jak zmienić daily quota

Zaczęty przez legis, 17 Wrzesień 2011, 22:04

legis

mogę pobrać tylko 40 wu /24h jak to zmienć?

Nawiedzony

#1
Nie da się - nominalną wartość WU/CPU ustawiają admini projektu, a ponieważ projekt nadal jest w fazie testowej wartość ta celowo jest niska (aby uniknąć magazynowania ogromnej ilości WU na pojedynczej maszynie).

Aktualnie jest 20WU/CPU przy czym boinc traktuje CPU jako fizyczny rdzeń, więc jak mamy CPU kilku rdzeniowe, to automatycznie mamy dostępną odpowiednia wielokrotność tych 20WU

legis

ale zadania liczą się po kilka sekund prawie wszystkie  :arrr:

Nawiedzony

Cytat: legis w 17 Wrzesień 2011, 22:35
ale zadania liczą się po kilka sekund prawie wszystkie  :arrr:

Teraz serwer rozsyła nową partię WU mają chyba w swojej nazwie nominal_injection albo coś takiego - Większość z nich liczy się tylko kilka sekund, ponieważ parametry wiązki są złe i uderzają w ścianę akceleratora, a w tedy automatycznie kończy się liczenie WU, oczywiście zostaje ono zwalidowane poprawnie o ile na innej maszynie wiązka też walnie w "ścianę", tylko punkty za kilka sekund obliczeń są śmieszne  ;)

Typowo 10000 bezkolizyjnych przebiegów wiązki liczy się ok 30 min  ;)

RAD-Poland

załapałem się na kilka próbek z tej serii wbb_nominal_injection, niektóre z nich zachowują się stabilnie i szykuje się pełen 1.000.000 obrotów czyli ok 4-6h obliczeń w zależności od CPU, przy takich czasach limit byłby aż nadto

znam ból gdy kończy się limit i na kolejne wu trzeba czekać kilkanaście godzin, wtedy zazwyczaj pomaga VitrualBox pod którym tworzysz nowego hosta, można liczyć na VM ale lepiej przenieś go na natywny system, zazwyczaj 2-3% wydajniej liczy.

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

legis

dzięki za pomoc i informacje
mam jeszcze pytanie czy punkty w boinc ststs doliczą do:
LHC Test4Theory@Home czy LHC@Home Classic czy powstanie nowy projekt LHC 1.0

Nawiedzony

#6
Cytat: legis w 17 Wrzesień 2011, 23:18
dzięki za pomoc i informacje
mam jeszcze pytanie czy punkty w boinc ststs doliczą do:
LHC Test4Theory@Home czy LHC@Home Classic czy powstanie nowy projekt LHC 1.0

Z tego co wiem, to działa tak, że punkty z LHC "classic" jakoś przeniosły się do LHC 1.0 - ale mogę się mylić, bo niestety nie udało mi się załapać na liczenie w "starym" lhc, bo tak śledząc własne punkty było by łatwo to stwierdzić

Na pewno nie Test4theory - ten projekt zajmuje się zupełnie czym innym niż sixtrack w LHC 1.0 czy też stare LHC

Co do krótkich WU nominal_injection to te z końcówką err_bb__3 w większości "rozbijały się o ścianę" teraz pobrało mi pakiet z końcówka bb__4 i tutaj chyba są już lepsze parametry, bo puki co wiązki krążą stabilnie i WU już dłuższy czas się ładnie liczą  :)

simonic

Ja licze LHC tylko na jednym Q8200 i ten host wczoraj pobral 68 WU. Wiec to chyba limit 20/rdzen.
Na pewno jest tez ograniczemie max 12 WU "in progress"/host


legis

Dzis pobrało większe wu po godzinie 8% więc wpadnie więcej pkt  ;)

legis

Cytat: legis w 17 Wrzesień 2011, 23:18
dzięki za pomoc i informacje
mam jeszcze pytanie czy punkty w boinc ststs doliczą do:
LHC Test4Theory@Home czy LHC@Home Classic czy powstanie nowy projekt LHC 1.0
no jak narazie to nie doliczyło punkcików do żadnego  :wth:

AL

Punkty z "classica" przeszły w moim przypadku do lhc 1.0.

Nawiedzony

@legis - sprawdź dokładnie, czy we wszystkich tych projektach masz taki sam "Identyfikator międzyprojektowy", bo wiem, że z tym były problemy, jeśli masz różne, to zaktualizuj i po kilku dniach powinno podziałać. Sprawdź też na różnych serwisach z punktami BOINC, czy nie zsumowało, bo mi na którymś do tej pory nie dodało LHC1.0 a na innych jest.

AL

Ja początkowo obok "classica" dołączyłem na jednym i tym samym pc do lhc 1.0. Przeliczyłem parę wu w 1.0 i początkowo punktacje były odmienne w classicu zostały stare punkty a w 1.0 punkty startowały jakby z poziomu już zdobytych w "classicu" + nowe. Po dwóch dniach z listy sam zniknął "classic" i został tylko 1.0. Dziś się z niego odłączyłem i dołączyłem ponownie - aby znowu zaczął pobierać nowe wu - bo po zmianie adresów przestało pobierać.

RAD-Poland

Cytat: Daily quota (18 Sep 2011 19:34:08 UTC)
On popular request I have increased the quotas on LHC@HOME 1.0 in config.xml:


< <daily_result_quota> 20 </daily_result_quota> WAS
---
> <daily_result_quota> 40 </daily_result_quota> NEW
74,75c74,75
< <max_wus_to_send> 5 </max_wus_to_send> WAS
< <max_wus_in_progress> 3 </max_wus_in_progress> WAS
---
> <max_wus_to_send> 10 </max_wus_to_send> NEW
> <max_wus_in_progress> 10 </max_wus_in_progress> NEW

Let's see what happens.
Any other suggestion of what can be improved?

po zmianie przez administratora w/w parametrów otrzymałem tyle próbek, że może być problem z dotrzymaniem terminu odesłania, chyba, że będą krótsze od obecnie przeliczanych, których czas oscyluje  9-10h

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Nawiedzony

Mi puki co dalej pokazuje wcześniejsze ustawienia dla komputera, ale nie będę kombinował na razie, bo bi się już dłuższy czas WU liczą i jeszcze się popsują ;)

RAD liczysz na linuksie, że schodzi Ci 9-10h, czy jakaś super partię dostałeś? Bo mi czas liczenia tych najdłuższych to max do 5-6h wychodzi.

RAD-Poland

#15
nic nie zmieniałem, przy wysłaniu przeliczonej próbki, pobrało "do pełna" z 20wu, sprawdziłem czy to nie przypadek i na forum zauważyłem informację od administratora (patrz wyżej), sprawdziłem na innym hoście dobrał 13wu

obecnie liczę na WinXP, a na  Linuksie pod Wine
czasy typowych próbek 26-40 min (100.000 obrotów)
ale trafiło się  kilka dłuższych typu "wbb_nominal_injection" 4,5h i dwie po 9,5h (1.000.000 obrotów)

strach pomyśleć ile by trwało ich przeliczanie pod Linuksem  :fright:
aplikacja pod Linuksa jest dokładnie 4x wolniejsza, próbki z poprzedniej serii liczyły się ~2h, dlatego przeniosłem katalog BOINC'a pod wine, trochę modyfikacji i liczę LHC pod wine, czasy daje porównywalne z natywnym Windowsem

obecnie nie ma podglądu graficznego dla liczonych próbek projektu, ale jeśli wstrzyma się wysyłkę wyników to w pliku z wynikami (w katalogu projektu) można znaleźć ile próbka miała/wykonała obrotów, czasami z ciekawości warto zaglądnąć co projekt wysyła  :ph34r:

EDIT: w/w dane dotyczą AMD Athlon64X2 2,0@2,35 także czasy akceptowalne zwłaszcza jak na tego 6 letniego staruszka  ;)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Nawiedzony

#16
Ok, samo się zaktualizowało Maximum daily WU quota per CPU 40/day - widać system potrzebuję trochę czasu na wprowadzenie zmian ;)


Ja liczę na dualcore 3.0GHz pod WinXP i najdłuższe WU jakie mi się trafiło to niecałe 6h, ale nie sprawdzę ile miały obiegów, bo się już odesłały. 100k okrążeń to max 30min, więc teoretycznie 1M powinno się liczyć 30min*10/60 = 5h


Szkoda że tak słabo punktuje ten projekt, mimo że jako jeden z nielicznych, jest faktycznie użyteczny i to już w praktyce, ale chyba tak to już jest z dobrymi projektami, taki WCG z dziedziny fizyki  ;)


Za to nazwy WU mają genialne:
nominal_injection
weak3_collision  XD