The Ides of March Challenge 15 - 16.03.2010

Zaczęty przez RAD-Poland, 06 Marzec 2010, 17:13

Grzegorz R. Granowski



apohawk

Narodowość, tudzież "kraj zamieszkania", który każdy sobie ustawia, to dla mnie sprawa indywidualna. Dziwnie dla mnie wygląda, kiedy członkowie GPU Force rozsiani są po całym świecie, ale nie mam zamiaru robić im z tego powodu problemów w kontekście wspólnych startów w PG. Wymaganie, aby zmienili narodowość we wszystkich projektach jest już bez sensu, bo co to ma do PG ? Pamiętajmy, że rozmawiamy tutaj w kontekście sojuszu tylko w wyścigach PG.

Jako "gwaranta" stabilności teamu proponowałbym na foundera Mchla, lub kogoś równie zapracowanego, żeby nie miał czasu czegoś kiedyś namieszać  XD

Wg mnie moglibyśmy użyć konta teamu GPU Force (zmienić nazwę na coś tam, coś tam alliance) i liczmy wszyscy razem.

P.S. To jest moja opinia na godzinę 23:35. Może się jeszcze zmienić wielokrotnie  8)
No good deed goes unpunished.

Voice1980

To chyba optymalna ścieżka... Nie zaczniemy od zera...B@P będzie buforem zaufania między team'ami  :) i stworzymy pierwszy, porządny, sojusz drużyn narodowych na świecie!

Mchl

Poniważ rozumiem, że moja osoba na stanowisku foundera niekoniecznie musi pasować członkom innych zespołów, proponuję aby funkcję tę objął ktoś nie będący founderem żadnego z zespołów biorących udział w tej akcji. Z B@P dobrymi kandydatami wydają się być peciak i apohawk, bo (w mojej opini) dążą bardzo mocno do kompromisu. Podobną postawę wydaje mi się ma Obix z GPUF.

Zastanówcie się nad tym.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Peciak

Tak to wydaje mi się sensowne
- konto wyścigowe Artura Obari przechodzi w ręce Mchl na nie liczymy.
No dla sprawiedliwości powiem że przekazanie mogło by się odbyć po wyścigu gdy B@P masowo poprze nowe konto - tak będzie uczciwiej.
A gwarancja słowna Artura że to zrobi mi wystarczy. My i tak mamy dobre konto obecne wiec nieczystych intencji mieć raczej nie możemy. W sumie i tak najwięcej ryzykujemy - drugie rozdanie.
EDIT

Ja całkowicie odpadam nie znam niestety języków i moge na stronie zrobić jakąś nieziemską głupotę. Już raz chciałem detronizować Mchl a może i dwa razy.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Grzegorz R. Granowski

no dobrze a gdyby GPU przekazolo konto na rzecz MPTA, http://www.primegrid.com/show_user.php?userid=56852
jest to neutralne konto pod moja kontrola - zmienil bym wtedy nazwe gPU na obecna Major Polish Teams Alliance,
dodal admina z GPU i B@P i zcalil oba konta w jedno...

Grzegorz R. Granowski

moglibysmy sie wtedy zajac rozbudowa strony sojuszu www.boincalliance.pl,
dac info o wyscigu, druzynach ideoologii polaczenia druzny w sojusz - pierwszej na swiecie,
info o PL, co kto wymysli

emik

jeśli pomysł sojuszu dojdzie do skutku, to zaraz po wyścigu proponuję zacząć wysyłać propozycje dołączenia, do kolejnych zespołów


Peciak

Cytat: Grzegorz Granowski w 14 Marzec 2010, 09:55
no dobrze a gdyby GPU przekazolo konto pod moja kontrola
Dlaczego tak twardo nie dopuszcza Pan myśli do przekazania praw foundera komuś innemu niż Pan. Wszyscy doskonale wiemy że Fonder to król a administratorzy to Paziowie których można w każdej chwili wykopać. Czyż by Pan miał jakieś niecne zamiary?  ;)
Silą wyścigów jest do tej pory siła B@P reszta sił to
GPU Force miał siły 1/4 no może 1/3 B@P ale się rozpadł
TPT ma siły naprawdę skromne rzekłbym bardzo skromne
Pana siły na dzień dzisiejszy są wirtualne. Wszyscy o nich mówią ale nikt ich nie widział.
Dlaczego królem ma być ktoś inny spoza B@P tego doprawdy nie rozumiem.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Grzegorz R. Granowski

#210
do Peciaka :
nie wyobrazam sobie jakie to moglbym miec niecne zamiary,
do wczoraj nawet w PG nie uczestniczylem, podalem pierwszy sensowny pomysl zrobienia aliansu,
a w projektach CPU dobrze sobie radze na tle Polski, mimo
stosunkowo niedlugiej BOINCowej przygody, (moja druzyan jest w wiekszosci projektow wyzej niz B@P http://www.cosmologyathome.org/top_teams.php?sort_by=expavg_credit&offset=20
http://aqua.dwavesys.com//top_teams.php http://www.gpugrid.net/top_teams.php http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/top_teams.php
jak pisalem wczesniej - founderem konta moglbybyc mchl, ale jkos nie widze kontynuwania tego tematu,

Nitro

Cytat: Grzegorz Granowski
jak pisalem wczesniej - founderem konta moglbybyc mchl, ale jkos nie widze kontynuwania tego tematu,
Cytat: Grzegorz Granowski
no coz - jezeli robert przekaze zalozycielstwo np. krzyszP albo mchl to byloby juz blizej...
Cytat: Grzegorz Granowski
no dobrze a gdyby GPU przekazolo konto na rzecz MPTA, http://www.primegrid.com/show_user.php?userid=56852
jest to neutralne konto pod moja kontrola
Myślę, że mamy tutaj problem z jednoznacznością przekazu ;)

Grzegorz R. Granowski

temat przekazania konta pod mchl byl wczoraj ale jakos nie widze go dzisiaj,
pronuje wiec inne rozwiaznia - a co Wy - Peciak i Nitro proponujecie?

BOINC@POLAND[HA$]

Panowie , spokojnie...

my liczymy wiele projektów, czasami te mało punktojące, liczydłowi robią to co im pasuje, nikt nikomu nic nie narzuca.
Mamy też projekt miesiąca w którym część bierze aktywny udział.

Koncepcja fuzji wg mnie jest bardzo dobrym pomysłem co wzmocni wizerunek PL na arenie miedzy narodowej.
Natomiast jeżeli chodzi o warunki to jest  coś co musimy ustalić.
Myślę , że na spokojnie możemy wygenerować jakiś kompromis.

Peciak

Do Grzegorza
Milka to liczy się na grafach
AQUA to projekt niesamowicie punktujący liczę go okazyjne statystycznie kilka razy w miesiącu i mam wynik ponad 500.000
nie wiem jak punktuje cosmologyathome
ale nie wygląda mi to na 170 kompów i7 i prawie 30 Xeonow.
To tyle Tomasz zaproponował karty na stół jak tak to karty na stół  :ph34r:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Nitro

Cytat: Grzegorz Granowski w 14 Marzec 2010, 10:39
temat przekazania konta pod mchl byl wczoraj ale jakos nie widze go dzisiaj,
pronuje wiec inne rozwiaznia - a co Wy - Peciak i Nitro proponujecie?
Dzisiaj jeszcze część ludzi odsypia sobotę ;)
Rozsądna propozycja już padła, przekazać konto komuś z B@P: Mchl, KrzyszP, komuś nie budzącemu kontrowersji. Szopler stworzył nawet specjalne konto foundera ;) Każdy team dostaje admina.

apohawk

Byłem za sojuszem z udziałem GPU Force, ale skoro się (może tylko chwilowo ;)) rozpadli, więc nie widzę na razie sensu kontynuowania tematu.
Dobrze, że wstrzymałem się z głosem w głosowaniu  8)
No good deed goes unpunished.

kempler

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 14 Marzec 2010, 10:47
Do Grzegorza
Milka to liczy się na grafach
AQUA to projekt niesamowicie punktujący liczę go okazyjne statystycznie kilka razy w miesiącu i mam wynik ponad 500.000
nie wiem jak punktuje cosmologyathome
ale nie wygląda mi to na 170 kompów i7 i prawie 30 Xeonow.
To tyle Tomasz zaproponował karty na stół jak tak to karty na stół  :ph34r:
I tylko dla ścisłości to te miejsca są wg RAC, a RAC jak wiemy zmiennym jest. Te same linki a wg TOTAL. Nie widać SaveTheWorld, nas tak.

Cosmo: http://www.cosmologyathome.org/top_teams.php?sort_by=total_credit
Aqua: http://aqua.dwavesys.com//top_teams.php?sort_by=total_credit
GPUgrid: http://www.gpugrid.net/top_teams.php?sort_by=total_credit
Milka: http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/top_teams.php?sort_by=total_credit

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Peciak

Pany, GPU Force się rozpadło więc o czym tu gadać
teraz jest tam bezkrólewie konto należy do  7nbi i on może zrobić z nim co chce.
Koledzy z GPU Force muszą się przespać i przedyskutować na spokój swoja drogę i co dalej - a wtedy będzie po zawodach i to w prawidłowym brzmieniu tego stwierdzenia.
Widziałem sens połączenia się na czas wyścigów na zasadzie 1 + 1 + 1 + 1 = 4 i grajmy na zwycięskie konto.
Zabawa 1 + 1 + 1 = 3 mnie osobiście nie interesuje i jestem temu przeciwny. B@P jeden miesiąc w wyścigu straciła - ale to było w imię przyjaźni do starych kumpli. Wyszła z tego tylko kopanina i ogólny ogień. Rozpad GPU Force całkowicie mnie uleczył z jakichś mrzonek o wspólnych startach i długiej współpracy w kimkolwiek.
Oczywiście jest to tylko moje osobiste zdanie ale wyrażam je tak dobitnie bo byłem gorącym zwolennikiem zjednoczenia. Przeszło mi.  :wth:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Filavandrel

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 14 Marzec 2010, 11:01
Widziałem sens połączenia się na czas wyścigów na zasadzie 1 + 1 + 1 + 1 = 4 i grajmy na zwycięskie konto.
Zabawa 1 + 1 + 1 = 3 mnie osobiście nie interesuje i jestem temu przeciwny.

a ja uważam że nawet 1 + 1 + 1 = 3 jest warta świeczki bo w do następnych wyścigów można zaprosić wszystkie inne polskie teamy, nie zamykajmy się, te małe grupki ludzi może pojedynczo są słabiutkie ale jeśli zaczną liczyć jako jedność w wyścigu to może być spore zaskoczenie co do ich możliwości

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

Tomasz R. Gwiazda

ja proponuje :)

konto founder, ktos z B@P (nie Mchl jako osoba kontrowersyjna dla niektorych) (Troll, Pigu, Peciak)
po 1 adminie dla kazdego zespolu uczestniczacego w sojuszu.

I problem z banki.
Zmieniamy nazwe zespolu (konto GPUF) na docelowa i jedziemy.

apohawk

No sęk w tym, że ta reszta niewiele wnosi. Jest jeszcze SETI@Home Poland, 76M pkt., którzy liczą tylko SETI; PurePC.pl, 62M, którzy głównie SETI; Poland, 62M, którzy liczą głównie Climate i WCG. Nie znam tych zespołów, ani w jaki sposób się organizują. Pewnie więcej energii by nas kosztowało dołączenie ich, niż by to było warte.
Reszta to już drobnica i jednostki, które gdyby chciały liczyć w większej grupie, to by to pewnie robili.

GF, póki co, przepadło, a Grzegorz z dnia na dzień stawia inne warunki i zmienia zdanie. Dla mnie sojusz 4 drużyn miał sens jako czynnik spajający te drużyny. Trudniej opuścić sojusz 4 drużyn niż sojusz 2, a to na współpracy z GPU Force zależało mi najbardziej. Teraz po prostu nie ma o czym mówić.

Takie jest moje zdanie na godzinę 11:45  8)
No good deed goes unpunished.

BOINC@POLAND[HA$]

szkoda, najchętniej widziałbym wszystki w B@P

Bo i nazwa i forum i stronka. wiki, wyniki, historia, dużo plusów

Szkoda, że nie bierzecie teogo pod uwagę...co jest nie tak, że nie chcecie, nie możecie do nas dobić???
no chyba że każdy chce być funderem albo adminem ale pewnie jest wile opcji i stanowisk, o których mozna podyskutować z zarządem teamu.

Grzegorz R. Granowski

ja nie zmieniam warunkow, to co Tomasz proponuje bylo poniekad wczoraj ustalone,
czyli przekazanie gpuf komus z Was. jak dotad nikt z gpu nie wypowiedzial sie
w tej kwestii bede jeszcze mial taka propozycje : przekaze haslo do tego konta http://www.primegrid.com/show_user.php?userid=56852
komus z Was, wtedy nie bedzie juz ono pod moja kontrola, przekaze tez haslo do email majorpolishteamsalliance@yahoo.com
i wszyscy beda szczesliwi...

lolek

Po rozpadzie GF chyba nie mamy juz o czym rozmawiać. Sojusz z TPT i GG niewiele by nam dał. Na 11.50 jestem za liczenie w B@P. Przypominam, że uczestnicy głosowania są proszeni o przeredagowanie swojego głosu. Pozostają tak naprawdę dwie opcje NIE i B@P+TPT+GG

toms83

 XD

Wiedziałem że tak będzie, sojusz nawet nie zdążył powstać a już przepadł. Widać, że Polak jednak nie zawsze potrafi.
To co robimy w takim razie? TP+B@P+SVT czy nici i z tego?

Przypominam, zostało nie wiele ponad 24h a my wiemy mniej niż 2 dni temu.  :wth:

Tomasz R. Gwiazda

OK TO POCZEKAJMY NA ODPOWIEDZ KOGOS Z GPUF

i nie produkujmy sie tutaj niepotrzebnie (nocka minela i ciezko nadarzyc nad tym 1 watekiem na forum :) tyle sie zmienia)

Mchl

Cytat: apohawk w 14 Marzec 2010, 11:46
SETI@Home Poland, 76M pkt., którzy liczą tylko SETI;
A w SETI wyścigów nie ma

CytatPurePC.pl, 62M, którzy głównie SETI;
Praktycznie żadnej aktywności na forum

CytatPoland, 62M, którzy liczą głównie Climate i WCG.
Zespół o ekologicznym podejściu do liczenia. Wyścigi prawdopodobnie nie pasują im do ideologii.


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81


TP

Ale masakra.... Normalnie jak się obudziłem i poczytałem to aż mi się odechciało...  :wth:

Ale...

Na razie jest przynajmniej zrobione to:

Major Polish Teams Alliance.

Drużyny TPT i STW przepisały się już tam.

Jeśli nic się nie zmieni i nie wypracujemy wspólnego stanowiska - B@P+STW+TPT+(Chętni z GPUF), to dotrzymam słowa danego GG i wystartujemy z STW w unii, mimo iż poświęcimy w ten sposób punkty z pierwszego wyścigu.
TPT ma 3 zasadnicze cechy - Jesteśmy przewidywalni i stabilni oraz dotrzymujemy danego słowa. Może nie jesteśmy zespołem silnym liczbą członków, ale nasza droga na 2 miejsce (obecnie 3) z zespołu nieistniejącego pokazała, że jesteśmy zdeterminowani w osiągnięciu wyznaczonego celu. Byliśmy, jesteśmy i będziemy zespołem reprezentującym Polskę. Gwarantuję swoją osobą, iż nigdy się to nie zmieni.

Naszym obecnym celem jest zjednoczenie wszystkich polskich drużyn w wyścigach PG.


W pozostałych projektach zachowujemy odrębność od innych podmiotów - która jak zapewne się już wszyscy przekonali na przestrzeni paru lat - jest nie do zmienienia.
Jesteśmy niewchłanialni  8)

Mimo iż nie mamy takiego RAC jak Wy, STW, GPUF - wyznajemy zasadę - iż nie liczą się punkty ale ludzie. Dlatego nawet z drużyną mającą RAC 100pkt. będziemy rozmawiać jak równy z równym. Każdy ma prawo do swojej odrębności - nie ważne czy jego drużyna ma 2 czy 20000 członków. Punkty to nie kasa - zdobywamy je nie po to by się bogacić, a by pomagać nauce a przy okazji dobrze się bawić. Połączenie z innymi zespołami w wyścigach PG ma dla nas jedne konkretny cel - by mówiono o Polsce, by ją doceniano i szanowano.

Ważne jest aby B@P wystartowała z Nami w Unii, ale nawet jeśli tak się nie stanie pozostaniecie zawsze dla Nas wartościowym partnerem na platformie obliczeń rozproszonych.

Mam żal tylko do dwóch osób ze środowiska BOINC - OxyOne - za to co wypisywał o drużynie TPT na chacie GPUF oraz Robert 7NBI za całokształt.
Do nikogo innego nie żywię negatywnych emocji.

Grzegorz R. Granowski

Jeszcze raz przedstawie prozoycje : podam mchl haslo do konta zalozycielskiego MPTA, http://www.primegrid.com/show_user.php?userid=56852
on sobie wejdzie i je zmieni - w ten sposob zalozycielstwo sojuszu http://www.primegrid.com/team_display.php?teamid=2397
bedzie pod Wasza kontrola : na to roznumiem tez nie reflektujecie??

apohawk

Większość głosów, póki co, w głosowaniu jest na "nie". Przy takiej dynamice wydarzeń, to chyba już niczego nie reflektujemy. Jeden dzień rozmów o współpracy i zamiast współpracy rozpada się zespół. Ja dziękuję za taki "sojusz".
No good deed goes unpunished.

JaRa




krzyszp

Cytat: TP w 14 Marzec 2010, 12:28
Drużyny TPT i STW przepisały się już tam.

Jeśli nic się nie zmieni i nie wypracujemy wspólnego stanowiska - B@P+STW+TPT+(Chętni z GPUF), to dotrzymam słowa danego GG i wystartujemy z STW w unii, mimo iż poświęcimy w ten sposób punkty z pierwszego wyścigu.
TPT ma 3 zasadnicze cechy - Jesteśmy przewidywalni i stabilni oraz dotrzymujemy danego słowa. Może nie jesteśmy zespołem silnym liczbą członków, ale nasza droga na 2 miejsce (obecnie 3) z zespołu nieistniejącego pokazała, że jesteśmy zdeterminowani w osiągnięciu wyznaczonego celu. Byliśmy, jesteśmy i będziemy zespołem reprezentującym Polskę. Gwarantuję swoją osobą, iż nigdy się to nie zmieni.
Naszym obecnym celem jest zjednoczenie wszystkich polskich drużyn w wyścigach PG.

Mimo iż nie mamy takiego RAC jak Wy, STW, GPUF - wyznajemy zasadę - iż nie liczą się punkty ale ludzie. Dlatego nawet z drużyną mającą RAC 100pkt. będziemy rozmawiać jak równy z równym. Każdy ma prawo do swojej odrębności - nie ważne czy jego drużyna ma 2 czy 20000 członków. Punkty to nie kasa - zdobywamy je nie po to by się bogacić, a by pomagać nauce a przy okazji dobrze się bawić. Połączenie z innymi zespołami w wyścigach PG ma dla nas jedne konkretny cel - by mówiono o Polsce, by ją doceniano i szanowano.

Ważne jest aby B@P wystartowała z Nami w Unii, ale nawet jeśli tak się nie stanie pozostaniecie zawsze dla Nas wartościowym partnerem na platformie obliczeń rozproszonych.

+10 za rozsądek i wyważoną wypowiedź, a także za poszanowanie "słabszych" liczydłowych i drużyn.
Czytając takie wypowiedzi, zaczynam wierzyć, że w przyszłości możemy nawiązać współpracę w wyścigach.

Na scenie jest miejsce dla wielu drużyn, a gdy ja wstępowałem do B@P, to drużyna ta nie była wcale taka wielka (300 członków?) i doceniam zdanie innych, którzy wcale nie chcą być w "największej", "z najlepszym rac'iem", czy innej "naj" drużynie. Szanujmy wolność wyboru...

Minusem B@P jest względna powolność w podejmowaniu decyzji z powodu jego liczebności. Nie zmienia tego faktu istnienie grupy powołanej do podejmowania pewnych kroków, gdyż ważniejsze sprawy i tak są omawiana w pełnym gronie - ta grupa nie "rządzi" teamem, a tylko pomaga podjąć szybkie decyzje czysto "administracyjne" (np. sprawa zakupów dla SKB@P). Wciąż, niezachwianie, panuje u nas demokracja (chyba, że Mchl walnie ręką w stół  ;)). To jednak wymaga czasu potrzebnego na zabranie głosu każdemu chętnemu...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Drozda_PL

Bardzo mi smutno po przeczytaniu tych 10 stron... Na początku na mojej twarzy był wielki banan, że jest szansa na stworzenie narodowej drużyny, chodzi o sojusz największych teamów tylko na wyścigi PG. Przecież to prawie jak spełnienie marzeń... Przekazanie konta z 3 miejscem z pierwszego wyścigu na rzecz "sojuszu", gdzie władza będzie w rękach "posłów" z każdego teamu - BOMBA!
Z tego co wyczytałem, nikt nie będzie faworyzowany, żaden team, żaden użytkownik - może powstać drużyna mająca ogromne szanse...
Kto nie chce brać w tym udziału - nie musi!

Pytam się... Dlaczego? Dlaczego nie można się zgrać...

emik



Peciak

Cytat: JaRa w 14 Marzec 2010, 15:04
A ja tam nie widzę żeby się coś rozpadło

http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/team_display.php?teamid=1955

http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/team_display.php?teamid=2365

Część Userów przynależność do drużyna - żadna

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

toms83

Cytat: Drozda_PL w 14 Marzec 2010, 17:13
Pytam się... Dlaczego? Dlaczego nie można się zgrać...

Jak widać są ludzie, którzy zawsze muszę robić problemy. Chyba pamiętacie co było po pierwszym wyścigu PG w którym B@P liczył dla GPU Force. Masakra jednym słowem.

Mimo wszystko, przemyślcie na spokojnie, czy przy następnym wyścigu nie zrobić połączenia. Zobaczymy ile mocy da GG, Wy będziecie mieć sporo czasu na rozważania. Może coś się uda zrobić? Nie skreślajcie od razu tego pomysłu.
Wielka szkoda, że z GPUF ciężko jest się dogadać.

Oczywiście wszystkich chętnych zapraszamy do MPTA.

pszyklejony

To nie są ludzie , którzy robią problemy, tylko w przypadku powodzenia takiej "misji" istnieje możliwość rozpadu zespołu.

TP

Panowie, apeluje, błagam, proszę - dołączcie!

Mam już deklarację kolejnych zespołów - dołączają.
Cytat
A można wiedzieć jakie to zespoły?

Wymienione:    Major Polish Teams Alliance