Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

2010.10: Primaboinca

Zaczęty przez Troll81, 05 Wrzesień 2010, 16:30

Który projekt będzie PM w październiku

ABC@home
1 (2.1%)
AlmereGrid
0 (0%)
AQUA@home
1 (2.1%)
CAS@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Collatz Conjecture
0 (0%)
Cosmology@home
0 (0%)
DNETC
1 (2.1%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
DynaPing
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
Enigma@home
8 (17%)
FreeHAL@home
0 (0%)
Gerasim
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
0 (0%)
GPUGRID
0 (0%)
IBERCIVIS
1 (2.1%)
Leiden Classical
0 (0%)
Malaria Control
1 (2.1%)
MicroFluids@home
1 (2.1%)
MilkyWay@home
1 (2.1%)
NFS@Home
0 (0%)
PicEvolvr
0 (0%)
Primaboinca
13 (27.7%)
PrimeGrid
1 (2.1%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
QMC@home
0 (0%)
Rectilinear Crossing Number
1 (2.1%)
Rosetta@home
10 (21.3%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home
1 (2.1%)
SETI@home Beta
0 (0%)
SIMAP
2 (4.3%)
Spinhenge@home
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
UCT: malariacontrol.net
0 (0%)
Vtu@home
0 (0%)
World Community Grid
1 (2.1%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
Yoyo@home
3 (6.4%)
eOn
0 (0%)

Głosów w sumie: 47

Głosowanie skończone: 23 Wrzesień 2010, 11:14

Telefax

Mówice, że administratorzy projektu są poinformowani o dużym skoku zapotrzebowania na próbki !? Aż wpadłem do nich na stronę zobaczyć na stoją z dostępnością WU i ....   marnie ok. 50-ciu zadań dostępnych przy czasie przeliczania średnio ~50min/WU  ciemno widzę (niewidzę) kolejny PM.

Szopler

No właśnie po ostatniej "wpadce" z RNAWorld ktoś rzucił temat, że należało by adminów informować. Ale nie wiem czy coś z tego wyszło tym razem...

p o r c z e k

W dodatku jest problem z przerwaniem liczenia próbek, np. po wyłączeniu komputera lub nawet po wstrzymaniu próbki na chwilę - po wznowieniu próbka zaczyna liczyć się od początku. Jakiś problem z checkpointami? Chyba, że tylko ja mam takie problemy?

Mori

No, ja napisałem tak sam od siebie parę słów na adres pod "contact us", ale nie wiem, czy to ktoś czyta w ogóle :)

BTW. A ilość tych próbek dostępnych to chyba poniżej 50 nie spada...

PanStaszek

Ja sobie testowo zapuściłem projekt na jednym kompie i po prawie 12 godzinach mielenia 4 próbki się  zesr@ły . Nie wróży to dobrze, ale mam nadzieję że to tylko przypadek.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Tomasz R. Gwiazda

"jak ktos ma pecha to i palec w dupie zlamie" by KMN

:P

A tak serio, nie zauwazylem nic niepokojacego w probkach i ich wysypywaniu, no ale ja nie krece sprzetu

PanStaszek

Dlatego zakładam że był to przypadek i z ufnością zapuszczę projekt na wszystkich maszynach jak tylko skończy się konkursik w PrimeGridzie.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Tomasz R. Gwiazda

korzystaja z okazji spytam czy ktos mial ostatnio (dzis) problem z QuantumFire? bo sprawdzalem kompy i na kilku mialem bledy... ale to moze jakas taka seria walnieta

PanStaszek

U mnie QF liczy aktualnie tylko jedna maszyna i bledów na niej nie stwierdziłem.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

kotfryc

QuantumFire liczyłem już chyba na wszystkim co mam w domu i nigdy żadnych problemów nie miałem.

p o r c z e k

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 28 Wrzesień 2010, 20:55
"jak ktos ma pecha to i palec w dupie zlamie" by KMN

:P

A tak serio, nie zauwazylem nic niepokojacego w probkach i ich wysypywaniu, no ale ja nie krece sprzetu
Problem wystąpił u mnie na dwóch nie kręconych kompach.
Tutaj wątek na forum projektu: http://www.primaboinca.com/forum_thread.php?id=19
Więc jednak coś jest na rzeczy...
Ja chyba nie wejdę w ten PM, ale to żadna strata z moimi możliwościami ;-)

mimeq

Dostepnosc Wu na stronie glownej Primaboinca (50szt) nie zmieniala sie choc pobieralem sporo ponad ta ilosc na 4 rozne kompy w tym samym czasie, wiec przypuszczam ze moze to byc mylace....


Troll81

może dorabia na bieżąco....

Mori

Cytat: mimeq w 28 Wrzesień 2010, 23:05
Dostepnosc Wu na stronie glownej Primaboinca (50szt) nie zmieniala sie choc pobieralem sporo ponad ta ilosc na 4 rozne kompy w tym samym czasie, wiec przypuszczam ze moze to byc mylace....
Też tak myślałem, nawet miałem to pisać, po czym wtedy wpadłem na stronę PB i się okazało, że mają 51 dostępnych :) Więc raczej stawiam, że dorabiają :)

Arthusp

Stachu został dziś user of day w primaboinca!  :parrrty:

Troll81


PanStaszek

HUUUUURAAAAAAAAAAAAAAAA   ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Mori

A teraz Hani. Anyway, co do dostępnych zadań... Pobrałem sobie teraz parę, wszedłem na stronę... 35... F5 -> 34... F5 -> 48... F5 -> 50. Zatem generują nowe szybko i nie powinno być problemów :)

http://pl.boincstats.com/stats/team_stats.php?pr=primaboinca&st=0
http://pl.boincstats.com/stats/team_graph.php?pr=primaboinca&id=24





W ogóle - mamy pierwsze miejsce w tym projekcie :)

Takie zestawienie obecnego Top5 w projekcie:


Troll81

scigniemy SETI.USA?  :parrrty: :parrrty: :parrrty:

Mori

Znaczy sugerujesz, by zwolnić, poczekać, aż nas wyprzedzą, a potem odbić pozycję? Bo już jesteśmy przed nimi :P

AiDec

Mozna i tak Mori - przynajmniej bedzie cos na newsa; `w tym miesiacu dziesiecikrotnie przescignelismy SETI USA`  ;D. To brzmi normalnie jak marketing Applowy, co to wyprodukowali 5M iPhonow, a pisza ze sprzedali 6M (1M zwrotow bylo i sprzedaja te zwrocone jeszcze raz XP), ale to nie wazne - wazne ze statystyki pokazuja sukces za sukcesem :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Mori

Cytat: AiDec w 01 Październik 2010, 08:06Mozna i tak Mori - przynajmniej bedzie cos na newsa; `w tym miesiacu dziesiecikrotnie przescignelismy SETI USA`  ;D.
"BOINC@Poland kolejny raz wyprzedza drugą najlepszą drużynę na świecie - SETI.USA", "B@P wygrywa z dwukrotnie liczniejszym zespołem", "Bogaci Amerykanie przegrywają z Polakami", "Kolejny raz Amerykanie muszą uznać wyższość polskiej drużyny" ;)

Tomasz R. Gwiazda

no wlasnie prosimy o newsa na glowna o 1 miejscu w Primaboinc na swiecie

nieskromnie mozecie dopisac ze indywidualnie tez czlonek naszego zespolu jest 1 na swiecie :)

Adalbert

Czy w tym projekcie udało się znaleźć jakiś kontrprzykład obalając jakąś tezę?

Arthusp

Z innej beczki: liczę sobie pod linuxem projekt na 50% rdzeni i jak patrzę w system monitora, to mam, że procesy prima* zajmują od 60-80% rdzenia. Widzę, że przełączają się ciągle pomiędzy rdzeniami, a jak wchodzę w statystyki zadań, to mam mniej więcej coś takiego, że przeliczono w 3600sek, czas procesora 2500sek. Z czego może wynikać ta różnica? Z brakiem pamięci nie ma problemu, nie wiem, jak to ugryść...

lolek

Różnica jest stąd, ze pozostałą część rdzenia zjada jakiś inny proces.

Arthusp

Cytat: lolek w 02 Październik 2010, 15:02
Różnica jest stąd, ze pozostałą część rdzenia zjada jakiś inny proces.

Raczej nie, chyba że same siebie wywłaszczają: mam uruchomione cztery wątki na ośmiu rdzeniach, innych aplikacji brak (chyba że Firefox bądź system monitor), wątki skaczą po rdzeniach, a sumarycznie pracują na 60-80% mocy rdzenia. I nie wiem, czy to normalne, czy nie.  :(

[PNT] Obix007

Cytat: Arthusp w 02 Październik 2010, 15:22
Cytat: lolek w 02 Październik 2010, 15:02
Różnica jest stąd, ze pozostałą część rdzenia zjada jakiś inny proces.

Raczej nie, chyba że same siebie wywłaszczają: mam uruchomione cztery wątki na ośmiu rdzeniach, innych aplikacji brak (chyba że Firefox bądź system monitor), wątki skaczą po rdzeniach, a sumarycznie pracują na 60-80% mocy rdzenia. I nie wiem, czy to normalne, czy nie.  :(

Raczej normalne w przypadku linux'a i nie zauważyłem różnic między x64 a x32 w przypadku windows liczy się po 100% na każdy rdzeń (bez znaczenia czy winda x64 czy nie). Dla pewności uruchom htop i zobaczysz co zżera rdzenie i w jakim stopniu.


AiDec

Cytat: Arthusp w 02 Październik 2010, 15:22
(...) mam uruchomione cztery wątki na ośmiu rdzeniach, innych aplikacji brak (chyba że Firefox bądź system monitor), wątki skaczą po rdzeniach, a sumarycznie pracują na 60-80% mocy rdzenia. I nie wiem, czy to normalne, czy nie.  :(

Normalne.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

apohawk

Na win7 jest tak samo. To zasługa SMP bodajże.
No good deed goes unpunished.

Arthusp

Cytat: Arthusp w 02 Październik 2010, 12:56
(...) Widzę, że przełączają się ciągle pomiędzy rdzeniami, a jak wchodzę w statystyki zadań, to mam mniej więcej coś takiego, że przeliczono w 3600sek, czas procesora 2500sek. (...)

Cytat: apohawk w 02 Październik 2010, 18:29
Na win7 jest tak samo. To zasługa SMP bodajże.

U mnie na Win7 x64 (ta sama maszyna!) nie jest tak samo: mimo że procesy skaczą po rdzeniach, to "czas przeliczania próbki" nie ginie. Czyli czas przeliczenia próbki jest niemal identyczny z czasem procesora - w szczegółach zadań projektu: "Run time" i "CPU Time".

[PNT] Obix007

w zasdzie muszę się skorygować na - na linuchu x32
#CPUS: 4
  CPU vendor: GenuineIntel
  CPU model: Intel(R) Xeon(TM) CPU 3.20GHz [Family 15 Model 6 Stepping 4]
  CPU FP OPS: 754455384.912216
  CPU int OPS: 1271320008.728049
  CPU mem BW: 1000000000.000000
  OS name: Linux
  OS version: 2.6.17-10-server
  mem size: 2120101888.000000
  cache size: 2097152.000000
  swap size: 3273617408.000000

jest load 99-100%

17221 root      39  19  3932 3304  472 R   100  0.2 102:48.08 primaboinca_7.0
17309 root      39  19  2392 1820  472 D   99  0.1  47:09.13 primaboinca_7.0
17307 root      39  19  2396 1836  472 R   99  0.1  47:09.67 primaboinca_7.0
17219 root      39  19  3924 3336  472 R   100  0.2 102:49.97 primaboinca_7.0



apohawk

Sorki, na czas run time i cpu time nie patrzyłem, bo liczę na 100%. Jak chciałem jakiś rdzeń oszczędzić, to właśnie tak wszystko skakało między rdzeniami.
No good deed goes unpunished.

lolek

SIMAP nie ma już Wu więc trochę podziergam matmę razem z wami

pfpp

Mam problem z próbkami....  pobierane są normalnie, ale zaraz po starcie pojawia się błąd. Inne projekty liczę bez żadnych problemów.


Arthusp

Cytat: pfpp w 03 Październik 2010, 15:43
Mam problem z próbkami....  pobierane są normalnie, ale zaraz po starcie pojawia się błąd. Inne projekty liczę bez żadnych problemów.

U mnie wczoraj pod linuxem było coś podobnego - była jakaś partia, która wywalała się "seg fault". Ale już dziś ok.

mimeq

Cytat: pfpp w 03 Październik 2010, 15:43
Mam problem z próbkami....  pobierane są normalnie, ale zaraz po starcie pojawia się błąd. Inne projekty liczę bez żadnych problemów.

Przydaloby sie zebys napisal cos o konfiguracji na ktorej masz problemy (System, proc, itp itd)

U mnie pojawia sie problem tylko na      Linux 2.6.27.10-grsec-xxxx-grs-ipv4-64
http://i51.tinypic.com/zwfh46.jpg

Wiec chyba pojdzie tam spowrotem tylko Orbit (o ile beda WU) ...


33oliver

Zniknęła gwiazdka przy moim nicku w klasyfikacji PM a do projektu Primaboinca dołączyłem po 22:00, kiedy to miał nastapic pierwszy odczyt stanu konta....?

pfpp

CytatPrzydaloby sie zebys napisal cos o konfiguracji na ktorej masz problemy (System, proc, itp itd)

Win 7 64, procesor Dual-Core T4200, Kart NVIDIA 9600M GS i 3GB RAM



Troll81

A masz jakiegoś firewalla/antywira? one czasem przeszkadzają....