Karta graficzna "dla mnie"

Zaczęty przez alco81, 05 Wrzesień 2010, 23:36

alco81

dzień dobry, zastałem Jolkę  XD  ??

a tak na poważnie to chciałem zapytać, na jaki koszt powinienem się szykować aby kupić "słuszną" kartę graficzną do mojego komputera (na allegro widuje karty i po 3 tysiące - ale czy takiej mi potrzeba) i co powinienem wybrać? podkreślam tylko, że liczenie nie jest sensem mojego życia, a raczej wynikającym z nadmiaru mocy "zajęciem dodatkowym"  :attack: szczery jestem, po co mam kłamać  %)

pytam poważnie, jak człowiek który ma na wydaniu pieniądze, a nie jak "zabiedzony gimnazjalista" który stawia absurdalne warunki typu: "chce sprzęt najnowszy, ale ma być tanio - nie więcej niż 500 zł" moim zdaniem takie pytanie się całkowicie mija z celem, ale to już inna para kaloszy
"Prawda jest jak dupa - każdy ma swoją" Józef Piłsudski           moja wizytówka


Szopler

Pytanie pierwsze, do czego (po za liczeniem BOINC) masz zamiar używać swojego GPU?


alco81

głupio się przyznać, ale do grania :) i to raczej w najnowsze nowości :) tak więc chyba im "lepsza" tym lepiej, ale czy koniecznie ta z "samej góry" allegro za 3 tysiące ??
"Prawda jest jak dupa - każdy ma swoją" Józef Piłsudski           moja wizytówka


apohawk

No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

pozniej to juz albo 2x taka karta albo modele z 2GPU na jednej plytce (cena 2x) :)


AiDec

#6
Cytat: alco81 w 05 Wrzesień 2010, 23:36
(...)na allegro widuje karty i po 3 tysiące - ale czy takiej mi potrzeba) i co powinienem wybrać?

Oczywiscie! Bezapelacyjnie! Tylko i wylacznie najszybszy potwor 5970 w pelni Cie usatysfakcjonuje! Kazda inna grafa da Ci jedynie chwile przyjemnosci - do momentu w ktorym pomyslisz `ach, cholera, a moglem dorzucic te xxx zlotych wiecej i miec ta najlepsza grafe` ;). Kumpel kupil 2 miesiace temu 5850, tak sie cieszyl ze ma dobra grafe, tak skakal ze wreszcie CoD mu sie nie tnie, mowil `tera poszaleje`... po tygodniu mowi `kurde, a moglem wziac 5870`. Inny kumpel kupil 465gtx, teraz mowi ze mogl kupic od razu 480gtx, a nie zalowac sobie przyjemnosci... Teraz wszyscy zaluja ze nie kupili 5970 - grafy o najlepszym na swiecie stosunku dlugosci do wydzielanego ciepla do zuzywanego pradu  :arrr:.


Dla Ciebie, gracza i BOINCownika, zestaw `5970 + szlifierka katowa` jest jedynym slusznym wyborem! (ew. zestaw dla ubogich studentow: `5970 + mlotek, brzeszczot i obcegi`)






No i bedziesz mial +2k10 do lansu w odpowiednich srodowiskach  %)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler


Troll81

jak lubisz grać w nowości i zeby ci nie cięło to ponad 1000 zeta jest normalnym wydatkiem na grafę. Brałbym coś ze stajni ATI oczywiście :D

alco81

właściwie to nigdy nie zastanawiałem się nad kupnem Radeona, ale wygląda na to że obecnie nie ma innego wyjścia... jednak rodzi mi się pytanie:

nVidia ma technologię CUDA, a czy Radeon ma jakieś technologie "obliczeniowe" ??
"Prawda jest jak dupa - każdy ma swoją" Józef Piłsudski           moja wizytówka


Troll81

ma ATI Stream i nieźle liczy DNETC Milkyway i Collatz :D nawet znacznie lepiej niż NVidia :D

apohawk

ATI ma swoje ATI Stream. Wspólne technologie obliczeniowe to OpenCL i DirectCompute chyba, ale jeszcze nie widziałem niczego, co by z tego korzystało.
No good deed goes unpunished.

Troll81

open cl ma mieć nowy chipset graficzny intela.

alco81

tak sobie przeglądam Allegro i natknąłem się na:

http://allegro.pl/item1219181002.html

"pasowałoby mi" to logo ROG do drugiego na płycie głównej - byłby fajny komplet od ASUSa ;)
"Prawda jest jak dupa - każdy ma swoją" Józef Piłsudski           moja wizytówka


goofyx

Cytat: alco81 w 28 Wrzesień 2010, 07:31
tak sobie przeglądam Allegro i natknąłem się na:

http://allegro.pl/item1219181002.html

"pasowałoby mi" to logo ROG do drugiego na płycie głównej - byłby fajny komplet od ASUSa ;)
Jak dla mnie nie opłacalne.
AMD 5870 za 1,8tyś, a 5970 można za 2,2tyś dostać i masz zapas mocy zarówno do gier na lata jak i do liczenia.
Ja osobiście wolałbym dopłacić 400zł i mieć 5970.

sesef

Cytat: alco81 w 28 Wrzesień 2010, 07:31
tak sobie przeglądam Allegro i natknąłem się na:

http://allegro.pl/item1219181002.html

"pasowałoby mi" to logo ROG do drugiego na płycie głównej - byłby fajny komplet od ASUSa ;)

Jak już brać jakiś niereferent to 5870 od Sapphire z Vapor-X albo dopłacić 5970 + accelero extreme 5970

OxyOne

Cytat: AiDec w 06 Wrzesień 2010, 09:43
Cytat: alco81 w 05 Wrzesień 2010, 23:36
(...)na allegro widuje karty i po 3 tysiące - ale czy takiej mi potrzeba) i co powinienem wybrać?

Oczywiscie! Bezapelacyjnie! Tylko i wylacznie najszybszy potwor 5970 w pelni Cie usatysfakcjonuje! Kazda inna grafa da Ci jedynie chwile przyjemnosci - do momentu w ktorym pomyslisz `ach, cholera, a moglem dorzucic te xxx zlotych wiecej i miec ta najlepsza grafe` ;). Kumpel kupil 2 miesiace temu 5850, tak sie cieszyl ze ma dobra grafe, tak skakal ze wreszcie CoD mu sie nie tnie, mowil `tera poszaleje`... po tygodniu mowi `kurde, a moglem wziac 5870`. Inny kumpel kupil 465gtx, teraz mowi ze mogl kupic od razu 480gtx, a nie zalowac sobie przyjemnosci... Teraz wszyscy zaluja ze nie kupili 5970 - grafy o najlepszym na swiecie stosunku dlugosci do wydzielanego ciepla do zuzywanego pradu  :arrr:.



Dla Ciebie, gracza i BOINCownika, zestaw `5970 + szlifierka katowa` jest jedynym slusznym wyborem! (ew. zestaw dla ubogich studentow: `5970 + mlotek, brzeszczot i obcegi`)






No i bedziesz mial +2k10 do lansu w odpowiednich srodowiskach  %)

Widzę ze jak zacząłeś myśleć o swoim nowym teamie to ci się poglądy zmieniły. Teraz NV jest błe?
Heh chorągiewka z ciebie...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81


gregre

wszystko jest zależne od kwoty jaką chcesz przeznaczyć na kartę
jako że ostatnio sam zacząłem kompletować zestaw w skład wchodziła również grafika, a więc to co się dowiedziałem:

Karta Graficzna: Asus Radeon HD4850 1GB (którą ja sam kupiłem)
Cena: 349 zł
Asus Radeon HD4850 1GB został wybrany ze względu na dużą ilość pamięci na tej karcie, która może przydać się do wyższych rozdzielczości. Model ten posiada niereferencyjne chłodzenie Glaciator, jednak płytka drukowana PCB jest referencyjna, jest też najtańszy z HD4850 1GB.

następnie

Karta graficzna: Asus Radeon HD4870 1GB
Cena: 439 zł
Karta ta została wyposażona w firmowe chłodzenie Asusa o nazwie Glaciator. Jest wydajniejsza od swojego cenowego konkurenta: Radeona HD5750, czy GeForce GTS 250. Mimo, iż zużycie energii nie jest jej najmocniejszą stroną, w swojej cenie to świetny wybór do grania.

i

Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX460 1GB OC
Cena: 830 zł
Gigabyte GeForce GTX460 1GB znalazł się tu, gdyż jest to jeden z najtańszych przedstawicieli tego modelu. Wbrew pozorom karta różni się od wersji 768MB nie tylko ilością pamięci, ale też szerszą szyną pamięci i większą ilością ROP (32 zamiast 24). Karta radzi sobie lepiej, niż jej cenowy konkurent od ATI - 5830, potrafi też dogonić tego droższego - 5850.

potem

Karta Graficzna: Asus Radeon HD5850 1GB DirectCu
Cena: 1099 zł
Asus Radeon HD5850 1GB z chłodzeniem DirectCu, to jeden z tańszych Radeonów HD5850 z niereferencyjnym chłodzeniem i 3-letnią gwarancją. Model od Gigabyte z niereferencyjnym posiada problem z pracą w trybie 2D, jeśli chodzi o głośność pracy chłodzenia, tak więc był to dodatkowy argument, by wybrać Asusa. Jego cena jest tylko odrobinę wyższa od ceny modelu referencyjnego z gorszym chłodzeniem. Konkurencja w postaci GeForce GTX470 jest o wiele bardziej głośna, taka gra nie jest warta świeczki.

i dalej dochodzimy to kart które przedstawili poprzednicy...