2014.05[CPU]: Yoyo@home

Zaczęty przez Arthusp, 02 Kwiecień 2014, 07:46

2014.05[CPU]: Gdzie na majówkę?

ABC@home
0 (0%)
AlmereGrid Boinc Grid+AlmereGrid TestGrid
0 (0%)
Asteroids@home
0 (0%)
BOINC Alpha Test
0 (0%)
BURP
0 (0%)
CAS@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Climate Prediction
0 (0%)
Collatz Conjecture
1 (3.3%)
Constellation
1 (3.3%)
Convector
13 (43.3%)
Correlizer
0 (0%)
Cosmology@home
0 (0%)
DistributedDataMining
1 (3.3%)
DistrRTgen
0 (0%)
DNA@Home
0 (0%)
Docking@home
0 (0%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
Einstein@home+Albert@home
1 (3.3%)
Enigma@home
1 (3.3%)
eOn
1 (3.3%)
FightMalaria@Home
0 (0%)
Gerasim@Home
0 (0%)
GPUGRID
0 (0%)
IBERCIVIS
0 (0%)
Ideologias@Home
0 (0%)
Leiden Classical
0 (0%)
Magnetism@home
0 (0%)
Malaria Control
0 (0%)
MilkyWay@home
0 (0%)
MindModeling@Home
0 (0%)
Moo! Wrapper
0 (0%)
Najmanovich Research Group
0 (0%)
Neurona@Home
0 (0%)
NFS@Home
0 (0%)
NumberFields@home
0 (0%)
OProject@Home
0 (0%)
OPTIMA@HOME
0 (0%)
Orbit@Home
0 (0%)
Pirates@Home
0 (0%)
POEM@HOME
0 (0%)
Primaboinca
0 (0%)
PrimeGrid
1 (3.3%)
QMC@home
0 (0%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
RADIOACTIVE@HOME
0 (0%)
Renderfarm.fi
0 (0%)
RNA World
0 (0%)
SAT@home
0 (0%)
SETI@home+SETI@home Beta
0 (0%)
SlinCA
0 (0%)
Spinhenge@home
0 (0%)
SubsetSum@Home
0 (0%)
Superlink@Technion
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
1 (3.3%)
The Lattice Project
0 (0%)
uFluids
0 (0%)
Virtual Prairie
0 (0%)
Volpex
0 (0%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
YAFU
0 (0%)
Yoyo@home
9 (30%)

Głosów w sumie: 30

Głosowanie skończone: 24 Kwiecień 2014, 07:46

RAD-Poland

Cytat: Dario666 w 30 Kwiecień 2014, 07:13
... Te czasy podane przez RAD-Poland to są wg. naszej strefy czasowej?

Tak

Należy jednak pamiętać, że są to czasy wygenerowania przez projekt pliku z danymi (tzw statami), natomiast same dane są nieco starsze od kilku minut dla małych projektów do kilkudziesięciu przy dużych.
Dla liczydłowych (buforujących próbki  :) ) zalecałbym na początku PM odsyłać po podanym czasie +15min, a pod koniec PM z wyprzedzeniem. (projekty też lubią czasami zmieniać czasy generowania statów)
Można to zweryfikować (korzystając ze źródeł niezależnych) np sprawdzając czas ostatniej aktualizacji projektu na boincstats.com
Do PM są brane dane wygenerowanych statów najbliżej północy.

styty yoyo dzisiaj się nieco przesunęły ~15min w stosunku do poprzednich:
CytatYoyo-user-14-04-30-15_25.gz
Yoyo-user-14-04-30-17_25.gz
Yoyo-user-14-04-30-19_25.gz

co sugeruje, że kolejna aktualizacja będzie ~21:25 oraz ~ 23:25 i po tym czasie prawdopodobnie będzie początek naliczania punktów do PM
dla bezpieczeństwa dodał bym jeszcze kilkanaście minut przed odesłaniem buforów  ;)
dla liczących i odsyłających na bieżąco nie ma to większego znaczenia gdyż projekt często aktualizuje dane

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

stiven

Gdyby ktoś się spotkał z wywalaniem się podprojektu emc pod win xp 32 bit sp3 to znam powód. Zżera ponad 2GB ramu na próbkę w końcowym etapie liczenia i w przypadku liczenia 2 WU jedna z nich wywala się z błędem:

(unknown error) - exit code 195 (0xc3)
app exit status: 0xc0000005

Naturalnie problem może tez wystąpić na innych systemach i w pierwszym przybliżeniu należy zakładać, że emc potrzebuje 2GB ramu na próbkę.

matszpk

Rzeczywiście. przez większość czasu ECM nie zjada pamięci, jednak zerknąłem i u mnie też pod koniec zjadło 1,088MB. Uzywam 64-bit linuksa i mam sporo pamięci więc dla mnie to nie problem. Innym radzę sprawdzać użycie pamięci.

Dario666

Od paru dni ECM karmi WU po 2625 pkt. co u mnie liczone są po 47000 sekund co daje 1 na 18 sekund. Do tej pory było to 1 na 50 sekund.

ReallyGrid

Dario666 a powiedz jeszcze czy występują checkpointy. Jeśli tak to czy są są zdeterminowane przez ustawienia BoincManagera. Jeśli nie są zdeterminowane to co ile (sekund/procent) występują. Oczywiście mam tu na myśli ECM (do tej pory nie zassało mi ani jednej próbki z tego podprojektu :bad:)? Z góry dzięki :parrrty:
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

Dario666

Tak, występują checkpointy w zależności od długości WU przeważnie co 16 albo 33 procent. Przy dłuższych jest to co około 2 godZiny średnio.
Jeśli nie zassalo :Ci to znaczy, że za mało pamięci jest przeznaczonej na BOINC (min. 1700 Mb) albo masz zbyt duży bufor na zadania ,a ECM ma deadline tylko około 116 godzin. Musisz mieć ustawione max 4 dni. Jak miałem więcej to mi też nie pociągało. Trzeba uwzględnić też zadania czekające w kolejce.

ReallyGrid

Pamięci jest wystarczająco:

2014-05-10 18:43:00 |  | max memory usage when active: 2967.41MB
2014-05-10 18:43:00 |  | max memory usage when idle: 3916.99MB

Ale za to bufor na zadania miałem wysoki. min = max = 10 dni. Ale już zmieniłem. Tylko jeszcze musze poczekać aż się przeliczą zassane zadania. Dzięki wielkie :parrrty:
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

Dario666

Zespół przed nami,czyli GitHub ma gościa,który drze prawie 1 milion kredytów na dobę. To jakieś 10 razy szybciej niż PanStaszek.

PanStaszek

Cytat: Dario666 w 10 Maj 2014, 21:37
Zespół przed nami,czyli GitHub ma gościa,który drze prawie 1 milion kredytów na dobę. To jakieś 10 razy szybciej niż PanStaszek.
Zobacz jaką koleś ma stajnię. http://boincstats.com/pl/stats/52/host/list/12/0/25048. Ciążko mu podskoczyć.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Troll81

to juz nie stajnia.... tylko cała stadnina

Dario666

Facet ma potencjał na kilka milionów -   :wacko:

ReallyGrid

Pewnie jest Main Admin w jakms centrum informatycznym w Stanach i zamiast zajmowac sie praca to hobbystycznie podpina wszystko co ma pod Boinc. No coz, nic nie poradzimy. Wazne ze liczy i przyczynia sie do lepszego zrozumienia swiata :dunno: Wieczna chwala mu za to.
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

ReallyGrid

Wlasnie spojrzalem na nasze wyniki z projektu biezacego miesiaca i zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego tylko 50 osob (z wylaczeniem SKB@P) liczy w maju Yoyo@home na CPU? Jak tak dalej bedzie to nie wzmocnimy naszych statystyk w jakimkolwiek projekcie. Oczywiscie ja rozumiem ze nikt nikogo nie wyrzuci z zespolu za liczenie innego projektu niz PM ale juz sama frekwencja jest niepokojaca :bad: Z PM na GPU jest niewiele lepiej. Ja akurat nie licze PM na GPU bo nie zasysa mi probek na moja karte graficzna (laptopowa). Ale mysle ze na CPU to chyba kazdemu powinno cos zassac.

Ale to takie tylko moje przemyslenia. Moze za bardzo sie przejmuje. Pozdro dla wszystkich liczydlowych
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

tito

A ilu jest aktywnych na forum do których dotrze informacja o projekcie miesiąca, oraz: ile osób będzie chciało się dołączyć?
Ja np w projekcie miesiąca uczestniczę tylko, gdy się akurat pokryje z tym co aktualnie liczę. Mam po prostu inne priorytety.

Troll81

Stała aktywność forum to ok 50 osób. jak by policzyć tych co się udzielają od czasu do czasu to mamy jakieś 150 osób. Niestety do pozostałych można dotrze newsletterem ale ja juz jakiś czas temu straciłem czas by móc dobrze redagować NL....

Arthusp

Dokładnie - w maju zostało oddanych 30 głosów. PM to zabawa, moim zdaniem dość ciekawa :p_arr:

PanStaszek

Głosuję, biorę czynny udział, nie opuściłem chyba żadnego PM ... mogę świecić przykładem ?  ;D ;D ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Arthusp

Cytat: PanStaszek w 15 Maj 2014, 21:51
Głosuję, biorę czynny udział, nie opuściłem chyba żadnego PM ... mogę świecić przykładem ?  ;D ;D ;D

no ba!  :parrrty:

Dario666