Zasady głosowania na projekt miesiąca - dyskusja

Zaczęty przez eclipse99, 31 Grudzień 2008, 02:08

apohawk

Cytat: Niekumaty Burak w 01 Luty 2010, 01:37
Cytat: legis w 31 Styczeń 2010, 22:42
Pod głosowanie mogły by podlegać tylko projekty w których mozemy podskoczyć w rankingu.
Właśnie zaczęliśmy głosować na projekt marca. Agituj projekt w którym możemy podskoczyć. Poprę twój głos. Dlatego na razie wstrzymuję się z głosowaniem.
I dokładnie po to demokratycznie wybraliśmy tę wolność. Chcesz czegoś ? Agituj!
No good deed goes unpunished.

legis

demokracja to kiepski ustrój
ale nie ma lepszego

Pigu

Cytat: Pigu w 04 Kwiecień 2010, 22:31
przygotowałem logo dla projektu miesiąca: http://pigu.pl/viewpage.php?page_id=8 (obecne logo grand prix kombinuję przesunąć dla rywalizacji wyścigowej)

jak się wam kamraci nowe logo podoba?

Troll81

Mnie sie podoba :D  :parrrty: świetna robota pigu, i dobry pomysł

apohawk

Tylko zastąp logo WCG czymś sensownym, np. SIMAP  XD
No good deed goes unpunished.

Voice1980

Jak zobaczyłem odświeżony wątek zmian zasad głosowania na PM to się przestraszyłem ;)

...a tu chodzi o logo :) Fajny pomysł Pigu.


KrzychuP


Troll81

MOżna by stworzyc osobny wątek vo ten jest o zasadach głosowania a nie o logo.....,

Pigu

jak dałem w wątku s servie statów, toście olali  XD

Szopler

Proponuję spisać wszystkie zasady na 1 stronie tematu żeby uniknąć niepotrzebnych pytań...

Troll81


Tomasz R. Gwiazda

kiedy kolejne glosowanie?

Tak czy inaczej prosze przed zamieszczeniem ankiety o uwzglednienie nowych projektow ktore sa dostepne do liczenia: Gerasim, Primabonca, CAS@home



Troll81



Peciak

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 06 Sierpień 2010, 10:24
kiedy kolejne glosowanie?

Cytathttp://www.boincatpoland.org/smf/projekt-miesiaca/prowadzenie-pm-oddam-w-dobre-rece/
pewnie nie szybko  :(

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

mimeq

Albo sie zgubilem albo nie widze glosowania na PM Grudnia ?
Mamy 07.11  :P


Arthusp

Cytat: mimeq w 07 Listopad 2010, 10:21
Albo sie zgubilem albo nie widze glosowania na PM Grudnia ?
Mamy 07.11  :P

Właśnie zaczyna się robić. Miałem zabiegany początek miesiąca.  :attack:

apohawk

No good deed goes unpunished.

Arthusp

Nie wiem, czy zakładać nowy wątek, czy też tutaj można to pociągnąć - wypowiedzcie się sami.

Do rzeczy: w kontekście ostatnich wypadków, chciałem rozważyć (tylko rozważyć, bez żadnych konsekwencji, czy tym bardziej realizacji) możliwość zmiany głosu w czasie trwania głosowania na PM.
Czyli: została by zachowana zasada, że nie pokazujemy wyników głosowania do czasu zakończenia ankiety (czyli około 5-7 dni przed końcem miesiąca), ale każdy, kto głosował mógłby zmienić swój głos.
Post ten sprowokowany jest splotem dwóch zdarzeń: 1. bieżące informacje związane z SIMAP 2. przypadek apohawk (apohawka - przepraszam, nie wiem, jak to się odmienia), który nauczony doświadczeniem z głosowania na projekt miesiąca październik 2010 (odłożył zagłosowanie, czekając czy SIMAP nie da "5 milionów próbek" a później niestety zapomniał), teraz zagłosował na początku trwania ankiety, ale zagłosowałby inaczej, gdyby wiedział to, co teraz wie.
Wiem, że w "normalnych" wyborach nie ma możliwości zmiany głosu, ale nasze głosowanie jest nieco nietypowe: trwa około trzy tygodnie, co czasem przynosi zmiany.


Co Wy na to?

Tomasz R. Gwiazda

ogolnie jestem na tak


tylko co w tym lansowaniem SIMAPA :P jak to jest taki rarytas to liczmy go sobie po cichu kto chce :P

krzyszp

Ja również popieram tę zmianę. Możliwość bardzo przydatna, zwłaszcza w świetle zmieniających się wydarzeń :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Bober

Ok, ponieważ głosy za taką możliwością pojawiały się znacznie wcześniej - wprowadzamy.
Let's rock :attack:

apohawk

1. Nie zapomniałem, tylko mi nie przypomnieliście.  XD
2. Mam mieszane uczucia, co do tej zmiany, w szczególności jeśli może istnieć podejrzenie, "że to przez SIMAPa". Chcę, aby SIMAP wygrał, ale zmieniać zasady, aby to osiągnąć, to trochę oszukiwanie. Wolałbym, aby SIMAP wygrał na starych zasadach. Obyło by się bez marudzenia.
3. Tomasz, też sporo projektów lansowałeś, więc się tak nie czepiaj. :P Liczę sobie SIMAPa "po cichu", kosztem pozycji w PM, ale jeśli mogę to namawiam też innych, bo lubię ten projekt. Moje prawo. :P
4. @Arthusp: odmienia się normalnie.
No good deed goes unpunished.

Bober

Kwestia z Simap jest taka, że jak było wiadomo że będzie miał próbki przez 2-3 dni na początku miesiąca, automatycznie odpadał. Informacja o ciągłej dostawie próbek jest informacją, która mogłaby mieć wpływ na sposób głosowania liczydłowych, dlatego sądzę że warto dać szansę tym, którzy chcieliby głos zmienić.

Szopler

Cytat: apohawk w 19 Listopad 2010, 23:19
Mam mieszane uczucia, co do tej zmiany, w szczególności jeśli może istnieć podejrzenie, "że to przez SIMAPa". Chcę, aby SIMAP wygrał, ale zmieniać zasady, aby to osiągnąć, to trochę oszukiwanie. Wolałbym, aby SIMAP wygrał na starych zasadach. Obyło by się bez marudzenia.

Tak jest!
Takie zmienianie prawa aby "naszym" pasowało to dobrze znamy z polityki.
Skoro próbek ma być na 2-3 miesiące to można głosować na styczeń/luty.
Jak już się projekt na dobre rozkręci i będzie miał próbki cały czas to co?
Zmienimy "prawo" tak żeby go można było co miesiąc wybierać - zniesiemy karencję?

Arthusp

Jeszcze jedno pytanie, do "starych wyjadaczy": czy pamiętacie czemu zakaz zmiany głosu miał służyć?

krzyszp

O ile pamiętam (ale mogę się mylić) chodziło o nie "podążanie za tłumem", ale osobiście jestem zdania, że jeśli możemy dyskutować pod ankietą na temat naszych wyborów, to jest możliwość, że ktoś nas po prostu przekona...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Cyfron

Taka myśl:

Nie wiem, co trzeba zrobić, żeby założyć wyścig, ale może byśmy robili tak, że to, w czym mamy wyścig miesiąca, to robić z tego wyścig teamów?

Np wygrywa jakiś projekt, poczatkiem miesiąca się ogłasza ten wyścig, tak, żeby był w okolicy połowy lub drugiej części miesiąca.

Co Wy na to ?

apohawk

Już parę razy tak robiliśmy, ale że ostatnio jako PM były projekty mało popularne, to i na wyścig zgłaszało się mało drużyn.
Mchl może założyć wyścig w BS.
No good deed goes unpunished.

Cyfron

mało drużyn - większe szanse na wygrane :)

Mi nie przeszkadza, jeśli w wyścigu weźmie udział mało drużyn :)

Troll81

ja tam wolę być 10 wśród 100 drużyn niż 2 wśród 3 drużyn.... inaczej zero emocji...

apohawk

Dokładnie. Im więcej, tym lepiej. Zwycięstwo nad 3 małymi teamami nie jest tak fajne, jak rywalizacja z wyścigowymi potęgami boinc.
No good deed goes unpunished.

Cyfron

a skąd wiedzieć, że w danym wyścigu weźmie udział niewielka liczba teamów?
Przecież wg BS to każdy projekt zrzesza całą masę teamów...

apohawk

Odpowiednio wcześniej, brak konfliktów terminów z innymi wyścigami, popularne projekty. W skrócie doświadczenie i heurystyka ;)
No good deed goes unpunished.