Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

x86 vs x64

Zaczęty przez Tomislaw, 26 Listopad 2006, 09:56

Tomislaw

Właśnie uległem namowie kumpla i wrzuciłem 64 bitową Mandrivę na wolną partycję. Jak się ma liczenie  na tym pingwinie względem  
32 bitowego XP-ka ?
Warto sobie tym zaprzątać głowę ? (teoretycznie powinien pomykać szybciej)
Jaśli tak to który projekt (mile widziane białka ) i  z jaką optymalizacją.



bartsob5

#1
hmm... o ile wiem, to bedzie mialo tylko wplyw na benchmarki, i ogolna wydajnosc... musisz szukac projektow ktore maja aplikacje pod 64 bit, zeby naprawde zobaczyc to przyspieszenie... o ile ja wiem, to 64bitowe aplikacje ma tylko seti..


__________________
ojej! taki blad i przez 2 lata nikt mi nie zwrocil uwagi?!

Nietoperek

simap@home chees@home i cos na malarii mi sie obilo z aplikacja 64bit rowniez

syrian

odświeżę temat  :)

jak ta sytuacje sie obecnie przedstawia??
czy sa różnice miedzy windows xp 32  a na przykład vista x64??

Bober

Tu jest lista projektów mających dedykowane aplikacje:
http://pl.boincstats.com/forum/forum_thread.php?id=1774#36695

syrian

Cytat: Bober w 19 Sierpień 2008, 21:02
Tu jest lista projektów mających dedykowane aplikacje:
http://pl.boincstats.com/forum/forum_thread.php?id=1774#36695
to ktore projekty maja aplikacje pod x64 to wiem,
chodzi mi o konkrety - jesli jest szybciej to o ile i w których projektach

Troll81

Jest szybciej zdecydowanie. NIekiedy nawet dwa razy szybciej

Bober

Na pewno jest znacznie szybciej w PrimeGrid. Powinno być też nieźle w ABC. Co do reszty nie wiem.

Troll81

Hm.... a może by tak na jednym rdzeniu hulał windows XP z boincem a na drugim rdzeniu puściłbym maszynkę wirtualną linuxa 64 z boincem??

buninek

Chciałbyś trzymać dwie sroki za ogon i mieć jescze wróbelka w garści :)

Host 32 bit --> gość wirtualny 64bit
totalna porażka wydajnościowa. Wszystkie rozkazy procesora muszą być emulowane. Zapewne wydajność spadłaby o 200%.
Co innego
Host 64 bit --> gość wirtualny 64bit
tu wydajność może być niższa od kilku procent. Przy  odpowiednim wsparciu.

Troll81

#10
Procek mam 64bit :D tylko system gospodarz ma 32bit. a to nie jest tak że maszyna wirtualna ma wydzielone zasoby i nie lecą jej rozkazy przez system gospodarza??

http://www.adopenstatic.com/cs/blogs/ken/archive/2007/05/01/4486.aspx

buninek

Oj chyba takie dziwne połaczenie os 32 - os 64  nie może zaowocować dużą wydajnością.

Takie narzędzia do wirtualizacji jak vmware, virtualbox czy qemu są dostępne.
Szczególnie osoby bojące się linuxa lub początkujące mogą zaczynać swoją przygodę z tym systemem i eksperymentować do woli bez żadnego ryzyka.

Troll81

No właśnie tak sobie testuję różne rzeczy. Zastanawia mnie tylko jak by wyglądała wydajność takiego tandemu. Skoro OS gospodarz nie tłymaczy rozkazów, (tylko ogranicza sie do oddzielania zasobów) To OS gospodarz na pewno utraci część swojej wydajności (zwolnione zasoby, plus zuzycie zasobów na poczet zarządzania oddzielaniem). Natomiast OS gospodarz miałby się całkiem nieźle.

buninek

tylko niestety się nie sumują :D

syrian

po przetestowaniu kilku projektów co maja aplikacje  zoptymalizowane pod 64bitowe systemy stwierdzam ze najlepiej sie zyskuje w PrimeGrid - 100% szybciej niz pod 32 bit - pod projekt PSP sieve daje 50pkt/h na Athlon X2 BE-2400 na jajko podkręcony do 2,66 GHz. (ciekawe ile na takim podkręconym na 4Ghz intelu  by wyciagalo :) )
A spora czesc pozostałych projektów co niby maja optymalizacje po 64bit to raczej tylko w nazwie - praktycznie nic nie bylo szybciej niz pod 32bit (np: milkyway czy QMC)

jak ktoś coś wie na temat innych projektow zoptymalizowanych pod 64bit - to podzielcie sie z innymi :)

AiDec

Hmmm... Nie wiem czy Ci to pomoze, ale z tego co mi wiadomo to Milky owszem, ale pod Linuxowym x64... A nie pod XP x64.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

hehe. Właśnie. Może jeszcze pozostaje kwestia OSu.