Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

"potfforek" do BOINC... plany-zakupy-montaż-rac!

Zaczęty przez Szopler, 06 Maj 2009, 23:47

Troll81

ano. Na każdy watek trzeba mieć jedno giga ramu :D tak ze przy 24 wątkach 24GB ram to minimum

toms83

Mowa jest o liczeniu 24/7 a nie przez kilka godzin. Jakby Ci się udało i by działało non stp 8 gpu to byłbyś pierwszy na świecie.  :) Nie twierdzę że to niemożliwe, być może Twoja konfiguracja idealnie się spasowała i wszystko by hulało.

Druga kwestia, obsługa 24GB ram też nie jest taka bez problematyczna. Dodatkowo jakby się myślało o OC do już w ogóle mogą być kłopoty. Sprzęt trzeba dobrać tak, żeby był jak najlepiej wypośrodkowany i żeby praca 24/7 pod ciągłym obciążeniem nie przyprawiała o siwienia.  %)

Takie moje 0,03 pln.

goofyx

Cytat: toms83 w 09 Wrzesień 2010, 10:23
Mowa jest o liczeniu 24/7 a nie przez kilka godzin. Jakby Ci się udało i by działało non stp 8 gpu to byłbyś pierwszy na świecie.  :) Nie twierdzę że to niemożliwe, być może Twoja konfiguracja idealnie się spasowała i wszystko by hulało.

Druga kwestia, obsługa 24GB ram też nie jest taka bez problematyczna. Dodatkowo jakby się myślało o OC do już w ogóle mogą być kłopoty. Sprzęt trzeba dobrać tak, żeby był jak najlepiej wypośrodkowany i żeby praca 24/7 pod ciągłym obciążeniem nie przyprawiała o siwienia.  %)

Takie moje 0,03 pln.
Wszystko zależy od zasobności portfela ;)
Co znaczy dobrać sprzęt? Jasne, że kupowanie mobo za 100-150zł ciut mija się z celem, ale o ile nie składasz naprawdę wrażliwego sprzętu (np.: serwery danych itp) to jest raczej luzik.
Ja jakoś specjalnie nie dobierałem sprzętu <- miałem założenie "wole wydać 500zł więcej i spokojnie spać;)" <- mój Spider1 miał w sierpniu jakoś 98% up-time w tym ok.90% to liczenie <- te 8% to granie (miałem urlop i zaszalałem ;) )

Troll81

#363
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813151222 taka płytka

plus

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819105267 dwa takie procki :D i jeśli chodzi o projekty CPU to mozna nieźle namieszać :D co 24 jajka to nie dwa

goofyx

Cytat: Troll81 w 16 Wrzesień 2010, 14:11
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813151222 taka płytka

plus

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819105267 dwa takie procki :D i jeśli chodzi o projekty CPU to mozna nieźle namieszać :D co 24 jajka to nie dwa
Fajne.
Ale ten procek ma "tylko" 1.9GHz na rdzeniu <- ciuteczkę mało.
Już chyba lepiej: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819105264

Troll81

ale możesz go przetaktować :D a 2,1 ghz to niewiele więcej niż 1,9

goofyx

Cytat: Troll81 w 16 Wrzesień 2010, 16:12
ale możesz go przetaktować :D a 2,1 ghz to niewiele więcej niż 1,9
Niby fakt;)
Ale zastanawiam się <- pewnie się mylę.
Mam teraz i7 930 @4Ghz <- czyli teoretycznie 8 x 4GHz = 16Ghz za ok.1tyś zł<- teoretycznie
A ten Opteron kosztuje jakoś 3-3,5tyś zł i oferuje 12 x 2Ghz = 24Ghz.
Czy nie bardziej opłaca się kupić 2x i7 920 lub 930 ?
Za zestaw 2xOpteron + mobo + zasiłka = 2x3tyś + 2,5tyś + 0,6tyś = ok.9tyś do tego ramy (na tą płytę co najmniej 28-32giga)
A zestaw mobo+ramy+i7 920+zasiłka damy jakoś 3tyś.

Może się mylę, a gdzie tu opłacalność.

toms83

Na płytach serwerowych ( a na nic innego tego Opterona się nie wsadzi ) nie ma absolutnie żadnego OC. Najlepsza opcja to brać normalne proce, podkręcić, te 20% to każdy proc pójdzie i jest o wiele lepiej i zazwyczaj taniej niż serwerowe. Ostatnio sam przeglądałem necik w poszukiwaniu jakiegoś rozwiązania dla hosta na cpu, ale wyszło że zabawa w serwerowe podzespoły jest nieopłacalna.

Troll81

Serwerowe OC robi sie drut-modem :D

A ten Opteron kosztuje jakoś 3-3,5tyś zł i oferuje 12 x 2Ghz = 24Ghz.
Mam teraz i7 930 @4Ghz <- czyli teoretycznie 8 x 4GHz = 16Ghz

Nie ma co porównywać gigaherców bo to rzeczy nie porównywalne. Inna ilość cache na jajko przypada. HT to jednak nie jest fizyczny rdzeń, poza tym zupełnie inna konstrukcja rdzeni....

goofyx

Cytat: Troll81 w 16 Wrzesień 2010, 17:52
Serwerowe OC robi sie drut-modem :D

A ten Opteron kosztuje jakoś 3-3,5tyś zł i oferuje 12 x 2Ghz = 24Ghz.
Mam teraz i7 930 @4Ghz <- czyli teoretycznie 8 x 4GHz = 16Ghz

Nie ma co porównywać gigaherców bo to rzeczy nie porównywalne. Inna ilość cache na jajko przypada. HT to jednak nie jest fizyczny rdzeń, poza tym zupełnie inna konstrukcja rdzeni....
1. Ja drut moda robił nie będę <- już tak usmażyłem kiedyś trochę sprzętu ;)
2. Nie chodzi mi o dokładne porównanie sumy GHz <- tylko kwestie zestawienia wydajność/kasa <- opteron wychodzi w tej kwestii gorzej niż i7

toms83

Drut-mody to już tylko dla wtajemniczonych obeznanych z Ciemną Stroną Mocy.  :P

Dokładne porównanie jest bardzo ciężkie, bo tak jak zauważyliście, GHz u obu producentów procków różnią się faktyczną mocą. Wiadomo że AMD jest słabsze, ale ma więcej rdzeni ( czy to opterony czy np. x6 w ludzkiej cenie ), ale z kolei Intel nadrabia HT, które to jednak nie zastępuje fizycznego rdzenia.

Sam się szykowałem na 2 x Opteron 6128 ale to by była trochę słaba wydajność. A za następnego procka na liście AMD liczy sobie już 2x więcej kasy, a to już się totalnie nie opłaca.

apohawk

Jak tak patrzyłem na te opterony x12 i płyty 2 i 4 procesorowe, to nigdzie nie mogłem znaleźć, jak to ładnie chłodzić, żeby nie wyło na całe piętro, jak serwery w pracy. Trollu, możesz rzucić trochę światła w tym temacie?
No good deed goes unpunished.

toms83

No właśnie, jeśli ktoś ma doświadczenie z serwerowymi procesorami i w ogóle z tymi kwestiami to ja bardzo chętnie poczytam, posłucham, bo sam temat bardzo ciekawy.

goofyx

Cytat: toms83 w 16 Wrzesień 2010, 22:14
No właśnie, jeśli ktoś ma doświadczenie z serwerowymi procesorami i w ogóle z tymi kwestiami to ja bardzo chętnie poczytam, posłucham, bo sam temat bardzo ciekawy.
O, tak <- ja też z chęcią.
I dokładam pytanie od siebie: czy ktoś bawił się w stawianie klastra do obliczeń? <- czy to się opłaca.

pszyklejony

Wydaje się, że w dobie procesorów wielordzeniowych stawianie klastra pod Boinc mija się z celem, bo niby co, to miało by dać.

Tomasz R. Gwiazda

dac mialoby jedynie tyle ze z 1 miejsca byc zarzadzal moca klastra a nie na kazdym kompie indywidualnie, tak mi sie zdaje

goofyx

Cytat: pszyklejony w 17 Wrzesień 2010, 08:28
Wydaje się, że w dobie procesorów wielordzeniowych stawianie klastra pod Boinc mija się z celem, bo niby co, to miało by dać.
Ale przykładowo łatwiej zarządzać klastrem niże np.: 10 kompami

pszyklejony


goofyx

Cytat: pszyklejony w 17 Wrzesień 2010, 09:58
Napewno nie dla kogoś, kto nie umie.
Znaczy obrażasz mnie ;)
Ja przez BAM zarządzam 12 sprzętami i mnie się podoba <- klaster to rozważanie czysto teoretyczne.

toms83

No to przyznawać się, kto w B@P zarządza serwerowymi zabawkami.  %)

Troll81

Klastry w BOINC nie maja sensu. Sam narzut mocy obliczeniowej na komunikację węzłów będzie zbędna stratą....

Proce serwerowe są chłodzone radiatorami i wentylami o dużej prędkości obrotowej.... będzie wyć....

goofyx

Cytat: Troll81 w 17 Wrzesień 2010, 16:28
Klastry w BOINC nie maja sensu. Sam narzut mocy obliczeniowej na komunikację węzłów będzie zbędna stratą....

Proce serwerowe są chłodzone radiatorami i wentylami o dużej prędkości obrotowej.... będzie wyć....
No chyba żeby na Xoen albo Opterona postawić Mugena albo Ninja ;)

Troll81


apohawk

A jak to zamontować na sockecie G34, tak żeby się trzymało i dobrze ciepło odbierało??
No good deed goes unpunished.

goofyx


toms83

Jak są chociaż 2 dziury koło socketu to da się zrobić.  %)

Troll81

nie socket jest problemem a odstępy pomiędzy socketami.... Chyba ze będziesz finy piłował na radiatorach....

toms83

Można pokombinować z ustawieniem, jeden w poziomie, drugi w pionie. Jednak Mugena to bym do tego nie brał, bo to jednak bydle nieziemskie. :)

Tomasz R. Gwiazda

moze ktos polecic jakas plytke pod Quada na 775 oraz 1karte graficzna Ati5870 ?

musi obslugiowac DDR2 i 4 banki pamieci

inne wymaganie tania i dobra :D



goofyx

Cytat: toms83 w 18 Wrzesień 2010, 00:04
Można pokombinować z ustawieniem, jeden w poziomie, drugi w pionie. Jednak Mugena to bym do tego nie brał, bo to jednak bydle nieziemskie. :)
Bydle? <- ale jakie słodziutkie :D <- mam takie :) i robi wrażenie na każdym :)

toms83


Troll81

Tomku - Cokolwiek na chipsecie p35 powinno dac radę :D

Tomasz R. Gwiazda

toz ja wiem ze powinno :)
ale niechcialbym zeby sie szybko zesralo :D

Tomasz R. Gwiazda

http://www.in4.pl/news_Antec_LanBoy_Air_-_czyli_posk%C5%82adaj_sobie_obudow%C4%99...,21754.htm

filozofia skladania fajna

ale dzieki temu ilosc kurzu bedzie zdecydowania wieksza :)

Troll81


Cyfron

A ja się właśnie zastanawiałem - dlaczego nie ma obudowy, która by miała tylko główny stelaż z profili zamkniętych, a reszta blach perforowana tak bardzo, że praktycznie by tego nie było widać.

Przecież jak chcemy mieć przeciąg w kompie, to czy będzie to wnet "otwarta" obudowa, czy zamknięta z dołożonymi potężnymi wentylatorami, które w dodatku będą hałasować - będą się pewnie podobnie kurzyć...

sosite

Hmm, bo teoretycznie w zamkniętej obudowie możesz w pewien sposób "ukierunkować" przepływ powietrza i jeżeli jest dobrze zaprojektowana obudowa, to tzw. filtry przeciw kurzowe spełniają swoje zadanie nawet przy tornadzie w środku ;).
Moje: wizytówka, dziennik, sygnaturka, itd.
Przypominam, że mój pseudonim to "sos" a login "sosite" i są to dwie odrębne sprawy ;)

Szopler

64GB 2,5 Crucial RealSSD C300 vs 60GB 2,5 OCZ Vertex 2 E - co wybrać?

Czytałem że z OCZ-tami są jakieś problemy - nie wiem czy to prawda...
Różnica w cenie 10 zeta więc bez znaczenia przy tej kwocie.

Tomasz R. Gwiazda


Szopler

CytatLexar, właściciel marki Crucial...
wyposażony w kontroler Serial ATA III o przepustowości 6Gbps.
Dzięki temu dysk osiąga maksymalną prędkość odczytu na poziomie 335MB/s co było nieosiągalne w przypadku dotychczasowych dysków SSD z powodu ograniczenia kontrolera Serial ATA II (3Gbps – 300MB/s).
Jak do tej pory nie podano bardziej szczegółowych informacji na temat ceny oraz daty rozpoczęcia sprzedaży, wiadomo natomiast, że C300 korzysta z kontrolera firmy Marvell i pamięci NAND wykonanych w wymiarze technologicznym 34nm, takich samych jak w przypadku dyski Intel X25-M G2.