TOP 500 BOINC@Poland

Zaczęty przez Aegis Maelstrom, 11 Wrzesień 2009, 23:29

Aegis Maelstrom

Było już o tysiącu, było o pierwszej setce, teraz (wzorem słynnych rankingów, od TOP 500 serwerów po Fortune 500 ;P) będzie o miejscu w pierwszej pięćsetce w naszej drużynie.  :)

Mi sie udało wedrzeć już tydzień temu, ale nie było czasu się pochwalić. :shame: Przy okazji, osiągamy ładny postęp: tydzień temu do top 500 wystarczało 203k punktów, dziś trzeba 208k. Sam powoli pnę się w górę i chwilowo z 214k mam 489. miejsce.

Dla porównania - miejsce w pierwszym tysiączku wymaga minimum 71 250 pktów (a jeszcze w końcu lipca wystarczało ok. 60 tys.), za to TOP 400 to 289k.

Tutaj dwie uwagi: cały czas nawet w piątej setce jest powiedzmy 14 liczydłowych, którzy już nie zdobywają nowych punktów albo wcale, albo prawie wcale. Smutne to, bo by się dostać na ten poziom trzeba było (zwłaszcza kiedyś) bardzo wiele pracy. Te osoby ewidentnie złapały BOINCowego bakcyla ale już nie liczą. Widać też większą grupę osób liczących sobie powolutku - cośtam jeszcze w tle chodzi. Z drugiej jednak strony przelatują przez tę strefę rakiety - gracze z GPU (tacy goszczą tu bardzo krótko). Reszta to "hard workerzy".

Co będzie dalej? Wiele zależy od tempa pozyskiwania nowych członków drużyny i stopnia retencji (jak długo będzie nam się udawało utrzymać aktywnych liczydłowych). Do TOP 500 spokojnie można dobić na procesorach, wymagać to jednak raczej więcej niż jednej (i to porządnej) maszyny.

Ja sam, jeśli nie załatwię lepszego sprzętu, za kilka miesięcy będę walczył raczej o utrzymanie w TOP 500 niż dalsze awanse (utrzymanie RAC>1000 będzie dla mnie raczej niemożliwe). Jak więc widać jesteśmy już dużym zespołem, w którym znaczący wkład obliczeniowy wniosła rzesza osób.

Obserwując osiagnięcia OxyOne mozna dojść do wniosku, że nawet setka średniaków z RAC = 1000 nie stanowi wielkiej siły ognia. Warto jednak pamiętać, że często są to procesorowcy, równoważący nam statystyki (bardzo często liczą SETI, rzadziej projekty "twardsze" jak Rosetta Czy Einstein, a bardzo rzadko hit ostatnich tygodni/miesięcy - Milkę). Ponadto każdy z nich nosi w plecaku buławę Radeona i przy odpowiednich zachętach mogą się z nich narodzić nowi graficzni potentaci. Dbajmy więc nie tylko o największych, nie tylko o nowicjuszy i niepoinformowanych, ale i o szarą drużynową piechotę. ;)

Miejmy nadzieję, że liczba osób ze sporym wkładem będzie jeszcze prędko rosnąć (na razie wg boincstats mamy wszystkiego 4595 użytkowników - to sporo, choć nius u nas mówił o ponad 5k... ), a dynamiczne przesunięcia będą nie tylko udziałem TOP 25. ;)

----

Tyle poprzynudzałem, a teraz do roboty.  :D

satanetv

Ładnie napisane. Twoje zdrowie i gratulacje  :parrrty:

AiDec

Ano ladnie i sporo napisane, post na skale (i w tonie) newsa :). Ja dorzuce kilka slow dyskusji:


Cytat: Aegis Maelstrom w 11 Wrzesień 2009, 23:29
Do TOP 500 spokojnie można dobić na procesorach, wymagać to jednak raczej więcej niż jednej (i to porządnej) maszyny.

Jeden, najwolniejszy kladzik na jakims normalnie punktujacym projekcie spokojnie robi kolo 5k RAC, wiec jesli porzadna, to starczy jedna maszyna. W ramach przykladu moj lapek (X6800 2.93GHz) robi RAC ok. 2k-2.5k (wykluczajac AQUA).


Cytat: Aegis Maelstrom w 11 Wrzesień 2009, 23:29Ponadto każdy z nich nosi w plecaku buławę Radeona (...)

Czytalo sie Achajke co?  ;D



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

X X X

Gratki!  :parrrty:

Wciąż większość projektów liczona jest mozolnie na CPU, w tempie kilkuset pkt/ core. Jeśli chcemy się w nich liczyć, to musimy mieć liczną "piechotę". Sam męczę różne projekciki na CPU, choć punktowo jest to raczej bez bezsensu. Punkty CPU trudniej się zdobywa, więc są dla mnie cenniejsze. No może poza tymi we FH.

Aegis Maelstrom

@AiDec - niestety, jeszcze :) nie czytałem. Natomiast o buławie w tornistrze to jeszcze powiedzenie opisujące czasy Napoleona.

Biorąc pod uwagę to, że jego generałowie i marszałkowie potrafili awansować z zupełnych nizin (patrz np. Michel Ney), a krewni i zausznicy stawali się nawet głowami koronowanymi (ze szwedzką dynastią Bernadotte - wciąż panującą! - na czele) a i sam Napoleon z rodziny arystokratycznej nie pochodził - było w tym wiele na rzeczy.

Co do quada czy silnego lapa - niestety bezpośrednio nie dysponuję niczym takim. Czekam na zmiany cen (choć na razie się przeliczyłem, a nowa oferta Intela jest trochę lipna).

Zaś co do TOP 500 - może kolejnym krokiem powinny być działania motywujące naszą piechotę z korzyścią dla BOINC i zespołu? :)

Troll81

Po to właśnie jest newsletter :D by informować niedoinformowanych :D by aktywizować nieaktywnych i by przypominać wszystkim że B@P żyje :D

3Rni

bravo Aegis Maelstrom za osiągniecie i ciekawy do tego komentarz - tak 3maj i liczymy dalej ^^

apohawk

Wg boincstatsa dobiłem do 485. miejsca w B@P. Jest tu gdzieś top250 ?  ;D
No good deed goes unpunished.

Voice1980

Gratulacje
parę TOP'ów się jeszcze znajdzie :)
powodzenia w drodze na kolejne szczyty

X X X

Światowy Top500! I do przodu! :attack:

Janek

Wg BOINCstats jestem na 499 miejscu w naszym zespole :D

satanetv

Gratulacje i czekamy przy 1 000 000  :parrrty:

Filavandrel

ha w BOINCstats jestem 497 w zespole :D trochę to trwało ale doczłapałem ;)

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

X X X


satanetv

To ja też wypije twoje zdrowie  :parrrty:

Bobo_PL

Właśnie wbiłem do TOP500 w B@P, lecę dalej  ::)

Janek

Twoje zdrowie Bobo :parrrty: Czekamy na Twój następny meldunek w TOP 100 :attack:

Troll81

Śliczny RAC ;D dotrzesz niebawem

Twoje zdrowie  :parrrty:

apohawk

No good deed goes unpunished.

Nawiedzony

no po długich bojach udało się w końcu załapać do top500 B@P  :arrr: niedługo powinienem załapać top1000 w PL  ;)

Cyfron

byle tak dalej kamracie!  :attack:

Troll81


andy101fah

Aby nie zakładać nowego wątku dopiszę się tutaj.

Moje maszynki pracują pełną parą i wdarłem się na Top 500

w światowym rankingu

RAC (zsumowany z projektów)   451,849.07723
RAC (podany przez BOINCstats)   138,803.87888
Średnia zmiana pozycji w ciągu dnia   165.16
Pozycja na świecie pod względem RAC (Na podstawie bieżących uaktualnień)   497 z 2,175,422

Pigu


andy101fah

Dzięki . ( Jednym z moich ulubionych zespołów jest Pink Floyd).


Troll81


Ania

Jeszcze kilka ... i wpiszę się w tym wątku. Na razie 528 miejsce w zespole :)

aborek


Ania

#28
już jest !  :boing:

Jeszcze tylko te dwa zera przeskoczę i będzie OK (TOP 5). :ahoy:

Troll81


aborek