Propozycje na nowy sezon (2015) pm

Zaczęty przez AL, 04 Grudzień 2014, 00:13

Czy usuwamy z pm CPU projekty posiadające również apkę na GPU?

Tak
15 (83.3%)
Nie
3 (16.7%)

Głosów w sumie: 18

Głosowanie skończone: 24 Grudzień 2014, 08:52

AL

Jako, że koniec roku zbliża się nie ubłaganymi krokami chciałbym zaproponować kilka zmian w ramach pm na kolejny 2015 rok. Głównym celem tych zmian jest uproszczenie zasad, ograniczenie pracy dla osób obsługujących pm oraz wyeliminowanie obecnych problemów związanych z pm takimi jak mamy w ostatnich miesiącach gdzie seryjnie zabijamy serwery głównych projektów pm i kończymy liczeniem projektów rezerwowych.

Propozycje:
Ad.1. Propozycja pierwsza to zasadnicze ułatwienie dla mnie (w szczególności przy tworzeniu ankiet w ramach pm cpu) mające na celu znaczące ograniczenie ilości projektów w ramach pm cpu na które będzie można głosować do niezbędnego minimum. Te minimum to najlepiej projekty tzw. w pełni operacyjne. W ostatnich miesiącach starałem się usunąć posiłkując się statystykami bs martwe i nie aktywne projekty - ale nadal jest ich ok. 40 podczas gdy od kilku miesięcy głosy regularnie i tak oddawane są tylko na 6-9 tych samych projektów...
Ad.2. Teoretycznie ograniczenie projektów do głosowania na te w pełni operacyjne powinno rozwiązać obecne problemy z pm i termin projekt rezerwowy powinien zniknąć z użycia...ale tak na wszelki wypadek ułatwiając pracę RAD-Poland chciałbym zaproponować wybranie jednego projektu rezerwowego z góry na cały rok! Obecnie coraz częściej musimy korzystać z projektów rezerwowych przez co część na prawdę fajnych projektów zostając rezerwowymi traci szansę na bycie samodzielnymi pm przez cały miesiąc.
Ad.3. Po wybraniu projektu rezerwowego potrzebne będzie ustalenie dla niego współczynnika punktowego osobnego dla każdego kolejnego projektu wybranego w ramach pm - tak, aby punkty z projektu rezerwowego nie zafałszowały wyników z głównym projektem pm.
Ad.4. Do końcowej klasyfikacji PM będą wliczane tylko osoby które zapunktowały w projekcie głównym - nie będą wliczane osoby które zapunktowały tylko w rezerwowym, o ile projekt rezerwowy nie był dłużej niż połowę czasu trwania PM
Ad.5. Do projektu rezerwowego będziemy mogli przejść tylko i wyłącznie wtedy gdy projekt główny będzie off line (lub nie będzie dawał wu) przez co najmniej 3 doby (72h)
Ad.6 Projekt rezerwowy przestaje być zliczany do klasyfikacji pm po upływie 48h od momentu przywrócenia do pełnej operacyjności projektu głównego.

To chyba tyle. Jak ktoś ma jakieś sugestie i pomysły - proszę o wypowiedzi (ale uwzględniane będą tylko te które ułatwią/odejmą mi i RAD-Poland roboty przy pm XD).

LQG

Niezmiennie wspieram ideę aby projektem rezerwowym został Universe@home. Dlaczego to chyba nie muszę tłumaczyć...

sknd

a może by tak projekt rezerwowy po "odbyciu rezerwy" nie trafiał do lodówki?

Ufol

Ad7 Wyrzucić z głosowania cpu tych, którzy mają aktywne aplikacje na gpu a więc WCG tu zostaje, ale cała reszta grafiarzy won.

Szopler

Ufol, a to niby dlaczego? Wiele z grafiarzy ma aplikacje na CPU które liczą zupełnie coś innego niż te GPU np. taki POEM na CPU liczy białka, a na GPU krystalizację pentacenu bodajże - potrzebne do wyświetlaczy OLED. Przynajmniej tak było bo nie jestem w 100% na bieżąco.

ZK

Jestem za. a nawet przeciw "clasic"
nie wybrałem jeszcze flagowca na długą falę
ale pragnę takiego
moje priorytety ogólnie

1.DNA- naprawa
2.Tlen- zwiększenie
3.Ocean- ratunek
4.Owad- ratunek
5.Rozrywka- łapanie kosmitów


PanStaszek

Cytat: ZK w 07 Grudzień 2014, 11:52
Jestem za. a nawet przeciw "clasic"
nie wybrałem jeszcze flagowca na długą falę
ale pragnę takiego
moje priorytety ogólnie

1.DNA- naprawa
2.Tlen- zwiększenie
3.Ocean- ratunek
4.Owad- ratunek
5.Rozrywka- łapanie kosmitów

WTF ??


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Ufol

Takie działanie typu, rzucam pomysł, łapcie go, lub odrzućcie. Pisząc o wykluczeniu grafiarzy z głosowania cpu miałem na myśli to, aby większe szanse na wygranie ankiety uzyskały projekty niszowe. Jeśli w takim Poemie karta liczy coś zupełnie innego niż procesor, to faktycznie mój wymysł nadaje się do kosza, wycofuję go. Podtrzymuję jednak mały, związany z poprzednią ideą postulat, mianowicie wysiudać z głosowania pm cpu Primegrida. Argumenty przedstawiają się następująco.
1. Organizuje on szereg wyścigów na cpu, więc kto chce go liczyć, niech w czasie ich trwania drużynę wspomoże.
2. Karty generują wielokrotnie więcej punktów, zatem procesory mają małe znaczenie, pod względem dojności.
3. Zarówno cpu, jak i gpu z grubsza pisząc, mielą w tym samym celu.

AL

Cytat: sknd w 04 Grudzień 2014, 21:29
a może by tak projekt rezerwowy po "odbyciu rezerwy" nie trafiał do lodówki?

Ciekawa propozycja, ale nie wpisuje się w naszą próbę ograniczenia pracy przy pm.

Co do propozycji ufola - to może zrobimy małą ankietę?

Troll81

Można projekt poddać od głosowanie :D

Dario666

Piszesz, że ma być prościej, a kombinujesz ze współczynnikami dla każdego projektu, wykluczeniami i innymi elementami zwiększającymi zawiłość.

1. Ograniczyć ilość projektów np. do 25, zresztą i tak jest coraz mniej aktywnych
2. Jeden projekt rezerwowy bez wyliczania żadnych współczynników - i tak w tej grupie (powiedzmy 25 projektów) będą tylko stabilne i prawdopodobieństwo użycia "rezerwowego" będzie minimalne, więc po co się bawić we współczynniki. Można powiedzieć, że projekt ma pecha   %)
3. Punkt 4 bez sensu - jak projekt główny będzie działał tylko 1 dzień to niektórzy nie będą mieć w nim żadnego punktu, a więc całe liczenie w rezerwowym idzie na marne.
4. Punktu 5 i 6 są OK.
5. Kombinacje z liczącymi GPU, a nie CPU są przekombinowane.

RAD-Poland

@Dario666

> trochę racji jest po każdej stronie
> upierać się nie będę, może zostać jak do tej pory

współczynnik
> ale może być tak że ktoś liczy projekt główny przez 25 dni za 20pkt/h
> po czym wchodzi rezerwowy 200pkt/h a on się nie przełączył
> i cała praca nad pozycją w PM przepadła

wymóg uzyskania punktów w głównym projekcie
> co do 4 punktu podobnie
> będą osoby które z rozmysłem nie będą liczyły głównego PM (bo im nie po drodze) ;)
> np ja, jak mam checkpointa to projektu głównego nie ruszę a w rezerwowym może policzę

> i trzecia racja
> jak w głosowaniu będą tylko stabilne projekty to w/w sytuacje mogą nigdy nie zaistnieć

@Szopler
Osobiście jestem za usunięciem z tej grupy projektów które mają aplikację na GPU
Z informacji jakie udzieliłeś na irc'u nie posiadasz podobnie jak ja metody na rozdzielenie punktów uzyskanych przez usera na CPU i GPU
W historii BOINC tylko jeden projekt po części to umożliwiał generując specjalne statystyki z podziałem uzyskanych punktów przez daną aplikacje (są one wbudowane w serwer projektu ale admini tego nie uruchamiają)
Przyjęcie takiego projektu na "Project Of The Year (POTY)" pogłębiło by problem z punktu 3 i znaczenie w sensie punktowym projektu głównego

rozmowy, rozważania, agitacje w toku :)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AL

Dario666 - tak jak w tytule - to są tylko propozycje i nie wszystkie muszą wejść w życie.
Przy okazji dodałem ankietę odnośnie usunięcia z pm CPU projektów z apką na GPU.

Ufol

Kliknąłem tak w ankiecie i apeluję o to do pirackiej braci.

sknd


tito

Cytat: Ufol w 14 Grudzień 2014, 22:45
Kliknąłem tak w ankiecie i apeluję o to do pirackiej braci.
Popieram Cię.  :arrr:

LQG

Jest jeden przypadek gdzie sugeruję odwrotne działanie tzn. usunięcie z PM GPU. Asteroids@home ma aplikację GPU o wydajności rdzenia CPU, prawie niezależnie od mocy karty graficznej. Przynajmniej do momentu kiedy aplikacja GPU osiągnie sensowną moc proponuję usunięcie Asteroids@home z PM GPU i pozostawienie w PM CPU. Liczenie tego projektu na kartach graficznych jest marnowaniem energii, niepotrzebnym niszczeniem środowiska.

Dario666

Cytat: LQG w 15 Grudzień 2014, 08:39
Jest jeden przypadek gdzie sugeruję odwrotne działanie tzn. usunięcie z PM GPU. Asteroids@home ma aplikację GPU o wydajności rdzenia CPU, prawie niezależnie od mocy karty graficznej. Przynajmniej do momentu kiedy aplikacja GPU osiągnie sensowną moc proponuję usunięcie Asteroids@home z PM GPU i pozostawienie w PM CPU. Liczenie tego projektu na kartach graficznych jest marnowaniem energii, niepotrzebnym niszczeniem środowiska.

Jestem za

tito


AL

Co do Asteroids - to chyba jednogłośnie przenosimy ją z pm gpu do cpu. Już od dłuższego gczasu słyszę głosy za tym optujące z dokładnie takimi samymi argumentami (słusznymi zresztą). Dlatego akurat w tym wypadku pozwolę sobie nie robić ankiety - tylko go po prostu przeniosę.

Natomiast zmiany (o ile takie będą) z obecnej ankiety - zostaną wprowadzone w życie w głosowaniu na pm lutego.