"potfforek" do BOINC... plany-zakupy-montaż-rac!

Zaczęty przez Szopler, 06 Maj 2009, 23:47


AiDec

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 26 Luty 2010, 15:47
widzie :) No rzeczywiscie Kosmos :D
Wyglada ze mozna tam 2 normalne kompu wlozyc ?

Jak juz gotowy bedzie, to wrzucisz jakowes fotki ?

Teoretycznie buda nie jest do tego przystosowana. Po prostu ma byc przestronnie, chlodno, z bezstresowym montazem ogromnej ilosci sprzetu w srodku. Na dodatek jest to mobilne (kolka, ofc z hamulcami). W praktyce bez problemu zmiescilby tam dwa kompletne, spore kompy.


Fotek troche sie wstydze - u mnie to naprawde jest masakra ktora ma dzialac, a nie wygladac ;). Tak sie wstydze fotek Kosmosa, jak TJM swojego WC XP.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler


Tomasz R. Gwiazda

no czesc fotek starego kosmosa przejrzalem.
rzeczywiscie jesli chodzi po porzadek w budzie to musisz isc na przeszkolenie :D
ale czasami ma to swoje plusy, np. nie pospinales kabli, porzadku nie masz to jestes teraz do przodu z czasem bo miales wymiane plyty :)
jakby bylo wszystko pieknie spiete to by jeszcze wiekszy wkurw mogl byc :)

juz to raz przerabialem :>
a jak sie wrzuci wszystko i dziala , to rzadko kto jeszcze to poprawia :)

Raptor77

Cytat: AiDec w 26 Luty 2010, 15:24
A poza tym, jakos nigdy nie wierze w `limitowane edycje` sprzetu. Male partie to dla mnie = nieprzetestowane odpowiednio (bo dobre, dlugie i drogie testy nie zwroca sie przy tak malej serii), sterowniki oficjalne (ATI) nie beda dzialac jak nalezy (bo nie bede przystosowane do tego sprzetu) a te od Asusa beda pisane `na predce` i bedzie to jedynie `poprawka` sterow ATI, a o supporcie do czegos takiego to w ogole mozna zapomniec (przeciez nikt w customer_support_service nie bedzie sie na tym znal...).
nie przypuszczam żeby stery od ati nie działały - karta to tylko przeprojektowany 5970 - zmienili trochę układ elementów na pcb, dali 2x wiecej ramu i tyle
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

AiDec

@Tomasz: moj sposob ma dla mnie same zalety. Wyobraz sobie ze zrobilem wszystko pieknie, pospinalem kable, poukladalem jak nalezy, dobralem odpowiednie dlugosci kablekow, zrobilem kompa na cacy (co mi zajelo np. 2h). Wlaczam kompa i... i nic. Nie startuje. Teraz rozpinaj to wszystko i sprawdzaj co nie dziala. No dobra rozpialem, posprawdzalem, wlaczam kompa - jest dziala :). Spinam kableki, ukladam ladnie (znow 1h zmarnowane), odpalam kompa - nie dziala. Szukam i szukam przyczyny - czasami komp sie wlaczy, czasami nie, szukam, szukam... jest! Kabel zasilajacy ATX jest przyczyna - jak spinam kabelki, to minimalnie sie jeden z 24 kablekow uklada pod innym katem i czasami nie styka, dlatego ze Asus Rampage ma wszystkie sockety takie ze musisz wszystkie kableki SATA i zasilajace na sile (wrecz mlotkiem) wsadzac, ale same wylatuja z gniazd jak ktos trzasnie drzwiami na drugim koncu domu :P. Wiec spiecie ladne kablekow powodowalo obluzowywanie sie (niewidoczne) niektorych kabelkow. No dobra, nauczony juz co i jak skladam kompa, ukladam kabelki, spinam ladnie, skrecam bude, wszystko slicznie. Wlaczam kompa i... dziala :). A po dwoch godzinach... pada mobo. Nie, dziekuje, juz nigdy wiecej nie zmarnuje czasu na spinanie i ukladanie kablekow.

U mnie to jest tak: proc i NB chlodzone woda, wiec cieplo wyprowadzane na zewnatrz budy - w budzie chlodno wiec nie musze miec idelanie kabelkow ulozonych zeby przeplyw powietrza byl idelany (nie potrzebne mi to w takich okolicznosciach). Z przodu budy 3 bardzo wydajne wentylatory nawiewajace zimne powietrze. Z tylu budy i z gory (!) budy 8 bardzo wydajnych wentyli wyciagajacych cieple powietrze z budy. I wole tak, niz <uprawiac_seks> z kabelkami :). Kosmos jest ciagle w przebudowie - ciagle tam cos zmieniam. Dlatego nie stosuje optymalnej dlgosci kabelkow. Moje kable SATA maja 120 cm. Kabel zasilajacy do plyty ma 100cm - nigdy nie wpinam PSU w plyte - mam kabel (przedluzke) wpieta na stale w mobo i do tej przedluzki wpinam PSU (dzieki temu w kazdej chwili moge wpiac inny PSU `z zewnatrz` nie rozbierajac kompa, dzieki temu nigdy nic nie wpinam do mobo, nie wyginam jej, nie poddaje zadnym naprezeniom i nie daje szansy na uszkodzenie - ile razy klales jak szewc probujac wpiac lub wypiac PSU z mobo?) :D. W efekcie mam w kompie 20m dodatkowych kabli, ktore `ulatwiaja mi zycie` - w takich okolicznosciach nie ma szans zeby to zrobic ladnie. Ale mam mniej siwych wlosow :D. A przeciez lada moment bede zmienial grafy, w ciagu 2 tyg. dodam kolejne HDD (bo bede musial), a niedlugo zaloze zamrazarke na proca. I ciesze sie ze mam burdel w kompie, bo dzieki temu zaoszczedze wiele, wiele godzin.

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 26 Luty 2010, 17:44
jakby bylo wszystko pieknie spiete to by jeszcze wiekszy wkurw mogl byc :)
juz to raz przerabialem :>

A ja dziesiatki razy. Efektem `bycia madrzejszym` jest balagan w kompie  %)



@Raptor77: Nie chodzilo mi o to ze oryg stery ATI nie beda dzialaly, ale raczej o to ze moga dzialac nieidealnie. Kto wie co tam Asus pozmienial, a znajac ta firme to moga zrobic cokolwiek... I zeby uzyskac ideal, to trzeba bedzie uzyc tych wlasnie, niewydarzonych sterow Asusa.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

apohawk

Sprzęt skompletowany, zaraz montuję "zeppelina". Trzymajcie kciuki ;)
Może uda mi się jeszcze wyprzedzić Pigulca w Projekcie Miesiąca  %)
No good deed goes unpunished.

Pigu

hehe zbieraj się na marcowe wcg  %) tam pigulczyk da z siebie znacznie więcej

Tomasz R. Gwiazda

oddaje tobie co kryje w tobie :P

ps: dzis golonka u mnie :D

apohawk

No, poskładane. Tylko teraz jakiś dowcipniś sabotował stronę NFS. Bardzo nieczysta zagrywka, tak podkładać świnię   %)
Co do marca, to najprawdopodobniej oleję WCG i policzę Rosettę i inne zabawki w zamian. Powalczymy w kwietniu  :attack:
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

ano wlasnie, a tu sie konczy ten miesiac i roztrzygniecia w NFS - pewnie na nas zrzuca ze popsulismy serwer naszym projektem miesiaca :D

apohawk

Jak do nas dotrą, to jesteś pierwszy do odstrzału. Gratulujemy pierwszego miejsca  XD
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

heh, poczekajmy na oficjalne zakonczenie i wyniki.
A i bralem udzial w wysciugu tylko przez wrodzona zlosliwosc :) Bo mialem pierwsze miejsce i mnie chcieliscie zdetronizowac :D

przez to odpuscilem moje inne dalekosiezne cele i musialem sie skupic na NFS

apohawk

#253
Kikla spraw:
1. Ustawiłem taktowanie pamięci w BIOSie na 1600 MHz, cykle wykryły się same, napięcie ustawiłem takie jakie chce producent. Jak się komp włącza, to w POST pisze DDR 1600, ale jak włączę CPU-Z to pisze 800 MHz. Komu wierzyć i co z tym zrobić ?

2. Masakra z dźwiękiem. Mam głośniki 5.1 od creative oraz kartę pci creative x-fi. Przed przesiadką wszystko chodziło dobrze. Po przesiadce jest problem z przednimi głośnikami. Dźwięk z prawego przedniego idzie na lewy przedni, a lewy przedni idzie na lewi przedni. Prawy milczy i już nie wiem co z nim zrobić. Wyłączyłem w BIOSie zintegrowaną, wyłączyłem w windowsie wyjście z ATI, odinstalowałem sterowniki x-fi i wgrałem ponownie, ale dalej nic.
Doradźcie coś.

EDIT
dobra, dźwięk w końcu zaskoczył, po kolejnej serii reinstalacji sterowników, odłączenie i podłączenie głośników od kompa też pewnie pomogło.
Dalej mnie te pamięci dziwią. CPU-Z pokazuje cykle 11-11-11-30, a powinno być 7-7-7-20. EasyTuner6 pokazuje w zakładce "tuner" 1600 MHz, o cyklach nic, a w zakładce "memory" max bandwidth "PC3-8500F (533Mhz)" oraz tabelkę z dostępnymi timingami.
Tą częstotliwość pamięci to się mnoży albo przeli przez 2, tak ? W zależności od punktu widzenia ? By się zgadzało poza tymi cyklami w CPU-Z.
No good deed goes unpunished.

Raptor77

apohawk  wszystko ok z zegarami pamięci - w DDR masz 1600 ale częstotliwość podstawowa to 800MHz, co do timingów to spróbuj ręcznie ustawić takie jak mają być - odpal Everesta i benchmark pamięci tam będziesz miał zegar podstawowy i DDR

i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

sesef

Raptor czym to chłodzisz i na jakim napięciu?

apohawk

#256
Ok, dzięki Raptor. Ustawiłem ręcznie i CPU-Z pokazuje porządnie. Mam nadzieję, że wszystko dobrze ustawiłem.
Jeszcze mi rosetta@home się wysypuje. Przed ustawieniem CL i po. Inne projekty bez problemów, tylko rosetta sypie access violation. Policzy 20 minut albo 2 i error. Klątwa jakaś chyba. Rosetta i Firefox też czasem pada.
Temperatura proca to w porywach 60C, a ma wytrzymywać do 71C wg producenta. Zapuściłem memtesta z gentoo livecd i przez 5 minut nic nie znalazł.
Jeszcze będę obserwował.

[EDIT]
I chyba znalazłem błąd w postępowaniu. Ustawiłem napięcie na pamięciach wg strony producenta, do której był link na stronie proline.pl, bo tam kupiłem te pamięci. Tyle, że gamonie mieli link do ciut innego modelu, który miał 1.8V zamiast 1.9V. :wth: Teraz ustawiłem 1.9V, więc może wszystko będzie grało.
No good deed goes unpunished.

Raptor77

920 już nie ma - chodziła na 4.2G/1.31V chłodzona Mugenem2 - sprzedałem całą platformę 1366 w dobrej cenie i przesiadłem się na socket 1156 - w tej chwili x3450 @ 4.0G/1.47V chłodzony Corsair H50, ram @ 2000 8-8-8-24, czasami do testów ustawiam FSB 213 i ram @ 2133 9-9-9-27
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Tomasz R. Gwiazda

jak sie ma ten Xeon do 920 ? fajne to to ?

i jak sie ten Corsair H50 sprawdza, bo jakos opinie nie sa rewelacyjne.
Jak z glosnoscia i temperaturami w idle i stress ?

Raptor77

xeon to taki i5-750 z włącznym HT albo 860 z niższym dzielnikiem, daje rade - zresztą za 500zł nie będe wybrzydzał (pod odbiciu podatków). 920 mniej się grzała - ale mogą być tego 2 powody - chłodna sztuka i brak kontrolera PCIe w cpu

Corsair H50 też nie jest zły - nie mogę bezpośrednio porównać go do Mugena 2 bo to dwie różne platformy (1156 vs 1366) ale daje sobie rade z procem na 4G + kontroler PCIe zintegrowany więc wydaje mi sie ze całkiem ok, tempy 75-85 st.C. Może na dniach zapodam Venomous-X/Cocage Arrow i zobaczymy jakie tempy będą :)

z głośnością - na standardowym wentylu porównywalne/minimalnie głośniejsze od mugen2
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Tomasz R. Gwiazda

hmm tak mysle sobie ze przewaga tego Xeona to chyba taka ze moze pracowac na plytach wieloprocesorowych (2sockety) a czy i7 moze?
tylko procek 500zl a plytka na dwa sockety troszke wiecej

Raptor77

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 28 Luty 2010, 11:43
hmm tak mysle sobie ze przewaga tego Xeona to chyba taka ze moze pracowac na plytach wieloprocesorowych (2sockety) a czy i7 moze?
tylko procek 500zl a plytka na dwa sockety troszke wiecej
nie - jedyna róznica miedzy i7 a xeonem na 1156 to obsługa ecc. Do tego p55 mniej sie grzeje niż x58.

Jeżeli chodzi o xeony i i7 na 1366 to taka jak piszesz - xeony mają podwójne łącze QPI i mogą pracować w konfiguracjach wieloprocesorowych
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Tomasz R. Gwiazda

wracajac do tego Corsaira. to te tempy nie przyprawiaja o zawrot glowy :)


a takie pytanie do osob ktore uzywaja "pelnego" WC

standardowe podejscie z tego co widze/czytam to jest
zbiornik z chlodziewem, pompka --> wejscie do procka --> wyjscie z procka --> wejscie do karty --> wyjscie z karty (ewentualnie 2ga karta) --> chlodnica i rozpoczynamy od nowa. TAK ?

co mi sie nie podoba w tym rozwiazaniu, ano to ze ogrzany plyn z procka idzie do karty1 a potem karty2 i jest ona slabiej chlodzona.
Kwestia ktora rozwiazuje ten problem. to odpowiednia przepustowosc pompy, rurek i chlodnica. Im szybszy obieg plynu tym mniejszy ten problem.

A czy mozna zastosowac rozwiazanie takie ze jak mamy takie elementy jak cpu, gpu1, gpu2
to dajemy 3 rurki na wejscie i 3 na wyjscie ? zeby kazdy element dostal tak samo chlodne chlodziwo ?,


Jakby co, to prosze sie nie nabijac, jestem zielony jesli chodzi o WC :)

Raptor77

ja planowałem 2 rozwiązania

chłodnica duża (2/3x 120/140)-> rez -> pompa -> cpu -> chłodnica mała (1x120/140) -> grafy ->

albo 2 obiegi niezależne - jeden na cpu z chłodnicą 2x120/140 i drugi na gpu 3x120/140

niestety przy częstotliwości zmian sprzętu u mnie zrezygnowałem z wc - za dużo zabawy - lepiej (dla mnie) dobre AC zapodać
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

AiDec

@Tomasz: nie, takie rozwiazanie odpada. Juz kiedys TJM doglebniej wyjasnial temat. Woda pojdzie Ci zawsze po najmniejszej linii oporu. Dlatego jesli dasz rozdzielacz 1 na 3, to majac 3 rurki na wyjsciu, jedna z nich poplynie woda (ta rurka ktora bedzie miala najmniejsze opory), a w pozostalych dwoch woda bedzie stala w miejscu (tak generalizujac i po krotce, ale mniej wiecej o to chodzi). Efekt ten mozna zmiejszac, poprzez zastosowanie wydajnej pompy, ale to sa baaardzo duze koszty a i tak bedziesz mial zawsze 1 blok WC lepiej obmywany, a dwa znacznie gorzej.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

a moze 3 mniejsze pompki niezalezne zamiast 1 pompki ?


PS: Aidec: ty masz rezerwuar z woda to normalne akwarium tak ?
bo tak sie zastanawiam pod swoim kontem ze miejsce to bym mial, pod biurkiem, ale ja tam lubie nogi trzymac, i jakbym walnal w takie akwarium to by nie bylo co zbierac :) ani ze sprzetu ani ze mnie.

A wyprowadznie zdala od kompa zbiornika to raczej nie wchodzi u mnie w gre

AiDec

3 pompki zamiast jednej - mogloby byc, ale nie dokladnie. Jak juz to 1 pompka na wejsciu, czwornik, 3 pompki - w takiej konfiguracji mialoby to szanse rozsadnie zadzialac (choc i tak bedziesz mial roznice przeplywu, czyli roznice tempow). Ale koszt spory, a powiedzialbym ze `nieefektywne rozwiazanie w stosunku do poniesionych kosztow`. Ale daloby rade z 4 pompkami.

Nie akwarium - plastikowy pojemnik na ubrania :). Taki szuflado-pojemnik. Zalety: lekki (bo plastik, a nie szklo), nietlukacy (mozesz nawet kopac), wytniesz dziure gdzie potrzebujesz, jest na koleczkach (60l wody przesuwam dwoma palcami). Jak bede mial czas to podesle fotke.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Jeśli bawić się w wiele pompek, to każda musi mieć swoją osobną 'instalację' nie mogą nigdzie zbiegać się przewody.
Z wodą jest jak z prądem - większość zawsze popłynie tam, gdzie najlżej. Ale jakiś opór zawsze jest, więc trochę popłynie w rozgałęzienia lub nawet wstecz, hamując inną pompkę.
Testowałem to z dwoma pompkami o podobnej wydajności - połączone razem, tak że w pewnym miejscu instalacji przewody zbiegały się na trójniku i dalej był już tylko jeden, oferowały tak na oko 130-140% wydajności pojedyńczej pompki. Czyli mało.
Teraz będę celował z podzieleniem swojej skomplikowanej instalacji na pół - jedna pompka będzie obsługiwała dwa najbardziej grzejące się kompy za którymi będzie chłodnica, druga dwa serwery i włączany okazjonalnie złom, będzie to wpięte bez chłodnicy prosto do zbiornika. Będzie to nieco podnosić temperaturę wody w samym zbiorniku, ale nie jest to problem - ta woda i tak lata przez chłodnicę więc będzie się wychładzać.

Podzielenie bardziej skomplikowanej instalacji na mniejsze ma ogromną zaletę - zamiast kupować np. pompkę za 300zł można zadowolić się 2-3 pompkami za 30, niestety kosztem ilości przewodów.
Testowałem to już po prostu eksperymentalnie - zwykła pompeczka za 24zł, o wydajności 300l/h obciążona tylko 3-ma elementami (3 bloki w szeregu) daje na wylocie lepszy strumień niż duża pompa pracująca na całą instalację - opór przewodów i bloków niestety robi swoje  :(
Latem przy przebudowie porobię trochę fotek - prawdopodobnie już z 2 lub 3-ma pompkami. Obecnie mam łataną prowizorkę, aż wstyd coś pokazywać.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

S6X

3 pompek nie musisz kupować, wystarczy jedna ale dobra. Podłanczasz np pompka=>rez=>gpu1=>gpu2=>cpu=>chłodnica

Tomasz R. Gwiazda

mozesz podac jeszcze specyfikacje tego zestawu?
Obudowa, plyta, karty, procek
i tempy podzespolow ?

a czy wszystkie elementy tego zestawu sa w obudowie czy jest to gdzies wyprowadzone?

Wyglada to naprawde swietnie

BOINC@POLAND[HA$]

jo jest git, tzn wezdrzy mi się , a jak z kosztami???
możesz coś więcej powiedzieć?

sstratoss

ładny zestawik ;D
a dzis się natknąłem na cos takiego:
http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.geeky-gadgets.com/wp-content/uploads/2009/03/16000-dollar-pc_1.jpg&imgrefurl=http://www.geeky-gadgets.com/the-16000-water-cooled-pc/&usg=__Evoth_S53AHbCtFfDHk7rRBsRqI=&h=682&w=550&sz=50&hl=pl&start=27&itbs=1&tbnid=pAxsBl1tOrGu1M:&tbnh=139&tbnw=112&prev=/images%3Fq%3Dwater%2Bcooling%26start%3D20%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26gbv%3D2%26ndsp%3D20%26tbs%3Disch:1


:

S6X

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 28 Luty 2010, 14:05
mozesz podac jeszcze specyfikacje tego zestawu?
Obudowa, plyta, karty, procek
i tempy podzespolow ?

a czy wszystkie elementy tego zestawu sa w obudowie czy jest to gdzies wyprowadzone?

Wyglada to naprawde swietnie

Niestety nie jest to moja maszynka  :no: ale :
tu masz worklogi http://forum.pclab.pl/t489566.html , http://forum.purepc.pl/Galeria-WC-f92.html i http://chlodzenie.net/worklog/
temp masz podaną w poście 1101 http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=387937&st=1100
elementy wszystkie są w obudowie,
Konkretne elementy pewnie są podane w jakimś poście, poczytaj dany worklog jak Cię to interesuje.
Przykładowe zestawy znajdziesz tutaj http://chlodzenie.net/previews/bloody-red-project-by-malik/
a ceny polecam poszukać tutaj http://cooling.pl/ możesz nawet się popytać na ich forum żeby podali Ci przykładowy zestaw do konkretnych podzespołów i jeszcze jeden sklepik http://www.angela.pl/index.php

Tomasz R. Gwiazda

#273
w tym angela.pl jest sporo stuffu

wrescie mam jakeis szersze pojecie o cenach... porazajace :)


Tu jest niezly projekt z wyprowadzeniem zbiornika wody do ogrodu :) i Beczka 250l (ale pomysl upadl, zastapiony zakopanym wezem ogrodowym)
http://forum.pclab.pl/t459141.html


PS: nie widziallem w waszych opisach czy ktos kozysta z chillerow?

TJM

Ja żałuję że siedzę na piętrze.
Na parterze puściłbym sobie przez strop obok pionu od CO rurki WC do piwnicy.
W piwnicy dostępna darmowa woda ze studni, prawie na poziomie gleby więc byle pompka by mi to pociągła. Wylać już gdzieś by się wylało, od biedy nawet z powrotem do studni - i tak od lat jest niewykorzystana, a kompami przecież wód gruntowych nie ogrzeję  XD
Do tego jakiś wymiennik i aż strach się bać niskich temperatur.

Co do tego kompa ze zdjęć, to może i ładnie on wygląda, ale podejrzewam że w starciu z BOINCem i porządnym OC szybko by poległ, system WC zamknięty w budzie to jak silnik od ferrari w maluchu.

Gdyby ktoś chciał tanio się pobawić, zawsze można spróbować podwójnej instalacji z parownikiem - wiatrak dmuchający na wodę niesamowicie zbija temperaturę, pewnie dałoby radę schłodzić całą serwerownię, nie tylko jeden komp.
Problem w tym, że w pomieszczeniu mieszkalnym raczej odpada (rośnie wilgotność powietrza), no i do wody wpada syf z powietrza, więc potrzeba dwie pompki i dwa rozdzielone obiegi wody, z czego do jednego z nich wody ciągle trzeba dolewać (ale może być kranówa na szczęście). Latem przy upałach nawet kilkadziesiat litrów na tydzień.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

apohawk

Wywaliłem boxowy wiatraczek i wstawiłem to cóś.
http://www.proline.pl/sklep.php?p=AC+FREEZER+XTREME+R2
Scythe Mugen 2 by się nie zmieścił.
Temperatura z 62-64C spadła do 46-48C przy wszystkich 4 rdzeniach zajętych SIMAPem + grafa grzejąca się prawie do 75C licząc MW. Może będzie stabilniej. Raz na dobę coś jeszcze wywalało na boxowym. Plus 5 na 14 zadań Rosetty się wywaliło, tylko nie wiem czy to wina mojego sprzętu czy Rosetty. Liczyłem Spinhedge, PG (to co było na wyścigu), SETI, Einstein oraz POEM i NIC się nie wywaliło, tylko Rosetta i Ralph (ta sama wersja aplikacji).
Niemniej jednak Zeppelin jest już gotów do wyścigów PG.  ;D
No good deed goes unpunished.

Troll81

#276
http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=177734

Ślinczy projekt zwodowania kompa :D i jest tam wiele innych ciekawych projektów :D polecam lekturkę :D

A może u nas by otworzyc dział modding :D znajac naszych zapaleńców, szybko by sie pojawiły fajne mod logi ....

Szopler

No jakby AiDec opisał swojego moda w stylu jak ostatnio to mielibyśmy więcej wejść na stronę %)

Troll81

Postuluje założenie działu Modding :D zaraz pod "sprzęt" i "oprogramowanie"

AiDec

Jakbym opisal moda to jeszcze pikus ;) - jakbym zamiescil zdjecia, to dopiero by bylo halo  XD. Obecnie Kosmos jest w przebudowie i jest w takiej rozsypce ze glowa boli :D.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka