Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

"potfforek" do BOINC... plany-zakupy-montaż-rac!

Zaczęty przez Szopler, 06 Maj 2009, 23:47

Troll81


Szopler

Poważnie się zastanawiam nad zwodowaniem "Potfforka"... Teraz jeszcze jakoś daje radę, ale w lecie przy dwóch oknach (północ-wschód-wschód i południe-południowy- zachód) będzie masakra... w pokoju nie wysiedzę.

TJM

Podobnie nie wysiedzisz i z WC, z tym że komp będzie miał chłodniej %)
Ja latem wytargałem okno z zawiasów i przyniosłem z powrotem jesienią, i tak było cały czas otwarte więc bez niego mniej kłopotów XD

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tomasz R. Gwiazda

to moze ogrzewanie podlogowe w lazience zrobic i ogrzewac kompem ? :P

Troll81

pomysł ciekawy..... tylko te kilometry rurek.... przepchnij tamtedy wodę....

Szopler

Cytat: TJM w 08 Marzec 2010, 13:43
Podobnie nie wysiedzisz i z WC, z tym że komp będzie miał chłodniej %)
Ja latem wytargałem okno z zawiasów i przyniosłem z powrotem jesienią, i tak było cały czas otwarte więc bez niego mniej kłopotów XD

Mieszkam na parterze - mogę grzać piwnicę ;)

AiDec

Ja ostatniego lata basen Kosmosem ogrzewalem  %). I tylko ludziska krzyczeli zebym PrimeGrid odpalal  XD.

40m rurek na dnie, na noc, mocna pompka... wychodzisz rano na taras, a woda w basenie 25C :)  (normalnie byla 18-20)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pantarhei

Cytat: AiDec w 09 Marzec 2010, 09:45
Ja ostatniego lata basen Kosmosem ogrzewalem  %). I tylko ludziska krzyczeli zebym PrimeGrid odpalal  XD.

40m rurek na dnie, na noc, mocna pompka... wychodzisz rano na taras, a woda w basenie 25C :)  (normalnie byla 18-20)

Ale... żartujesz? Prawda?
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

AiDec

Nie. Bylem calkiem powazny :). W tym roku planuje osiagnac wyzsza temperature dzieki ATI  ;D.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81


Tomasz R. Gwiazda


Szopler

Cytat: Troll81 w 08 Marzec 2010, 14:07
pomysł ciekawy..... tylko te kilometry rurek.... przepchnij tamtedy wodę....

Zastosowanie pompki CWU lub CO załatwia sprawę... podczas gdy taka do WC dobija 1.5bara, CWU bez problemu daje ~10.

Troll81


TJM

Pompka do CO jest cichsza niż 90% mocniejszych pompek akwariowych i innych które można zastosować w WC. Powód prosty - wisi na metalowych rurach po których jakikolwiek dźwięk niosło by do mieszkania, a tego raczej nikt by nie chciał.
W mojej pompie grundfosa praktycznie słychać tylko cichy szum wody. Później zejdę do piwnicy to nagram.
Pobór prądu 60W na 3-cim biegu, z tym że do WC 3-ci bieg bezużyteczny - pewnie rozerwałoby przewody albo bloki, a nawet jeśli woda płynęłaby gładko to pewnie robiłyby się wiry w zbiorniku. U mnie w instalacji C/O chodzi na pierwszym (14.5W) i ma nad sobą 9m słupa wody...

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tomasz R. Gwiazda

http://www.in4.pl/komentarze_Asus_prezentuje_P7F7-E_WS_SuperComputer,20610.htm

Troll81

#295
http://www.allegro.pl/item961299922_new_total_sunfire_cabinet_e4900_3x_storedge_s1.html :D na tym by się fajnie liczyło :D

Tomasz R. Gwiazda

Kamraci, pytanko do praktyków :)

Jaka metodę polecacie/stosujecie do pozbycia się nitów z obudowy komputerowej :)

Bo na nitach jest osadzona "klatka" na hdd, a ja chciałbym się jej pozbyć.
Wiec jak najlepiej/najłatwiej to zrobić ?

Proszę wziąć pod uwagę ze dostęp nie zawsze jest jakiś dobry do tego. Te które trzymają od dołu to akurat pikuś bo od dołu obudowy je widać.
Gorzej z tymi na gorze, czyli dostęp przez zatokę 5,25" jakiś jest od góry, ale miejsca na manewry niewiele.

ksysju

Hi


Nity się rozwierca  :), albo młotek  ;)
ksysju

Tomasz R. Gwiazda

młotek chyba za radykalny, cienka blacha jest to by się coś mogło wygiąć przy okazji

co do wiertarki, to tak myślałem o tym, ale tak jak pisałem tylko od dolu da rade.

Myślałem tez o (nie wiem jak to fachowo się nazywa) taka szlifierka, tarcza obrotowa i nią by można ściąć główki nitów , tylko musiałaby być to szlifierka ręczna i do tego mała (taka jak wkrętarki akumulatorowe)


ogólnie chyba bez cięższego sprzętu (niż ten co zwykle w IT wykorzystywany) to nie da rady :>

Raptor77

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 31 Marzec 2010, 13:41


Myślałem tez o (nie wiem jak to fachowo się nazywa) taka szlifierka,
dremel ?
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

pszyklejony


Tomasz R. Gwiazda

Cytatdremel ?

na to wyglada :) Wg. mnie to by najlepiej sie do tego nadalo. :)

TJM

Do takich precyzyjnych 'szlifów' używam prostego tricku - malutki kamień szlifierski na metalowym bolcu. Najmniejszy jaki mam ma kształt zaokrąglonego stożka i średnicę 2cm. Zakładam to na wkrętarkę i heja na max obrotach. Nita ścięłoby w mgnieniu oka.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler

Cytat: ksysju w 31 Marzec 2010, 13:37
Nity się rozwierca  :), albo młotek  ;)

Dokładnie!
wiertełko fi 3 i jazda...
Prawdopodobie zerwie łepek i resztę da się wyjąć...

Tomasz R. Gwiazda

dam znac jutro :)

Zrobie foto relacje z calego procesu skladnia nowej maszynki :)

Troll81

szlifierka kątowa, gumówka, flexa. to z tych dużych :D jak chcesz precyzyjne to dremmel.

Tomasz R. Gwiazda

Dalo rade, kombinacja wiertarki, dremla i mlotka (do wybijania scietych nitow)
Wyglada dobrze :)

emik



Tomasz R. Gwiazda

po swietach niestety, zostawilem zestaw i aparat w robicie
Mam nadzieje ze dojedzie mi tez na po swietach reszta czesci to zrobie workloga ze zdjeciami :)

Szopler

Zamówiłem u Maniakalnego z forum PurePC bloczki wodne do mojej MSI Eclipse.
Rozważam pompkę od C.W.U. ...

sesef

Mam nadzieję, że im się to odwidzi bo płyty to ja bym nie chciał zmieniać a 32 nm quad mógłby być bardzo ciekawym rozwiązaniem.

http://pclab.pl/news41547.html

Czemu nie może być tak jak u AMD :( Najnowsze 6 core ruszą pewnie na płytach asrocka sprzed 4 lat.

Raptor77

sasef nie wydaje mi się - p55 ma szyne DMI a wraz z nowymi chipsetami p65 czy jakie tam bedą będzie szyna DMI 2.0



dlatego ja daje nogę z 1156 na 1366 + wymiana proca też na E5620 - ładne 32nm + 12mb cache - pewnie max co wykręce to 4-4.2G ale przynajmniej chłodno będzie
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Troll81

amd odrobił lekcje athlonów i przestał mieć sraczkę pomysłów. A intel po świetnym 775 znów dostało sraczki....

sesef

Cytat: Raptor77 w 09 Kwiecień 2010, 19:30
sasef nie wydaje mi się - p55 ma szyne DMI a wraz z nowymi chipsetami p65 czy jakie tam bedą będzie szyna DMI 2.0

Takie wymyślanie na siłę. Bo nowe procki na DMI 1.0 też powinny działać wolniej ale będą działać.

sesef

Z tej rozpiski wynika, że LGA1366 też bez przyszłości.



Widzę, że Intel niewiele się nauczył po LGA775

Szopler

Zaczynam składać Water Cooling :).

Poczyniłem pewne zakupy na Allegro:
1) używana (rok) pompa Laing D5 vario (nie MCP655)... Pompa tym rózni się od MCP655, że posiada gwinty w związku z czym nie ma problemów z montażem węża... Do pompy gratis dodaję dwie redukcje oraz dwie złączki na wąż 9,5x 12,7... - 260pln
2) używana chłodnica 3x120 (nie wiem jaka firma, ale jak się nie sprawdzi to wymienię na coś innego) - 108pln
3) do tego będą bloczki na MoBo od Maniakalnego - 300pln + SWIFTECH APOGEE GTZ s.1366 - 150pln

Łącznie jak na razie wydałem... wolę nie liczyć ;)

AiDec

I nie licz - wazne ze bedzie icho i wydajnie :). Co do GTZ, IMHO badzo dobry zakup, nie spotkalem sie z lepszym blokiem :), tylko uwazaj na jeden drobiazg - ma niezbyt mocne gwinty (mateial), wiec jakby Ci przyszlo do glowy 20 razy zdejmowac i zakladac od nowa, to badz delikatny. Oczywiscie dokecaj suby do konca, ale spokojnie, a nie na szybko i w pospiechu, z duza sila... :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

Hmm... za mosiężny top musiał bym dobulić 40 zeta co się nie kalkuluje...

PS.
Dokupię jak połamię ;)

Szopler

#318

1 x EK Water Blocks EK-FC 5870 CF - Plexi Nickel
4 x Złączka choinkowa NK12, G1/4 - prosta
4 x BlackWater PVC Flexi 10/13 Clear (5 pln/metr ale nie planuję ciasnych łuków póki co)
1 x Backplate - Nickel
1 x Szybkozłączka skręcana SM10/13, G1/4 - prosta
1 x Szybkozłączka skręcana SM10/13 G1/4 - kątowa
1 x Black Water Fillport Srebrny Niklowany G1/4

Podsumowanie:   5xx pln :deadman:

Tak oto wygląda moje pierwsze WC (na razie tylko grafa bo ona najbardziej hałasuje).
W przyszłym miesiącu rozbudowa i dopieszczanie :).