Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

2 x 4850

Zaczęty przez PanStaszek, 02 Wrzesień 2011, 09:50

PanStaszek

Hej kamraci. Padła mi jedna maszyna na której śmigała ATI4850 wiec postanowiłem włożyć ją do innej maszyny gdzie już była taka sama 4850. Teraz więc mam 2w1 ale liczy tylko na jednej. a Boincmanager wyświetla obie, ale przy jednej daje opis że jest "not used.  Kart ze sobą nie łączyłem. Poproszę o szybkie sugestie bo karta marznie  ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Troll81

VGA dummy jest podpięte?

PanStaszek

Niet, ale mam fizycznie 2 monitory podpięte.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Troll81

A ta karta wyświetla w ogóle obraz?

PanStaszek

Wyświetla bez problemu.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

aborek

Ja mam podobny problem u siebie:
2x5870, tyle że spięte, przy drugiej opis  "not used". DNETC liczy jak trzeba czyli na 2 kartach, więc na razie nie kombinuję.
Ale jak przełączę na jakikolwiek inny projekt, to liczy tylko pierwsza karta.

AiDec

Staszek, aborek:


Problem jest mi znany - Wasze kompy to nie pierwsze ktory ma takie objawy, SKB@P1 ma dokladnie to samo i kilka innych kompow rowniez. Niestety doskonalego rozwiazania jeszcze nie znalazlem, nie znam tez przyczyny.

Natomiast na chwile obecna moge zaproponowac rozwiazanie tymczasowe. DNETC + stery 11.8 + BM 6.12.33. To polaczenie powoduje liczenie na wszystkich grafach. Mimo wyswietlania komunikatu o drugiej grafie `unused` i mimo ze BM bedzie pokazywal 0.05CPU+1ATI, bedzie ona liczyla (ta druga grafa).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

aborek

Dlatego też ostatnio liczę tylko DNETC :( Za kilka dni powinienem mieć chwilę, żeby postawić system na nowo, więc może wtedy zacznie działać.

PanStaszek

No to zaraz polutuję sobie VGA dummy, wywale monitor bo przeszkadza i przepnę na DNETC i mam nadzieję że zacznie śmigać.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

PanStaszek

Cytat: AiDec w 02 Wrzesień 2011, 13:42
Staszek, aborek:

Natomiast na chwile obecna moge zaproponowac rozwiazanie tymczasowe. DNETC + stery 11.8 + BM 6.12.33.
tak mam !

Czyli w zadaniach i eventlog-u widać jakby liczyła 1 a liczą dwie ?


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Troll81

sprawdź temperatury obu GPU jak jeden jest chłodny znaczy ze sie leni.

Tomasz R. Gwiazda

to moze GPU-Z odpalic i zobaczyc jaki load na poszczegolnych kartach jest ?


a tak swoja droga, to zenua jest ze takie cuda i wianki trzeba wyczyniac :)
mam 2xati w CrossFire i 2xbez  - i jak kompy licza to najlepiej nie dotykac tego... bo potem tylko problem i latanie z vga dummy ktora mam 1 a zestawy 2 :)

PanStaszek

No właśnie to zrobiłem chwilę temu i niestety widać że naparza tylko jedna ;(


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Troll81

to moze spróbuj z crossfire?

PanStaszek

No z tym mam właśnie chwilowy problem, bo nie mam dwóch szmat, bo jedną gdzieś posiałem .


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

PanStaszek

DObra, coś pomieszałem w CCC i grzeją obie, chociaż w BM faktycznie pokazuje że tylko jedna.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

AiDec

Zamiast `sprawdzac` cokolwiek, po prostu korzystajcie z tego: http://dl.dropbox.com/u/10748374/GPUObserver.zip

Ja bez tego sie nie ruszam :). Nic nie `sprawdzam`, natomiast odruchowo rzucam okiem za kazdym razem jak widze pulpit. Jak tylko cos nie bedzie chodzilo jak nalezy, to od razu sie o tym dowiem. Bez sprawdzania. Samo rzuci sie na oczy ze cos nie gra.




Oczywiscie, odpalcie tyle instancji widgeta, ile macie graf.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

PanStaszek

Używam tego gadgecika, tylko chyba nie skłonisz go by 2 na raz pokazywał  ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

PanStaszek

Widzę pierwsze wyniki, czas obliczeń spadł o połowę zgodnie z oczekiwaniami. Dziękuję kamratom za szybką pomoc. Informacja z promo filmu Trolla się zgadza -  żadne pytanie na forum nie pozostaje bez odpowiedzi  :p_arr:


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

AiDec

Cytat: PanStaszek w 02 Wrzesień 2011, 16:25
Używam tego gadgecika, tylko chyba nie skłonisz go by 2 na raz pokazywał  ;D




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

PanStaszek

No tak, przecież można uruchomić gadżeta kilka razy. Dziś piątek, więc chyba zmęczenie tygodniem mi doskwiera.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

PanStaszek

#21
Cytat: AiDec w 02 Wrzesień 2011, 13:42
Staszek, aborek:


Problem jest mi znany - Wasze kompy to nie pierwsze ktory ma takie objawy, SKB@P1 ma dokladnie to samo i kilka innych kompow rowniez. Niestety doskonalego rozwiazania jeszcze nie znalazlem, nie znam tez przyczyny.

Natomiast na chwile obecna moge zaproponowac rozwiazanie tymczasowe. DNETC + stery 11.8 + BM 6.12.33. To polaczenie powoduje liczenie na wszystkich grafach. Mimo wyswietlania komunikatu o drugiej grafie `unused` i mimo ze BM bedzie pokazywal 0.05CPU+1ATI, bedzie ona liczyla (ta druga grafa).

No i wszystko było fajnie gdy działało DNETC, a teraz druga karta znowu zimuje. Jakieś propozycje co warto (i da się) liczyć na 2 kartach na raz? Na razie spiąłem CF i próbuje na różnych projektach, ale grzeje tylko jedną. Jakby co DUMMY leży w pobliżu i czeka na użycie. Jakieś propozycje co da się opłacalnie liczyć na 2x4850 i w jakiej konfiguracji z CF czy bez ?


OK, dodałem sobie
<cc_config>
<options>
<use_all_gpus>1</use_all_gpus>
</options>
</cc_config>
i zaczęło grzać na obu, teraz pozostaje tylko sprawdzić co najlepiej karmi, chyba że kamraci podpowiedzą to nie będę musiał testować.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Tomasz R. Gwiazda

Moo jesli karta lyknie :)
ale Dnetc liczylo wiec i to powinno

PanStaszek

Faktycznie Moo działa wykorzystując 0,05C+2ATI jednak nie widać przyrostu szybkości przemielenia próbki przy użyciu 2 kart jednocześnie (ten sam czas i te same punkty, a zajęte 2 karty) co jest dziwne.
Aktualnie testuję inne projekty pod względem "dojności" na ATI (Collatz, PrimeGrid i Milkę) gdzie jednocześnie wykorzystywane są obie karty dla dwóch różnych próbek.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

aborek

PrimeGrid sobie daruj, na ATI nie ma sensu.

PanStaszek

Cytat: aborek w 02 Listopad 2011, 21:10
PrimeGrid sobie daruj, na ATI nie ma sensu.
.. a Collatz przy okazji obliczeń na GPU żre za dużo czasu procka, pozostaje więc przeprosić Milkę  ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"