Pomożecie? (z wyborem laptopa :) )

Zaczęty przez Machloj, 08 Sierpień 2011, 15:26

Jakiego laptopa wybrać ?

Asus X53SV K53SV i7-2630QM 8GB 750 GT540 Windows 7
4 (50%)
HP Pavilion DV7-5090 i7 HD6570 DDR5
0 (0%)
LENOVO T410s i5 2.53/4GB TABLET WiMAX
4 (50%)

Głosów w sumie: 8

Machloj

Witajcie kamrraci :)
trochę mnie tu nie było, ale cały czas powolutku sobie liczę ;) natłok czasu sprawił, że całkowicie zaniedbałem swoje komputerowe hobby i wypadłem całkowicie z obiegu - o ostatnich nowościach czytałem z 1,5 roku temu - myślę, że moja wiedza jest zbyt stara na sensowny wybór laptopa ;)
dlatego prośba do Was:
co wybrać:

Asus X53SV K53SV i7-2630QM 8GB 750 GT540 Windows 7
http://allegro.pl/asus-x53sv-k53sv-i7-2630qm-8gb-750-gt540-windows-7-i1739377886.html

czy
HP Pavilion DV7-5090 i7 HD6570 DDR5 MEGA WYDAJNY 7
http://allegro.pl/hp-pavilion-dv7-5090-i7-hd6570-ddr5-mega-wydajny-7-i1742957020.html

a może macie jakieś inne ciekawe propozycje (tak do ok. 3000 zł)?
:arrr:

emik

Pavilony podobno są strasznie głośne

ja osobiście w sprawie kwestii wyboru laptopa korzystałem z forum http://www.notebookcheck.pl/


tito

Ale, ale. 1szy ma matrycę 15" drugi 17"
Co potrzebujesz? Mobilności, mocy, przekątnej ekranu, długiego czasu pracy na baterii?
Grafika do czego potrzebna?
Opisz coś. I jeszcze jedno - to będzie się grzało i hałasowało. Weź to pod uwagę. Najlepiej przetestować coś takiego osobiście w sklepie - w końcu każdy ma różne odczucia słuchowe.

GRID

#3
ja bym kupił Asusa. Od 3 lat Hp psuje się bardzo. Do tego widziałem oba te modele. I mi bardziej 15-stka podchodzi. Laptop wykożysuje do pisania (www i B@P) i 17-tka to nie dla mnie.

Osobiście jakbym miał 3k to bym kupił to:
http://allegro.pl/hit-lenovo-t410s-i5-2-53-4gb-tablet-wimax-fv-win-i1739852748.html

Jakiś czas temu IBM sprzedał swój dział odpowiedzialny za laptopy, dla mnie najlepszym model i moich kolegów serwisantów to ThinkPad IBM T42. Ten laptop wyszedł wiele lat temu i jego parametry nie są już te same.
Lenova to chinska firma i nie jest to już to samo. Ale podwaliny technologiczne ma mocno zaczerpnięte z IBM.
Thinkpady to laptopy do pracy.

Martin Fox

Z serwisowego doświadczenia powiem - na pewno nie "pavulony". Jeśli HP to tylko serie biznesowe.
Co do asusa - mają sensowny serwis, naprawiają i nie marudzą :)

Tomasz R. Gwiazda

tak samo z Dellami, tylko wersje biznesowe.
Czy sie nie psuja, kwestia uzytkownika :) ale przynajmniej gwarnacja 3lata on-site, to sie nie trzeba martwic.

Jesli chodzi o Lenovo, tylko seria wywodzaca sie z IBM, czyli ThinkPad
reszta to straszny plastik.

ja bym rozwazal jeszcze Samsunga calkiem wypasione maszyny za rozsadne ceny.


Asusy, Acery, odradzam, jesli sie nie myle nawet w Polsce nie maja serwisu
Tak samo i tanie Sony... mimo ze ladne

Martin Fox

Lenovo t410/t420 -  :ahoy:
skoro się pojawiła taka opcja to nie ma o czym rozmawiać :)

Machloj

dzięki wszystkim za rady :) laptopa w zasadzie używam jako desktopa - więc ani grzanie się, ani bateria nie odgrywają dużej roli.
co do wymiarów - w zasadzie wszystko powyżej 15 cali będzie dobre - nie jestem wybredny. Laptop głównie do pracy, ale czasem, raz na pół roku w coś mi się uda zagrać - jakieś FM / civilization IV, CS po sieci czy quake 3   :whistle:  - czyli nic super wymagającego dla grafy - acha - i szykuję się na diablo  :parrrty:

jest sens brać do tego i7? czy może zamiast tego wziąć jakąś i5 z dyskiem ssd? co będzie miało większą wydajność?

ps. dzięki emik za tego linka - forum rzeczywiście mają imponujące  :book:

simonic

W własnego doświadczenia powiem, że nie do zdarcia są lapki Lenovo i MSI. Mamy tego sporo w firmie i jeszcze nie słyszałem żeby padały. A wcześniej ile HP i samsungów popłynęło to aż żal wspominać...


tito

To jeśli używasz jako desktopa (jak ja) to jednak 17" byłoby przyjaźniejsze.
CPU - wziąłbym jednak coś z 2 jakami z większymi zegarami. Niewiele programów wymaga 4 jajek, a GHz zawsze się przydadzą.
GPU - te dwie co podałeś wydajność będą miały zbliżoną (w grach oczywiście, BOINC to jednak AMD).
HDD - raczej hdd i z obrotami 5400 (szybsze się mocniej grzeją i komfort pracy spada), a SSD ciągle mało miejsca mają. (chyba, że weźmiesz 17" z dwoma miejscami na HDD primary to dysk SSD, a reszta trzymana na 2gim HDD.
Firma - ja pracuję na Gateway (już drugi laptop) i jest OK.

emik

ja aktualnie mam Samsunga (i5+GF330M) i z całego serca mogę polecić ta firmę

może to:
http://www.x-kom.pl/p/67437-notebook-laptop-17,3-samsung-rf711-i5-2410m-8gb-500-dvd-rw-7hp64-drukarka.html


Martin Fox

Nie chcę tworzyć tematów niepotrzebnie, więc się podepnę - co myślicie o takim czymś :
http://www.arest.pl/produkt/Notebooki-Netbooki-Tablety/48,0,,,0,0,0,cena:0_ms0;producent:245,/29980/LENOVO-B570-59-307494-6-i3-2330M-2-20-6144-MB-500-GB-DVDRW-15-6-WIFI-Cam/
??

Tomasz R. Gwiazda

jak dla mnie zbyt "budzetowa" wersja :)


Troll81

Przyzwoity sprzęt za przyzwoitą cenę.

Martin Fox

No założenie jest by był do 1,5k zł

stiven

Polecam upewnić się co do rzeczywistej obecności klawiatury numerycznej (jeśli jej potrzebujesz).

Szopler

#16
Delle się nie psują - bo pęknę ze śmiechu!
Po 2 latach siadła bateria, po 4 grafika NVIDII. (Lapek użytkowany w domu przez 99% czasu, w gry na nim nie grałem, policzył trochę GPUGrida jak jeszcze krótkie WU były.)
Laptop za którego dałem 4000 złotych nadaje się obecnie tylko do internetu...
Wymiana grafiki nie wchodzi w grę - tylko cała płyta, a to przewyższa obecną wartość laptopa.

Co do dysków to się nie zgodzę. Mam w lapku 7200 obr/min i jest cicho i chłodno pod warunkiem, że się nie miele GB danych ciągle. Po defragmentacji każdy dysk będzie ciepły.

Tomasz R. Gwiazda

Szopler: ale troche badz obiektywny...
jaki model a nie za ile

Inspiron, Vostro, Latitude ?

jest roznica w ich wykonaniu a nie tylko w cenie



Troll81

Np Latituda miewaja wymienną grafikę :D

Szopler

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 10 Październik 2012, 15:54
Szopler: ale troche badz obiektywny...
jaki model a nie za ile

Inspiron, Vostro, Latitude ?

jest roznica w ich wykonaniu a nie tylko w cenie

XPS M1530 (ma wymienny procek - podstawka, GPU niestety nie).

sknd


Tomasz R. Gwiazda

XPS to wg. handlowca mego najgorsze co mogli wymyslec :)
sypalo sie to bardziej niz domy w Afganistanie :D

tak poza tym to pelna nazwa tego to Inspiron XPS


Troll81

inspirony to wogóle jest budzet.... i to kosztowny budżet.

Szopler

Szkoda, że tego nie wiedziałem 4 lata temu jak wydałem całą kasę jaką dostałem od ojca za magistra na to coś... jak się okazało ze zbugowanym chipem GPU.

Tomasz R. Gwiazda

zawsze tak jest...
zreszta ciezko ocenic czy produkt za 3-5 lat bedzie chodzil jak dopiero wszedl na rynek

raczej teraz trzeba zakladac ze sprzet komp, agd, samochody juz nie sa tak dlugowieczne jak towary jeszcze sprzed 5-10 lat temu

lukaszja

Trzeci rok używam Della Latitiude e6400. Złego słowa nie powiem! Tylko, że one kosztują sporo więcej niż 1.500zł...

Tomasz R. Gwiazda

ta seria jest swietna

za to na allegro mozna znalezc w calkiem niezlej cenie Dell ATG, to bym obecnie bral :)