Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

SIMAP October '11 Challenge

Zaczęty przez Ufol, 29 Wrzesień 2011, 19:14

Ufol

Nazwa:
SIMAP October '11 Challenge
w projekcie:
SIMAP
opis projektu:
http://www.boincatpoland.org/wiki/SIMAP

Adres wyścigu:
http://pl.boincstats.com/bam/challengeChat.php?chid=147
Czas rozpoczęcia
2011-09-30 10:00 GMT
Czas zakończenia
2011-10-07 10:00 GMT
Udział wezmą napewno:
BOINCstats
Boinc-Asturias
L'Alliance Francophone
The Scottish Boinc Team
Nie jesteśmy jeszcze zapisani, dlatego proszę o nieodsyłanie próbek do chwili, gdy zostaniemy zapisani. Powiadomiłem Kapitana i czekam na odpowiedź. Gdy ją otrzymam napiszę o tym w tym wątku. Czas znowu zawalczyć. Do boju!


             :attack:

simonic

To będzie naprawde błyskawiczny wyścig. Bo w tym miesiącu tylko 530 000 WU jest ...


aborek

Szkoda tylko, że się pokrywa z wyścigiem w PG :(

dziubas

wyścig? a miałem sobie tym razem simapa odpuścić  :dunno:
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

simonic

Wyjątkowo w tym miesiącu SIMAP sypie próbkami juz od 6 rano (czasu polskiego). Jak narazie nikłe zainteresowanie wyścigiem...


Paudys

Cytat: aborek w 29 Wrzesień 2011, 21:34
Szkoda tylko, że się pokrywa z wyścigiem w PG :(
Ten wyścig PG jest bez sensu, wczoraj musiałem zostawić komputer włączony na noc żeby się wyrobić przed deadline. Próbki liczyły się tydzień a przecież komputer wcale nie jest taki zły (i3 3GHz).
Marcin
BOINC@Poland - liczymy na Ciebie!

simonic

Cytat: Paudys w 30 Wrzesień 2011, 23:02
Cytat: aborek w 29 Wrzesień 2011, 21:34
Szkoda tylko, że się pokrywa z wyścigiem w PG :(
Ten wyścig PG jest bez sensu, wczoraj musiałem zostawić komputer włączony na noc żeby się wyrobić przed deadline. Próbki liczyły się tydzień a przecież komputer wcale nie jest taki zły (i3 3GHz).

Dziwne bo Woodall LLR liczy sie około 60-80h tylko i to na Core2Duo. Wiec i3 jeszcze szybciej powinno się wyrobić a nie w tydzień...


aborek

Przekroczony deadline w PG nie jest problemem.

simonic

Cytat: aborek w 01 Październik 2011, 00:40
Przekroczony deadline w PG nie jest problemem.

Tzn? Zmienili polityke zaliczania zadań tak jak ClimatePrediction? (deadline nie ma znaczenia bo zadanie jak i punkty zostana zaliczone po odesłaniu po czasie)


toms83

Cytat: simonic w 30 Wrzesień 2011, 23:57
Dziwne bo Woodall LLR liczy sie około 60-80h tylko i to na Core2Duo. Wiec i3 jeszcze szybciej powinno się wyrobić a nie w tydzień...

Pewnie HT na on.

aborek

Cytat: simonic w 01 Październik 2011, 08:04
Tzn? Zmienili polityke zaliczania zadań tak jak ClimatePrediction? (deadline nie ma znaczenia bo zadanie jak i punkty zostana zaliczone po odesłaniu po czasie)
Kilka razy odsyłałem WU z kilkudniowym (SoB) spóźnieniem i punkty otrzymałem.
W Woodall (LLR) jest:
max # of error/total/success tasks 15, 15, 5
czyli max 5 liczących otrzyma punkty za odesłane WU.

Paudys

W końcu jesteśmy dopisani. Tyle, że nie ma próbek do pobrania...

A co do PG to komputer nie pracował cały czas więc w sumie wyszło jakieś 60-70h, ale to i tak przesada :)
HT na on.
Marcin
BOINC@Poland - liczymy na Ciebie!

simonic

Cytat: Paudys w 05 Październik 2011, 09:20
A co do PG to komputer nie pracował cały czas więc w sumie wyszło jakieś 60-70h, ale to i tak przesada :)
HT na on.

Przesada? Co powiesz o Seventeen or Bust które liczą się około 300h? Taka specyfika projektu, że długie WU mają...
60-70h to normalka.


Paudys

Przesadą jest robienie wyścigu z takimi jednostkami...
Marcin
BOINC@Poland - liczymy na Ciebie!

Ufol

To taki wątek widmo, bo gdy zostaliśmy zapisani, to brakło próbek. Z uporem maniaka od początku października liczę w Simapie 24 godziny na dobę, za      buforowałem maksymalny zapas.
Co do Primegrida, to totalnie mnie zdołował. Nastawiałem się na start w the equinox challenge a tu ząk!
Po pobraniu zadań okazało się, że nie mam szans na zmieszczenie się w terminie. Jeżeli faktycznie można go przekraczać o kilka dni, to dlaczego administratorzy po prostu nie zwiększą daty zaraportowania?

apohawk

Kurcze, zapomniałem napchać bufory i zostało mi raptem parę próbek do przeliczenia  :(
No good deed goes unpunished.

Ufol

Nie żałuję założenia niniejszego wątku, chociaż totalnie popłynęliśmy, to przyniósł on owoce. Otuż, od tąd jesteśmy automatycznie zapisani do każdego drużynowego wyścigu na Boinc Stats.

Troll81

 :parrrty: i za to ci chwała :D

aborek

Cytat: simonic w 01 Październik 2011, 08:04
Tzn? Zmienili polityke zaliczania zadań tak jak ClimatePrediction? (deadline nie ma znaczenia bo zadanie jak i punkty zostana zaliczone po odesłaniu po czasie)
Przykład:
www.primegrid.com/workunit.php?wuid=213383397
Standardowo mamy tydzień na odesłanie WU, ja liczyłem 2 tyg.