The Ides of March Challenge 15 - 16.03.2010

Zaczęty przez RAD-Poland, 06 Marzec 2010, 17:13

Niekumaty Burak

Panowie, Grzegorzu Granowski, Tomaszu R. Gwiazdo i TomaszPawle nie idźcie tą drogą. Liczmy na konto Major Polish Teams Alliance utworzone na bazie konta Artura Obary.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

pszyklejony

Nie po to się przyłączałem do Boinc@Poland, żeby występować w jakimś szmatlansie.

sesef

Czysto matematycznie realne szanse są na 3-4 miejsce. Bądźmy optymistami 3 miejsce to 215 pkt co da w ogólnej klasyfikacji 8-10 miejsce (zaczynając od 0).

Licząc dla obecnego konta są szanse awansowania na 2 miejsce w klasyfikacji ogólnej, albo utrzymania 3 miejsca (zależy na którym miejscu skończy wyścig S.G)

Raptor77

Cytat: pszyklejony w 13 Marzec 2010, 15:42
Nie po to się przyłączałem do Boinc@Poland, żeby występować w jakimś szmatlansie.
ale nikt Cię nie zmusza do przyłączenia
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Peciak

Startować od zera to głupota.
Co to za gość ten Przyklejony, liczył w wyścigach kiedykolwiek ma jakiś dorobek czy tylko gada. Szanuje każdego liczydłowego nawet tego co liczy na najstarszym sprzęcie ale ten gość tylko troluje.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

tmphaha

Cytat: pszyklejony w 13 Marzec 2010, 15:42
Nie po to się przyłączałem do Boinc@Poland, żeby występować w jakimś szmatlansie.
Jak już było niejednokrotnie podkreślane Nikt nikogo nie będzie zmuszał do zmiany teamu , nie ma się co gorączkować  :)

Cytat: sesef w 13 Marzec 2010, 15:45
Czysto matematycznie realne szanse są na 3-4 miejsce. Bądźmy optymistami 3 miejsce to 215 pkt co da w ogólnej klasyfikacji 8-10 miejsce (zaczynając od 0).

Licząc dla obecnego konta są szanse awansowania na 2 miejsce w klasyfikacji ogólnej, albo utrzymania 3 miejsca (zależy na którym miejscu skończy wyścig S.G)
Popieram oboma rękami. Tak na dobrą sprawę cel jest dość klarowny ... 3 miejsce w PG. Teraz pytanie czy trzeba będzie o nie walczyć od 0, czy tylko bronić tego co zostało wyrwane z zaskoczenia? Nie okłamujmy się też tym, że inne drużyny nie zjednoczą się. Moim skromnym zdaniem ten wyścig może być ostatnim z tzw. "elementem zaskoczenia", o ile poprzedni nie wyczerpał limitu. Potem będzie już dużo ciężęj. :attack:

Grzegorz R. Granowski

skoro dmin PG na to pozwala niech w takim razie zmieni kontpo GPU Force na Major Polish Team Alliance,
ktore jest obecnie,
i po klopocie

Mchl

Słowo komentarza do mojego głosu w wątku obok:
Zagłosowałem na 'nie', bo po ostatnich przepychankach jestem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu. Proszę jednak traktować ten głos jak głos szeregowego członka zespołu i nie sugerować się, że mówię za cały zespół. Jeżeli większość uzna, że warto spróbować po raz kolejny, to też się przełączę na czas wyścigu.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

lolek

@Mchl właśnie dla tego jestem w B@P, bo nie ma równych i równiejszych  :parrrty:
@Piotr R. ja też nie kojarzę pszyklejonego, ale liczy PG  %) co do jego stanowiska każdy mówi co chce i liczy co chce, nie ma co się denerwować

Grzegorz R. Granowski

jeszcze bede chcial poruszyc jedna kwestie,
inicjatywa powolania takiego aliansu nie wyszla ani od Artura Obary, ani od nikogo z GPU Force, ich wszystkie dotychczasowe proby
polegaly na wcieleniu wszytskiech do teamu GPU Force,
inicjatywa - moja i Tomasza polegac miala na utworzeniu nowego konta w celu wyscigowym,

natomiast na moim pomysle GPU i Artur chce sobie zazerowac, przyznam, ze propozycja, ktora tutaj
zlozylem miala na celu zaproszenie druzyny B@P do wspolnego startyu jako sojusz teamow
i nadal taka prozycjee podtrzymuje,
nie jestem pewny czy chcialbym aby cokolwiek bylo pod opieka Artura i Gpu F bo przyznam, ze chyba nie spotkalem
jeszcze ludzi, co do intecji ktorych bylbym tak ostrozny,
jednym slowem nie ma we mnie do Was (GPUF) zaufania

TP

Jedna Uwaga - rozmawiamy szczerze. Szczerość na etapie tworzenia wspólnego przedsięwzięcia jest najważniejsza - choćby była bolesna.

Innymi słowy: Kawa na ławę!

sesef

Cytat: Grzegorz Granowski w 13 Marzec 2010, 16:09inicjatywa powolania takiego aliansu nie wyszla ani od Artura Obary, ani od nikogo z GPU Force, ich wszystkie dotychczasowe proby
polegaly na wcieleniu wszytskiech do teamu GPU Force,

Oj przepraszam bardzo, ale zawsze była mowa o tym, że konto GF zmieni nazwę (ze względu właśnie na to 3 miejsce ). GF zrobi sobie nowe konto o nazwie GPU Force w którym będzie liczyć na co dzień, a stare konto będzie teamem wyścigowym.

Możesz dokładniej o tym przeczytać tutaj http://www.boincatpoland.org/smf/primegrid/dyskusja-o-wspolpracy-boincpoland-i-gpu-force/ Nikt nigdy nikogo nie chciał wcielać do GF i nikt nie ma takiego zamiaru w przyszłości.

[PNT] Obix007

Grzegorzu z mojej strony nigdy nikogo nie spotkała krzywda. Dlaczego ja? Ponieważ nie brałem do tej pory udziału w żadnych sprzeczkach ani nikogo nie obrażałem. Dajmy sobie kredyt zaufania a przynajmniej mi. Uwierz że zależy mi na Polsce, na Boinc i nawet chyba wrócę na łono ojczyzny. Po raz ostatni: budujmy nie niszczmy. Proszę o kredyt zaufania - którego obiecuję nie zmarnować bo świat Boinc jest mały a Polska jeszcze mniejsza i dla mnie - człowieka mającego zasady byłoby nie do pomyślenia aby złamać dane słowo/obietnicę a potem być wytykany palcem na forach w projektach i kto wie może na ulicy. A dla ciebie wielki szacunek że wyszedłeś do nas wszystkich z propozycją i dzięki Tobie to wszystko nabiera "kolorów".  :respect:

A i uwaga: GPUF nie będzie miało niczego pod opieką


Grzegorz R. Granowski

ja ci zadnego kredytu zaufania nie udzielam,
propozycja jest wystosowana do Boinc@poland aby na czas wyscigu dolaczyc -
jako jeden z trzech teamow do tego zespolu - http://www.primegrid.com/team_display.php?teamid=2397

Grzegorz R. Granowski

jedeyne co jeszcze moglbym zrobic to, zeby nie wystepowac jako zalozyciel przekazac to na jakies
zupelnie neutralne konto, np. MPTA, od pierwszych liter sojuszu

[PNT] Obix007

Grzegorzu: pogubiłem się.
Po co ta cała dyskusja dziesiątki postów? chodzi o to abyśmy pod jednym i mocno osadzonym szyldem zwyciężyli dla Polski.
oczywiście konto będzie się nazywać jak ustalimy czyli:

MPTA
Major Polish Teams Alliance
Teraz Polska czy jak uznamy za stosowne we wspólnej debacie

My naprawdę nie chce my nic dla siebie ponad to co otrzyma każda drużyna: prestiż udziału we wspólnym projekcie.


Grzegorz R. Granowski

i tak wlasciwie zaraz zrobie,
zalozycielem teamu bedzie MPTA,
a ja Tomasz i ktos z B@P (jezeli chce) beda miali prawo administrowania

[PNT] Obix007



Grzegorz R. Granowski

po to zeby nie pozwolic, zeby cokolwiek bylo pod Twoja/Wasza opieka,
przekaze zalozycielstwo pod neutralne konto jak tylk o uda mi sie wylogowac
ze swojego

Grzegorz R. Granowski


[PNT] Obix007

Nie rozumiem skąd niechęć do mojej osoby? czym zawiniłem?


Grzegorz R. Granowski


[PNT] Obix007

więc skąd ten brak zaufania kiedy oddajemy swoje dobre konto?
oczywiście do mojej osoby do teamu rozumiem


Nitro

Zaczynam się w tym gubić.

1. Bez GPU Force cały projekt ma mały sens, za wiele nie powalczymy, bo oni dysponują dużą mocą i dobrą organizacją.
2. Szkoda konta GPU Force i oni zawsze proponowali przekazanie go do wspólnego użytku.
3. Teraz tak naprawdę to Grzegorz musi się zdecydować, czy chce liczyć wspólnie z GPU Force na poczet konta, które udostępniają wszystkim, czy nie.
Bo mam wrażenie, że większa chęć współpracy jest nawet ze strony B@P ;)
4. Ja ciągle jestem za :)

Grzegorz R. Granowski

zalozylem neutralne konto z neutralnym zalozycielem http://www.primegrid.com/team_display.php?teamid=2397

[PNT] Obix007

Ale Grzegorzu to nie ma zbyt wielkiego sensu kiedy mam już konto na bardzo wysokiej pozycji. Proszę przemyśl/przelicz to na spokojnie.


Niekumaty Burak

Gdy powstanie nowe konto bez GPUF i bez punktów z pierwszego wyścigu, to ja dziękuję.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Grzegorz R. Granowski

nie wiem jak tomasz sie na to zapatruje, i czy z Wami wystapi ale ja nie bede bral w tym udzialu pod kontem Artura z GPuF

OxyOne

Cytat: Grzegorz Granowski w 13 Marzec 2010, 16:32
to nie jest wcale niechec - to brak zaufania,

1. Brak zaufania to ja mam jak czytam Pana maile. W jednym mailu potrafi pokazac jak łatwo Pan przechodzi z skrajnosci w skrajnosc. Nie wazne. Skupmy sie na wyscigu.
2. Jak mozna przeczytac wszystkie Pana posty w tym wątku mozna to zrozumiec. Nie wazne.
Skupmy sie sie na wyscigu.

3. Jezeli sie nie podoba nasza geba w MPTA - nie bedziemy sie pchali, tylko prosze to wyraznie napisac, szkoda drogiego czasu Artura jak i waszego.
Nie odpowiada wam konto z pozycja 3? Mozna zrobic nowe owszem lecz... jak pisalem wczesniej jezeli founderem ma byc Pan G.G. patrz pkt.1

Chyba najlepszą osobą byłby Mchl, KrzyszP - uważam ich za stabilnych i powaznych.

Powiem tak czy inaczej bedziemy liczyli na tym koncie i zapraszamy kazdego chetnego, oczywiscie zmienimy nazwe na taka jak uzgodnimy na warunkach wczesniej ustalonych.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Nitro

Cytat: Grzegorz Granowski w 13 Marzec 2010, 16:52
nie wiem jak tomasz sie na to zapatruje, i czy z Wami wystapi ale ja nie bede bral w tym udzialu pod kontem Artura z GPuF

I to chyba kończy temat. Szkoda.

[PNT] Obix007

#150
Po raz ostatni to nie będzie moje konto ani GPUF. konto będzie nasze wszystkich liczących w tym wyścigu jak i w poprzednim - tylko dzięki temu kontu mamy szanse na zwycięstwo. :attack:


Grzegorz R. Granowski

konto zalozone pod soujusz zostawiam aktywne,
wylogowuje sie - kontakt prze priwy w primegridzie albo na forum purepc.pl

Niekumaty Burak

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

[PNT] Obix007

Trudno - tak czy inaczej GPU Force będzie liczyło i jeśli jest wola B@P to zapraszamy do uczestnictwa.  Wszelkie ustalenia do tej pory pozostawiam "w mocy" tj zmiana nazwy, administracja kontem itd. Pojednajmy się nie dzielny na jednostki.


Nitro

Tak czytam i widzę, że bliżej mi do zaufania GPU Force niż GG, chociaż niektórych jego członków nie bardzo lubię ;)
I właściwie zgadzam się z OxyOne.

A co do współpracy z GPU Force na koncie przez nich udostępnionym, ze zmienioną nazwą, jestem za.
Jeżeli to wyjdzie, będę tam liczył, jeżeli nie, cóż pozostanie w B@P.

Chociaż mam nadzieję na porozumienie, im nas więcej tym lepiej, ale trzeba trochę dobrej woli od każdego.
I coby nie mówić o GPU Force, oni ją wykazali, może pora na nas?

toms83

Hehe, jeszcze nic nie powstało, a zaraz się rozpadnie.

Nie rozumiem tej sytuacji. Skoro GPU Force chce oddać konto i zmienić nazwę to dlaczego nie liczyć właśnie pod nim? Plusem jest pozycja nr 3 i pkt. zdobyte w poprzednim wyścigu. Rozumiem, że niektórzy mogą nie mieć zaufania do innych osób, ale to nie jest na zasadzie " liczymy pod banderą GPU Froce" i basta. Oczywiście możemy zaczynać od nowa, z czystym kontem, ale tutaj znowu GPUF jest niechętne.

To w końcu jak to będzie? Bo jeszcze rano było klarowniej, a teraz wychodzi na to, że jednak nie będzie 4 drużyn. Jak się mamy rozmieniać na drobne, to niech każdy liczy tak jak było.  ;)

[PNT] Obix007

#156
toms83: nie tyle co jesteśmy niechętni co strasznie nam żal tego wysokiego miejsca które wypracowaliśmy z B@P łącząc nasze siły. Ba nawet nie wiedzieliśmy że B@P nas wspomoże co było niemałym zaskoczeniem. Dlatego właśnie zrodziła się idea połączenia na czas wyścigów i sam osobiście namawiałem Grzegorza do udziału w nich podczas gdy on starał się przekonać mnie żeby liczył w jego drużynie - z racji tego że mam duży RAC. To było jeszcze w czasie pierwszego wyścigu. Teraz nie tracę nadziei i cały czas myślę że jednak uda nam się, że pokażemy na co nas stać. Dlatego gorący apel do wszystkich odłóżmy na bo niechęć, sprzeczki, brak zaufania i wykorzystajmy potencjał z naszego konta które oddajmy bez zobowiązań.

Ps. Mam nadzieję że mój całkowity powrót do Polski będzie dla wszystkich dobrym znakiem i jednak damy radę.


Peciak

Ja gorąco popieram kontynuowanie wspólnych wyścigów pod byłym kontem GPU Force.
Wierzę że intencje GPU Force są szczere - dlaczego -
dlatego że ciągle są obecni na naszym forum czyli tęsknią,
wywodzą się z naszej grupy (zdają sobie chyba sprawę że odeszli trochę za szybko, od tego czasu B@P bardzo się zmieniło na "plus" oczywiście zaszli za daleko i powrót jest nie możliwy ale wspólne akcje są możliwe),
ciągle oferują to samo swoje konto z naszym wspólnym dorobkiem jest to oferta od miesiąca ważna tylko nie każdy z nas zadal sobie trud aby ja zrozumieć,
faktycznie może ich trochę poniosło ostatnim razem ale zobaczcie przyszli i wyciągnęli rękę,
oferują konto dla wszystkich liczydłowych nie tylko dal wybranych.

Poza tym na chwilę obecną wychodzi na to że
GPU Force - TAK jednoczmy się
TPT Tak - jednoczmy sie i rozmawiajmy szczerze
B@P - musimy to przemyśleć ale jesteśmy pozytywnie nastawieni
Grzegorz Granowski - Tak an nawet Przeciw

Rozmawiamy szczerze to siły B@P są znane i naprawdę duże
Siły GPU Force są znane może nie są imponujące ale też są nie małe
Siły TPT są małe jeśli chodzi o moc procesorów ale znane
Siły Grzegorza są .... podobno duże (ale przeliczana jest też głównie Milka pozostałe projekty wypadają blado to jest ta moc czy jej nie ma)

Co B@P może zyskać w przypadku połączenia z TPT i Panem Grzegorzem - trochę mocy, uznanie i na dzień dzisiejszy wirtualną moc Grzegorza i mnóstwo ryzyka.

Połączenie czterech drużyn daje nam dodatkową moc GPU Force i konto z konkretnym wynikiem.

Jednoczmy się wszystcy razem jakieś trójki, dwójki są bez sensu i drużyna Boinc@Polska tylko na tym traci nic nie zyska.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

sesef

Cytat: toms83 w 13 Marzec 2010, 17:19
Oczywiście możemy zaczynać od nowa, z czystym kontem, ale tutaj znowu GPUF jest niechętne.

Nie tyle że niechętni tylko z matematycznego punktu widzenia tracisz co najmniej 3 wyścigi żeby zdobyć 3 miejsce które już jest. Pamiętaj zawsze łatwiej jest utrzymać niż coś zdobyć.

toms83

Właśnie o to chodzi. W czterech możemy naprawdę sporo, w 3/2 już nie jest tak dobrze.

GG nie chce liczyć na koncie GPU Force, nawet jeśli będzie zmiana nazwy i oddanie zarządzania. W takim razie klaruje się chyba tylko taka opcja: liczymy na nowym koncie, z zerowym dorobkiem. Teraz pytanie, czy chłopaki z GPUF byliby chętni na takie coś. Pewnie że szkoda wypracowanych pkt., ale z tego co widzę, to chyba nie osiągniemy innego pułapu porozumienia.