Testowy projekt BOINC - potrzebuję pomocy!

Zaczęty przez Simek, 28 Wrzesień 2010, 23:54

Simek

Szukam kogoś, kto byłby w stanie pomóc mi w postawieniu testowego projektu BOINC, a tak właściwie chodzi głównie o jego część webową. Próbowałem już kilkukrotnie ale moja znajomość Linuxa niestety nie wystarcza, po kilkugodzinnej walce z pomocą Trac'a i Wiki, odpadam.

Fajnie było by też, jeśli ktoś, kto ma testowy projekt, byłby w stanie zaufać mi (  znajdzie się tu kilku, co potwierdzi moją kryształową uczciwość =P ) i dać dostęp do webowego katalogu. ; )

Liczy się dla mnie każda podpowiedź czy wskazówka kogo mogę w tej sprawie męczyć!

Troll81

TJM Sesef i Rysiu zajmuja się projektami :D postawili własne więc moze będa ci w stanie pomóc....

OxyOne

Cytat: Troll81 w 28 Wrzesień 2010, 23:56
TJM Sesef i Rysiu zajmuja się projektami :D postawili własne więc moze będa ci w stanie pomóc....

Trollu wystarczy do mnie mowic Ryszard. ;D
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Simek

Wow, szybka odpowiedź!

Z TJM rozmawiałem, mówił, że ma sporo na głowie i mam męczyć was na forum, bo już kilku kolejnych śmiałków jest, co ogarnęli temat ; )

Troll81


sesef

#5
Cytat: Simek w 29 Wrzesień 2010, 00:02
Wow, szybka odpowiedź!

Z TJM rozmawiałem, mówił, że ma sporo na głowie i mam męczyć was na forum, bo już kilku kolejnych śmiałków jest, co ogarnęli temat ; )

Na początek zainstaluj Debiana 5 Lenny oraz wszystkie tutaj podane pakiety http://boinc.berkeley.edu/trac/wiki/ServerIntro#cookbook-debian40

Następnie z konsoli ze zwykłego usera

svn co http://boinc.berkeley.edu/svn/trunk/boinc

w katalogu Home będziesz miał folder ze źródłami boinc

dajesz kolejno
cd ./boinc
./_autosetup
./configure --disable-client --disable-manager
make


jak się wszystko skompiluje

Cytatcd ./tools/
./make_project TWOJANAZWA@HOME

tyle na początek. Jakby co to na IRC często ktoś jest POLNET #BOINC@POLAND

Simek

Uff poszedł PW do Oxyiego z całym zamysłem i waśnieniem sprawy, widzę że kopie także muszę podesłać Sesefowi.

Ogólnie próbowałem stawiać to na Ubuntu, co zapewne nie było dobrym pomysłem, jakoś na dniach spróbuję zadziałać z tym Debianem i zobaczę jak się sprawa potoczy.

OxyOne

Zainstaluj Lenniego, zapomnij o Squeeze bo nie wyjdziesz z zależnościami. Bedziesz miał problemy z app serwerowo-sieciowymi (ogólnie mówiac). Wal to co ma w repro.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

goofyx

Ja mam propozycje <- może ci co mają doświadczenie w projektach Boinc założą oddzielny wątek i podzielą się wiedzą co do np.: stawiania serwerka dla boinc i tworzenia aplikacji itp

Troll81

#9
popieram propozycję goofyx. Najlepiej z dokładnym opisem jakie distro itp.

@krzysiek

http://polishlinux.org/choose/comparison/?distro1=Ubuntu&distro2=Debian

sam uzywam ubuntu ale na serwer bym go nie użył. Miałem w domu nawet serwerek ubuntu ale jakoś tak debian jest stabilniejszy....

goofyx

Może koledzy z doświadczeniem utworzyli by coś na wzór tutoriala, krok po kroku <- to byłby niezły kawałek artu dla naszej wiki.

Simek

Na pewno by się takie coś przydało, chociaz w dużej części jest już opisane to na oficjalnej wiki.

Wracając do tematu, udało mi się dogadać bardzo ciekawie z chłopakami od http://dnetc.net/, tak więc niedługo zdradzę nad czym będę pracował ; >

Troll81


TJM

Ubuntu na serwer BOINCa totalnie się nie nadaje - niektórych rewizji serwera nawet nie da się tam skompilować dopóki nie zgłosi się buga na listę, podczas uruchamiania rzuca też niejedną kłodę pod nogi. Jakiś czas temu robiłem testy i ostatecznie testowy serwer odpalić się udało, ale nie tak łatwo i sprawnie jak na Debianie.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.