Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Już jest praca! (nowe WU | próbki)

Zaczęty przez PrzPrz, 14 Styczeń 2006, 22:09

PrzPrz

Cytat: LHC@homeNews
14.1.2006 16:08 UTC
We have work, and the feeder is back online.
Projekt LHC@home ruszył ponownie.  :D
Odebrałem już aplikację i workunit, przeliczy się u mnie w całości w jakieś trzy godziny... (ciekawe, ile kredytek otrzymam ;) )

MadMan

Podepnę tutaj.
LHC@Home znowu zaczęło rozsyłać próbki. Pobrałem kilka i widzę że dzielą się na 2 rodzaje: krótkie (dwie policzyły się w 2 sekundy, trzecia w 3 minuty) oraz dłuższe (jedna się liczy, przewidywany czas liczenia - 45 minut). A więc można ciągnąć...
Mały edit: próbki się nie chcą odsyłać, może mają coś z serwerem...
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

krzyku

Ruszyło, Panie i Panowie do dzieła !!!!
  

bartsob5

Cytat: "MadMan"Podepnę tutaj.
Mały edit: próbki się nie chcą odsyłać, może mają coś z serwerem...

ja juz mam "project down" na jednym hosci i nie zdarzylem zaciagnac tam nic...

MadMan

Cytat: "bartsob5"
ja juz mam "project down" na jednym hosci i nie zdarzylem zaciagnac tam nic...
Ja mam zwykłe "No work from project", sprzed 2 minut, więc serwer uploadu dalej działa. Serwer downloadu nie - dalej nie umiem odesłać próbek.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

krzyku

mi tez nic nie odsyla, ale najwazniejsze ze cos pobral
  

KrzychuP

szczęśliwi Ci, którzy się załapali...
;)

krzyku

rozsyłają próbki, łapać się kto może ;-)
  

AL

Ale się ludziska rzucili:
CytatUp, Unable to connect to database - please try again later Error: 1040Too many connections
concurrent connections
no i niestety nic mi się narazie nie udało pobrać - bo:
Cytat2006-10-30 10:43:36|lhcathome|Project is down
2006-10-30 10:46:01|lhcathome|Sending scheduler request to http://lhcathome.cern.ch/lhcathome_cgi/cgi
2006-10-30 10:46:01|lhcathome|Reason: Requested by user
2006-10-30 10:46:01|lhcathome|Requesting 172800 seconds of new work
2006-10-30 10:46:07|lhcathome|Scheduler request succeeded
2006-10-30 10:46:07|lhcathome|Message from server: Server can't open database
2006-10-30 10:46:07|lhcathome|Project is down
:cry:

krzyku

cos strasznie dlogie te jednostki dali, na ponad 4 godziny liczenia, przedtem o ile mnie pamiec nie myli byly duzo mniejsze
  

KrzychuP

no i po jednostkach, jedną mi tylko zaciągnęło :(

krzyku

dzisiaj znow rozeslali, wracam z pracy a tu niespodzianka ;-)
  

AL

Ja z poprzedniej serii załapałem się na 16 jednostek. Teraz na 42- szkoda tylko, że załapały się na hosta - do którego mam utrudniony dostęp, a który niezbyt często  jest uruchomiony :cry:  Obawiam się, że przynajmniej część z tych 42 się przeterminuje...

bartsob5

no to bezwzglednie musisz sie do niego dostac i zastosowac jedna z technik boincowania bez netu;)

qbaspl

Udało mi się jedną jednostkę wyrwać i policzyć :)

KrzychuP

Mi się udało 10 sztuk wyrwać. Tylko niestety 8 z nich, mimo iż miały teoretycznie ok. 5 godzin się przeliczać, to kończyły się po 1-2 min. Dziwne.

krzyku

tez tak mialem, niby na duzo liczenia a po 3 minutach zrobione
  

Mchl

Widać protony wam pouciekały ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

krzyku

oby tylko zapunktowaly ;-)
  

MadMan

Cytat: "Mchl"Widać protony wam pouciekały ;)
Gdzieś czytałem, że te superkrótkie jednostki (w których protony/elektrony/co tam jeszcze się zderza wypadają poza akcelerator) są najbardziej wartościowe dla projektu.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

Mchl

A i owszem. Bo z nich wiadomo, że takie nastawy mogą spowodować uszkodzenie apartury.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

miszol

Cytat: "MadMan"
Cytat: "Mchl"Widać protony wam pouciekały ;)
Gdzieś czytałem, że te superkrótkie jednostki (w których protony/elektrony/co tam jeszcze się zderza wypadają poza akcelerator) są najbardziej wartościowe dla projektu.

z tego co pamiętam za takie jednostki punkty nie będą przyznawane...

bartsob5

oj, zle mowisz... jednostki, ktore sie skonczyly z powodu wypadniecia protonow lub lektronow z toru, maja status 'valid' wiec jak najbardziej pkt powinny byc przyznane...

KrzychuP

no ja tam jakieś drobne punkty za nie dostałem, proporcjonalnie do długości obiczeń

AL

No niestety z poprzedniej 40, 13próbek niezostało odesłanych przed deadlinem, na domiar złego dziś ten host pobrał następne 73 próbki...

KrzychuP

Powiedz mi AL jak to zrobiłeś, że dostałeś te 73 nowe próbki. Ja od tygodnia nic nie dostałem  :cry:

AL

---------- 17:56 09.11.2006 ----------

Cytat: "KrzychuP"Powiedz mi AL jak to zrobiłeś, że dostałeś te 73 nowe próbki. Ja od tygodnia nic nie dostałem  :cry:
Tak naprawdę to nie robię nic. Dawno temu w tym projekcie ustawiłem
CytatConnect to network about every
(determines size of work cache; maximum 10 days)
na 10 days i w tej chwili kontroluje tego hosta tylko przez BAM! to dodając to odejmując do/od niego projekty. On liczył ostatnio tanpaku i xtrema no i w którymś momencie pobrał sobie jednostki z lhc(Lhc na tym hoście ma najwyższy przydział zasobów - więc jak ma pobrać nową porcję pracy - to zawsze zaczyna prośbę o nową pracę od tego projektu). Jak na ten host to pobrał ich za dużo no i włączył się tryb "suspending work because computer is overcomited" czy jakoś tak. Teraz liczył od tygodnia lhc nie pobierając nic innego - aż do dziesiejszego rana, kiedy to znowu się załapał na redystrybucję nie przeliczonych przez innych jednostek.

---------- 17:58 ----------

A tak szczerze mówiąc, to sam poluje na moim domowy dwurdzeniowcu na próbki z LHC i cały czas mi się udaje.

---------- 23:26 14.11.2006 ----------

Cytat: "AL"No niestety z poprzedniej 40, 13próbek niezostało odesłanych przed deadlinem, na domiar złego dziś ten host pobrał następne 73 próbki...
Naszczęście tym razem zdążył odesłać wszystkie 73 przed terminem. Szkoda tylko, że żadnemu z moich hostów nie udało się dziś rano załapać na kolejną porcję próbek.

qbaspl

Rzucili sporo nowych jednostek do przeliczenia:

Stan na 11:20
CytatUp, 63811 workunits to crunch

PBT_adamludek

licze 1 probke w lhc nie moglem zlapac od 1 miesiaca zadnej, teraz na biezaco tworza nowe probki:)

a czym roznia sie te probki?, inni czasteczkami uzywanymi w symulacji?

Ps. Ktos ma konto nieuzywane konto w malarii control chetnie przejme i zaczne liczyc?

krzyku

szkoda ze dali w sobote, w pracy musialem wylaczyc kompa , wrrrr, a niestety do poniedzialku napewno sie wszytko rozejdzie ;-)
  

Nietoperek

Cytat: "adamludek"Ps. Ktos ma konto nieuzywane konto w malarii control chetnie przejme i zaczne liczyc?
obserwuj forum malarii i topic Account creation jest tworzony nowy serwer projektu wiec mozna sie spodziewac niedlugo naboru uzytkownikow

KrzychuP

Cytat: "krzyku"szkoda ze dali w sobote, w pracy musialem wylaczyc kompa , wrrrr, a niestety do poniedzialku napewno sie wszytko rozejdzie ;-)

Wiem, co czujesz.
Mam to samo :(
Ale na szczęście udało mi się szwagierkę "zwerbować" i w zamian za screensavery zgodziła się udostępnić mi trochę mocy swojego kompa. ;)
No i do przekonania jej pomógł mi też argument, że robi też tym samym coś dobrego dla ludzkości. :)
Tak więc udało mi się zaciągnąć trochę jednostek na jej kompa. :twisted:

Cytat: "qbaspl"Stan na 11:20
Cytat
Up, 63811 workunits to crunch

Stan na 21:20
Cytat
Up, 28893 workunits to crunch

Jak widać trzeba się pospieszyć, bo do rana nic nie zostanie.
Mam jeszcze pewien diabelski :twisted: pomysł, ale muszę go najpierw przetestować.  :D

p.s. Dodam tylko, że techniki beznetowe będą tu pomocne. ;)

krzyku

I po wszystkim, tzn po jednostkach
  

AL

Właśnie rzucili nową porcję. Ustawiać przydział na 10 dni i nachomikować ile się da :!:

Tomislaw

Już "po ptokach"  :wink:  Niestety nie załapałem się na żadną  :(
---
Coś jednak ruszyło i już zasysam  :D



krzyku

  

Tomislaw

Cytat: "AL"Właśnie rzucili nową porcję. Ustawiać przydział na 10 dni i nachomikować ile się da :!:

udało mi się zachomikować tylko ~ 70 szt. ale dobre i to  :)



KrzychuP

Ale się zdenerwowałem  :evil:
Znowu na weekend dali jednostki  :?  :x

AL

Cytat: "Tommy"udało mi się zachomikować tylko ~ 70 szt. ale dobre i to  :)
Mi jakąś stówkę więcej czyli w sumie nieco ponad 170szt.

krzyku

wlasnie znowy dali w wekend, a komp w pracy moglby nad tym projektem teraz pracowac