2010.06: QuantumFIRE

Zaczęty przez Bober, 02 Maj 2010, 12:57

Który projekt zatriumfuje w czerwcu?

ABC@home
2 (2.8%)
AlmereGrid
0 (0%)
AQUA@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Climateprediction.net
21 (29.2%)
Collatz Conjecture
3 (4.2%)
Cosmology@home
0 (0%)
DNETC
1 (1.4%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
DynaPing
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
FreeHAL@home
1 (1.4%)
Goldbach's Conjecture Project
1 (1.4%)
GPUGRID
0 (0%)
IBERCIVIS
1 (1.4%)
Leiden Classical
0 (0%)
Malaria Control
1 (1.4%)
MicroFluids@home
0 (0%)
MilkyWay@home
1 (1.4%)
PicEvolvr
0 (0%)
POEM@home
1 (1.4%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
QuantumFIRE
29 (40.3%)
QMC@home
0 (0%)
RALPH@home
0 (0%)
RNA World
0 (0%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
Rosetta@home
4 (5.6%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home
2 (2.8%)
SETI@home Beta
0 (0%)
SIMAP
0 (0%)
Spinhenge@home
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
1 (1.4%)
UCT: malariacontrol.net
0 (0%)
Vtu@home
0 (0%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
Yoyo@home
3 (4.2%)

Głosów w sumie: 72

Głosowanie skończone: 23 Maj 2010, 12:57

apohawk

Czyżby Quantum linux friendly?
Mam dwa hosty:
1. Win7 Phenom X6 1090 @3,5GHz liczy w ok. 14,250 sekund
2. Gentoo linux (kernel 2.6.33-r2) Phenom X4 945 @3,0GHz liczy w ok. 13,500 sekund
Na razie mam przeliczonych w sumie 5 próbek, ale już mnie to zastanawia.

Podobnie Magnetism:
1. 21,250 sekund na win7
2. 18,000 sekund na linuksie

Może to ktoś potwierdzić lub zweryfikować na bardziej zbliżonych komputerach? Sprzętowo ten linuks ma gorzej jak tylko się da, starsza płyta na AM2 i to taka tańsza, pamięć DDR2. Za to przy win7 całkiem niezła płyta AM3 plus pamięć DDR3 na 1600MHz (800, zależy jak kto liczy) na 7-7-7-20. A jednak w tych dwóch projektach ten linuks liczy szybciej. W Docking proporcje były odpowiednie, tzn. ten szybszy na dobrej płycie z dobrą pamięcią liczył trochę szybciej niż wynikałoby to z różnicy zegarów. 9,000 do 11,250 sekund.
No good deed goes unpunished.

apohawk

No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda


apohawk

Mam już 15 uwalonych próbek na obu hostach. Chyba nie zajechaliśmy quantum?   ;)
No good deed goes unpunished.

pab2002

u mnie 9 uwalonych :( Jeszcze ani jednej nie udało mi sie do końca przeliczyć...
http://www.boincstats.com/signature/user_498696.gif

Tomasz R. Gwiazda

a powiedzcie cos o swoich konfigach (os+sprzet)

apohawk

#86
1. Win764, phenom X6 1090 @3,5GHz, 8GB RAM
2. gentoo linux 64bit, phenom X4 945 @3,0GHz 4GB RAM
Na obu się wywala.
Już 25 próbek błędnych. Liczą się kilka, kilkanaście minut i "błąd".

Tak to wygląda:
http://cah.tcm.phy.cam.ac.uk/result.php?resultid=585032

EDIT
Zrobiłem reset projektu na obu hostach, ale dalej się sypią. Teraz to już po prostu wszystkie. Może jakaś uwalona seria.
Nic to, czekam na SIMAPa, w międzyczasie policzę trochę magnetism, a jak się SIMAP skończy, to może już quantum będzie działać.
No good deed goes unpunished.

Arthusp

Cytat: apohawk w 01 Czerwiec 2010, 07:37
Czyżby Quantum linux friendly?
(...)

http://cah.tcm.phy.cam.ac.uk/forum_thread.php?id=32

A wracając do tematu: u mnie gdzieś od popołudnia też XFER ERROR  :(

Tomasz R. Gwiazda

krecone ?


ps: moze u mnie nie ma problemu bo ja mam jeszcze WU sprzed kilku dni sciagnietne.

emik



apohawk

1090 lekko kręcony (+300MHz to nie OC ;)), 945 niekręcony wcale. Zresztą Docking liczyły bardzo dobrze. Pewnie jest tak jak mówisz. W buforze dobre próbki. Wyłącz pobieranie, żeby nie zapchać się badziewiem. Jak Ci daily quota spadnie do 1, to maszyny będą się nudzić cały dzień, jeśli nie masz zapasowego projektu, a pozycja w PM będzie słabnąć ;)
No good deed goes unpunished.

Arthusp

U mnie bez kręcenia (choć może nie do końca - proc i7 i Turbo włączone). Pierwsze błędne WU to te, które zostały pobrane dziś po ósmej (naszego czasu).

Voice1980

Podobnie jak u mnie. Przed ósmą rano zaczęły się błędne próbki. Od quadów po Celerony..kompy nie są kręcone.

sebek_sp

Wpadło pierwsze 250 pkt (sprawdziłem na stronce). Prawdopodobnie zliczę w czerwcu na Quantum jakieś 4-5k punktów. Które miejsce w rankingu PM mi prognozuje cie? Wysoko nie będę, ale cegiełkę dołożę ;) Na szczęście moje próbki są bez błędów, ale były pobierane 30 maja. Czas liczenia (z uwzględnieniem mojego surfowania po sieci) ok. 14h30m.

Tomasz R. Gwiazda

pechowo sie zbieglo z tymi problemami :(
do 30 czerwca od poczatku startu proejektu nie bylo problemow

tmphaha

Cytat: sebek_sp w 01 Czerwiec 2010, 22:08
Wpadło pierwsze 250 pkt (sprawdziłem na stronce). Prawdopodobnie zliczę w czerwcu na Quantum jakieś 4-5k punktów. Które miejsce w rankingu PM mi prognozuje cie? Wysoko nie będę, ale cegiełkę dołożę ;) Na szczęście moje próbki są bez błędów, ale były pobierane 30 maja. Czas liczenia (z uwzględnieniem mojego surfowania po sieci) ok. 14h30m.

Trudno przewidzieć  ;)

Nie wiadomo co sie będzie faktycznie działo z próbkami i jak wielkie będzie zainteresowanie PM. Pozostaje tylko czekać ...

apohawk

Dajcie znać koniecznie jak coś się poprawi. Ja liczę SIMAPa, póki jest.  ;D
No good deed goes unpunished.

Mori

U mnie się zaczęły wywalać, więc przerzuciłem się na PG, poszukam sobie jakichś pierwszych. Jak Kłantum się poprawi to dajcie znać :P

Arthusp

Proponuje przerzucić się na Climate. Przynajmniej takie było założenie PM - jeśli jest problem z projektem, który wygra, to zajmujemy się drugim, który dostał najwięcej punktów. Oczywiście tak robimy tylko w przypadku, jeśli przymkniemy oko na inne założenie, które mówi, że PM powinien promować małe projekty (a Climate raczej do takich nie należy).  :)

Dodatkową zaletą1 będzie to, że teraz policzymy sobie nieco Climate, a na lipiec wybierzemy coś innego!  ;)

-
1(z punktu widzenia autora postu, który nie chce, aby PM był Climate)

Tomasz R. Gwiazda

juz na forum bylo info ze sie tym problemem zajmuja. Ale mysle ze Ci co chca to moga przerzucic sie albo Climate albo SIMAP (gdzie rzucono probki)
Zobaczymy jak szybko problem zostanie rozwiazany

apohawk

Tomasz, może też przerzucisz się trochę na SIMAPa w międzyczasie. Ostatnio straciłeś prowadzenie w zespole  :D
No good deed goes unpunished.

Troll81

A kja przez całą noc ani jednej próbki nie dostałem.....

AiDec

A ja zalapalem max ile moglem. Kilka tysiecy na jakis czas starczy :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Niekumaty Burak

Cytat: Troll81 w 02 Czerwiec 2010, 09:46
A kja przez całą noc ani jednej próbki nie dostałem.....
By dostać próbki Simap przez kilka minut upierdliwie aktualizowałem i restartowałem projekt.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

apohawk

W SIMAPie na początku trzeba walczyć o próbki, póki ludzie nie napełnią buforów, ale w QuatumFIRE nie powinno być takich problemów.
No good deed goes unpunished.

AiDec

Cytat: Niekumaty Burak w 02 Czerwiec 2010, 10:12
By dostać próbki Simap przez kilka minut upierdliwie aktualizowałem i restartowałem projekt.

A ja ustawilem poganiacza co 5 minut i grzecznie cala noc pracowalem.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

G

Ja ruszyłem z około dobowym opóźnieniem.
U mnie tez wywaliło się kilka próbek, ale tylko pięć. Za to jeden pecet nic nie zassał mimo iż zaczął pobierać zadania. Z tych pięciu wu, które padły - trzy - na niekręconym celeronie z windą , który wcześniej bezbłędnie liczył PrimeGrid, Dokinga i EinSteina. Zobaczymy co będzie dalej, bo pierwsze punkty już się pojawiły.

     

sebek_sp

Dwie próbki z 29 i 30 maja (data pobrania) były ok. Potem następna miała błąd, więc zaczęło liczyć następną i ustawiłem ściąganie na 10 dni. Obecnie próbka z 1 czerwca miała błąd oraz próbka z 2 czerwca też. Mam jeszcze 6 próbek w zapasie (z 2 czerwca) i zobaczymy co będzie :/

emik

jeśli to próbki z serii hfeqi* to je anuluj


Tomasz R. Gwiazda

Juz 4 miejsce
http://pl.boincstats.com/stats/team_stats.php?pr=qf&st=0#4

2-3 dni i mamy 3cie

Troll81


tmphaha

Może by tak zorganizował pod koniec miesiąca, po wyścigu PrimeGrid (16 Jun 11:28 UTC – 21 Jun 11:28 UTC) Team challenge w Quantum?

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Mori

No, w Kłantumfaji idzie nam nawet nienajgorzej :) Chociaż chyba nie ma szans na pierwsze miejsce przed końcem miesiąca, ale na drugie może nam się udać załapać.



tmphaha

Wszystko zależy od tego jaką siłą przyłożą prowadzący  ;) bo ewidentnie widać, że odpuścili.

Kto w zespole posiada "moc sprawczą" organizowania wyścigów Team Challenges? Bo czas niestety nieubłaganie upływa a wyścigu na liście nie ma  :(

Myślę, że ten wyścig tak naprawdę pozwoli skoncentrować się dopiero na quantum wszystkim, bo teraz walczą na wielu frontach ...

Tomasz R. Gwiazda

niestety moje wyniki w QF do konca miesiaca znacznie spadna, w zwiazku z wyjazdem wakacyjnym

Troll81

Pozostaw komputery włączone :D

Tomasz R. Gwiazda

zostawie, ale tylko najmocniejsze maszyny, w ilosci 3...

Troll81


Tomasz R. Gwiazda

bo bez kontroli to slabo :)