Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Remont

Zaczęty przez lolek, 18 Marzec 2009, 08:52

lolek

Jaka płyta główna i procek do 500 pln ? i jakii zasilacz do tego?

pozostałe bebechy

8500 gt oc
1 gb ram
dysk sata II 80gb
napęd optyczny

Troll81

do 500?? hm... no to chyba tylko coś ze stajni AMD. Bo żeby to było dobre od intela to już ze 600 musiałbyś wybulić.

lolek

#2
No 600 też by się znalazło  :)

EDIT

Co by mi dało więkrzy RAC nowy procek i płyta za te 600 zł, czy grafa w tej cenie ?

Troll81

#3
Z płyt głównych

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=9798&katid=60 ta jest na P35
http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=14208&katid=60 ta jest na P43
http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=12999&katid=60 a ta jest na P45

Jak stać cię to poleciłbym tę na P45 (bo to najnowszy chipset i umozliwia rozbudowę) a jak nie to brałbym P43 (też niezła) a jak każdy grosz się liczy to tę na P35 (nieco już starszy chipset)

Z proców to do tej ceny poleciłbym
http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=10965&katid=1 (może juz nienajmłodzszy ale dobrze się kręci :D )
http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=13586&katid=1 ( a jak cię jeszcze będzie stać to ten, ma dwa razy wiecej cache a tez się nieźle podkręca, no i jest juz w procesie 45nm robiony więc mniej prądożerny i mniej się grzeje)

Troll81

#4
Ze stajni AMD

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=12003&katid=59 ta płytka jest niezła
http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=14018&katid=59 ewentualnie ta

Za resztę kasy dokupisz jakiegoś niezłego 2 rdzeniowca, a jak cię stać
http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=12844&katid=1 to jednak co 3 jajka to nie dwa :D

lolek

Dzięki trolu. Skłaniam się w kierunku intela bo mniej prądu zrzera. Za dwa tygodnie wypłata to się coś kupi. :attack:

KrzychuP

Tylko poszukaj tańszego sklepu ;)

lolek

Nie lubię przepłacać więc na pierwszym jaki znaidę sie nie skończy  :)

Troll81

Z tanszym może być problem :D bo we wrocku arest jest tańszy od komputronika :D ale na allegro możesz kupić używane bebechy taniej. Nawet czasem nowe się taniej trafiają :D

KrzychuP

A zajrzyj Trollu na stronkę Proline'a, większość z tego co podałeś jest minimum parę zł taniej  ;)

Troll81

A poczytaj opinie o realizowaniu gwarancji w proline :D Jednak wolę dopłacić te 10 złotych za zestaw płyta plus proc niż pałowac się z prołajnem gdy się okaże że dźwiękowa na płycie nie działa.

KrzychuP

A gdzie takowe znajdę? Z chęcią poczytam.

jarod_e

Potwierdzam i szczerze odradzam kupowanie w proline czegokolwiek droższego niż 20 zł ...  Lepiej dopłacić 1-2% ale mieć pewność, niż dowiedzieć się że gwarancja owszem jest ale trza się pofatygować do Chin/Tajwanu  |-?    :o

Troll81

Op[inie wzięte z opinieo, frazcPL i ceneo - to tak na szybko. Sam mógłbym od siebie parę dorzucić ale mi się nie chce pisać. Arest to przy nich niebo.

Cytat.Nie miałem możliwości sprawdzenia monitora przed zakupem.Tzn wg sprzedawcy mam kupić monitor, zabrać do domu (ok 50 km),sprawdzić i jeżeli coś będzie nie tak to odwieżć z powrotem. Żenada. Kupiłem drożej w innym sklepie i co ciekawe miałem uszkodzony monitor, ale na miejscu wymienili na nowy.2.Zakupiłem nowy komputer.Od początku się wieszał, pomogła wymiana pamięci na stabilne, ale 2 razy wolniejsze (szkoda że dowiedziałem się o tym trochę póżniej), bios jest uszkodzony, ale komputer funkcjonuje więc nie chciało mi się znowu reklamować.3.Głośniki Gigaworks T20 działają poprawnie.Reasumując ceny są atrakcyjne, ale zakup w tym sklepie to 30% szans na bezawaryjny towar, a obsługa jak w magazynie zboża i pasz treściwych.Nie polecam.

CytatOdradzam kazdemu komu przyszloby na mysl kupowac w tym sklepie. Wcale nie jest tanio, a cena zmieniala sie z minuty na minute z 79zl ktora podal magazynier do 80 przy kasie, po to tylko zeby zaraz znow zmienic na 95. Dojscie do ostatecznej ceny zajelo jakies 15-20 minut. Stalem i czekalem, obserwujac jak gosciu biega ze sklepu do magazynu i z powrotem i tak 3 razy. To bylo drugie podejscie bo za pierwszym dostalem nie ten towar i czlowiek przy kasie oznajmil ze juz mu sie nie chce szukac (byla 18:05) W koncu kupilem co chcialem na gdzie indziej za 65 i bez stresu.

CytatKupiłem w oddziale w Dąbrowie Górniczej pamięć do laptopa Sprzedawca przyniósł mi bez opakowania tak jak by przed chwilą wyją ją z laptopa, jak spytałem o opakowanie to wyciągnął z szuflady pierwsze z brzegu nie od tego modelu, ani producenta. Nie polecam kupowanie u nich bo pewnie w każdym oddziale robią takie rzeczy. Ja już u niech nic nie kupie i będę każdemu odradzał kupowania!!

CytatNiestety negatywna opinia na ceneo nie przeszła.. Ciekawe..Opisuję sklep w Gliwicach:1. Próba wciśnięcia mi czegoś, czego nie potrzebuję..2. Sprzedaż na siłę tego co jest na sklepie a nie to czego chce klient - zamówiłem jedno a sprzedawca mówi, że tego nie ma, ale jest dużo "lepsze", troszkę droższe.. Kupiony w ten sposób zasilacz szumi jak morze w czasie sztormu (a miał być cichy i o tym też zapewniał sprzedawca), a karta graficzna "nie potrzebuje więcej niż 128 ramu". 256 kosztowała kilka zł więcej, ale nie było na stanie i dałem się namówić :( Niestety karta tnie, przez zbyt małą ilość pamięci...3. Brak możliwości obejrzenia laptopa przed zakupem - "Jak pan zapłaci, możemy obejrzeć laptopa, jeśli coś będzie nie tak będziemy martwić się później".. Rozwiązanie nie spotykane w innych sklepach...4. Brak szacunku w stosunku do klienta i jego wiedzy "co pan tam wie, ja sprzedałem już setki rzeczy w sklepie"..Obsługę oceniam źle, głównie ze względu na to, że klienta traktuje się jak zło konieczne...Skusiła mnie niska cena... NIGDY WIĘCEJ !!

Cytatnie wiem jak dzialaja przez internet, ale na zywo jest kicha az szkoda. niskie ceny to niestety nedzna obsluga i kiepskie traktowanie towaru (rzucanie monitorami, czy kostkami pamieci na magazynie). na szczescie serwis jest w porzadku. ogolnie - znam lepsze sklepy

Cytatniskie ceny

gwaracja niech sobie wsadza w tylek, big problemy z grawancjami i oczywiscie trzeba czekac bite 14 dni ROBOCZYCH.

mialem taki przypadek ze kupilem u nich karte graficzna, przychodze do domu .. nie dziala to ide spowrotem by mi wymenili a on do mnie: dobrze przyjmiemi ja na gwaracji ... zapraszamy za 14 dni roboczych :[ i ch**

wiec NIE POLECAM wole zaplacic pare groszy wiecej i miec swiety spokoj

CytatShibby

mam bardzo podobne odczucie co moj przedmowca.Jak sie wchodzi do serwisu to juz automatycznie masz przyczepiona tabliczke"zlodziej i naciagacz" i niezawracaj nam glowy bo my tu serwis prowadzimy

CytatPotwierdzam, że uprawnienia klienta tej firmy kończą się w momencie odejścia od kasy. Sam mam za sobą dwa lata (!) reklamacji, która ostatecznie trafiła do sądu i zakończyła się ugodą, na której straciłem połowę zamrożonych przez cały ten okres czasu pieniędzy. Na temat zakupów w tej firmie mam do powiedzenia tylko trzy słowa: po pierwsze odradzam, po drugie odradzam i po trzecie zdecydowanie odradzam.

CytatKupiłem kości pamięci i z towarem jest wszystko w najlepszym porządku. Sprzęt brałem jednak na fakturę, ta zaś, tak jak i formularz gwarancyjny, dotarły do mnie nie podpisane (czyli de facto nie ważne). Wykonałem rozmowę telefoniczną i obiecano mi załatwienie sprawy. Po paru dniach faktura dotarła, jednak na adres firmy, a nie - jak podałem w danych do wysyłki - na mój adres domowy. Gwarancji na sprzęt nie mam do dziś, a nie chce mi się dłużej wysłuchiwać w telefonie sygnału "linia zajęta". Może należałoby posadzić w dziale obsługi klienta kogoś kompetentnego?..

CytatGeneralnie rzecz biorąc sklep proline zachował się jak kiepski bank: - porzyczył pieniądze - nakłamał i naobiecywał: powiedziano mi, że tego przedmiotu już nie będzie, a z dwa dni mieli już dostawę tego przedmiotu, tylko, że już o 110zł drożej; mogłem sobie coś wybrać w cenie, ale nie interesowało ich to, że przedmiot jeszcze tego samego dnia będzie w sklepie w wyższej cenie - nie było mowy o żadnym rabacie - chciał oddać pieniądze, ale gdzieś zawieruszył im się numer mojego konta i żebym mógł odzyskać własne pieniądze musiałem im jeszcze przesłać numer konta. Reasumując - kiepski bank: porzyczają i oddają bez procentu :(

CytatWprowadzają w błąd, po czym wymieniają towar niezgodny z ustaleniami na towar uszkodzony. Brak profesjonalizmu i szacunku w podejściu do klienta, charakterystyczny dla większości salonów komputerowych.

Cytatczęsto sie zdarza że produkty które sprzedaje proline a właściwie ich opisy zupełnie odbiegają od tego co sie faktycznie dostaje np : karta graficzna SAPPHIRE HD2600PRO 256MB DDR3 .. W opisie można przeczytać : Taktowanie rdzenia 600 MHz Taktowanie pamięci 1400 MHz w rzeczywistości jest: Taktowanie rdzenia 600 MHz Taktowanie pamięci 600 MHz czyli zupełnie inna karta graficzną - albo pomyłka -albo celowe działanie , gdyż cena tych drugich jest o połowę niższa !!! oczywiście reklamacji nie przyjmują !!!

CytatKupiłem od ProLine pamięci RAM. Niestety pamięci są bardzo niekompatybilne z moją płytą gł. lub po prostu zepsute (komputer się resetował co chwila, przeróżne ustawienia czy aktualizacje biosu nie pomogły). Odpowiedzieli dopiero na 3 maila po 2 tygodniach. To się nazywa firmą?!! Po dokładnym opisaniu sprawy i poproszeniu o wymiane na pamięc innej marki, oni tylko odpisali jednym zdaniem, żebym odesłał im na gwarancje w normalnym trybie gwarancyjnym, prawdopodobnie nawet nie czytali co napisałem. Czyli ja pokrywam wszystkie koszty, które na koniec pewnie przekroczą cenę samej pamięci. NIE POLECAM!

CytatTragedia. Nikt tam nie pracuje. Bylem glupi ze ponownie probowalem cos kupic w tym sklepie. Za pierwszym razem kilka miesiecy temu okazalo sie ze moje zamowienie gdzies zniknelo "bo serwer mial awarie" po kontakcie przez GG - zostalem olany - czuc bylo ze olewaja zwyklych klientow. Cena ponownie mnie zaslepila i zamowilem dwie rzeczy w poniedzialek z platnoscia przelewem. W poniedzialek od razu z rana przelalem pieniadze. Nastala cisza. Zorientowalem sie ze popelnilem literowke w mejlu w adresie - napisalem mejl z poprawka pod adres sklepu - cisza, na adres osoby odpowiedzialnej za sklep - cisza. W srode nadal zero kontaktu z ich strony. Zaczalem pisac na GG - dopiero 4 osoba sie odezwala - ale nie z oddzialu ktory zajmuje sie wysylkami internetowymi. (osoba od sklepu internetowego w opisie na GG wynika ze ma okolo tygodnia wolnego haha - to duzo tlumaczy). Dziwne ze za chwile zaczal dzwonic moj telefon (czyli w koncu jakas reakcja na moje dobijanie sie). Niestety typowa bajka nie mamy tego co pan zamowil (mimo ze ciagle na stronie jest na stanie) ale mozemy wcisnac cos innego, albo chociaz czesc zamowienia, albo trzeba czekac. Zrezygnowalem - szkoda czasu. Pieniedza pewbue oddadza - pytanie ile tylko to potrwa - od kilku godzin nie ma przelewu (tak wiem ze sie czepiam ale w dzisiejszych czasach takie operacja trwaja sekundy a nie dni).

CytatZamówienie złożyłem 19 grudnia, przelew wykonałem natychmiast i nastała błoga cisza.Sprawdzam status zamówienia na stronie sklepu; o już wiem czekają na moje pieniądze!! Wysyłam maila, iż powinni już mieć moje pieniądze ale nikt nie chce odpisać. Po świętach napisałem następny list i jest odpowiedź za kilka minut. Miły pan informuje mnie, że mają inwentaryzację i jakiś inne drobne problemy, ale pieniądze są JUŻ zaksięgowane. Dziękuję i cieszę się, że otrzymam przesyłkę. Od chwili zamówienia mija dwa tygodnie... Mam wiadomość ze sklepu, niestety mogą mi przesyłkę wysłać dopiero za tydzień (21 dni od złożenia zamówienia). Poprosiłem o zwrot pieniędzy; informacja zwrotna z prośbą o mój nr rachunku (przecież nie wysłałem pieniędzy gołębiem pocztowym i powinni wiedzieć z jakiego rachunku otrzymali mój przelew. Ale grzecznie podałem i nazajutrz pieniądze oddali. Szkoda, są sklepy gdzie zamawiam w poniedziałek a w środę towar mam w domu. Zachęciła mnie trochę niższa cena a straciłem czas.

CytatGłośniki komputerowe (Media Tech MT3316 Tornada Pro) zamówiłem 8. grudnia 07. Przelałem środki z Inteligo poprzez platnosci.pl. Pozostała ta suma zablokowana na koncie do 19 grudnia, po czym mi ją zwrócono. Kompletny brak kontaktu przez wszystkie media. Dwa razy dzwonilem do platnosci.pl i na ich interwencje zadzwonil raz ktos ze sklepu i powiedzial, ze sie skontaktuje za dwa lub trzy dni. Żadnego kontaktu nie było. W chwili gdy zamawialem towar, był on w sklepie, a później znikł. Obsługa sklepu nie interesuje się klientem. Wielokrotnie kupowałem w internecie, ale nigdy nie spotkałem się z podobną ignorancją. Znajdź sobie jakiś droższy sklep i nie handluj z profanami!!!

sesef

Jaki masz ten ram? DDRI czy DDRII. Ja na Twoim miejscu wziąłbym Phenoma x3 710 do tego jakąś lepszą płytkę na chipsecie 780 albo nawet starszym, tylko taką żeby jakieś sensowne HT robiła. Phenoma przy dobrym chłodzeniu puścisz sobie na 3,8 ghz i powinno wystarczyć.

lolek

Będzie DDR II. Teraz mam DDR I ale II są na tyle tanie że przeidę na nie. A co do phenomów to boję się ich prądożerności.

Troll81

Wszystko zależy od kasy i chęci. W zadanej przez ciebie kwocie z grubsza się mieszczę z moimi propozycjami. Ale jak prądożerność jest kryterium to proponowana przez mnie platforma intela na 45nm już całkiem nieźle powinna dawać radę :D

lolek

I za pawne właśnie na nią się zdecyduję. RAC jest ważny ale rachunki za prąd są też istotne.

sesef

#18
Cytat: lolek w 18 Marzec 2009, 20:01
Będzie DDR II. Teraz mam DDR I ale II są na tyle tanie że przeidę na nie. A co do phenomów to boję się ich prądożerności.

Twój wybór, jak dla mnie to TDP nie jest takie duże jak chcesz liczyć BOINC to czy intel czy AMD to będzie podobny pobór bo niskie pobory to one mają w Idle.


Przy płycie z ACC masz duża szanse na odblokowanie 4 rdzenia więc 4 rdzenie z 8 Mb cache za 510-550 zł tylko brać i się cieszyć. W tej cenie to jakiś średni 2 rdzeniowy intel się znajdzie. Po odblokowaniu 4 rdzenia procek zmienia się z 710 na 920 więc TDP będzie takie samo jak dla 920.

Troll81

Na tabelce którą podałeś są Phenomy II a te juz są wykonane w technologii 45nm jak pamiętam, Starsze Phenomy I będą miały przy tej samej prędkości wyższe zużycie prądu i wyższe TDP. Poza tym nie ma też w tabelce Intela E5200 a taki był proponowany.

sesef

Do E5200 to ciężko porównywać wydajność nie ta, do tego trochę tego prądu jednak idzie na zasilanie tych 6 MB cache L3. Zawsze można 710 odvoltować tak żeby pobierał tyle prądu co Intel.

OxyOne

Co tego pradu sie czepiacie a ile go zuzyje...?
CPU to nie GPU...
Jak papu nie dasz RACu nie ukręcisz...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

Ale koledze widocznie zależy na tym by RAC był w miarę przy oszczędności prądu. Moze ma chłop wysokie rachunki. Jego sprawa. Chce energooszczędne to niech bierze intela. Fakt że przy jego stosunku wydajność/prądożerność amd wypadnie gorzej.

Szopler

Cytat: NetMonitoring w 18 Marzec 2009, 23:23
Co tego pradu sie czepiacie a ile go zuzyje...?
CPU to nie GPU...
Jak papu nie dasz RACu nie ukręcisz...

Różnica rzędu 50W przy sprzęcie chodzącym 24/7/30/365 jest znacząca ;)

Troll81

Ale te 50W moze też dać sporą różnice w RAC. ALe fakt że brałbym proca na procesie 45nm właśnie ze wzgleu na prądożerność i chłodzenie plus możliwości OC. Sam przymieżam się do zakupu 9800GT bo już Lattice wprowadziło obsługę GPU. Zastanawiam się czy w cenie ok 400 nie kupić ewentaulnie radka i ciągnąć milkę na wyżyny :D

lolek

Rachuneczki mam po około 200 pln/miesiąc przed podwyżką i zaczęciem liczenia. A te intelki o ile mnie pamięć nie myli mają TDP na poziomie 65 W a to znacząca różnica. Wiem że są znacznie wolniejsze od phenomów szczególnie jeśli uda się w nich odblokować czwarty rdzeń, co zresztą pewne nie jest. Zresztą wszystko przez krzys, jeszcze kilka miesięcy temu miałem kupić nowego kompa z Phenomem II X4 i 9800 na pokładzie. Ale cóż co z tego że kupię naprawdę wydajnego kompa skoro będzie stał wyłączony  ;)

Machloj

to chyba ktoś Ci się podpiął pod licznik  (albo ogrzewasz dom prądem) XD - ja ostatni rachunek miałem ok. 150-200 zł miesięcznie, a chodzą dwa q6600 non stop, do tego mam małego 8 miesięcznego żuczka, który cały czas się brudzi (pralka chodzi 2-3 razy dziennie)

lolek

Oj niestety nie podpiął. Domek na wsi  :) Problem polega na tym że woda jest podgrzewana prądem, grzałeczka 2 KW. Policz sobie ile to prądu pociągnie w ciągu miesiąca dla 4 osobowej rodziny. Muszę chyba zainwestować w bojler pod piec CO. Z szybkich wyliczeń jakieś 50 % rachunku pochodzi z tej grzałeczki.

Troll81

Fakt że 200 to sporo jak za prąd miesięcznie. Ogrzewasz prądem?? Je.sli tak to tutaj Phenomy świetnie się spiszą :D przy okazji pompując RAC :D licząc że 40 groszy wychodzi kilowatogodzina, to masz spore zużycie. 500 kilowatogodzin miesięcznie to masz jakieś 17 kwh dziennie. Czyli przez 24h coś ci ssie jakieś 700W. To naprawdę sporo

A jeśli grzejesz wodę to się zastanów nad budową kolektora słonecznego. Koszt jakieś 1500pln a 200 litrów w słoneczny dzień zagotujesz :D wiem bo swego czasu dosyć intensywnie się na forum elektrody udzielałem w wątku o oszczędzaniu energii i budowie elektrowni wiatrowych.

lolek

Skoro pisałem o piecu CO to jako mebelek nie stoi w piwnicy. Jestem tradycjonalistą i zmorą ekologów węgiel, węgiel, węgiel. XD

Pigu

przejdź na plastikowe butelki XD

achtung panowie - oftop się robi :attack:

buri

oj Pigu przesadzasz ...

Troll a tak na domek 5 osobowy, to sporo trza by wydać aby mieć ciepłą wode z energii słoneczne?

:closedeyes:

Troll81

Zależy czy masz prysznic czy wannę, jaki jesteś czyścioch, Czy masz zmywarkę czy myjesz gary ręcznie. Najlepiej sczytaj liczniki na początku i końcu miesiąca i wylicz ile ciepłej ci schodzi. Możesz też wziąć rachunki i zobaczyć przegląd z całego roku. Wylicz ile średnio w miechu potrzebujesz. i już masz :D