Już jest praca! (nowe WU | próbki)

Zaczęty przez PrzPrz, 14 Styczeń 2006, 22:09

iwi

a u mnie jakies dziwne te jednostki byly - jedna 5h, kilka krotszych, i sporo takich co liczyly przez 2-3s.

Bober

Jakie by nie były ważne, że są :P
Ale w poprzednim rzucie też miałem takie kilku sekundowe. Widać eksperymentują sobie...

krzyku

No i nico !!! moze następnym razem się załapię
  

kret

moja 5h próbka liczyła się sekunde :DDD Bober, swoje 24 dostałeś w jaki sposób? w sensie jak można pobrać tak dużo? ustawiając co ile ma się łączyć komp z projektem w profilu dla LHC? czy może jakimś BoincStudio (bo jakoś mi się pamięta, ze ma coś takiego)?

KrzychuP

qrka, ja nawet nie wiem, czy coś mi się udało w nocy złapać, bo nie mogę wejść na moje konto :|

Bober

Cytat: "kret"moja 5h próbka liczyła się sekunde :DDD Bober, swoje 24 dostałeś w jaki sposób? w sensie jak można pobrać tak dużo? ustawiając co ile ma się łączyć komp z projektem w profilu dla LHC? czy może jakimś BoincStudio (bo jakoś mi się pamięta, ze ma coś takiego)?

Nie no zrobiłem to co zawsze robię, tylko, że to nie zawsze przynosi efekt. Wszedłem szybko w preferencje w LHC (akurat w General) ustawiłem Connect with net... na 5, i po update pobrał.

AL

Ja złapałem w sumie koło 45 na 2 kompy co zaowocowało wzrostem mojego dorobku w tym projekcie o jakieś 100 pkt :D

RAD-Poland

Natomiast ja złowiłem 244 próbki  :D (akurat byłem przy kompie jak je wypuścili)

szybka nastawa "Connect to network .." z 0,1 na 10 dni co dało ok  50 próbek,
reszta to operacje ręczne w BOINC Manager, nim się próbki skończyły ok 200 już było zaraportowanych (czas obliczeń poniżej 1 min)
te co zostały ledwie starczyły na nockę, niemniej łowy były rewelacyjne :lol:

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

kret

hmmm..no Panowie :] ładnie ładnie, następnym razem może spróbuję ;]

KrzychuP

ja tylko 2 złapałem - trochę ponad 11 minut liczenia :(

bartsob5

ja zlapalem 12..
czas obliczen, od 2,52s do 3708,92 czyli tak pozytywnie:)

krzyku

A ja całą jedną ;-)
  

RAD-Poland

Nadranem wypuścili kolejną serię próbek.
Tym razem załapałem się na 85 sztuk po 9 minut każda.  :)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

kret


KrzychuP

mnie się udało syskie tsy złapać - dobre i tyle, ale pokombinowałem z ustawieniami, zasobów / częstości pobierania próbek / etc. i mam trochę większe szanse na złapanie większej ilości :D  :twisted:

kret

hmm..no to ja nie mam żadnej :)

RAD-Poland

nowa porcja próbek - kto żyw na łowy  :lol:

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

krzyku

Tym razem mi się udało  :D
  

RAD-Poland

setki próbek kilku sekundowych, ale też są rodzynki po 1,5 h

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

cezar

Właśnie liczę próbke 2,5 godzinną  :lol:





kret

ja mam jedną, ale wg managera 4h z hakiem ma..ja chyba nigdy nie załapię się na więcej niż 5 :PPP chyba że przestanę spac i będę czekał na próbki..zastanawiam się wiec nad instalacją BoincStudio ze względu na opcję pobierania pracy na kilka dni..ale nie wiem czy nie jest to uwazane za oszukiwanie i nie wpływa ogólnie na samo liczenie negatywnie..

Bober

Ale przecież, żeby pobierać pracę na parę dni wystarczy zmienić ustawienie "Connect to network about every" w preferencjach.

Nie przejmuj się ja teraz też nic nie dostałem bo spałem.

kret

no wiem, tylko że mi to jakoś się zaaplikowało do wszystkich projektów i ściągnałem monstrualne ilości we wszystkim poza LHC :PPP poza tym..czy nie spowoduje to że przegapię jednoski jakies? ustawiając np łączenie co 10 dni?

RAD-Poland

Tak jest jak napisał Bober
mała uwaga jak ustawisz najwyższą wartość 10 dni Manager może ściągnąć za dużo próbek i niezdążysz ich przeliczyć (zwłaszcza, że próbki różnią się znacznie czasam obliczeń)

właśnie dzisiaj się tak stało Manager otrzymał kilkadzisiąt próbek pod rząd po kilka sekund, "średni" czas obliczeń próbki bardzo spadł i serwer LHC wysłał maksymalną możliwą ilość próbek na CPU ( 500 WU/dziennie na rdzeń), co dało mi 1000 szuk (Athlon X2) - szacuję, że przeterminuje się jakieś 100-150 próbek  :(
chętnie bym się podzielił próbkami, ale chyba nie ma takiej możliwości

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

bartsob5

Cytat: "kret"no wiem, tylko że mi to jakoś się zaaplikowało do wszystkich projektów i ściągnałem monstrualne ilości we wszystkim poza LHC :PPP poza tym..czy nie spowoduje to że przegapię jednoski jakies? ustawiając np łączenie co 10 dni?

mam to samo... od poprzedniegu razu jeszcze mam 50 jednostek rcna i vtu...:|

kret

musiałem większość wywalić, bo przez miesiąc bym tego nie skończył..co pewnie nie zrobiło dobrze moim statsom, które i tak nie są rewelacyjne..

RAD-Poland

dzisiaj próbki były od 4:00 - ok 8:00 rano
normalnie w/w parametr ustawia się na 0.1 by nie kumulował próbek z innych projektów, jak pojawią się próbki LHC zmiena się w/w parametr na 5 lub 10 (skutki wyżej), a i trzeba zaktualizować projekt w Managerze by przyjął nowe ustawienia

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

kret

no własnie tą teorię znam..szukałem tylko sposobu na automatyzację tego..heh..

Bober

Ja jak pojawią się próbki w LHC zmieniam ten parametr tylko na chwilę, a innym projektom wcześniej daję "no new tasks".
Z tego co wiem nie da się zrobić tak, żeby były osobne preferencje w różnych projektach dla tego samego hosta.
Dlatego niestety nie mogę mieć cały czas ustawionego wysokiego parametru, przez inne projekty...
Za to fakt, że jest ustawiony np. na 10 dni, nie oznacza, że klient będzie prosił o próbki LHC tylko raz na 10 dni...będzie się łączył z taką częstotliwością jak zawsze, aż do skutku.

AL

Mam pewien pomysł. Mianowicie można sobie ustalić 3 profile: work, home school. W jednym z nich ustawiamy na 0,1 natomiast w drugim 10 i odpowiednio oznaczamy host w poszczególnych projektach (z tej drugiej opcji co dziesięć dni kożystam we wszystkich projektach żadko dających próbki:LHC, Ralph i ostatnio Project Neuron). Z regóły wydaje mi się, że to się sprawdza. Problem pojawia się wtedy - kiedy dodatkowo korzystamy z BAM. Tam też sobie można ustawić te profile i wtedy to się już robi generalna zadyma. Także proponuje żelazną konsekwencję - albo po przez BAM i nic innego - albo po przez strony poszczególnych projektów i bez BAM.

Bober

Cytat: ""szacuję, że przeterminuje się jakieś 100-150 próbek  :(
chętnie bym się podzielił próbkami, ale chyba nie ma takiej możliwości

Oczywiście, że jest na to sposób. Od biedy możesz spakować cały swój katalog z boinc i wysłać komuś na maila. Wydzielisz wtedy numery jednostek, których nie policzysz i ktoś je skasuje.

Niech mi tylko ktoś powie czy rzeczywiście, żeby przenieść jednostki całego Boinca trzeba przenosić? Pewnie nie...tylko co poza katalogami LHC i Slots?

No i czy da się potem jakoś zmienić użytkownika? W ostateczności można też policzyć na konto RAD-Poland :P

Al no właśnie ja kombinowałem z tym jak mogłem:  tylko, że co z tego, że robiłem sobie "home" ustawiałem w LHC hostowi "home" jak on mi potem pisał:
Cytat2007-03-12 20:37:28||Host location: home
2007-03-12 20:37:28||General prefs: no separate prefs for home; using your defaults
:(

kret

hmm..no jakoś tym razem zaskoczyło..w sensie dodałem sobie przykładowo profil z ustawionym na 3 dni pobieraniem, a reszta na home jest..i po restarcie kompa tylko LHC jest na work, reszta na home, w między czasie też skończyłem jakąś próbkę i nie pobrał kolejnych 20 wiec jestem dobrej myśli..

a z tym pobieraniem, to dobrze..w sensie, że ustawienie łączenia z netem co X dni powoduje, ze klient się łączy do skutku jeśli nie ma pracy, a owe X dni tyczy się tylko pobierania próbek, jesli praca jest..czy też, heh..źle zrozumiałem Cię Bober? ;)

bartsob5

a apropos liczenia probki kogos innego na swoje konto, moze w czasie wylaczonego boinca zmienic wpis w xmlu na swojego account keya i co tam jeszcze jest?

Bober

Cytat: "bartsob5"a apropos liczenia probki kogos innego na swoje konto, moze w czasie wylaczonego boinca zmienic wpis w xmlu na swojego account keya i co tam jeszcze jest?

No też tak myślę. Będę musiał chyba trochę pooksperymentować :twisted:

Cytat: "kret"a z tym pobieraniem, to dobrze..w sensie, że ustawienie łączenia z netem co X dni powoduje, ze klient się łączy do skutku jeśli nie ma pracy, a owe X dni tyczy się tylko pobierania próbek, jesli praca jest..czy też, heh..źle zrozumiałem Cię Bober? ;)
Tak to w praktyce wychodzi. Bo jak nabierze próbek to już się nie próbuje połączyć i nawet nie wysyła na bieżąco tych przeliczonych, tylko sobie je trzyma.

RAD-Poland

Cytat: "Bober"Oczywiście, że jest na to sposób. Od biedy możesz spakować cały swój katalog z boinc i wysłać komuś na maila. Wydzielisz wtedy numery jednostek, których nie policzysz i ktoś je skasuje.
to jest sposób Bober :idea:
przerzucę trochę na drugiego kompa (oba kompy chodzą pod Linuksem to nie powinno być problemów)
katalog BOINC zmieści się na płycie w moim przypadku zajmuje ponad 400MB - na maila 8O
Cytat: "bartsob5"a apropos liczenia probki kogos innego na swoje konto...
coś mi się wydaje, że wysłane WU są porzypisane do danego konta (użytkownika)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Bober

Cytat: "Bober"
Niech mi tylko ktoś powie czy rzeczywiście, żeby przenieść jednostki całego Boinca trzeba przenosić? Pewnie nie...tylko co poza katalogami LHC i Slots?
Na to pytanie już sobie odpowiedziałem :D Przenieść trzeba:
- folder z projektem
- slots
- account_lhcathome.cern.ch.xml
- master_lhcathome.cern.ch.xml
- sched_reply_lhcathome.cern.ch.xml
- client_state.xml

Teraz jeszcze tylko kwestia użytkownika...
EDIT:
To się rzeczywiście nie da zmienić. Przecież jednostki widnieją jako "results" u tego usera do którego je wysłano. Poza tym wszystkie pliki wpisują się do client_state.xml i mają tam swoje <file_signature> i pewnie są identyfikowane przez serwer.

KrzychuP

Próbowałem zrobić kiedyś coś takiego jak opisujecie.
Wydaje mi się, że dobry (może nie jedyny) sposób to:
1. skopiować cały katalog BOINC
2. w bazowym katalogu zastopować (wstrzymać) połowę jednostek (od końca) i przeliczać resztę (i odsyłać)
3. w skopiowanym katalogu (na innym komputerze) wstrzymać pierwszą połowę jednostek i przeliczać i odsyłać tą drugą

Wydaje mi się że powinno zadziałać, żeby się jednostki nie zmarnowały. Usera raczej nie da się zmienić.
Warunek jeden trzeba mieć pod ręką ten dodatkowy komputer, na którym można nadmiar przeliczyć.
Takie rozwiązanie przychodzi mi na myśl po doświadczeniach z przeliczaniem na beznetowcach.
Pobierałem jednostki na jednym komputerze, liczyłem na drugim, a odsyłałem na trzecim  :lol:  8)

krzyku

A na czwartym sprawdzałeś statystyki ;-)
  

bartsob5

Cytat: "KrzychuP"Próbowałem zrobić kiedyś coś takiego jak opisujecie.
Wydaje mi się, że dobry (może nie jedyny) sposób to:
1. skopiować cały katalog BOINC
2. w bazowym katalogu zastopować (wstrzymać) połowę jednostek (od końca) i przeliczać resztę (i odsyłać)
3. w skopiowanym katalogu (na innym komputerze) wstrzymać pierwszą połowę jednostek i przeliczać i odsyłać tą drugą

potwierdzam, tez tak robilem, z tym ze juz nie mam 2 kompa pod reka.. :|

RAD-Poland

i tak też zrobiłem
jak drugi komp skończył swoje próbki - przerzuciłem na niego BOINC'a i od kilku godzin liczą się próbki "od końca"
już 482 próbek z 1000 zostało zaraportowanych, termin 18.03 ok 23:00 to niby sporo czasu, wszystko zalęży od długości próbek

   
WCG:
PG:         YOYO: