Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

shoutbox

Zaczęty przez gregre, 16 Sierpień 2010, 17:54

gregre

jako że mało, b.mało a wręcz prawie nikt nie korzysta z POLchat'u (bynajmniej w tym czasie co ja jestem...) prosiłbym o rozpatrzenie prośby o założenie na forum Shoutbox'a, usprawniło by to komunikację między członkami i nie musiałyby powstawać nowe krótkie tematy na które odpowiedz to kilka wyrazów...

co wy na to?

Troll81

hm... jestem za :D pytanie jak to wdrożyć. Może lepiej wbudować chat w nasze forum?

Shutboxem jest po troszę najdłuższy wątek forum :D

gregre

kiedyś byłem adminem stronki i tam był opcja wł/wył shoutbox'a, nie wiem jak jest tutaj...

AiDec

Cytat: gregre w 16 Sierpień 2010, 17:54
i nie musiałyby powstawać nowe krótkie tematy na które odpowiedz to kilka wyrazów...

1. Te krotkie tematy to kopalnia wiedzy.
2. Codziennie, badz raz na kilka dni, wpadam na 4um i sprawdzam o co ludzie pytaja i jakie byly odpowiedzi - ucze sie dzieki temu, poszerzam swoja wiedze. Gdyby to wszystko bylo na shoutboxie, to po pierwsze nie zobaczylbym tych informacji, a po drugie nigdy nie moglbym do nich w przyszlosci wrocic.
3. Wyobraz sobie ze od dzisiaj mnostwo tematow przewija sie tylko przez shoutboxa - nie pozostaje po nich slad na 4um. I teraz wyobraz sobie ze przychodzi do nas `nowy` i szuka informacji. Nic nie znajdzie. Nie ma sladu. Kazdy nowy ponownie pytalby o to samo.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

apohawk

Dobrze prawi, polać mu  :parrrty:
No good deed goes unpunished.

gregre

nie wiem jak jest dokładnie ale jak się domyślam większość nowych użytkowników nie przekopuje całego forum w poszukiwaniu odpowiedzi na jedno pytanie, lecz od razu chcą znać odpowiedz, jak na przykład ja mam teraz pytanie: dlaczego nie mogę się połączyć ze stroną boinc.berkeley.edu ? chciałem ściągną BOINC'a a tu lipa...
odpowiedź zapewne jest krótka: mają awarię lub nieczynny serw i to by się nadawało do sb, gdyby jednak odpowiedź brzmiała: zawieszono działalność BOINC'a to w tym przypadku na pewno rozgorzała by dyskusja i nadawałoby się jako nowy wątek, tak więc myślę że i tak sb by się przydało, mimo iż po części przyznaję rację AiDec'owi

apohawk

To raczej kwestia tego, że jak ktoś ma problem, to pewnie podamy kilkanaście przyczyn, rad i rozwiązań, czasami sprzecznych i będzie można nową osobę skierować do takiego wątku, albo sama znajdzie, albo google ją tam pośle (i jednocześnie do naszego forum  8)). A tak, to każdy pamiętałby tylko swoją radę ;)
No good deed goes unpunished.

AiDec

Cytat: gregre w 16 Sierpień 2010, 19:24
(...) większość nowych użytkowników nie przekopuje całego forum w poszukiwaniu odpowiedzi na jedno pytanie (...)

Jesli zalozymy ze 50% kamratow ma sprawne CPU w czaszce ;), to mozemy tez zalozyc ze korzystaja z wyszukiwarki na 4um. A dzieki temu mozna rozwiazac wiele problemow i znalezc wiele odpowiedzi.

Mozna tez zawsze wrocic do jakiegos tematu - np. mam problem z jakims projektem, ale przypominam sobie ze kiedys juz cos na ten temat bylo pisane, zatem uzywam wyszukiwarki i nie zawracajac nikomu tylka znajduje rozwiazanie. Przez shoutboxa tak sie nie przekopiesz. Btw, zaluje np. ze nie mam dostepu do wielu interesujacych rozmow prowadzonych na czacie/ircu - poniewaz nie siedze tam non-stop, to pewne tematy mi umykaja. Z shoutboxem byloby tak samo.

Niemniej mamy namiastke shoutboxa - jest to watek Kto ostatni napisze tu posta wygra - mnostwo ludzi tam zaglada i jesli rzucisz tam pytanie, to albo ktos Ci odpowie, albo odpowiednio pokieruje.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

legis

Cytat: AiDec w 16 Sierpień 2010, 22:14
Niemniej mamy namiastke shoutboxa - jest to watek Kto ostatni napisze tu posta wygra - mnostwo ludzi tam zaglada i jesli rzucisz tam pytanie, to albo ktos Ci odpowie, albo odpowiednio pokieruje.

zgadzam się z powyższym bo sam czasem tak robię aczkolwiek jestem za założeniem Shoutbox'a zawsze można pogadać i nie wszyscy czytają "Kto ostatni napisze tu posta wygra"
poza tym Shoutbox znacznie ułatwi zadawanie pytań dla nowych członków teamu czasem nie wiadomo jak sformułować pytanie a mając Shoutbox`a zawsze znajdzie się ktoś kto pomoże lub pokieruje

OxyOne

Cytat: AiDec w 16 Sierpień 2010, 18:29
Cytat: gregre w 16 Sierpień 2010, 17:54
i nie musiałyby powstawać nowe krótkie tematy na które odpowiedz to kilka wyrazów...

1. Te krotkie tematy to kopalnia wiedzy.
2. Codziennie, badz raz na kilka dni, wpadam na 4um i sprawdzam o co ludzie pytaja i jakie byly odpowiedzi - ucze sie dzieki temu, poszerzam swoja wiedze. Gdyby to wszystko bylo na shoutboxie, to po pierwsze nie zobaczylbym tych informacji, a po drugie nigdy nie moglbym do nich w przyszlosci wrocic.
3. Wyobraz sobie ze od dzisiaj mnostwo tematow przewija sie tylko przez shoutboxa - nie pozostaje po nich slad na 4um. I teraz wyobraz sobie ze przychodzi do nas `nowy` i szuka informacji. Nic nie znajdzie. Nie ma sladu. Kazdy nowy ponownie pytalby o to samo.

Ostatnio jakos nie moge sie zgodzić z wypowiedziami AiDeca to w tym przypadku ma racje... zabije to wasze forum...
Chociaz sam jestem za shoutboxem, chatem, ircem stwerdzam, ze "nowy" nie znajdzie interesujacych wiadomosci bo ich nie bedzie.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

apohawk

Nie przeglądam wątków w dziale gry.
Ten wątek kto-ostatni-napisze-tu-posta-wygra jest przykładem dlaczego, 1024 strony nie wiadomo czego. Nawet jeśli były tam jakieś wartościowe informacje, to dotarcie do nich wymaga mnóstwo czasu.
No good deed goes unpunished.

Troll81

A ja wyszukuje informacji korzystając z opcji szukaj. i nawet jak info jest na 600 stronie najdłuzszego wątku to mi znajdzie :D

apohawk

"Szukaj" nic nie znajdzie, jak nie wpiszesz wprost, czego szukasz, a przejrzenie tytułów działów i wątków może zainspirować pomysł, którego sam byś nie wymyślił.
No good deed goes unpunished.