Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Kontroler RAID

Zaczęty przez AiDec, 27 Maj 2009, 09:13

AiDec

Potrzebuje pomocy w doborze podzespolu - kontrolera RAID. Potrzebuje kontroler z minimum 4 slotami SATA II (mile widziane 6) i mozliwoscia utworzenia RAID 0. Do tej pory probowalem HighPoint RocketRAID 2300 4P SATA II/300 (ROCKET RAID 2300) - pasowala mi ta calkiem droga zabawka. Niestety okazalo sie ze po wlaczeniu RAID w kontrolerze nie moge korzystac z jednego z RAID`ow w mobo (Asus Striker II Extreme) - albo RAID dla SATA w mobo, albo RAID dla SATA z dodatkowego kontrolera. Szukam kontrolera, ktory mi takiego numeru nie zrobi. To znaczy potrzebuje jeden RAID z mobo i drugi z dodatkowego kontrolera (np. na PCIe) i to jest wlasnie powodem zakupu dodatkowego kontrolera. Na chwile obecna mam 6 HDD w RAID 0 z mobo na SATA II + 2 HDD w RAID 0 zbudowane w oparciu o eSATA (drugi kontroler na plycie - nie pamietam nazwy, jakis JMicron chyba) i potrzebuje jeszcze jeden. Kontroler NIE MUSI byc wewnetrzny.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Odswiezam - temat wciaz aktualny.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

#2
Jesteś pewien, że to wina dokładanego kontrolera, a nie po prostu BIOSu płyty głównej ?
Ja u siebie ciągle walczę z różnymi kontrolerami, głównie dlatego, żeby mieć możliwość podłączenia większej ilości HDD. No i niestety jedna z moich płyt głównych tak ma, że jeśli pojawi się sporo kanałów IDE/SATA to część z zintegrowanych automatycznie znika (dokładane przejmują podstawowe). W innym PC natomiast ten sam zestaw kontrolerów z kolei nic nie blokuje.
Częściowym rozwiązaniem na takich płytach jest z kolei wyłączenie zintegrowanych kontrolerów i używanie samych dokładanych, ale tutaj z kolei pojawia się problem liczby dostępnych slotów...


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Kurcze, gdyby to sie okazalo prawda... :/. Nawet mnie nie strasz, Velocki sie kurza... :(.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Najlepiej byłoby pokręcić się po jakichś dużych sprzętowych/linuksowych forach i popytać jak rozwiązać taki problem (linuksowych dlatego, że często siedzą tam kolesie z dziwnymi konfigami (serwery) i nawet konfiguracja z kontrolerami RAID w każdym dostępnym slocie PCI/PCI-E nikogo pewnie nie zdziwi %)).

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.