Podkręcania ATI pod linuksem - aticonfig, amdovdrvctrl

Zaczęty przez lolek, 15 Kwiecień 2011, 09:40

lolek

Do podkręcania HD4770 pod ubuntu używam aticonfig, ale niestety nie pozwala on mi obniżyć częstotliwości pamięci (dopuszczalny zakres jej taktowania 800-850) :( Jest na to jakaś rada?

lukaszja

Miałem ten sam problem. I nawet kartę tę samą ;) Szukałem i nic nie znalazłem - pod Linuxem jest totalna nędza jeśli chodzi o takie "fanaberie". Niestety.

lolek

Nio to lipa. Zawsze jak chcę przejść na linuksa to coś nie działa tak jak trzeba  :wth: Ale i tak jestem zadowolony ze zmian jakie zaszły w Ubuntu.
Ubuntu 10.10  :p_arr:

Troll81

ja juz coraz bardziej się skłaniam w strone debiana.....

OxyOne

Cytat: Troll81 w 15 Kwiecień 2011, 11:29
ja juz coraz bardziej się skłaniam w strone debiana.....

Polecam LMDE - Linux Mint Debian Edition

Rewelka miałem go na notku zanim mendy mi go nie zabrały...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

lolek

Też korzystałem z Minta i muszę przyznać, ze naprawdę dobry system. Niestety pod LMDE miałem problemy z grafą. Teraz zainstalowałem Ubu bo miałem akurat płytkę pod ręką i powiem że jestem zszokowany (pozytywnie).
-Sterowniki do grafy zainstalowały się bez problemu (żadnych problemów z Xami)
-Opera działa stabilnie.
-64 bitowy flash zainstalował się bez żadnych zgrzytów.
-Wszystko działa od ręki (zero problemów ze sterownikami, konfiguracja 5 min, brak dziwnych przypadłości).
-Wine działa (ostatnio zawsze miałem problemy z jego stabilnością)
-No i co najważniejsze milka chodzi  :D

Gdyby nie gry i problemy z downgradem pamięci grafiki to windows poszedłby na kołek.

buninek

Cytat: lolek w 15 Kwiecień 2011, 09:40
Do podkręcania HD4770 pod ubuntu używam aticonfig, ale niestety nie pozwala on mi obniżyć częstotliwości pamięci (dopuszczalny zakres jej taktowania 800-850) :( Jest na to jakaś rada?
Może aticonfig bardzo restrykcyjnie podchodzi do under/overclockingu?!
Tu jest program amdovdrvctrl który korzysta z
AMD Display Library
Warto przetestować. Możliwe, że zakres modyfikacji będzie większy.
Cytat z dokumentacji
CytatThe range of values and the possible step size depends on your video card model and the BIOS of your video card.
W repozytorium może brakować tej aplikacji. Pozostaje zrób to sam.

lolek

Wielkie dzięki   :respect: Program działa świetnie (no poza regulacją obrotów)  :parrrty:
W repo go nie było, ale centrum oprogramowania ubuntu bez problemu go zainstalowało  :)

Peciak

buninek  :respect:
używałem programy pod windą
- MSI Afterburne
- CCC
i żaden nie działał tak rewelacyjnie skutecznie, tak rewelacyjnie prosto i tak rewelacyjnie intuicyjnie jak ten program.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

GRID

#9
Właśnie się zastanawiam co jest lepsze do kontroli wiatraków ? amdovdrvctrl czy aticonfig ?
Którym łątwiej/lepiej sprawdzić temperatury GPU ?

edit: amdovdrvctrl jest bardzo proste. A z aticonfig miałem problem z uruchomieniem.