Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Undervolting

Zaczęty przez emik, 29 Wrzesień 2010, 16:06

emik

jako, że mam trochę czasu to postanowiłem odvoltować swojego procka, jednak przy uruchomieniu RM Clock wyskakuje komunikat:
uruchamiam z prawami administratora i nadal to samo



any idea?


lolek

Stawiam że masz WIn7. Zacznij od trybu zgodności z XP i uruchom to jako administrator.
Edit: niektórych programów na 7x64 nie odpalisz :(

Troll81

a czy instalka nie ma ustawionego read-only we własciwościach (może np znajduje się na dysku CD albo pen drive)?

emik

instalka na C, ustawiony tryb zgodności i uruchamiany jako admin i nadal lipa


AiDec

Sciagnij na innym kompie na flasha, przenies na flashu i sprobuj odpalic.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

#5
CytatTo get rid of the issues like those discussed in this thread, curently we have plans to prepare a digitally signed version of our RTCore64.sys driver. However, since the basic edition of RMClock is a freeware application so we earn no money from its use to pay for the driver certification, the digitally signed RTCore64.sys driver will not be provided publically within RMClock package. It will be available as a separate add-on to download for a fee, with estimated retail price of $9.95 USD.

CytatI Have just found another Way to run RMClock @ Startup without UAC-Messages. Using Vista64 Home Premium and latest M$ Updates.

= Atsiv.exe

using a little BAT.File, started by Autostart.

@echo off
Atsiv -u RTCore64.sys
Atsiv -f RTCore64.sys
RMClock.exe
@cls

Just Google for Atsiv.exe

Only one small problem, the damn Dos-Box will not close automaticly. Any Way to fix this ?

btw: same way for Rivatuner:

@echo off
Atsiv -u RivaTuner64.sys
Atsiv -f RivaTuner64.sys
RivaTuner.exe
exit

Same Way for Coretemp :

Atsiv -u ALSysIO64.sys
Atsiv -f ALSysIO64.sys
CoreTemp.exe

Maybe there are a few other Tools, Atsiv can help.

Cytathttp://rapidshare.com/files/112841889/RTCore64.sys

download the vista 64 driver for rmclock and copying it to the RMclock program file folder. it should work.


AiDec

Ach, czyli tam caly problem rozbija sie o UAC? No jesli tak, to moze pomogloby zmniejszenie UAC do minimalnego poziomu na czas korzystania z tego...?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

emik

po ściągnięciu alternatywnej wersji RTCore64.sys program nie rozpoznaje procesora


AiDec

emik, a nie masz tam czasem logmejna? Jakbys dal dostep, to moze znalazlbym czas polookac... Pokombinowalbym z UAC i zgodnoscia...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

emik

jak znajdę chwilę czasu to popróbuję pokombinować z UAC a jeśli mi się nie uda to się odezwę


AiDec

I jak sprawy wygladaja? Lada dzien bede musial Undervoltowac jednego lapka z W7 i jestem ciekaw jak sie maja sprawy na chwile obecna - wole zapytac niz bladzic godzinami....



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Agbar

#11
W razie czego na NGO HQ przygotowali programik, który pozwala (p)ominąć podpisywanie sterowników. Przypuszczam, że działa, ale nie wiem, czy wam to jeszcze potrzebne.

emik

nadal nie rozpoznaje procka


Mociumpel

Może nie do końca na temat - http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,219.0.html - znajdziesz tam program SUNRISE SEVEN - w opcjach jest między innymi przystępne sterowanie UAC-em (poza tym przyjemny programik do modelowania Win7 wg własnych preferencji)

kuchar

Postanowiłem troszkę odświeżyć temat, ze względu na problem jaki sam miałem.

Nie wiedziałem, że coś takiego jak undervolting istnieje i ma duży wpływ na jakość pracy z lapkiem. Dzięki @Troll81, który zwrócił mi na to uwagę przejrzałem ten temacik oraz przeszukałem parę innych dotyczących kwestii zmian napięć.

Mój paroletni lapek nie dość, że grzał się ostro to dodatkowo przy zapuszczeniu jakiegokolwiek projektu hałasował (wentylator) oraz grzał się do ~75 stopni C. Dodam, że ustawione miałem korzystanie z max 60% ogólnej liczby procesorów oraz max 40% mocy obliczeniowej.

Obecnie po zmianach napięć oraz przy ustawieniach 100% liczby procesorów i 50% wykorzystaniu ich mocy obliczeniowej temperatura w granicach 55 stopni i wentylatorka wcale nie słychać.

Poniżej kilka informacji jak udało mi się zejść :)

Procesor Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T7500 @ 2.20GHz, 2194 MHz

mnożnik - napięcie standardowe - napięcie po obniżeniu
6x  - 0,9      - 0,9
7x  - 0,975   - 0,9
8x  - 1,0375   - 0,9
9x  - 1,1125   - 0,9625
10x  - 1,1750   - 1,0125
11x  - 1,25   - 1,0750


Polecam tą metodę wszystkim. Byłem w niejednym serwisie z informacją co mogą poradzić mi jeśli wiatrak się często załącza i laptop się grzeje - były w zasadzie 2 odpowiedzi:
- przynieść lapka do czyszczenia (co już sam robiłem niejednokrotnie)
- wymiana układu chłodzenia (koszt ok. 150 zeta za sprzęt bez robocizny)

tutaj wystarczyło poświęcić 2 godzinki na wyszukanie programiku, znalezienie opisu i ustawienie na szybko


kotfryc

Ja swego czasu też się z tym tematem zaznajomiłem. Oprócz niższej temperatury na procesorze uzyskujemy również mniejsze zużycie energii. Czyli np. laptop bedzie dłużej chodził na baterii, komputer mniej watów zjadał...  ;D