Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Ania

Zaczęty przez Ania, 29 Lipiec 2012, 13:42

Ania

Cytat: mimeq w 29 Grudzień 2012, 22:54
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/results.php?hostid=400221&offset=0&show_names=0&state=3&appid=

Wystarczy odpowiednie app_info.xml  :P

Tylko skąd to xml pobrać ?   

LukaszST

Zrobić Aniu zrobić. :)

lukaszja

Cytat: Adam Sawicki w 29 Grudzień 2012, 23:35
(...)  a poem to białkowiec,
Też tak myślałem. Przeczytaj ich forum - zadania GPU liczą m.in jakieś dane odnośnie wyświetlaczy OLED, z tego co pamiętam ???

Adam Sawicki

Poczytałem trochę niemieckie forum i faktycznie ktoś rozgoryczony napisał że POEM na GPU ''potajemnie'' liczy jakieś dane o organicznych diodach LED. >:(
http://www.seti-germany.de/forum/poem/6602-poem-gpucrystal-fuer-oled-forschung.html
korzystałem z translatora
chyba wrócę do projektów astronomicznych  :whip:

mimeq

To app:

<app_info>
<app>
<name>milkyway</name>
</app>
<file_info>
  <name>milkyway_separation_0.82_windows_intelx86__ati14.exe</name>
  <executable/>
</file_info>
<app_version>
  <app_name>milkyway</app_name>
  <version_num>82</version_num>
    <flops>1.0e11</flops>
    <avg_ncpus>0.05</avg_ncpus>
    <max_ncpus>0.5</max_ncpus>
    <plan_class>ati14ati</plan_class>
    <coproc>
      <type>ATI</type>
      <count>1</count>
    </coproc>
    <cmdline></cmdline>
  <file_ref>
   <file_name>milkyway_separation_0.82_windows_intelx86__ati14.exe</file_name>
   <main_program/>
  </file_ref>
</app_version>
</app_info>


i plik (ze strony milki)

milkyway_separation_0.82_windows_intelx86__ati14.exe

do katalogu projektu i umnie liczy  ;)


tito

Cytat: Adam Sawicki w 30 Grudzień 2012, 23:19
Poczytałem trochę niemieckie forum i faktycznie ktoś rozgoryczony napisał że POEM na GPU ''potajemnie'' liczy jakieś dane o organicznych diodach LED. >:(
http://www.seti-germany.de/forum/poem/6602-poem-gpucrystal-fuer-oled-forschung.html
korzystałem z translatora
chyba wrócę do projektów astronomicznych  :whip:
Ludzie nie doczytają i tworzą teorie - na stronie projektu jest wyraźnie napisane co jest liczone na GPU. Tyle jeśli chodzi o obronę projektu.

Adam Sawicki

Cytat: tito w 31 Grudzień 2012, 00:55
Ludzie nie doczytają i tworzą teorie - na stronie projektu jest wyraźnie napisane co jest liczone na GPU. Tyle jeśli chodzi o obronę projektu.
Czytałem dokładnie i na stronie głównej projektu POEM nie ma ani jednego słowa o organicznych diodach LED (OLED):
CytatBy joining this project you will contribute to a computational approach to

predict the biologically active structure of proteins
understand the signal-processing mechanisms when the proteins interact with one another
understand diseases related to protein malfunction or aggregation
develop new drugs on the basis of the three-dimensions structure of biologically important proteins.
simulate miscellaneous nanoscale systems, which are of importance for current biological or physical research
Jeśli więc na stronie głównej projektu nie ma o tym nawet drobnej wzmianki to dla mnie nie jest ''wyraźnie napisane'' ale może potrzebne mi okulary  XD

stiven

#87
To wyszło przypadkiem. Wygadali się na forum, że jest liczone co innego gdy ludzie o to wyraźnie zapytali. Nie czuli obowiązku informować kogokolwiek na stronie głównej i jak widać nadal nie czują. Wykorzystali moc obliczeniową do innych celów (licząc na szybką publikację wyników) i jakoś specjalnie się nie wstydzą. "Normalna" praktyka w świecie naukowym. Moralnie naganna ale niestety powszechna. Ja mam mocno mieszane uczucia i przestałem liczyć POEM.

EDIT:

link do tematu na forum:
http://boinc.fzk.de/poem/forum_thread.php?id=794
Doczytałem, że na stronie głównej jest już info:
CytatBy joining this project you will contribute to a computational approach to [...] simulate miscellaneous nanoscale systems, which are of importance for current biological or physical research

Troll81

Cytatthe current simulations of Pentacene are useful for OLED development. These simulations are almost done now. The Gpucrystal application however was designed for multiple purposes, including biomechanical systems, for example Amyloid Fibrils.

The utilization in OLED development is [b]one[/b] possible use of our results, but this is fundamental research, so there may be an application spectrum we can't even think of yet.

I just can repeat to tell you our primary department is protein folding with attention to medical research. However this is not the only application of our simulation framework. The description of our project on the home page did not emphasise that correctly, so I updated the text recently.


ITD ITP

a ze strony głównej: http://boinc.fzk.de/poem/

By joining this project you will contribute to a computational approach to

    predict the biologically active structure of proteins
    understand the signal-processing mechanisms when the proteins interact with one another
    understand diseases related to protein malfunction or aggregation
    develop new drugs on the basis of the three-dimensions structure of biologically important proteins.
    simulate miscellaneous nanoscale systems, which are of importance for current biological or physical research


Adam Sawicki

Cytatsimulate miscellaneous nanoscale systems, which are of importance for current biological or physical research
to faktycznie prosto i jasno napisane że chodzi o OLED, nie wiem dlaczego ktokolwiek, w tym ja miałby tego nie zrozumieć.
Przyłączyłem się do BOINC żeby liczyć projekty naukowe, a nie komercyjne projekty naukowe dlatego z POEM kończę.

Troll81

Czytaj ze zrozumieniem. Modelowanie które wykonują na GPU robią niekomercyjnie (własna praca badawcza) i ma ono znaczenie dla medycyny

The Gpucrystal application however was designed for multiple purposes, including biomechanical systems, for example Amyloid Fibrils.

wykorzystanie do modelowania związków chemicznych OLED jest tylko jednym z zastosowań. Te same struktury są wykorzystywane nie tylko przy produkcji TV.

Tobas

Cytat: Troll81 w 31 Grudzień 2012, 16:57
Czytaj ze zrozumieniem. Modelowanie które wykonują na GPU robią niekomercyjnie (własna praca badawcza) i ma ono znaczenie dla medycyny

The Gpucrystal application however was designed for multiple purposes, including biomechanical systems, for example Amyloid Fibrils.

wykorzystanie do modelowania związków chemicznych OLED jest tylko jednym z zastosowań. Te same struktury są wykorzystywane nie tylko przy produkcji TV.

A świstak siedzi i zawija..

Sprawa śmierdzi, puścili bąka bo dobrze punktują i mają w dupie liczydłowych.
IMHO świetnie, że ten Niemiaszek się zaczął pieklić i dopytywać.

Troll81

Pozostawiam każdemu do oceny