Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Polska jak Chiny -> monitoring polskiego internetu

Zaczęty przez Argento, 16 Luty 2011, 20:35

Czy jesteś za monitoringiem polskiego internetu ?

Tak
3 (18.8%)
Nie
13 (81.3%)

Głosów w sumie: 16

Argento

chip.pl/news/wydarzenia/prawo-i-polityka/2011/02/rusza-monitoring-polskiego-internetu#boxx1


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento


Troll81

ciekawe jak to zamierzają realizować :D

Argento

Cichociemnych na portalach zatrudnią jako wydział wewnętrzny polskiego internetu...  :fright:


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Tomasz R. Gwiazda

Pisowcy beda donosic...

apohawk

Czas obczaić jakieś esperanto chyba.
Poroniony pomysł, wykonanie pewnie będzie adekwatne.
No good deed goes unpunished.

Troll81

podobnie jak rejestrowanie związków partnerskich.... kolejny idiotyzm. Czasem wydaje mi się że politycy powinni mniej gadać a więcej myśleć.

Tomasz R. Gwiazda

niech Bruksela da przyklad <lol>

GRID

Ale są i dobre strony tego projektu. Wyłapią pedofilii, jakieś skrajne ugrupowania. To prosty bot który szuka pewnych słów. Jakoś nikomu nie przeszkadza że googlebot indeksuje wszystko. Ten tytułowy będzie tylko szukał pokrętów.

AiDec

Cytat: GRID w 04 Wrzesień 2011, 10:21
Jakoś nikomu nie przeszkadza że googlebot indeksuje wszystko.

Bo guglebut moze mi skoczyc. A panstwo to jednak mogloby mi ciut zycie utrudnic.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

GRID

Cytat: AiDec w 04 Wrzesień 2011, 11:13
Bo guglebut moze mi skoczyc.

Jesteś tego pewien ? :)

Cyfron

google wprowadził usługę Google Wallet :deadman:

Troll81

NO to widzę ze google sięga coraz wyżej.....

Slavkoyama

A mnie rozwalają hasła w stylu wyłapywania przejawów "wrogości wobec mniejszości etnicznych, seksualnych i religijnych" (to z cytowanego artykułu w Chipie). A co z przejawami wrogości wobec większości etnicznych, seksualnych i religijnych? Czy takie przejawy są zgodne z prawem czy duchem pokrętnie rozumianej tolerancji?

G

#14
Cytat: Troll81 w 04 Wrzesień 2011, 16:30
NO to widzę ze google sięga coraz wyżej.....
Nie tylko google, nie tylko Polska, nie tylko Chiny ... i nie potrzebują pomocy moherowych beretów - niestety.
Myślę, że taki artykuł to tylko nam uświadamia, jak działają rządy już teraz. Jeżeli dołożyć do tego bazy danych z udostępnianiem numerów IP - od kiedy do kiedy, który user, albo pozycjonowanie położenia telefonów - to nie dziwi , że ludzie zaczynają wyjmować baterie z telefonów ( nawet wyłączona komóra może Cię podsłuchać i podpatrzeć).
Chyba zdrowiej o tym nie myśleć - przyjąć do wiadomości i olać ...  ;D

Ufol

Na uwagę zasługuje to, że władza robi wszystko bardzo dyskretnie. Obecnie mamy najwyższy procent podsłuchów w Europie na głowę mieszkańca. Wogóle mam odczucie, jakby żądzący chcięli o nas wiedzieć dosłownie wszystko.
Gdzie jesteś, co kupujesz, co naprawdę myślisz obywatelu? My musimy wiedzieć!
Jak daleko się w tym posuną?

G

Oj chyba dalej niż nam się wydaje! Geniusz Orwell'a przewidział to już jakieś 50 lat temu. Co gorsza tendencja jest ogólnoświatowym trendem. Chipy wszczepiane pod skórę już są. Teraz trzeba podnieść podatki, po to aby poźniej rozdawać ulgi tym co się zgodzą dobrowolnie "zachipować". A jak technologia się rozpowszechni, to bez tego gó*na nie wejdziesz do marketu, nie uruchomisz auta, winda ani autobus nie wpuści Cię do środka. Tylko Twój "niezachipowany" pies Cię nie oleje ... XD ... Brrrr.