Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

[Pomysł] Sojusz/fuzja teamów

Zaczęty przez migawron, 19 Październik 2011, 16:59

Troll81

To nie jest zdanie odosobnione. Naprawdę wielu ludzi jest przywiązanych do nazwy BOINC@Poland. Pytanie czy warto tracić to co było budowane przez wiele lat? bo nazwa się nie podoba? to może zmienimy nazwę Rzeczpospolita na republika? sorry ale pewne rzeczy do mnie nie trafiają. skoro i tak część ludzi musi rezygnować z nazwy to czy muszą wszyscy? a co z projektami nieaktywnymi? mamy utracić ten dorobek?

O ile jestem za tym by wspólnie działać o tyle zmiana nazwy jest dla mnie w tej chwili nie do przyjęcia. i to jest mój argument. W imię punktacji nie zamierzam porzucać dorobku. Bo nie ilość punktów jest tu najważniejsza.

3Rni

Cytat: aborek w 20 Październik 2011, 22:56

Aby podjąć jakąkolwiek decyzję, ważne jest przedstawienie wszystkich istotnych argumentów, zarówno za jak i przeciw.


szczegolnie jak zaczna padac te argumenty przeciw to sie znowu "dim" zacznie
to juz było i jak sie konczylo kazdy wie kto czyt to forum

potzreba nam innej drogi....


edit. dobra dziekuje juz wiecej chyba nie pisze bo widze ze stare wraca

mimeq

Jestem przywiazany do nazwy B@P ale czy nie wazniejsza jest zawartosc od opakowania ?  %)


Troll81

więc proponuję by wszyscy sobie usiedli w kąciku i długo pomyśleli nad inną drogą. Potem możemy zacząć dyskusje. Ja bym odczekał do 2014...

B@P to jak dla mnie właśnie zawartość. Dorobek którego nie przeniesiemy a który ma swoją wymierną wartość. Wartość jak dla mnie nie do uzupełnienia kolejnymi miliardami punktów w milce

migawron

Chyba za krótko jestem w B@P bo widzę że dotknąłem niechcący dość drażliwego tematu.

no ale trudno,

a jadąc po bandzie koncertem życzeń:

Zupełnie nowy team powstały z połączenia (nowy serw statystyk żeby punkty się nie potraciły i żeby userzy nie musieli ręcznie się przepisywać) do tego płynnie połączone bazy wiedzy oraz fora. I gwóźdź programu, nowa nazwa:

BOINC@POLAND NATIONAL TEAM

no ale takie rzeczy to tylko w erze. Jeśli ktoś widzi chociażby teoretyczną możliwość realizacji tego scenariusza - to zastanówmy się czy to nie jest SF



kempler

A ja proponuje zamknąć wątek bo każda ze stron po raz n-ty będzie przedstawiała te same argumenty które przewijają się od kilku już chyba lat. Znowu padną ostre słowa, B@P będzie mówiło jakie to PNT jest niedobre a PNT że B@P to zuoooo. Jak zwykle skończy się na obrażaniu. Czy ktoś ma coś nowego do powiedzenia niż ostatnio ? Nie sądzę.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

aborek

Cytat: migawron w 20 Październik 2011, 23:17
...(nowy serw statystyk żeby punkty się nie potraciły...
Oj, takie rzeczy to niestety tylko w Erze XD
Technicznie niewykonalne.
Cytat: kempler w 20 Październik 2011, 23:19
A ja proponuje zamknąć wątek bo każda ze stron po raz n-ty będzie przedstawiała te same argumenty które przewijają się od kilku już chyba lat. Znowu padną ostre słowa, B@P będzie mówiło jakie to PNT jest niedobre a PNT że B@P to zuoooo. Jak zwykle skończy się na obrażaniu. Czy ktoś ma coś nowego do powiedzenia niż ostatnio ? Nie sądzę.
Dyskusja zawsze jest potrzebna, byle na argumenty. Może ktoś coś nowego wymyśli. Ja tu za młody stażem jestem, więc do tego co było nie wracam.
Szkoda tylko, że PNT mówi w zasadzie głosem (a może to prywatna opinia) jednej osoby.

Peciak

Cytat: aborek w 20 Październik 2011, 23:26
Szkoda tylko, że PNT mówi w zasadzie głosem
Bo PNT zawsze mówi jednym głosem.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

OxyOne

Cytat: Troll81 w 20 Październik 2011, 23:03
więc proponuję by wszyscy sobie usiedli w kąciku i długo pomyśleli nad inną drogą. Potem możemy zacząć dyskusje. Ja bym odczekał do 2014...

B@P to jak dla mnie właśnie zawartość. Dorobek którego nie przeniesiemy a który ma swoją wymierną wartość. Wartość jak dla mnie nie do uzupełnienia kolejnymi miliardami punktów w milce


Dla mnie ta zawartosc jest zepsuta a zepsute rzeczy wyrzucam... jak zbierze sie tego tyle ze nie potrafie na ta zgnilizne patrzec - opuszczam to miejsce. Tak było z b@p.
Marka co to oznacza, prosze wytłumacz mi bo... jedno co mi przychodzi do głowy to Powązki w wawie tez tam 8k luda jest. Bardzo ci na tej liczbie zalezy? w ciagu tygodnia na strugamy tylu i beda tak samo warci jak wasze 8k -(odjąć) ci co odeszli.
Grafiarze hmm owszem ale w PG (race) to my jestesmy w czołowce czy cpu czy gpu. Nieważne i tak zaraz bedzie na moj post kolejne 400 głupich odpowiedzi - z wyjatkami. Co niektórzy maja RAC ale w postach i tego sie chyba boja najbardziej stracic zasłaniajac sie marka... kiedys była marka niemiecka.

Kempler masz racje dalsza dyskusja nie ma sensu, masz chłopie 100% racji musze z przykroscia to swierdzic.
Jakos potrafilismy rzucic swoje nazwy i stworzylismy PNT - mozna. Tylko chceci.
A... co do statów BS itp. jest mozliwosc połaczenia, trwałoby to ale jest mozliwosc.

Jak zauwazyłem świeży narybek chciałby połaczenia ale "starzy" maja wiecej do powiedzenia... to ta nowa demokracja aha.

Krótko ja tez jestem na nie.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

pszyklejony

Cytat: OxyOne w 20 Październik 2011, 23:39
nie potrafie na ta zgnilizne patrzec - opuszczam to miejsce. Tak było z b@p.

:)

Troll81

uważam wątek za gotowy do zamknięcia. Ktoś ma jakieś nowe propozycje?

Sergeant

#51
To wyłóżcie każda ze stron, jak widziałaby sprawę połączenia. Będzie to podstawa do dyskusji i ewentualnych kompromisów. I nie piszcie, że niektóre punkty są nie do ruszenia. To nie obrona Częstochowy.

Niech ktoś powie, czy da się tak zrobić fuzję, aby wszyscy liczący z zespołów znaleźli się w nowym (narodowym).

A tak na marginesie rac Boinc@Poland, PNT i GPU Force to prawie 34,5mln. Dałoby się wskoczyć na 4 miejsce.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

no właśnie tak się nie da. Jeśli zostanie utworzony całkowicie nowy zespół to z naszych 8000 userów przeskoczy powiedzmy 1000. Reszta pozostanie :(

Jak ja to widzę. Małym zespołom łatwiej się przyłączyć bo niewielka ilość userów implikuje łatwiejszą komunikację. Nawet jeśli jacyś zostaną to będzie ich kilku-kilkunastu. Koledzy z sąsiednich teamów byli członkami ale zrezygnowali z uczestnictwa w BOINC@Poland bo jak to określił oxy nie pasowało im towarzystwo. W nowym teamie będzie pasować?? Mniejsza o nazwę. Jeśli 90% nowoutworzonej drużyny to będą członkowie B@P to tak naprawdę ta drużyna stanie się B@P bis tyle że z uciętym dorobkiem. Będzie dokładnie tak jak gdyby koledzy przyłączyli się do B@P. Nie rozumiem więc po co dążenie do zmiany nazwy? a może po prostu chodzi o to by nie przeszli wszyscy tylko ci którzy wg oxy są dobrzy. A reszta wara bo są zepsuci?

Po prostu biorę tę fuzję na logikę i nijak nie widzę by wyszło z tego coś dobrego.
załóżmy że tworzymy nowa drużynę. nowa nazwa nowa strona nowe forum. Ale starzy ludzie. W efekcie zaczną się tarcia (bo niby czemu miałyby zniknąć?) a potem kolejny rozłam. Nie widzę żeby ten nowy team miał być stabilny. Zresztą po historii podziałów widzę jedno. Było GPUForce, GPUVision, MPTA, teraz PNT. coś za szybko to się dzieli. Dlatego nie wróżę nam przyszłości pod nową banderą.

Natomiast jeśli tarcia znikną to sądzę że ludziska sami ponownie wejdą w skład B@P. Mieliśmy już powroty z innych teamów. to świadczy tylko o tymże B@P jest drużyną stabilną. Aja nie chcę co rok budować nowej drużyny i odrabiać straty do liderów. w BOINC najlepsza strategią jest stabilny team który regularnie punktuje. A to wynika przede wszystkim z liczby użytkowników. U ans jak padnie komuś komp to RAC nie leci na łeb na szyję. Zresztą popatrzmy na RAC. Zanim PNT nas dogoni to miną długie miesiące jeśli nie lata. A to dlatego ze nasz dorobek był tworzony latami. Zresztą co tu dużo gadać. Albo się to pojmuje albo nie.

Odnoszę wrażenie że koledzy z innych teamów jakoś bardzo nie lubią przede wszystkim nazwy BOINC@Poland. Bo skoro rozmawiają z nami o fuzji to znaczy ze naszych członków lubią. Nasza strona też nie jest zła. Forum też niczego sobie. Wszystko ładnie spozycjonowane w googlu. A dla mnie niechęć do samej nazwy jest irracjonalna. Nie potrafię tego sobie wytłumaczyć. Chłopaki tyle razy zmieniali nazwę że świadczy to tylko o jednym - Nazwa im jest obojętna. Widzę tu jakąś sprzeczność przekazu. Jesli zaś chodzi okonkretnych członków. To prosze wymieńcie po ksyvkach kto ma się nie przyłączać do nowego teamu a kto jest mile widziany. Bo chyba tylko tak widzicie "fuzję". Przynajmniej odnoszę takie wrażenie.

[PNT] Obix007

#53
Cytat: Troll81 w 21 Październik 2011, 01:46

Po prostu biorę tę fuzję na logikę i nijak nie widzę by wyszło z tego coś dobrego.
załóżmy że tworzymy nowa drużynę. nowa nazwa nowa strona nowe forum. Ale starzy ludzie. W efekcie zaczną się tarcia (bo niby czemu miałyby zniknąć?) a potem kolejny rozłam. Nie widzę żeby ten nowy team miał być stabilny. Zresztą po historii podziałów widzę jedno. Było GPUForce, GPUVision, MPTA, teraz PNT. coś za szybko to się dzieli. Dlatego nie wróżę nam przyszłości pod nową banderą.

... Jesli zaś chodzi okonkretnych członków. To prosze wymieńcie po ksyvkach kto ma się nie przyłączać do nowego teamu a kto jest mile widziany. Bo chyba tylko tak widzicie "fuzję". Przynajmniej odnoszę takie wrażenie...

Troll81 widzę że muszę Cię trochę poprawić GPUForce - istnieje nadal | GPUVision --> przekształciło się w PNT | MPTA był to twór mający tylko startować w wyścigach PG (gdzie odniósł sukces bez udziału B@P ale za to za udziałem wielu innych teamów). dziękuję za twoją wróżbę ale jest ona dla mnie tyle warta co wróżba z ciasteczka.

druga sprawa: dlaczego dopowiadasz i wprowadzasz w błąd nikt nikogo nie chce wyrzucać - nie jest to i nigdy nie było celem połączenia, ani żaden zainteresowany z naszej strony tego nie powiedział.

Co do nazw - to nawet nie wiesz jak długo trwały rozmowy nad odpowiednia nazwą dla obecnego teamu PNT. Gdyby nazwa była obojętna nawet byśmy o niej nie wspominali - chodzi o coś więcej szkoda że do tej pory tego nie zauważyłeś.


próbowałem trzy razy nas połączyć - czwarty nie będę (aczkolwiek jestem za połączeniem)
dziękuję.


lolek

Za każdym razem jak czytam wątek o połączeniu to mam wrażenie że podróże w czasie są możliwe   %)

mówcie co chcecie, że jestem pesymistą, rzucam kłody pod nogi itd. ale B@P i PNT NIGDY się nie połączą - a powód jest bardzo prosty, przecież to już był jeden wielki zespół i się rozpadł, bo było nam nie po drodze. Jak ktoś tu na pisał B@P to zgnilizna, ale "zgnilizna" którą wielu z nas sobie ceni  :)
Ps. jeśli chcecie nazywać B@P zgnilizną to wasza sprawa, ale nie oczekujcie że będziemy temu przyklaskiwać  :sick:

Tomasz R. Gwiazda

1 dzien mnie nie ma i juz stare kotelety odgrzewaja.... OMG

Martin Fox

Jak politycy - owszem, możemy się połączyć ale...
marudy jesteście i tyle, albo piszcie konkretnie - co jest za a co przeciw albo wątek nie ma sensu, przynajmniej dla mnie (jako w miarę nowego) sensu w nim nie ma - jedynie co widzę to jakieś osobiste wrzuty lub ogólne marudzenie na inne drużyny.

migawron

ok, poczytałem stare dyskusje i również wnioskuję za zamknięciem wątku, nihil novi sub solem



krzyszp

Jak nie ma sprzeciwów, to dziś zamknę wątek.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Zamykaj

proponuję dodać do naszego forumowego FAQ informację by tego kotleta nie odgrzewać.

Pigu

jak rozmowy o połączeniu zaczynacie od wyliczania "dlaczego nie", to się nie dziwię, że efekt jest jak zwykle :facepalm2:

może porozmawiajmy o tym co nas łączy, co byśmy chcieli osiągnąć, potem zastanówmy się jak to zrealizować...
gdy każda strona zakłada połączenie na zasadzie kapitulacji przeciwnika (tak - właśnie tak się nawzajem postrzegacie) to nie dziwota, że... no właśnie


GRID

Ten wątek będzie zamknięty dopiero gdy dojdzie do połączenia  :)
Zaczynam dochodzić do wniosku że z tematem połączenia polskich zespołów jest jak z fundacją.
Chyba lepiej będzie się spotkać w realu, pogadać 30 min i dopiero w tedy zamknąć ten rozdział.

Troll81

problem wydaje mi sie że lezy w liczebnosci. Jak już wcześniej wspomniałem większość kolegów w PNT to nasi dawni liczydłowi. Którzy odeszli z drużyny gdyż to lub tamto im się nie podobało. Przy założeniu ze stworzymy razem nowy team uzyskalibyśmy B@P bis. Większość składu stanowiliby ludzie z B@P efekt byłby taki jak z zajęciem Polski przez Niemcy w erepie. jaka mamy gwarancję że nowy team się nie rozpadnie? Skoro im się w B@P nie podobało? Bo zakładam ze nie nasz dorobek punktowy czy nasza wiki czy forum. Zakładam ze nie podobała im się atmosfera która wynika z obecności tych lub innych osób. A jesli te osoby przejdą do nowej drużyny? A moze sporządzimy listę persona non grata w nowym teamie?

ja po prostu nie widze utrzymania się takiej drużyny biorąc pod uwagę że większość z tych ludzi to członkowie B@P którzy odeszli. Jak my nagle do nich wskoczymy wszyscy to podejrzewam że za miesiąc atmosfera u nich będzie przypominać tę naszą i znów zaczną się podziały. A jeśli im nic u nas nie przeszkadzało to dlaczego w ogóle odchodzili? Bo na to pytanie jakoś nie mogę się doczekać odpowiedzi. Widze natomiast co możemy zyskać a co stracić. i ten rachunek też mi się nie podoba. Zyskamy RAC stracimy dorobek. Jak dla mnie RAC jest rzeczą chwilową a dorobek wypracowaną. Już od małego uczono mnie że wszystko co jest coś warte z reguły trzeba wypracować. A to co się wypracowało jest coś warte. B@P jest szeroko rozpoznawaną marką w świecie BOINC. Jesteśy największą Polską drużyną o najwyższym dorobku punktowym. Z najbogatszą wiki i historią sięgająca ładnych parę lat wstecz. Wypracowanie tego pod nowym sztandarem trochę potrwa. Wileu z naszych lidczydłowych nie przejdzie do nowej drużyny. A pamietajm że RAC w takich projektach jak WCG nie da się wykrecić na grafach. Tu potrzeba tysięcy mrówek które pomalutku dodają swoją cegiełkę do ogólnego RAC. Przynajmniej dopóki WCG nie stworzy aplikacji na grafy. I tak jest w większości projektów. Sorry ale nie podnieca mnie wizja trzepania pierdyliarda punktów tylko wspierania nauki. Owszem liczę projekty graficzne ale raczej z nadzieją na to że białkowce wkońcu zechca zauważyć GPU. a na forum PNTbyłem ijak na razie atmosfera mi tam nie specjalnie odpowiada. W coponiektórych wypowiedziach widzę wręcz ziejąca nienawiść do B@P. Dlaczego mieliby nas poochać jak do nich przyjdziemy? Podejrzewam ze skończy się to tylko ogólnym flame i rozłamem bojak już wspomnialem powstanie wtedy B@P bis tylko z mniej rozpoznawalną marką i odchudzona o pare tysięcy użytkowników. a jak ich forum stanie się naszym (bo wszak mniejszy nie wchłania większego, zawsze idzie to w druga stronę) to jak to będzie wyglądać?

Sorry ale naprawde przeczytajcie ludzie mój tekst ze zrozumieniem. Jak widzicie sytuację po fuzji? załóżmy ze na dzień dobry przeskakuje 400 naszych do nich. Jaki bedzie tego efekt?

Cyfron

Po raz kolejny upominam Panów, że wypowiadają się Panowie w wątku na forum który jest ZAMKNIĘTY, przez co inni nie mają możliwości odpowiadać na to co piszecie.
Przywołuję do porządku - albo otworzyć wątek, albo przestać tutaj pisać.