[Akcja] Życzenia dla projektów oraz innych zespołów.

Zaczęty przez Aegis Maelstrom, 25 Grudzień 2011, 14:32

Aegis Maelstrom

Witajcie,

święta to święta i obok obżarstwa i dodatkowego czasu na nasze hobby, rozwój forum, wiki i tym podobnych (ważnych!!) przyległości to chyba niezła okazja pokazać się z naszym zespołem, zrobić coś miłego i zacząć nawiązywać kontakty ze światkiem BOINC (i, jeśli sił starczy, nie tylko!).

Z tego powodu pomyślałem o szerokiej wysyłce życzeń świątecznych do innych zespołów BOINC, projektów itp. :) Jak pomyślałem, tak dziś zrobiłem - i napisałem już w imieniu BOINC@Poland do SETI.Germany (forum S.G), BOINC@Heidelberg, Norwegów (link), rycerzy, którzy mówią Ni! (KWSN), Włochów, a także na forach Czech National Team i SETI.USA (na tym ich obecnym forum w setiusa.us) - tyle że te dwa ostatnie posty czekają na zatwierdzenie moderatora - taką mają politykę wobec nowych kont, heh.

Czekam też na aktywację konta u Australijczyków, Brytyjczyków i w BOINC Synergy. Niestety na razie nie udało mi się zarejestrować na Sicituradastra (forum zwraca błąd, jeśli ktoś ma tam konto to niech napisze...).

Wszystkich zespołów z pewnością nie obrobię, a miejsc gdzie można napisać jest od groma i ciut (zespoły BOINC, projekty BOINC, inne zespoły i projekty przetwarzania rozproszonego, strony potencjalnie zainteresowanych naukowców, miłośników nauki czy komputerów itd.). Dlatego proponowałbym szersze ruszenie. Niech tylko każdy napisze komu składa życzenia i gdzie. :)
Akcję można oczywiśćie kontynuować z okazji Nowego Roku - a nawet bez okazji - wtedy efekty w sumie mogą być nawet lepsze, bo w zalewie życzeń i świąt mniej osób zauważy wpis od innego zespołu. Niemniej, szkoda mi było przepuścić okazji.

Czy to coś da? Trudno ocenić, w pierwszej chwili odzewu niestety nie widzę, najwyżej nieco wejść na wątki. Natomiast potencjalnie plusów z takiej akcji IMVHO trochę jest: można i pokazać zespół i może nawiązać jakiś kontakt, a nawet zaprosić kogoś do nas na pogaduchy. :) Wydaje mi się, że współpracę w światku BOINC od czegoś trzeba zacząć i to jeden z takich kroków. Dlatego gdyby ktoś chciał pomóc, będzie bardzo miło. :)

Pozdrawiam i Wesołych,  :parrrty:
a.m.

GRID

Super, brawo. Świetny pomysł.  :respect: To kolejny przykład że ogólnoświatowy BOINC też się integruje. Aegis Maelstrom dzięki za życzenia  :) i twój wkład w promowanie polskiego BOINC w Polsce i na świecie. Odzew takiej akcji na pewno będzie pozytywny

Troll81

 :respect: zajefajny pomysł  :respect: :respect:  :respect: Po trzykroć szacun Ci

Aegis Maelstrom

Witajcie i dziękuję za miło słowa, nie wiem czy na aż tyle zasłużyłem, ale pochwałami tak jak i podłogą we Wrocławiu nie pogardzę.  XD

Minęła doba i czas na bardzo wstępną relację. Po pierwsze, napisałem jeszcze do Kanadyjczyków, na forum Rosetty oraz polskiego zespołu w Folding@home.  :parrrty: Po drugie, ukazały się wpisy na forach SETI.USA i Czech National Team. Po trzecie, dostałem sympatyczny pakiecik podziękowań i dobrych życzeń (dla mnie, mojej rodziny, drużyny i Waszych rodzin, o!). :) Po czwarte, poinformowałem w paru miejscach, że wierzymy w celowość zacieśnienia współpracy między drużynami i użytkownikami (czyli BOINCownicy całego świata, łączcie się!  XD) - dlatego, że wiele drużyn będzie skuteczniejszych niż jedna w ściganiu się, apelowaniu o wieści naukowe, wsparcie techniczne, we własnym wsperaniu technicznym czy raportowaniu błędów, promocji BOINC itd. itp.

Oczywiście liczę na dalsze konsekwencje akcji, choć wiem, że będą one trudno mierzalne. Liczę jednak na zasianie dobrego ziarna.  8) Czy okaże się to wszystko warte włożonego w to czasu, nie mam pojęcia - ale chciałem spróbować. :)

Krótkie omówienie tematu możemy zrobić we Wrocławiu.  :parrrty: Czuj duch! ;)

Troll81

powiem krótko. Szacun należy ci się jak psu micha. Miałeś super pomysł i go zrealizowałeś.