Tworzenie projektu... czyli powstanie i ewolucja Enigma@Home

Zaczęty przez TJM, 27 Lipiec 2007, 16:22

Ufol

Ja w sprawie optymalizacji. Wiem, że są opisane na forum, ale temat rozrósł się do tego stopnia, że aplikacje dosłownie w nim utonęły. Czy enigma optymalizuje się automatycznie? Jeżeli nie to przydałby się jakiś artykuł o tym jak zainstalować rzeczone optymalizacje. Mogło by to wyglądać w sposób następujący: Jeżeli cpuz wyświetla na twoim komputerze: ... Tu krótki opis tego, co musisz zobaczyć, aby wogule myśleć o zainstalowaniu optymalizacji. Aby ją zainstalować: ... Tu kilka zdań o tym jak przyspieszyć obliczenia. Przepraszam za nahalność, ale mam wrażenie, iż w niepojmowaniu specyfikacji określonych aplikacji nie jestem w ekipie sam. Wielu chciało by zwiększyć ilość obliczonych próbek, a poprostu są totalnie zagonieni i totalnie nie mają czasu na wgłębianie się w tematykę pisania programów. ps. Jeżeli niniejszy wpis nie pasuje do tematu, to proszę o utworzenie nowego wątku. Czy mój pomysł ma jakiś sens, czy to bredzenie nieuka?

TJM

Optymalizacje są uproszczone do oporu, po prostu podpisane są odpowiednimi procesorami. Do Pentium IV włącznie mają konkretne nazwy a dla procesorów powyżej jest po prostu aplikacja podpisana "core 2".
Inna sprawa, że zdechł mi serwer gdzie były wszystkie pliki optymalizacji. Jeśli ktoś posiada te paczki exeków i app_info prosiłbym o wrzucenie gdzieś. Mam kopię na laptopie który chwilowo został dość daleko.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Peciak


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

TJM

Dzięki, zaoszczędzi mi to szukania po backupach i czekania na dostęp do maszyny.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

Coś dziwnego zaczyna dziać się z serwerem, mam nadzieję że to tylko przejściowe od ciągłej pracy z dużym loadem i rozmiarami bazy przekraczającymi możliwości sprzętu.
Mianowicie od czasu do czasu zaczyna - przy kontakcie z schedulerem - zwracać nieprawdziwe informacje o braku danej platformy, czasami czepia się działających app_info. U paru osób te komunikaty nie są tymczasowe (u mnie wyskakuje raz na kilka dni), ale wskoczyły na stałe.
Na chwilę obecną nie mam zielonego pojęcia co może powodować problem, więc gdyby ktoś wpadł na jakiś trop, proszę o info.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Peciak

Na kilku moich maszynach pojawia się jeszcze inny problem związany z długością obliczeń zadań. Obecnie czasy WU wahają się pomiędzy 25 minut a nawet 4,5 godziny. Z powodu tego ze nie zawsze mam dostęp do netu (ach ta kochana TPSA) zwyczajowo mam zaznaczony zapas próbek na 2 dni. I tu się zaczyna problem próbki nie są rozróżniane przez clienta, a teraz wyobraźmy sobie ze ze czas próbek zaczyna gwałtownie puchnąć z 25 minut na 4,5 godziny (jak się takie akurat dostanie). Boinc zaczyna dostawać szalu skacze po próbkach te przeliczy cześć idzie zaczyna drugą i o jakimś skoordynowanym odsyłaniu próbek nie może być mowy, o bonusie można zapomnieć i czasowym i z okazji nie psucia próbek. Czy nie można tego naprawić, albo ustawić na serwerze możliwość wyboru próbek tak aby maszyna nie szalała?

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

TJM

To błąd dotyczący tylko jednej partii WU, jak sądzę masz kłopot tylko z tymi z dopiskiem M4 z przodu ?
Teraz jest już praktycznie nie do naprawienia, bo zostały chyba same resendy dla tej serii. Dla wszystkich nowszych WU po prostu będę bardziej uważał, żeby nie wpisać w template babola.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

Dzięki pomocy ekipy z PNT obecnej na kanale B@P udało się wczoraj wychwycić i poprawić jeden dość poważny problem. Przyczyna odrzucania niektórych WU jest na razie nieznana, ale serwer został spatchowany i poprawia błędy w źle zapisanych plikach. Teraz trzeba przeprowadzić śledztwo i znaleźć źródło problemu, może dotyczyć również innych projektów.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81


sesef

Z tego co sprawdziłem w DNETC też ten problem występuje, ale akurat w tym wypadku nie ma to wpływu na validator.

PMG

Od kilku dni Enigma nie chce ode mnie dwóch próbek. Projekt padł?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Karol007

A zmieściłeś się w czasie zaraportowania? Mi czasem niektóre projekty nie chcą przyjmować, jak mam dane i przestój w obliczeniach, ale to żadkość, zwykle przyjmują, ale punktów nie ma (co jak wiadomo jest normalne), aczkolwiek Collatz mi przyznawał punkty jak się niewiele późniłem %) Pozdr.

TJM

Skończyły się fundusze (w zasadzie już dawno temu) i wyłączyli mi pół serwera (to w USA).
Nie wiem kiedy uda mi się to ponownie uruchomić.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.


AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81



TJM

Za hosta wisze 90$ i jak na razie nie mam z czego tego opłacić. Z rozliczeniami za różne roboty jest ostatnio bida, czasami kasa przychodzi po paru miesiącach (rekordziści przekraczają znacznie określenie 'paru'), pod koniec tygodnia miał być częściowy zwrot należności i jak zwykle dupa zbita, tak to jest jak sie stałej roboty nima.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AdNet

Oddam nieco "lewo" zarobionych euro na ten cel ;) przy dobrym kursie Euro do PLNa będzie to nawet zysk 4/5 krotny.
Wszyscy czekamy na odp. ile potrzeba - myślę (czytając właśnie teraz zagraniczne Fora etc), że będzie więcej takich "zagranicznych" wolontariuszy.
Masz może jakieś konto na PayPal'u? Warto by stronę WWW przełączyć na inny serwer i tam podać linka

Swojego czasu ludzie tak zbierali kaskę na unlocka do telefonów i zarobili na tym miliony :)

Cyfron

właśnie - może jakieś konto, namiary, gdzie wpłacać kasę, bo ja bym sam kilka złotych przelał  :boing:

krzyszp

Cytat: Cyfron w 27 Kwiecień 2011, 18:12
właśnie - może jakieś konto, namiary, gdzie wpłacać kasę, bo ja bym sam kilka złotych przelał  :boing:
Dawaj namiar na paypal'a (jeśli masz), to też cosik podeślę :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

AdNet

Może ja się zajmę zbieraniem?
Widzę, że kolegi nie ma na Necie za często.
Potrzebował bym jedynie twojej zgody - napisz.
(jak dalej mieszkasz na wyspach to może na browca wypadniemy) :D

krzyszp

Cytat: AdNet w 28 Kwiecień 2011, 18:52
(jak dalej mieszkasz na wyspach to może na browca wypadniemy) :D

Ja? Hmm, jeśli Twoja pozycja na mapce nie kłamie, to mam dość daleko, a i kawałek wody między nami... :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

AdNet

Czyli co - book flight to UK :)
Następnym razem jak będę leciał dam znać wcześniej

krzyszp

No, ja w każdym razie dalej siedzę kontem u królowej w pobliżu Nottingham i jak coś to zapraszam na  :parrrty:. Najlepiej ląduj na lotnisku Robina co schudł  ;D

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

To nastepny zlot u Ciebie?? Tym razem ogólnoeuropejski?

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

TJM

Na chwilę obecną serwer działa dzięki AiDecowi który przekazał kwotę 1kzł.
Pokrywa to kilka zaległych faktur i zapewnia ciągłość finansową co najmniej na najbliższe pół roku, w praktyce pewnie więcej.
Koszty utrzymania projektu nie są jakieś szczególnie duże, sam hosting to zaledwie 15$/miesiąc i do tego dochodzą różne okazjonalne koszty jak domena, dodatkowe opłaty za transfer czy pomocniczy serwer. Z frykasów bez których da się obejść, jak np. monitoring treści strony na siteuptime (pozwalał np. określić czy baza działa, a raczej powiadomić w razie jak coś częściowo padło) zrezygnowałem jakiś czas temu.
Obecnie moja sytuacja finansowa jest do bani,

Co do mojej bytności na necie to jestem codzień, jednak nie zawsze mam czas i możliwości połazić po forum, często śmigam na GPRSie i wtedy przeglądanie stron jest bardzo limitowane, zwłaszcza kiedy kończą się kartki na internet znane też jako pakiet.
Sytuacja czasowa w najbliższych dniach niestety jeszcze się pogorszy, ponieważ mam bardzo ciężko chorego ojca któremu praktycznie z dnia na dzień stan zdrowia mocno się pogorszył i wymagana będzie ciągła opieka, na co będę musiał poświęcić co najmniej kilka godzin dziennie niezależnie od innych zajęć.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

Jakbyśmy mogli jakoś pomóc to dawaj znać. Na pewno pomożemy.

Cyfron

jakbyś dał jakieś "normalne" konto to myślę, że moglibyśmy w razie czego dorzucić jeszcze parę gorszy na serwery, żebyś miał jeszcze mniejsze zmartwienie odnośnie utrzymywania serwerów.
Na pewno nie pobijemy AiDeca, ale jak wpłaci parę osób po kilkanaście/kilkadziesiąt złotych, to też będzie na jakieś potrzeby :)
Ja chętnie bym wpłacił parę grosików, ale nie mam żadnego paypala ani nic...

Troll81


eclipse99


Tobas

Trochę OT, ale dla zainteresowanych właśnie widziałem reklamę. Jutro o 20:50 w TVN film Enigma  :)

Troll81

 :parrrty: to o TJM już film zrobili??  %)

TJM

Kto liczy enigmę, niech rzuci od czasu do czasu okiem na swoje wyniki, czy nie pojawiają się invalidy.
Musiałem wycofać co najmniej 2 (a może być ich więcej) zoptymalizowane aplikacje, ze względu na pojawiające się błędy.
Typowo wygląda to tak, że kilka WU liczy się dobrze, po czym występuje cała seria błędnych i to co najmniej z dwóch powodów: aplikacja w ogóle nie radzi sobie z danym typem WU lub zakresu obliczeń (rzadkie przypadki) i częstsze - na skutek błędnych optymalizacji kompilatora aplikacja dla jakiegoś zakresu obliczeń zwraca po prostu błędne wyniki.
Błąd na pewno dotyczy co najmniej jednej z starych zoptymalizowanych aplikacji (nie wiadomo tylko, czy na każdej platformie, czy np. na niektórych CPU jest ok), jak i jednej z nowszych kompilowanych dla Athlonów 64 (chyba nikt z B@P jej nie używał).

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

s4per

Właśnie zauważyłem, że wali mi teraz same invalidy (Phenom II X4 965BE na Debianie 64bit) :( Ma ktoś podobny problem?

TJM


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

s4per

Faktycznie :D Swoją drogą głupi jestem, że nie zauważyłem, że w Debianie Sid (unstable) Boinc jest w wersji deweloperskiej.

Downgrade do 6.10.58 for x86_64-pc-linux-gnu - zobaczymy, czy poskutkuje.

s4per


Pantarhei

Może by to http://www.tvn24.pl/-1,1726359,0,1,chcesz-zostac-szpiegiem-zlam-kod,wiadomosc.html przepuścić przez Enigmę ;)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.