[2010-08-25 - 2010-09-01] YOYO ....YoYo? :)

Zaczęty przez Peciak, 21 Sierpień 2010, 19:28

Peciak

To coś dla mnie  ;D wprawdzie bez mojego drugiego AMD ale zawsze.





Ekipa walcząca w projekcie pod naszą banderą

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Slavkoyama


Troll81


Slavkoyama

Aha - jakby co, to wysłałem właśnie PW do Mchl-a (to tak w razie czego, gdyby nikt inny tego nie zrobił), bo chyba tylko on jest władny dodać nas do tego kąkursu.

mimeq

16h do startu z tego co widze narazie nie jestesmy jeszcze dopisani  :(


Slavkoyama

Hmmm

CytatNazwa wyświetlana:     Mchl
Ostatnio aktywny:    Lipiec 30, 2010, 13:33:55

Może więc nie ma za dużej szansy, by odebrał PW? A może ktoś ma jakiś inny namiar do niego (mejl, GG) i napisze do niego, żeby nas dodał do wyścigu?

KrzychuP

piszcie przez Skype'a albo na FB
tam najłatwiej go złapać

Peciak

Spoko w razie czego powspieramy Wielkie Księstwo Litewskie - Altairo Vejai, Lithuania!  :attack:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

mimeq



KrzychuP

No i wystarczyło na FB Wodzowi dać znać  :P

Hani

.....Że niby to na AMDy projekt tylko ???


pszyklejony

To we wszystkich podprojektach ten wyścig?

Peciak

Wyścig jest we wszystkich podprojektach
Podprojekty ,mogą liczyć wszystkie rodzaje komputerów ale podprojekt ECM na procesory AMD i pod Windowsem 64 punktuje naprawdę wyśmienicie
np. czas liczenia WU 10300 sek - 320,61 pkt na procku phenom II 965 @3,7

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

pszyklejony

Dzięki, ale nie chce mi tych robić, mówi, że za mało pamięci BUUUUUU.

Slavkoyama

Właśnie zrobiłem restart kompa. 2 projekty Yoyo Evolution chodziły sobie kilkanaście godzin i miały jakieś 95% na ukończeniu. Po restarcie zaczęły się przetwarzać od początku.... Ktoś już tak miał?

Nie wiem, czy to oznacza, że on sobie teraz liczy wsio od początku i te kilkanaście godzin pracy kompa poszło na marne, czy kontynuuje liczenie, a 0% wynika jedynie z kiepskiego zegara w tych projektach? (na ichnich forach piszą, że licznik progresji jest szacunkowy, i że próbka może się np. skończyć dopiero na >150%)

Ktoś coś wie? Pytam, bo nie uśmiecha mi się utrata poświęconego czasu CPU, gdy muszę zrestartować kompa.

Troll81

Mi tam Yoyo nie burczało przy restartach.

Peciak

#16
Kurcze wyścig jest w najgorszym terminie z możliwych mam do dyspozycji słownie jeden komputer stacjonarny i jeden laptop.
Kamraci długo tak na 2 pozycji nie pociągniemy, przydała by się mała odsiecz  :attack: :attack: :attack: zwłaszcza kamratów z prockami AMD. Wtedy należy liczyć na systemie win 64 podprojekt ECM


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Kret_polny


Slavkoyama

Cytat: Slavkoyama w 25 Sierpień 2010, 14:16
Właśnie zrobiłem restart kompa. 2 projekty Yoyo Evolution chodziły sobie kilkanaście godzin i miały jakieś 95% na ukończeniu. Po restarcie zaczęły się przetwarzać od początku....

Czas na mały update: projekty liczyły się od początku, ale po ok. 11 godz. się skończyły (wcześniej - przed tym restartem liczyły się ok. 17 godzin). Stąd mniemam, że jednak restart nie powoduje uruchomienia przetwarzania od początku, a jedynie liczniki się zerują. Teraz mam taką samą sytuację - znowu restart w trakcie przetwarzania i znowu liczniki się wyzerowały :/

Slavkoyama

A ja właśnie zrezygnowałem z projektu Evolution. Został mi tylko Muon (bo w resztę projektów Yoyo nie mam ochoty się bawić). A wszystko przez ciągłe problemy. Zerowanie licznika to jeszcze mogłem ścierpieć w nadziei, że czas procka nie poszedł niestety na marne. Ale teraz wysypały mi się dwie próbki liczone dobre 15-20 godzin. Task XXX exited with zero status but no "finished file". Chyba nie mam ochoty dalej inwestować czas procka w projekt, który u mnie się wywala.

Zastanawiam się dlaczego tak się dzieje, skoro u innych chyba nie ma takich problemów...

Peciak

I niestety dostajemy w skórę  :(
a wystarczyłoby jeszcze 2 - 3 maszyny AMD   :shame:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

mimeq

Juz nawet liczylem ostatnie dwa dni na kompie w pracy, szkoda ze tylko 8h dziennie i ze aktualnie mamy weekend  :(
Btw, do pasji mnie doprowadzaja zegary w tym projekcie - nie moglby to byc bardziej symetryczny postep ? po kilku min 3x% pozniej stoi tak ze 2-3h ....
O check pointach juz nie wspomne:
http://i38.tinypic.com/4ifvqp.jpg   :wth:


apohawk

Też tak miałem z Muon, 33% na dzień dobry, a potem się to wlecze i wlecze. Darowałem sobie Yoyo, kiepskie aplikacje.
No good deed goes unpunished.

Peciak

Kamraci macie AMD liczcie krzywe typu ECM
macie intela z HT liczcie krzywe Euler
stabilnie, szybko, punktodajnie,


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

mimeq

#24
No wiec byc moze wezme sie za Euler`a, na lapku nie bedzie problemu W7 z 4GB RAMu ale na stacjonarce chyba braknie mi RAMu (2GB) przy 4 rdzenich  (5xx na rdzen)...

Edit:
A juz mialem nadzieje ze sie cos odesle, a tu 100% i dalej liczy  ....  :wth: :wth:



Paudys

Marcin
BOINC@Poland - liczymy na Ciebie!

Slavkoyama

Chyba mamy kolejne zagrożenie:

Rechenkraft.net ma obecnie taką krzywą, że może nas łyknąć

PS. Warto byłoby odświeżyć wykres na początku tego tematu, tak żeby na nim też był Rechenkraft

Kret_polny

Chyba jednak dam sobie spokój z tym projektem, bo mi się ciągle z BM odłącza( 6.10.58, Win 7 64b), a nie mam czasu w ten weekend...

Paudys

U mnie właśnie zeżarł całą pamięć, wywalił Win7 i przy okazji wszystkie próbki z innych projektów. Dziękuję bardzo za takie yaya.
Marcin
BOINC@Poland - liczymy na Ciebie!

Peciak

Ludzie ile wy tego Ramu macie, projekt ten jeszcze nigdy nie wywalił mi żadnej maszyny ani os32 ani os64

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Paudys

Marcin
BOINC@Poland - liczymy na Ciebie!

Peciak

No to na 8 wątków mało  :(
na 4 wątki w sam raz  ;D

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Paudys

Marcin
BOINC@Poland - liczymy na Ciebie!

mimeq

U mnie na lapku z Win7 64  z 4GB narazie ok. Na stacjonarce (Q6600 z 2GB RAMu) jesli chcialbym wrzucic 4 watki Eulara to 2 odrazu jest - Brak dostepnej pamieci RAM - licza sie 2 x eular i 2 x Muon (strasznie dlugo zreszta, max bylo 118k sek  :wth: za niecale 1k granted) a jak sie skocza bo szkoda mi anulowac zostanie Eular i Cruncher.


mimeq

Cuz to za "new user" w wyscigu bez zadnego zespolu na kilka godzin przed koncem - 12 miejsc w dol polecialem .....


apohawk

Ktoś się dołączył do projektu i drużyny, ale boincstats jeszcze nie połączył nowo utworzonego konta z kontem właściwym. Też tak miałem pierwszego dnia.
No good deed goes unpunished.

Peciak

Za dużo tych nowy userów moga sporo namieszać
mam jednak podejrzenie że to projekt wariuje mi dzisiaj w jojo wyzerowało wszystkie indywidualne ustawienia i wkitowałem się w kompletnie nie punktujace ustawienia
ale pożyjemy zobaczymy

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

mimeq



Peciak

#38
Zasługi


               Miejsce       Ilość   
   Pozycja      Kamrat      w wyścigu      punktów   
   1      [BOINC@Poland]Peciak       6       61237   
   2      marian_boss       21       20757   
   3      mimeq       24       19569   
   4      JacekR       47       7035   
   5      Kret_polny       59       5326   
   6      Slavkoyama       64       5141   
   7      sciagacz       92       2843   
   8      radiodrac       104       2440   
   9      Cichy       113       2130   
   10      apohawk       119       1924   
   11      krzysztof piszczek       141       1487   
   12      eclipse99       144       1454   
   13      pajew       146       1405   
   14      Paudys       152       1249   
   15      Gnomer       183       796   
   16      pszyklejony       188       705   
   17      lapek       215       451   
   18      tito       216       446   
   19      TJM       243       236   
   20      Tomasz R. Gwiazda       288       60   
   21      Robert63       295       35   

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."