2013.10[CPU]: PrimeGrid

Zaczęty przez Arthusp, 01 Wrzesień 2013, 16:46

2013.09[CPU]: Jak żagle postawimy w pazdzierniku?

ABC@home
0 (0%)
AlmereGrid Boinc Grid+AlmereGrid TestGrid
0 (0%)
BOINC Alpha Test
0 (0%)
BURP
0 (0%)
CAS@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Climate Prediction
0 (0%)
Collatz Conjecture
0 (0%)
Correlizer
0 (0%)
Cosmology@home
1 (2.2%)
DistributedDataMining
2 (4.3%)
DistrRTgen
0 (0%)
DNA@Home
0 (0%)
Docking@home
1 (2.2%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
Einstein@home+Albert@home
1 (2.2%)
Enigma@home
3 (6.5%)
eOn
0 (0%)
FightMalaria@Home
0 (0%)
FreeHAL@home
0 (0%)
Gerasim@Home
0 (0%)
GPUGRID
0 (0%)
IBERCIVIS
0 (0%)
Ideologias@Home
0 (0%)
Leiden Classical
0 (0%)
LHC@Home Classic+LHC Test4Theory@Home
0 (0%)
Magnetism@home
0 (0%)
MilkyWay@home
0 (0%)
MindModeling@Home
0 (0%)
Moo! Wrapper
0 (0%)
Najmanovich Research Group
16 (34.8%)
Neurona@Home
0 (0%)
NFS@Home
0 (0%)
NumberFields@home
0 (0%)
OProject@Home
0 (0%)
OPTIMA@HOME
0 (0%)
Orbit@Home
0 (0%)
Pirates@Home
0 (0%)
POEM@HOME
1 (2.2%)
Primaboinca
0 (0%)
PrimeGrid
15 (32.6%)
QMC@home
0 (0%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
RADIOACTIVE@HOME
0 (0%)
Renderfarm.fi
0 (0%)
RNA World
0 (0%)
Rosetta@home+RALPH@Home
1 (2.2%)
SAT@home
0 (0%)
SETI@home+SETI@home Beta
0 (0%)
SlinCA
0 (0%)
Spinhenge@home
0 (0%)
SubsetSum@Home
0 (0%)
Sudoku@vtaiwan
0 (0%)
Superlink@Technion
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
The Lattice Project
0 (0%)
theSkyNet POGS
4 (8.7%)
uFluids
0 (0%)
Virtual Prairie
0 (0%)
Volpex
0 (0%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
YAFU
0 (0%)
Yoyo@home
1 (2.2%)

Głosów w sumie: 46

Głosowanie skończone: 23 Wrzesień 2013, 16:46

Bezprym

#40
Jeśli chodzi o mnie, to podoba mi się propozycja Ufola, by projekt mógł pojawiać się tylko w jednej kategorii - albo CPU, albo GPU.
Ale od kolejnego miesiąca, teraz już nie zmieniajmy wyników.
Może równolegle z wyborem PM dla listopada zrobimy ankietę w tej kwestii??

Dario666

Jestem za.

Dalej jednak nie wiem, czy będą dwa rankingi (CPU I GPU), czy jeden wspólny.

PanStaszek

Cytat: Dario666 w 29 Wrzesień 2013, 09:34
Jestem za.

Dalej jednak nie wiem, czy będą dwa rankingi (CPU I GPU), czy jeden wspólny.

No właśnie, przyłączam się do pytania.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

krzyszp

Cytat: PanStaszek w 29 Wrzesień 2013, 19:30
Cytat: Dario666 w 29 Wrzesień 2013, 09:34
Jestem za.

Dalej jednak nie wiem, czy będą dwa rankingi (CPU I GPU), czy jeden wspólny.

No właśnie, przyłączam się do pytania.

A to żeście chłopakowi klina zabili - teraz pewnie cały weekend siedzi i kombinuje jak zrobić te statystyki ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

RAD-Poland

#44
info

O ile nie nastąpi zmiana generowania statystyk przez serwery to do projektu miesiąca w poszczególnych projektach będą brane punkty naliczone przez projekt :

- PM 2013.09 [CPU] Asteroids@Home     do ~ 22:30 30.09.2013

- PM 2013.10 [CPU+GPU] PrimeGrid     od ~ 22:10 30.09.2013 z aktualizacją co 4 godziny


ostateczne wyniki PM 2013.09 oraz pierwsza aktualizacja PM 2013.10 w czwartek 2013.10.03

podczas trwania PM 2013.10 będzie jedno zestawienie zdobywanych punktów

po zakończeniu miesiąca zostaną naliczone punkty do Grand Prix BOINC@Poland oddzielnie do obu klasyfikacji zgodnie z zasadami dla PM_CPU i PM_GPU na podstawie uzyskanych wyników CPU+GPU

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Dario666

Czy ktoś się orientuje, czy Cullen (LLR) jest na AVX, bo z tego co widzę, to chyba nie.

stiven

Wg mojej wiedzy wszystkie LLR można już liczyć z AVX. Z Geneferami porobili jakieś zamieszanie i czasem nie wykrywa AVX i trzeba dodatkowo zaptaszyć w preferenacjach aby pobierał odpowiednie próbki (nie są one tak na serio liczone tak jak inne LLR). Pozostałe liczą się same chyba od wersji LLR v3.8. Nie kojarzę gdzie możesz sobie podejrzeć czy AVX działa czy nie ale na oko widać 2 efekty: liczy wyraźnie szybciej (niż podobny proc bez AVX) i grzeje się wyraźnie mocniej niż przy sieve.

Dario666

#47
No właśnie mi na i5-3470 liczy strasznie wolno w porównaniu z innymi projektami - jakieś 50h/WU. Chyba Phenom II liczy mi to szybciej, a niema AVX.

EDIT: Na 4 rdzeniu wrzuciłem WCG Clean Energy 2 i teraz szacunkowo będzie liczył jakieś 35h/WU, więc widać po efekcie przyspieszenia, że to są zadania AVX. W sumie Clean Enegry 2 świetnie się nadaje do odciążania AVXa w procesorach Intela, bo zajmuje zawsze tylko 1 rdzeń. Poza tym ten Cullen jest jakiś niedorobiony.

stiven

WUProp podpowiada, że powinno być 2 razy szybciej:
http://wuprop.boinc-af.org/results/projet.py?projet=PrimeGrid&application=Cullen+%28LLR%29
Jesteś pewien, że nie masz HT włączonego (nie jestem pewien czy ten proc go ma). Jak doliczysz do końca próbki te co masz do zresetuj projekt.
Nie używałeś żadnych app i cc config?
Druga sprawa, że być może trafiłeś na serię dłuższych WU. Dawno Cullenów nie liczyłem ale po wyścigu zapuszczę testowo u siebie (x2 255 i phenom x6 1055T) i dam znać co wychodzi.

Dario666

On nie ma HT. app i cc_config jest standardowy.

stiven

Nie tyle Cullen jest niedorobiony co testowane liczby są duże (ponad 3 miliony cyfr) i do tego dochodzi forma ich zapisu: n·2n+1 (tak aby spełniały wymagania Cullena). Obecnie n są koło 10M.
Między innymi stąd wziął się pomysł aby dać za te próbki 20% bonusa do punktacji. Są spore szanse, że poprzednie dostałeś z zakresu n ~9M. Te liczyły się znacznie szybciej. Z Woodalem jest bardzo podobnie.

Dario666

To jest sensowne wytłumaczenie. Zobaczymy ile dostanę za nie punktów, bo jeśli około 5k to już wolę liczyć Sierpińskiego za 10k

stiven

Patrząc pod kątem projektu miesiąca to zwróć jeszcze uwagę na to, że długie próbki często długo się walidują. Culleny, Woodale, SoB potrafią wisieć po kilka miesięcy. Na zwalidowanie ostatniego SoBa czekałem od pierwszego lipca do dziś: http://www.primegrid.com/workunit.php?wuid=336601317 Całe szczęście pomógł kolega z zespołu :)

Loszmi

Puściłem projekt między innymi na dwóch kompach z i3 - 3225. 4Gb RAM.

Chodzi to na ustawieniach domyślnych. Podrzucicie jakąś optymalizację aby wycisnąć max możliwości? Oczywiście proszę bez języka technicznego ;-p

Pozdrawiam

kwater

Primegrid stał się dzisiaj projektem nr 1 dla naszego zespołu jeśli chodzi o łączną ilość zdobytych punktów.

Loszmi

Ile mam wspólnie i które miejsce w świecie?

szymek1987

http://boincstats.com/en/stats/-1/team/detail/9063/projectList

ReallyGrid

Minęła już połowa miesiąca. Czy ustrzelił ktoś już jakiegoś pierwszaka w ciągu tych kilkunastu dni?
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

Loszmi

A napisz językiem dla nieobytych. Co ustrzelił?

stiven

Znaczy odkryć nową liczbę pierwszą.
Własne sukcesy można sobie podejrzeć na stronie: http://www.primegrid.com/primes/?section=primelist&userid=95657 wpisując swój numer userid (link prowadzi do moich wyników).
Kojarząc po nickach to spektakularnych sukcesów nie mamy nie licząc For the Universe ( Apaszko-Kaszkiety ) czyli GRG. Jego potężny park maszynowy trafia co kilka dni.

Pragnę przypomnieć, że najłatwiej coś ustrzelić licząc podprojekt Proth Prime Search (LLR) i Proth Prime Search Extended (LLR).

ReallyGrid

Cytat: Loszmi w 16 Październik 2013, 10:55A napisz językiem dla nieobytych. Co ustrzelił?
Czyli inaczej mówiąc czy komuś, licząc w tym projekcie, udało się trafić na jakąś liczbę pierwszą.
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

Loszmi

Jak można decydować jaki projekt liczyć?
Ubijać pozostałe?

mimeq

Po zalogowaniu na stronie PG i wejsciu w "Twoje konto" masz opcje do ustawiania -> Preferences for this project   Ustawienia PrimeGrid

Kazdemu komputerowi mozna przypisac oddzielne ustawienia (default,school,work,home). Na poczatku wszystkie komputery podpinane do projektu dzialaja na ustawieniach DEFAULT i ta grupe musisz edytowac wybierajac jakich zasobow systemowych ma uzywac (CPU, ATI GPU, NV GPU) a nastepnie z listy ponizej projekty ktore chcesz liczyc. Trzeba oczywiscie zwrocic uwage ze jesli np wybierzesz liczenie tylko CPU i zanaczysz ponizej projekt uzywajacy tylko GPU to zadan nie dostaniesz ;]
A jesli juz masz WU i liczysz to tak albo zmieniasz ustawienia aktualizujesz projekt przeliczasz do konca co masz albo ubijasz ;]


aborek

Cytat: Loszmi w 16 Październik 2013, 11:51
Jak można decydować jaki projekt liczyć?
Ubijać pozostałe?
Ustawiasz na stronie projektu - "Ustawienia PrimeGrid"

ReallyGrid

Cytat: stiven w 16 Październik 2013, 11:18[...]For the Universe ( Apaszko-Kaszkiety ) czyli GRG.
GRG czyli?
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

Loszmi

Nie ma to jak ustawiać, nie do końca rozumiejąc ;-)

Loszmi

#66
Apaszko to jakaś wielka serwerownia i tłucze niemiłosiernie.
Ja podłączyłem 4 powiedzmy "wypaśne" i jeden zwykły komputer i nie mogę dogonić pierwszej 20... mieliście falstart we wrześniu z sumowaniem punktów?  ;D

stiven

Cytat: ReallyGrid w 16 Październik 2013, 12:12
Cytat: stiven w 16 Październik 2013, 11:18[...]For the Universe ( Apaszko-Kaszkiety ) czyli GRG.
GRG czyli?

Grzegorz Roman Granowski  :)

Dario666

...a to on... zastanawiałem się kto to jest, ale już teraz (po jego "dziwnych" postach) ta nazwa mnie nie dziwi.  XD

ReallyGrid

Moje pytanie jest cały czas aktualne ;) Ustrzelił ktoś przez te kilkanaście dni jakieś pierwszaki? Możecie się już pochwalić jakimiś zdobyczami?
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

stiven

Kto chce to się chwali tutaj: http://www.boincatpoland.org/smf/zdobycze/liczba-pierwsza-w-primegrid/msg233651/?topicseen#msg233651

Loszmi

A mi wyłączyli prąd i 12h poszło w cholerę. W tym czasie pewnie był zbawił świat ;-p