentarzy probki)

miszol

ja nie moge zobaczyc informacji o probce, wywala mi komunikat
CytatTemporarily disabled
to tak tylko u mnie?

qbaspl


bartsob5

widocznie nie oferuja jeszcze takiej funkcji:/ no to nie pozostaje nic innego jak zrestartowac projekt, widocznie jakiegos pliku *.dll brakuje, i projekt musi sobie go sciagnac...

miszol

nareszcie przeliczylem pierwszy pakiet ~ 150h  8O  taki dlugi czas liczenia to pewnie wina sprzetu - stary celeron 1,7  :roll:

KrzychuP

Ale wczoraj zapunktowałem  :D
Liczyło tą próbkę ponad 100 godzin, ale miło popatrzeć na taką sumkę punktów.

Juras23

Ostatnio QMC bardzo mi sprzęt wiesza, szczególnie jak ma włączyć się grafika nowa....prawie zawsze następuje zawieszenie kompka i w efekcie błąd obliczeń jednostki. Przesiadam się na coś innego :(

Szerpa

mi ralph tak wieszal kompa i wysypywał jednostki
wylaczylem wygaszacz - efekt (zadnych zawieszen zadnych wysypow jednostek)

Juras23

tak myslalem ze to przez wygaszacz, ale przez jakis czas policze cos innego

Mchl

Macie może obaj grafike ATi?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

No ja mam Radeonka - a co one się wieszają na tych projektach? lub odwrotenie - projekty na tych grafikach?

Mchl

Generalnie BOINC coś nie bardzo bangla z Radkami... w każdym projekcie, gdzie są wizualizacje pojawiają się problemy.

U mnie nic nie wyskoczyło, no ale zazwyczaj i tak bez wizualizacji liczę.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Szerpa

nvidia gforce mam

Juras23

na innych projektach nie ma problemu z wygaszaczami

Starszyna

Hey słuchajcie mam problem. Liczyłem jednostke QMC przez 40 godzin. Mój claimed credit wyniósł ok 1000 a granted dostałem zero. Dlaczego tak jest?

jamin

---------- 02:39 08.07.2006 ----------

Maja chwilowo ograniczenie do 1000 (bedzie chyba do 2000pkt.) bo bylo sporo takich, ktorzy oszukiwali - jest o tym napisane w WU's over 1000 points?. Teraz nie dostaniesz punktow ale przyznaja Ci je recznie jak wroci ich Dev(eloper).

---------- 23:43 19.07.2006 ----------

Cytat: "Starszyna"Hey słuchajcie mam problem. Liczyłem jednostke QMC przez 40 godzin. Mój claimed credit wyniósł ok 1000 a granted dostałem zero. Dlaczego tak jest?

Wyglada na to ze trzeba zglosic nieprzyznane kredyty (najlepiej z linkiem do odpowiednich WU w WU without credits??. Pozwolilem sobie Twojego 1000 tam zglosic - mam nadzieje, ze sie nie obrazisz ;)

Starszyna

Słuchaj jamin. Masz u mnie ciemne piwo :)

Szerpa

Uwaga na jednostki w QMC@home ostatnio pieknie sie wysypują juz razem 29h obliczen na acerze sie wysypalo, jakby tego bylo malo zawiesza sie boinc i bez restartu aplikacji nie rusza wiec po kazdej blednej jednostce komp nie pracuje, natomiast na dwujajowcu sypnely sie dwie jednostki po 8,2 godziny kazda - tutaj nie zawiesza sie boinc.
Zastanawiam sie czy to nie wina optymalki crunch3r'a 5.9.0-32 bo na obydwu kompach sa zainstalowane, ale inne aplikacje smigaja az milo patrzec.

kempler

Nie jestem pewny, ale tak jak pisałem w ostatnim newsie o QMC mają być sprawdzane archiwalne jednostki w poszukiwanu cheaterów. I tu właśnie nie jestem pewny ale za cheatarów być może zostaną uznane osoby z optymalkami (nie jetsem pewny). Skoro mówisz ze masz crunchera to moze ma to coś wspólnego (może jakiś mechanizm albo cusik). Sprawdzałeś na forum projektu ?  [/url]

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

ansuz

No to pięknie. To ja zachęcam do RCN-a. Chodzi świetnie, dobrze punktuje (moim zdaniem identycznie jak QMC), jedyny problem to brak checkpointów.
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu

Borsook

apropo punktowania w RCN to zauwazylem ze nadaje sie to wrecz idealnie na slabe kompy, bo daja tam ok 20pkt/h nie wazne jak szybko liczy, jaki procek, pamiec nic. Liczy sie tylko czas liczenia poswiecony dla nich. Jest to z jednej strony niesprawiedliwe bo w ktorym innym projekcie jakis marny duron moze sie rownac z najnowszym pentiumem, jedyna roznica to ilosc jader ktore pracuja. Gdyby jeszcze mieli checkpointy :?

Bober

Hmmm 20 pkt/h to właśnie żąda mój laptop na kliencie 5.9.0...ty to nazywasz słabymi kompami... :roll:

bartsob5

na 5.9.0 to se mozecie! ja mam standartowego klienta i wszystko jest normalnie 12,5pkt/h

Borsook

chodzi o to ze wiecej niz 21 pkt/h sie nie dostanie. Jesli na slabszym kompie da sie optymalke to jest szansa tyle wyciagnac.

KrzychuP

Panooowie, nie róbcie Off Topic, to jest QMC. RCN jest pozycję niżej na liście.