2016.04[CPU]: 123Numbers

Zaczęty przez AL, 27 Marzec 2016, 12:09

AL

Projekt miesiąca CPU - 123Numbers   -  wyniki  za okres:   01.04.2016 - 30.04.2016

Poz
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
_______Nazwa_użytkownika_______
Danka_Radiowy_Chochlik
mimeq
Krzysztof Piszczek-R@H,U@H
ryszard.korczyk
necavi*
eclipse99
Jerzy_Przytocki
Telefax
Szpon*
stasieks
Macmick*
Mar123
SKB@P*
s4per
sir_cezar*
_-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
_Punkty__

121799.63
115566.33
109197.61
95571.25
51290.96
44042.83
41584.20
31347.50
22737.94
18193.37
17418.71
17065.90
13636.96
10662.13
8201.36
__       
Poz
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
_____Nazwa_użytkownika_____
Teech
Marcin Gondek
Gluciorek
Morys0856*
Ufol*
tomasz78
[BOINC@Poland]Voice1980*
Aegis Maelstrom*
sknd
gaballus
plumbum
BAR
RAD-Poland
bg5
_-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
_Punkty__

7090.26
6761.77
6303.37
2248.19
1689.57
1086.91
923.29
800.83
136.11
128.54
98.31
13.50
11.90
9.50

  *) - nowi użytkownicy w projekcie

BOINC@Poland  -  745.618,72



AL

Zasady
Zasady zabawy

Zmiany

Ankieta na stronie głównej


Z lodówki wychodzi następujący projekt

Citizen Science Grid

Projekty, które były już projektami miesiąca

12 razy:
WCG

9 razy:
Rosetta@home+RALPH@Home

7 razy:
Enigma@home

5 razy:
SIMAP

4 razy:
POEM@home
Einstein@home+Albert@home


3 razy:
Asteroids@home
DistributedDataMining
Docking@home
Malaria Control
PrimeGrid
Yoyo@home

2 razy:
Constellation
CPDN
eOn
NumberFields@home
LHC CERN Grupa (LHC@Home Classic, vLHCathome, ATLAS@Home, Beauty@LHC)
Primaboinca
SETI@home
theSkyNet POGS
Universe@Home

1 raz:
ABC@home
Citizen Science Grid
Cosmology@home
Convector
DENIS@Home
FightMalaria@Home
LHC@Home Classic+LHC Test4Theory@Home
Mersenne@home
Milkyway@home
NFS@home
OProject@Home
QMC@home
QuantumFIRE
RNA World
Rioja Science
Spinhenge@home
SZTAKI Desktop Grid
VTU@home
WEP-M+2 Project
YAFU

Legenda ankiety
Tym kolorem oznaczone są projekty "z zastrzeżeniami": testowe, projekty, które wymagają specjalnych "urządzeń" (np. Radioactive czy QCN).
Tym kolorem oznaczyłem projekty, które dobrze funkcjonują. Jeśli nie miałem pewności, że należy do poprzedniej grupy, to trafiał tutaj.
Wiem, że niektóre oznaczenia będą kontrowersyjne. Proszę, nie odnoście się do tego, jak do wyroczni, czy innej "prawdy objawionej" - głosować można na każdy projekt!
Projekty, które ,,z zastrzeżeniami":

  • CONVECTOR – nowy projekt
  • Gerasim@Home - problemy z próbkami
  • MindModeling@home - problemy z próbkami
  • Quake Catcher Network (QCN) - wymaga specjalnego elementu
  • RADIOACTIVE@HOME - wymaga specjalnego elementu


FAQ/Tipsy:

  • Jednym z pewniejszych sposobów, aby Twój faworyt został PM, jest agitacja!
  • Jeśli wiesz, że jakiś projekt jest już nieaktywny, a inni agitują/głosują – napisz wiadomość w wątku.
  • Jeśli jest jakiś aktywny projekt, a nie ma go na liście – napisz wiadomość w wątku, a projekt zostanie dodany do ankiety!
  • Jeśli liczysz z nami PM (i nie tylko PM), to zachęcamy do stworzenia profilu w projekcie – to także forma promocji B@P!

AL

Po problematycznej dla wielu grupie lhc polecam głosować na projekt 123Numbers.

kva.pl

A ja prosze o glosowanie na TN-Grid, pozyteczny bialkowiec, liczy sie bez zadnych problemow, maja wrecz nadmiar WU. A jakos nasza druzyna o nim nie pamieta.

necavi


lakewik

Chciałem zobaczyć jak liczy TN-Grid ale nie mam jak założyć konta bo projekt potrzebuje InviteCode

Aegis Maelstrom

Faktycznie, potrzeba zaproszenia. :/ Trochę to słabe jak na PM, choć jeśli tak dobrze i mądrze liczy to piszcie skąd te kody wziąć. :)

Co do innych projektów: dobrze widzę, że BURP nigdy nie był? Dobrze się liczy?

Szopler

BURP wymaga znacznych ilości RAM i rzadko ma próbki - nie nadaje się na PM moim zdaniem.

Gluciorek

#7
123.... odpalone.
I od razu problemy :(
Zasysa stado WU, ale wszystkie mają 16 bajtów i od razu "błąd przetwarzania". Na szczęście tylko na jednym sprzęcie.
I uwaga dla tych co nie wiedzą - każdy proces to ponad 1GB RAM! Na sprzęcie z 64GB liczy mniej niż może, bo mu brakuje pamięci na BOINC'a :)


update: projekt zaliczam do niestabilnych - w nocy dwa potężne sprzęty mi wywalił z bluescreenem i restartem. :(


drixter

Hej,

Niestety projekt wymaga glibc 2.14 czego moje Centos'y nie mają :-/


[root@brix www.vdwnumbers.org]# ./x86_64-pc-linux-gnu_2.36
./x86_64-pc-linux-gnu_2.36: /lib64/libc.so.6: version `GLIBC_2.14' not found (required by ./x86_64-pc-linux-gnu_2.36)


Więc sobie CPU w tym miesiącu za bardzo nie policzę...

Dzięki,
--
Marcin Gondek / drixter
http://fido.e-utp.net

krzyszp

Cytat: Gluciorek w 31 Marzec 2016, 21:36
123.... odpalone.
I od razu problemy :(
Zasysa stado WU, ale wszystkie mają 16 bajtów i od razu "błąd przetwarzania". Na szczęście tylko na jednym sprzęcie.
I uwaga dla tych co nie wiedzą - każdy proces to ponad 1GB RAM! Na sprzęcie z 64GB liczy mniej niż może, bo mu brakuje pamięci na BOINC'a :)


update: projekt zaliczam do niestabilnych - w nocy dwa potężne sprzęty mi wywalił z bluescreenem i restartem. :(
U mnie niestety też na najmocniejszej maszynie wywala się natychmiastowo, więc będę w dolnej części (24 wątki na Debianie 8 odpadły).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

sknd

tak gwoli upewnienia się: 123Numbers to ten projekt pod adresem http://www.vdwnumbers.org ?

Telefax


AL

Miało być bezproblemowo...i u mnie było. Także przepraszam, że wprowadziłem w błąd polecając ten projekt na pm.

kva.pl

A mówiłem TN-Grid (o kod wystarczy zapytac)  :whip:

Ufol

#14
Mieli się, przynajmniej na moim podwórku, bez większych problemów, lecz dosyć dziwacznie. Numbersy się zaczynają i zawisają po chwili, więc kilka napoczętych próbek, całkowicie nonsensownie czeka na przetwarzanie. Ogólnie jakieś to wszystko niedopracowane. Owe niedoróbki objawiają się rozpoczynaniem zbyt wielu zadań w odniesieniu do ilości istniejących rdzeni. Dlatego czasami pojawia się komunikat:
"Brak dostępnej pamięci ram."
Niby fizycznie to nieprawda, bo wolne miejsce jeszcze widać, ale łapiąc zbyt wiele srok za ogony Van Der Waerden Numbers sam generuje powyższy problem. Zabierając na pusto pamięć uniemożliwia mielenie innym projektom, dlatego deko się pobawiłem w ograniczenie mu ilości odpalanych zadań. Nie udało mi się to, dlatego wyleciał z kompa na zbity pysk. Nie lubię, gdy mi się ktoś na pokojach panoszy.

necavi

Dla mnie ten PM jest pierwszym, który zagospodarował prawie całą pamięć (7x1,25GB) i się (póki co) nie wysypuje %)

Gluciorek

Po ilości osób, które mielą 123 - chyba coś nie pyknęło :(

Puma

Ktoś mi powie jak uzyskać kod rejestracyjny  do TN-Grid bo bardzo mi zależy? wyzułem się z pomysłów jak go uzyskać.  :facepalm2:

Aegis Maelstrom

Faktycznie frekwencja słaba, myślałem, że sobie choćby w parę dni pyknę i zrobię porównywalnie sporo punktów, a tu lipa: najpierw praca i wieczne "jutro to zrobię", potem przy włączeniu zawiecha komputera z braku RAM, a gdy się ustabilizowało próbki czekają i czekają na walidację z udziałem drugiego liczydłowego... :)

I tak będę to liczył w maju, heh. Szkoda, tak bym trochę docisnął w grand prix CPU zespołu 8) (jak ja mam tam 8. miejsce to ja nie wiem :D).