Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

3 razy mniej punktów...

Zaczęty przez bartekzero4, 25 Styczeń 2011, 12:12

bartekzero4

Witam! Nie wiem dlaczego po sformatowaniu dysku i wgraniu windowsa w primegridzie zbieram ok 3 razy mniej punktów. Windows jest ten sam, sterowniki najnowsze, boinc też - tak samo jak poprzednio. Karta to GF9800gt. Dodam, że wtedy liczył mi paczki 30 minutowe, a teraz 14 albo 4 minutowe, wydaje mi się, że to jest inny podprojekt. Wykorzystanie gpu jest takie samo - ok 98% , wyłączyłem tylko z obliczeń procesor (pentium dual core 2ghz) ale nie wydaje mi się zeby zbierał 60k na dobę, a tyle brakuje :) . Możliwe że jest tak duża różnica jeśli są inne paczki? Gdzie jeszce może być przyczyna? pozdrawiam  ;)

Troll81

na NV jest teraz kilka podprojektów primegrid. Sprawdź który podprojekt liczyłes wczesniej a który teraz....

Cyfron

może jeszcze w grę wchodzi instalacja pakietu SDK?

pszyklejony

Ale samo by podprojektu nie zmieniło, chyba, że miałeś tak zaznaczone. Wygląda, że przedtem liczyłeś Proth Prime Search (Sieve).

Cyfron

możliwe, że miał zaznaczone wszystkie projekty, ale liczenie tylko na GPU i teraz jak się pojawił nowy podprojekt liczący na GPU to zaczęło mu pobierać z niego WU. Akurat zeszło się to w czasie z formatem systemu :)

bartekzero4

tak, wydaje mi się, że wtedy liczył: Proth Prime Search (Sieve). Dziwne, że taka różnica w punktowaniu... W sumie może liczyć inne podprojekty, na punktach aż tak mi nie zależy, martwiłem się tylko że nie wykorzystuje w pełni możliwości sprzętu i dlatego jest mniej pkt. SDK chyba nigdy nie miałem, nawet nie wiem co to jest :)

bartekzero4

aha, a zaznaczone podprojekty miałem te same co teraz, po prostu przysyłają mi paczki z innego pewnie. Teraz liczy Cullen/Woodall prime search sieve 1.12

Cyfron

To jest dokładnie to o czym mówiliśmy - niedawno PrimeGrid uruchomił możliwość liczenia na GPU w innym podprojekcie i z tego teraz dostajesz punkty.
Zapewne te WU obciążają grafikę tak jak i poprzednie, jednak już wiemy, że punktują one gorzej niż PPS Sieve.

a SDK: http://developer.nvidia.com/object/sdk_home po zainstalowaniu tego użytkownicy odnotowali wzrost w prędkości przeliczania.

bartekzero4

Dziękuję za odpowiedzi, rzeczywiście liczył inny podprojekt... Troszkę mnie denerwuje,że są tak duże różnice w punktowaniu, na próbę uruchomiłem collatza i zbiera jakieś 8k na dobę, a w primegridzie ok 100k. Bardzo duża różnica. Kiedyś liczyłem seti, einsteina, malariacontrol,rosetta itp to wszystkie równo punktowały. Może przez tą rewolucję z kartami graficznymi takie zamieszanie, mam nadzieje, że się unormuje  z czasem.
Pozdrawiam!

lolek

Punktacja ostatnio faktycznie jest trochę powalona (inflacja punktowa w części projektów) ale w przypadku GPU i tak wielkich różnic główny wpływ ma aplikacja- jej skalowalność dla wielu wątków, tradycyjnie zoptymalizowanie jak i architektura jednostki GPGPU. Dodatkowo język w jakim była pisana aplikacja: CUDA i ATI Stream są wydajniejsze od open CL- szczególnie jeśli chodzi o ten drugi język.