"potfforek" do BOINC... plany-zakupy-montaż-rac!

Zaczęty przez Szopler, 06 Maj 2009, 23:47

mimeq

#440
very nice  ;D

EDIT:

czemu przy probie odswiezenia strony dostaje taki komunikat ?



Tomasz R. Gwiazda

wizytowki WCG z SetiGermany chyba... ja swoja wywalilem juz

AXm77

#442
Cytat: pszyklejony w 09 Styczeń 2011, 19:14
Ale ffajny mrrrr, jednak pojedyńczy rdzeń nie jest szybki, coś jest chyba z optymalizacjami dla seti.

Nie jest to rekordzista prędkości, ale "w kupie siła"  :).Próbkę Spinhenge liczy 1 godzinę * 16 to daję średnio co 4 min  XD.
Co do tego dziwnego okna z setigermany to nie mam pojęcia, ale też mi się pojawia..  ??? Może niemcy obawiają się B@P?  :attack:

P.S. Po Noworocznym wyścigu myślę że mam sposób na Pirates@Home: 14 wirtualnych hostów + "1 real" i przy dobrym wietrze może złapię ponad 30 próbek.  :parrrty:

RAD-Poland

Cytat: AXm77 w 09 Styczeń 2011, 20:53
Nie jest to rekordzista prędkości, ale "w kupie siła"  :).Próbkę Spinhenge liczy 1 godzinę * 16 to daję średnio co 4 min  XD.

Wybór Spinhenge@home do liczenia pod Linuksem to niezbyt dobry pomysł, aplikacja pod Win jest szybsza (wydajniejsza).
wychodzi prawie 1,6-1,7 raza na natywnym systemie Win
dość wydajnie liczy się nawet na VM (wirtualnej maszynie) z Win  wychodzi x 1,5

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

lukaszja

AXm77!

Pierwszy raz widzę takie monstrum! Szacun! Marzy mi się coś takiego do WCG... :respect:
pozdr, luke

AXm77

Cytat: RAD-Poland w 09 Styczeń 2011, 21:11
Cytat: AXm77 w 09 Styczeń 2011, 20:53
Nie jest to rekordzista prędkości, ale "w kupie siła"  :).Próbkę Spinhenge liczy 1 godzinę * 16 to daję średnio co 4 min  XD.

Wybór Spinhenge@home do liczenia pod Linuksem to niezbyt dobry pomysł, aplikacja pod Win jest szybsza (wydajniejsza).
wychodzi prawie 1,6-1,7 raza na natywnym systemie Win
dość wydajnie liczy się nawet na VM (wirtualnej maszynie) z Win  wychodzi x 1,5

Dzięki za info, zaraz przetestuję. Ha, zawsze wmawianio mi że linux jest debeściak do liczenia, a tu proszę jaka niespodzianka.
Żeby powiedzieć wszystko, to "nie ma róży bez kolców". Ta płyta  nie ma pełnego ACPI i Windowsy nie chcą się instalować.
Grzebiąc po necie na temat tej płyty, znalazłem że jest dwie rewizje i podobno nowsza ma full ACPI.

@ Lukaszja: nie ma problemu, szykuj kasę, a ja poszukam najlepszych cen.   :)

Jeżeli chodzi o prądożerstwo, to mój system na full bieże ~450W, ale można upolować 8347HE i to jest różnica około ~80w czyli okolice 360~380W

Troll81

Witam na forum i zapraszam do działu wizytówki :)

Jak nam podasz województwo to dopiszemy cię do rankingu województw.

Potwora masz naprawdę zajefajnego, choć jeśli chodzi o punktodajność to polecam karty graficzne. Na twojej płycie niestety tylko jedno pci-ex.
Natomiast szacun za liczenie WCG. mało punktodajny projekt ale bardzo wartościowy....

pszyklejony

AXm77
próbowałeś instalować Win serwer?

AXm77

Cytat: pszyklejony w 09 Styczeń 2011, 23:49
AXm77
próbowałeś instalować Win serwer?

Osobiście nie próbowałem, ale wiem że próby z 2k8 i 2k8r2 się nie powiodły.

A w taki oto sposób Google "prostuje" swoich adminów (ekran z BIOS-u)  XD  XD  XD


apohawk

Windowsy mają tak fajnie ostatnio, że wersje desktopowe obsługują co najwyżej 2 procesory fizyczne (i teoretycznie nieskończenie wiele rdzeni), jak chcesz więcej, to trzeba mieć windows server, pewnie dlatego.
A linuksik bez takich chwytów, maksymalną liczbę rdzeni ustawia się podczas kompilacji jądra. Jak ostatnio patrzyłem na ten parametr, to 512 rdzeni można było ustawić.
No good deed goes unpunished.


AXm77

Cytat: apohawk w 10 Styczeń 2011, 00:10
Windowsy mają tak fajnie ostatnio, że wersje desktopowe obsługują co najwyżej 2 procesory fizyczne (i teoretycznie nieskończenie wiele rdzeni), jak chcesz więcej, to trzeba mieć windows server, pewnie dlatego.
A linuksik bez takich chwytów, maksymalną liczbę rdzeni ustawia się podczas kompilacji jądra. Jak ostatnio patrzyłem na ten parametr, to 512 rdzeni można było ustawić.

Zgadza się, ale ja próbowałem 7 na tylko jednym procesorze, także to nie był problem.

Troll81


apohawk

hot-swap CPU to musi sprzęt i BIOS obsłużyć, bez tego linux nic nie wyczaruje. Można co najwyżej wyłączyć procka i go później włączyć.
No good deed goes unpunished.

AXm77

Cytat: RAD-Poland w 09 Styczeń 2011, 21:11
Wybór Spinhenge@home do liczenia pod Linuksem to niezbyt dobry pomysł, aplikacja pod Win jest szybsza (wydajniejsza).
wychodzi prawie 1,6-1,7 raza na natywnym systemie Win
dość wydajnie liczy się nawet na VM (wirtualnej maszynie) z Win  wychodzi x 1,5

Zrobiłem test i jest dokładnie jak napisałeś: Linux ~1:08:00, Win7 na VirtualBOX ~ 44:00, czyli 1.5x szybciej.  :respect:

W najgorszym wypadku zostanie 8x Spinhenge na virtualnym 7, a na linuxie 8x WCG.

Tomasz R. Gwiazda

mmmm ATI HF6990 WC

http://www.in4.pl/news_PowerColor_LCS_HD6990,22991.htm

Troll81


goofyx

To byłby potforek :)
http://allegro.pl/bladecenter-h-14-hs21-2-e5345-2-33ghz-8gb-2x73gb-i1623998634.html

Chce takiego do domu :) 112 rdzeni po 2.33GHz każdy <- do wyścigów by się przydał :)
Trochę mało RAMu <- 4giga na 8 rdzeni <- ale uszedł by :)

Troll81

w jednym blade masz dwa 4rdzeniowce i 4gb ram to ci daje 512mb na jajko

ale w primegrid jak znalazł :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 19 Maj 2011, 18:52
w jednym blade masz dwa 4rdzeniowce i 4gb ram to ci daje 512mb na jajko

ale w primegrid jak znalazł :D
Na wiekszosc projektow by starczylo. Nawet na edges@home bo on jakos 400mega ramu bierze.

kret

a ja myślę, czy w końcu nie dopotforzyć swojego kompa, chociaż trochę ;) czyli poradzony przez Was Q6600 i może..takie cuś  %)

lukaszja

Cytat: kret w 19 Maj 2011, 21:01... i może takie cuś

Pomysł chyba dobry ale można taniej:
http://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;004+sgtx460~~Mcyclone?se=plsy5n8ZPJZxJavmsDitEz_H4ZjbMHZt&gclid=CK-hzfbi9KgCFUO-zAod7B9MTQ

Do tego wersja "obcięta" (768 MB) jest o ok. 20W mniej prądożerna. Tak widziałem na kilku zestawieniach.

kret

wiem, że można, ale zależy mi na odbiorze w wawie :) no właśnie widziałem wersję z 768MB ale uznałem, że chcę mieć "giga" :P i dość ważne pytanie, czy Corsair 520HX to uniesie?

lukaszja

Cytat: kret w 19 Maj 2011, 21:53
wiem, że można, ale zależy mi na odbiorze w wawie :)
No to jaki problem? Mało masz sklepów w W-wie występujących na ceneo/skąpiec itp. z odbiorem osobistym?

Cytat: kret w 19 Maj 2011, 21:53
no właśnie widziałem wersję z 768MB ale uznałem, że chcę mieć "giga" :P
Klient nasz Pan... ;) Chociaż do liczenia - nie warto.

Cytat: kret w 19 Maj 2011, 21:53
i dość ważne pytanie, czy Corsair 520HX to uniesie?
Na 99,99% - tak.

kret

no i dlatego właśnie sklep jaki podałem, mimo, że cena mogła by być niższa :)

S6X

#465
Cytat: kret w 19 Maj 2011, 21:01
a ja myślę, czy w końcu nie dopotforzyć swojego kompa, chociaż trochę ;) czyli poradzony przez Was Q6600 i może..takie cuś  %)

Planuje sprzedać q6600 w czerwcu, jak będziesz zainteresowany to mogę sprzedać po promocyjnej cenie  :)
Najprawdopodobniej sprzedam również corsair 520HX - jak dobrze zrozumiałem, napisałeś w innym temacie że planujesz kupić ten zasilacz.

kret

nie, taki posiadam :)
co do procka to zobaczym, jak nie znajdę czegoś na alledrogo to poczekam do czerwca :)

Troll81

#467
http://allegro.pl/ibm-bladecenter-10x-xeon-3-2ghz-16gb-dvd-wypas-i1622529788.html

Cyfron

Trolu - dawaj znać jak takie perełki znajdziesz - a nóż widelec ktoś coś takiego wygra :)
Za 500PLN to bym takie sobie kupił  %)

Troll81


apohawk

No good deed goes unpunished.

Troll81

ten złomek łyknie szybcie jakiekolwiek WU nież mój komp :D dla mnie to potforek :D

Cyfron

Cytat: apohawk w 31 Maj 2011, 09:10
ale to złomek, a nie potfforek

masz takie lub podobne złomki na zbyciu ? bo ja bardzo chętnie przygarnę :)

drWarlock


Cyfron

hmm... to mamy problem, bo ja też bym sobie na niego polował  %)

Troll81

cena pewnie dobije do 1500 co najmniej....

i trzeba pamiętać że on na gniazdku 230V nie pójdzie chyba. Potrzebuje więcej papu....

Cyfron

on ma 4x 230, więc podpinamy to 4rema kablami :)

Troll81

#477
http://allegro.pl/ibm-blade-center-z-14-serwerami-hs20-2x3-2ghz-2gb-i1632760717.html

Tobas

Fajna cena - jakbym miał gdzie to postawić to bym się nie zastanawiał
idealne do WCG  :boing:

goofyx

Cytat: Troll81 w 07 Czerwiec 2011, 09:38
http://allegro.pl/ibm-blade-center-z-14-serwerami-hs20-2x3-2ghz-2gb-i1632760717.html
WOW! Kuszące:)

Ale weźcie mi powiedzcie jedno <- na każdym z tych 14 "wkładów" trzeba system instalować <- może głupie pytanie, ale tak mi teraz się naszło.