Projekt miesiaca - czy potrzebny?

Zaczęty przez Peciak, 15 Kwiecień 2010, 21:11

Peciak

Tak popatrzyłem sobie trochę na statystyki  :book: .na nasze liczenia w projekcie miesiąca  :book: i zastanawiam się czy przypadkiem projekt miesiąca zamiast być nasza silą  :attack: nie stał się nasza pietą achillesową  :deadman: . Porywamy się w liczeniu co miesiąc na inny projekt i w efekcie nie jesteśmy dobrzy w żadnym projekcie.
Stare przysłowie mówi "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego"  :wth:.
Czy nie powinniśmy skrócić projektu miesiąca dajmy na to do dwóch tygodni i skupić się na kilku projektach które stały by się naszymi sztandarami.
Dodatkowo odznaka przodownika pracy rozbija nasza jedność w liczeniu bo każdy szuka "boków". Jeszce wyścigi Prim Grid, Seti i inne WCD.
Stwórzmy może kilka klubów ze sztandarowymi projektami ważnymi dla nas i tych projektów pilnujmy.
AP26 na które ostrzyliśmy sobie zęby przeszło nam koło nosa, mecz w Ap też przegraliśmy.
Oczywiście nikogo do niczego zmuszać nie można ale gdyby każdy z nas zobowiązał się do liczenia jednego dwóch projektów cały czas (czterordzeniowce to w końcu żadna nowość) to mogli byśmy osiągnąć niezłe efekty.
Obecnie tylko w enigmie mamy 2 miejsce
w AlmereGrid Boinc Grid may 1 ale to chyba jest miejsce wywalczone kiedyś,
w reszcie projektów ciągniemy ogony, może czas to zmienić.
Zapraszam do dyskusji

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

sama prawda.
wiele projektow jest
a) malo wartosciowych
b) malo punktodajnych
c) niezoptymalizowane app

przez co tracimy duzo RAC na to, a nie skupiamy sie na tych powaznych projektach, wartosciowych i punktodajnych
a i zapewne rozdrabniamy sie. bo skaczemy z kwiatka na kwiatek

Ja akurat sam sobie cele ustalam i liczenie PM traktuje jako hmm zabawe ale czasem ma to negatywny wplyw na wyniki w projektach gdzie rzeczywiscie moglbym zadzialac ostro.

Z drugiej strony, wiele osob liczy PM, nawet o tym nie wiedzac. Bo w zabawe w PM bawi sie kilka osob na forum, a projekty w ramach B@P liczy duzo osob bo poprosto dany projekt licza od zawsze.

AiDec

IMHO mozna nad tym pomyslec, mozna o tym podyskutowac.

W wypowiedzi Peciaka widze calkiem sporo racji. Z drugiej strony wiem tez jak wiele zdzialalismy zachecajac (w ramach PM) niektorych liczydlowych do liczenia wybranych projektow i jak wiele do naszego RACu wniosla wewnatrz zespolowa rywalizacja w ramach PM.


Zachecam do wypowiedzi, ja sam nad tym pomysle i napisze za jakis czas cos wiecej.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Peciak

Cytat: AiDec w 15 Kwiecień 2010, 21:25
wiele do naszego RACu wniosla wewnatrz zespolowa rywalizacja w ramach PM.
Dlatego wnioskuje o skrócenie czasu liczenia projektu a nie o usunięcie. Uczestnicząc w projekcie miesiąca siłą rzeczy poznaje się te projekty i można sobie wyrobić o nich zdanie.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

emik

Cytat: AiDec w 15 Kwiecień 2010, 21:25
Z drugiej strony wiem tez jak wiele zdzialalismy zachecajac (w ramach PM) niektorych liczydlowych do liczenia wybranych projektow

najlepszym przykładem jest Pigu - jeszcze niedawno zawzięty SETHOWIEC a teraz wystarczy tylko spojrzeć na jego sygnaturkę :)


Troll81

przypomnijmy po co powstał PM

miał być na początku sposobem wybierania co liczy SKB@P.

Pojawiła się opcja że i my to będziemy liczyć. bo to zwiększy rywalizację :D wtedy projektów było troszkę mniej.

Jeśli w PM wygrywa mało popularny projekt to nasza drużyna potrafi w ciągu miesiąca skoczyć sporo miejsc do góry :D

Voice1980

Może warto pomyśleć o zmianach. Tak na szybko to myślę, że  - skrócenie tak, likwidacja nie.

Mam zabawę z PM :) wielu projektów "dobrowolnie" bym w ogóle liczyć nie zaczął... poza tym wydaje mi się, że po wprowadzeniu PM wzrosła aktywność liczących, ...świadomość teamu w teamie  %) itd. Likwidacja była by chyba złym rozwiązaniem.



Może podzielić PM na kilka "misji". Np. 1) projekt miesiąca, 2) projekt kwartalny, 3) projekt dwutygodniowy

Tym samym powstają aż 3 możliwości działań i każdy sobie wybiera, w których z tych trzech statystyk będzie rywalizował. Każdy będzie mógł zdecydować, czy będzie liczył w "dynamicznych" dwutygodniówkach, czy wesprze drużynę w długoterminowym planie.

apohawk

#7
Fakt, jak PM trafi w mały projekt to pozycja idzie w górę.
PM można traktować jako sposób koordynacji naszych starań na drodze głosowania. To, że jedności w narodzie nie ma, to żadna nowość i raz liczymy coś a potem kompletnie coś innego ;D
Jednakże dla mnie BOINC, a PM w szczególności, to forma rozrywki. Lubię widzieć na co mój komputer stać i jakieś manii chyba nie mam (dwa procesory 24h/dobę... hmm...), a rywalizacja w ramach PM motywuje.
Oprócz PM i wyścigów PG ostatnio mocno pilnuję SIMAPa i tu chwilowo koncentruję swoje wysiłki. Regularne okresy dostaw WU i ich braku w SIMAPie pozwalają mi uczestniczyć w PM lub w innym projekcie.

Mimo wszystko uważam, że PM konsoliduje forumowiczów wokół siebie. Jest rywalizacja, jest także comiesięczny problem na co zagłosować i debaty ;) Coś się dzieje. A bez tego, to co? Rozejść się każdy do swojego kąta/projektu?

EDIT
Apropos koncentracji wysiłków w konkretnych projektach to się miałem pochwalić  %)
W SIMAPie w ostatniej partii WU zdobyłem (jeśli dobrze patrzę na boincstats) najwięcej punktów w całej drużynie dając ok. 19% całego urobki drużyny  ;D
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

a ktos moze zrobic jakies zestawienie %
ile osob co licza PM to bywalcy forum ktorzy swiadomie PM licza, a ile % to ci ktorzy tylko na stronie projektu dolaczyli sie do B@P i licza ten projekt "od zawsze" nie widzac o tej inicjatywie

KrzychuP

pamiętajcie też, że PM służy TAKŻE ustalaniu, co w danym miesiącu liczą nasze drużynowe komputery

Troll81

Mnie się tam zabawa podoba. Za często w PM też miesza nie można.... dajcie se na wstrzymanie. niech reguły poobowiązują dłużej niż 3 miesiące.

legis

#11
Cytat: Troll81 w 15 Kwiecień 2010, 22:05
przypomnijmy po co powstał PM
miał być na początku sposobem wybierania co liczy SKB@P.
Cytat: KrzychuP w 15 Kwiecień 2010, 22:59
pamiętajcie też, że PM służy TAKŻE ustalaniu, co w danym miesiącu liczą nasze drużynowe komputery
postanowiłem sprawdzić jak to ma się do rzeczywistości a mianowicie z tego co wiem mamy 3 kompy:

host 5374197 punkty rozdzielone na projekty ostatni miesiąc 99,99% MilkyWay@home 00,01% inne http://pl.boincstats.com/stats/boinc_host_graph.php?pr=bo&id=5374197

host 6318042 punkty rozdzielone na projekty ostatni miesiąc 97,66% MilkyWay@home 01,56% WCG 00,78% inne http://pl.boincstats.com/stats/boinc_host_graph.php?pr=bo&id=6318042od 01 IV praktycznie nie aktywny

host 4309705 punkty rozdzielone na projekty ostatni miesiąc 93,89% MilkyWay@home 04,89% Einstein@Home 01,22% WCG http://pl.boincstats.com/stats/boinc_host_graph.php?pr=bo&id=4309705

Poza tym wydajność "SKB@P" ostatnio znacznie spadła.

Cytat: Troll81 w 15 Kwiecień 2010, 23:43
Mnie się tam zabawa podoba. Za często w PM też miesza nie można.... dajcie se na wstrzymanie. niech reguły poobowiązują dłużej niż 3 miesiące.
NIE ZGADZAM SIĘ PO CO REGUŁY MAJĄ OBOWIĄZYWAĆ 3 MIESIĄCE ???

zmieniajmy, dyskutujmy, stworzenie klubów wydaje się dobrym pomysłem, można określić jasno cel dla klubu np: top 10 potem można przesunąć klub na inny projekt albo pilnować top 10.

eclipse99

SKB@P miał w założeniach również być na stałe podłączony do LHC, w którym to chcieliśmy walczyć o wysokie miejsce...

Co do projektu miesiąca - gdyby nie ta zabawa to pewnie miałbym o połowę niższy RAC i jak sądzę nie jestem jedynym przez PM motywowanym.
Potrzebny.
O zmianach można pomyśleć, np zawieszać rywalizację podczas wyścigów??

[B@P] MSW

Możę przedstawię jak wygląda sytuacja z mojego punktu widzenia.
Jak projektem miesiąca jest projekt który też liczę to wchodzę na 100%. A jak nie to odpalam to co najlepiej u mnie punkty daje.
Może by zrobić że ten PM nie jest formą współzawodnictwa a formą reklamy.
Poprostu niech każdy kto by chciał, zapuści go i się przyjrzy czy jest u niego "dojny" i kropka. Jeśli można głosować wolałbym aby każdy skupił się na tym co lubi
a PM jako forma reklamy do wypróbowania a potem komentarze na forum czy jak bardzo warto w to wchodzić.  

Niekumaty Burak

Cytat: legis w 15 Kwiecień 2010, 23:57
... można określić jasno cel dla klubu np: top 10 potem można przesunąć klub na inny projekt albo pilnować top 10.
Ciekawy pomysł.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Pantarhei

Największą zaletą PM jest to, że jednoczy (nie zawsze wszystkich - wiem po sobie) aktywnych forumowiczów. Pozwala to na skonsolidowanie sił i przeprowadzanie skutecznych akcji "podciągających" nasz team w statystykach poszczególnych projektów, we- w miarę- krótkim czasie. Dlatego sądzę, że tworzenie mniejszych klubów rozmyje potencjał. Powiniśmy w takiej czy innej zabawie zachować jedność.

Proponował bym zamiast PM, głosować na jakąś inicjatywę -np. osiągnięcie top 3 w projekcie X. Zakładało by się określony czas realizacji np 2 i pół miesiąca. Jeśli cel został by osiągnięty w założonym czasie to hura, a jak nie, to wyciągamy wnioski i bierzemy się za inną inicjatywę. Wchodząc w szczegóły uważam, że decyzja co do podjęcia takich inicjatyw nie powinna zapadać zwykłą większością głosów, tak by na etapie realizacji miała ona realne poparcie liczących użytkowników.

Co do utrzymywania pozycji. Ma to swoje uzasadnienie, ale nie jest tak zabawne jak zdobywanie, więc nie upierał bym się przy zachowywaniu zdobyczy.  Inicjatywa będzie bardziej powszechna i przez to silniejsza jeśli będzie ciekawsza.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Tomasz R. Gwiazda

mysle ze trzeba to rozwazyc na plaszczyznie: miejsce B@P oraz Polski tak aby za jednym zamachem wywalczyc dobre miejsca i teamu i kraju (roznie to w roznych projektach bywa)

Genn

Może lepiej by było gdyby PM służył do zdobywania punktów w Boinc Formula. W NFS zamieszaliśmy i nadal mamy wysokie miejsce. A każdy i tak będzie liczył swoje ulubione projekty poza PM.



apohawk

Jeśli ktoś widzi jakiś cel dla PM, taki jak BOINC Formula (co to jest?), czy top ileśtam gdzieśtam, to agitować w wyborach i po problemie.
Po to właśnie jest możliwie otwarta formuła głosowania, aby móc dynamicznie zmieniać cel PM  XD
No good deed goes unpunished.

Troll81

Dlatego nie widzę sensu zmian. jak ktoś nie chce liczyć PM przez cały miesiąc.... to jego wola....

Peciak

ale może wyznaczymy projekty ważne dla naszej drużyny, te które będziemy utrzymywać na jakimś minimalnym miejscu.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81


Peciak

sądząc po uśmieszku nic z tego nie wyszło ...

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

były protesty że w ten sposób ogranicza się wolność głosujących....

Po prostu. Uważacie że jakiś projekt potrzebuje większego RAC. Głosujcie. Statystyki znacie, myśleć umiecie, agitować można. według mnie ta formuła się sprawdza. NIkt nie mówi że macie liczyć PM przez cały miesiąc i na 100% mocy waszego kompa. Możecie liczyć i przez jeden dzień na pół gwizdka. Nie ma musu, jest zabawa.

legis

to że jest dobrze nie znaczy że nie może być lepiej warto spróbować można utworzyć kluby (klub) nie chcesz nie musisz się przyłączać, nie ma musu, jest zabawa.
czekam na propozycje jaki klub tworzymy?

Pantarhei

Proponuje Widzew - sekcja Boinc :)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Peciak

Ja oświadczam że zaczynam ponownie twardo liczyć projekt
NFS@Home
Dlaczego:
1. mamy 9 miejsce a może być lepiej
2. projekt fajnie się liczy próbki na moim sprzęcie od od 45 min do 55 min
3. projekt mimo wszystko potrzebuje trochę RAMu - i z tego powodu konkurencja jest mniejsza (sam mam 2 GB na 1 rdzeń) to mogę liczyć też projekty non - cpu.
4. Konkurencja jest nieduża, praktycznie tylko 1 miejsce poza zasięgiem 2 miejsce realne do zdobycia przy dużym sprężeniu liczących.
5. Punktacja tez nie jest zła za próbkę w zależności od wielkości 42 lub 44 pkt (choć bywały takie co liczyły się 25 min i dawały 24pkt)

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Gargul

Bardzo mnie martwi, że dyskusja kręci się tylko wokół punktów. Od dawna nie są one miarodajne. To, że projekt słabiej punktuje, nie znaczy że, ma np. gorzej zoptymalizowaną aplikację. Po prostu ratio jest inaczej ustawione. Poza tym, lepiej podskoczyć jedno miejsce w np. Einsteinie, czy w 5 niszowych projektach o 3?

Wygrana Einsteina (w tym miesiacu) świadczy, że sporo ludzi patrzy na inne aspekty projektów.

PM w założeniu miał wskazywać projekt, który liczyć będzie SKB@P. Ewoluowało to to aktualnej postaci. Jest ona dobra. PM to nie przymus, tylko zabawa dla chetnych. Inicjatywa jest oryginalna, bardzo elastyczna. Łączy ludzi, o różnym podejściu do liczenia: dla punktów, celu, statystyk... Wybacz Piotrze, ale Twoja argumentacja wogóle do mnie nie trafia. Tak pisze Troll - agituj. To sie sprawdza. :)

lolek

Zgadzam się z przedmówcą. Od jakiegoś czasu mam wrażenie że zaczynają się liczyć tylko punkty. Mam wrażenie, że jakby pojawił się projekt "nic nie liczący" ale za to dobrze płacący to zaraz był by oblegany. Dla mnie na pierwszym miejscu liczą się aspekty naukowe, a punkty, rankingi i inne to tylko dodatek. Oczywiście każdy może mieć swoją opinię, a to jest tylko moje subiektywne zdanie  :parrrty:

Skret

Dokładnie panowie ... ta dyskusja była dla mnie zaskoczeniem - wszak w moim mniemaniu projekt miesiąca był wręcz narzędziem do wspierania niszowych projektów, które nie punktują - i tak traktuję to nadal. Projekt miesiąca musi zostać i to bez gadania :) Miejsca i punkty to tylko dodatek do tej idei.

Tomasz R. Gwiazda

e tam, dramatyzujecie
jestesmy w takim gronie ze podyskutowac zawsze chyba mozemy i nikt fochow nie bedzie robil, ani ostentacyjnie opuszczal piaskownicy :)

lolek

Też mi się tak wydaje w końcu wszyscy gramy do jednej bramki :) A ten wątek jest chyba właśnie po to aby przedyskutować to .

Peciak

Cytat: Gargul w 17 Kwiecień 2010, 12:17
Wybacz Piotrze, ale Twoja argumentacja wogóle do mnie nie trafia. Tak pisze Troll - agituj. To sie sprawdza. :)
A cóż ja robię - właśnie agituję może znajdzie się ktoś kto pomoże mi wydźwignąć naszą drużynę wyżej. W projekcie miesiąca też zawsze (no prawie) uczestniczę i liczę ze wszystkich sił minimum 2 tygodnie. Tak jak pisałem każdy z nas ma minimum 2 rdzenie a przeważnie 4 lub więcej. Co za problem liczyć i projekt miesiąca, swój ulubiony projekt,  enigmę i jakiś ogólnie uznany dla drużyny jako ważny. To tyle.

Tak jak pisał Tomek rozmawiajmy, dyskutujmy - gdybym myślał inaczej to zrobiłbym ankietkę, a potem obraził się i poszedł do innej piaskownicy. Ja tak nie robię, uważam tylko że jak przestaniemy rozmawiać i zaczniemy chodzić tylko utartymi drogami to ogarnie nas marazm.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

[B@P] MSW

Jestem za a nawet przeciw. Dyskutować zawsze warto, ale w PM nie zawsze wystartuje. Tak chce i nic tego nie zmieni.  XD

PanStaszek

Cytat: lolek w 17 Kwiecień 2010, 12:26
Zgadzam się z przedmówcą. Od jakiegoś czasu mam wrażenie że zaczynają się liczyć tylko punkty. Mam wrażenie, że jakby pojawił się projekt "nic nie liczący" ale za to dobrze płacący to zaraz był by oblegany. Dla mnie na pierwszym miejscu liczą się aspekty naukowe, a punkty, rankingi i inne to tylko dodatek. Oczywiście każdy może mieć swoją opinię, a to jest tylko moje subiektywne zdanie  :parrrty:

Brawo Lolek, wyjąłeś mi to prawie z ust. Liczyć cokolwiek byle się dobrze doiło.  fuujjjjj
Ja liczę w PM na 100%, (no 99%)  bo wydaje mi się że właśnie taka była tego idea. Jeśli PM nie jest zadowalające wszystkich (pewnie nigdy nie będzie) to możemy liczyć na jakiś innych zasadach, ale na boga nie rozdrabniajmy się na wiele rywalizacji bo nie będę wiedział gdzie się podpiąć, a i tak mam "rozdwojenie jaźni" jak teraz gdy trzeba liczyć PM i jakiś konkursik wypadnie w międzyczasie...


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

apohawk

Stachu mi przypomniał...
Cytat: lolek w 17 Kwiecień 2010, 12:26
Zgadzam się z przedmówcą. Od jakiegoś czasu mam wrażenie że zaczynają się liczyć tylko punkty. Mam wrażenie, że jakby pojawił się projekt "nic nie liczący" ale za to dobrze płacący to zaraz był by oblegany.
FreeHAL  XD
No good deed goes unpunished.

Szopler


Peciak

Stachu mi chodziło tylko o to
Cytat: Piotr R. (Peciak) w 15 Kwiecień 2010, 21:11
skupić się na kilku projektach które stały by się naszymi sztandarami.
i o nic innego
zamiast jak to piszesz
Cytatnie rozdrabniajmy się na wiele rywalizacji bo nie będę wiedział gdzie się podpiąć
proponuję jak na wstepie
więc doprawdy nie wiem o co Ci chodzi  :shame:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

PanStaszek

Cytatnie rozdrabniajmy się na wiele rywalizacji bo nie będę wiedział gdzie się podpiąć
Rozdrobnić - znaczy podzielić jedność na więcej części. Jeśli wiec będzie coś jeszcze oprócz PM to zaczynamy się rozdrabniać -  to aby Ci wytłumaczyć o co mi chodzi.
A idąc dalej Twoim tokiem myślenia
Cytatskupić się na kilku projektach które stały by się naszymi sztandarami.
to idea PM i demokratycznego wyboru legnie w gruzach. Będziemy liczyć tylko to co się podoba wybrańcom, czy to co można dobrze "wydoić" ?
Cytatwięc doprawdy nie wiem o co Ci chodzi
Albo ja piszę nieskładnie, albo ktoś tu ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem  ;D  (bez urazy)


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Peciak


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."