The Ides of March Challenge 15 - 16.03.2010

Zaczęty przez RAD-Poland, 06 Marzec 2010, 17:13

[PNT] Obix007

toms83: z tego co widzę to większa część wypowiadających chce utrzymać 3 miejsce. Dlatego właśnie was  zapraszamy aby liczyć wspólnie na dobrze ugruntowanym w statystykach koncie. Przemyślcie to i dołączcie jeśli dojdziecie do tego samego wniosku. Zapraszam  :parrrty:


toms83

Pewnie że lepiej utrzymać 3. miejsce niż od zera. Ale liczenie na tym koncie wyklucza część społeczności B@P i GG ( bo chcą zacząć na nowym koncie ).

No nic, czekamy na rozwój wydarzeń i jakieś decyzje. Mamy jeszcze trochę czasu.  :parrrty:

[PNT] Obix007

Mam nadzieję że nie wyklucza to waszego udziału chociaż częściowego. Zapraszamy wszystkich, ale musisz wiedzieć że 3 miejsce zostało wypracowane dzięki B@P i wcale nie uczestniczyli w nim wszyscy użytkownicy. Tak więc jeśli będzie choć kilku więcej wynik napewno się utrzyma a może poprawi.


tmphaha

Cytat: [GPU Force] Artur Obara/ Obix007 w 13 Marzec 2010, 18:00
Mam nadzieję że nie wyklucza to waszego udziału chociaż częściowego. Zapraszamy wszystkich, ale musisz wiedzieć że 3 miejsce zostało wypracowane dzięki B@P i wcale nie uczestniczyli w nim wszyscy użytkownicy. Tak więc jeśli będzie choć kilku więcej wynik napewno się utrzyma a może poprawi.

Widzę już zmianę w nastawieniu do wspólnego (4-zespołowego) liczenia  :(
Może odpowiedzmy sobie na pytania:
Do GPUForce:
- czy są w stanie "doprowadzić" konto z 3 miejscem z wyścigu do stanu konto z neutralnym założycielem + admin dla każdego z zespołów
Do Grzegorza Granowskiego:
- czy ewentualnie przystałby na liczenie na takim koncie ... które w takim stanie chyba już niczym nie różniłoby się od założonego przez Pana (może poza posiadaniem punktów w wyścigu)?

[PNT] Obix007

Cytat: tmphaha w 13 Marzec 2010, 18:08
Cytat: [GPU Force] Artur Obara/ Obix007 w 13 Marzec 2010, 18:00
Mam nadzieję że nie wyklucza to waszego udziału chociaż częściowego. Zapraszamy wszystkich, ale musisz wiedzieć że 3 miejsce zostało wypracowane dzięki B@P i wcale nie uczestniczyli w nim wszyscy użytkownicy. Tak więc jeśli będzie choć kilku więcej wynik napewno się utrzyma a może poprawi.

Widzę już zmianę w nastawieniu do wspólnego (4-zespołowego) liczenia  :(
Może odpowiedzmy sobie na pytania:
Do GPUForce:
- czy są w stanie "doprowadzić" konto z 3 miejscem z wyścigu do stanu konto z neutralnym założycielem + admin dla każdego z zespołów
Do Grzegorza Granowskiego:
- czy ewentualnie przystałby na liczenie na takim koncie ... które w takim stanie chyba już niczym nie różniłoby się od założonego przez Pana (może poza posiadaniem punktów w wyścigu)?

Nie stanowi to dla nas problemu, ja jako founder było propozycją. Jak tylko pojawi się Robert to powiem mu o tym i pewnie od razu to zrobi, dodając wyznaczone osoby z teamów jako administratorów. My nadal chcemy aby wszystkie 4 zespoły się zebrały i liczyły na jednym koncie. Brzydko mówiąc teraz piłeczka jest po stronie Grzegorza i również czekamy na jego decyzję licząc na przychylność do ustaleń które wszyscy razem podjęliśmy oczywiście uwzględniając w/w nowe propozycje.


Szopler

Powstało nowe konto na PG - Major Polish Teams Alliance
Mail: BOINCAlliance@gmail.com
Oraz team: BOINC Alliance

Dane do konta i do maila podam (jak się zgłoszą na PW) do:
Mchl [BOINC@Poland], Artur Obara [GPU Force], TomaszPawel [TPT] i GG [SaveTheWorld]

Reszta niech mi nawet PW nie zaśmieca w tej sprawie ;)

BOINC@POLAND[HA$]

a co z npwymi czlonkami ktorzy beda dolaczli do tego konta???

Szopler

To konto jest jedynie founderem nowego teamu. I służy jako konto administracyjne.
Z weakiem się zagalopowałem bo myślę o jeszcze jednej możliwości ;).

[PNT] Obix007

To jest konto usera?
jeśli tak to nie jest to o co nam chodziło miał być team gdzie można się dołączyć i odejść nie używając weakacckey tylko swoje wlasne konto.


tmphaha

Czyli jak dobrze rozumię  :fright: próba stworzenia nie tyle teamu z użytkowników 4 zespołów ... a jednego "super" liczydłowego ?


tmphaha


apohawk

Ale po co taki user ? Nie rozumiem jakby to miało działać i w czymkolwiek pomóc.
Jak dla mnie, słaby klucz to słaby pomysł.
No good deed goes unpunished.

lolek

Teraz to zaczynacie kombinować jak koń pod górę  %)

[PNT] Obix007

Pozostańmy przy pierwotnym pomyśle obrony 3-go miejsca, bez kombinacji tak jak za pierwszym razem


Peciak

Ludzie o co wreszcie chodzi co chcemy uzyskać konto
do którego mogą dołączyć się wszyscy chętni
czy o konto jakiegoś supermena

Na supermena to ja się nie piszę, biorę udział w wyścigu i chcę pokazać w nim swoja koszulkę z nazwą [BOINC@Poland]Peciak  chociażbym miał być ostatni :attack:

Co to za emocje jak sie liczy na słaby klucz skąd wiadomo kto ile punktów wypracował?

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

BOINC@POLAND[HA$]


Szopler

Cytat: [GPU Force] Artur Obara/ Obix007 w 13 Marzec 2010, 18:31
To jest konto usera?
jeśli tak to nie jest to o co nam chodziło miał być team gdzie można się dołączyć i odejść nie używając weakacckey tylko swoje wlasne konto.

Może się troche zagalopowałem w opisie ;).
User powstał, żeby mógł powstać w PrimeGrid team BOINC Alliance - ten user jest founderem.
Konto administracyjne IMHO nie powinno mieć żadnego dorobku...

Można EWENTUALNIE stworzyć czterech super... po jednym dla każdego zespołu, ale ja tam wolę liczyć na siebie ;).

Peciak

W wolnej chwili proszę obejrzeć co byśmy tak nie skończyli


http://www.youtube.com/watch?v=VCH6n-OGSJA&feature=PlayList&p=4CD4E6FACCA4A973&index=0

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

Dla mnie jest sens Istnienie Polish Boinc Team Alliance (czy jaka tam nazwa w końcu się wykluje) tylko wtedy jeśli zaproszenia dostaną tez pozostałe Polskie zespoły...

Filavandrel

ja nie widzę problemu aby zaprosić też inne zespoły :)
jedno ale tylko zanim je zaprosimy uruchommy "ten" bo na razie widzę droga daleka

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

lolek

@Szopler bo już myślałem, że chcecie liczyć na czterech liczydłowych po jednym dla teamu

BOINC@POLAND[HA$]

1 nowy team aliance Poland cos tam

i 4 liczydłowych po kazdym dla teamu??? liczydlowi licza na weak key ???
czy 1 team i wszystcu wchodzą jako userzy z nickami w nazwie teamu macierzystego?


[PNT] Obix007

Cytat: BOINC@POLAND[HA$] w 13 Marzec 2010, 19:53
1 nowy team aliance Poland cos tam

i 4 liczydłowych po kazdym dla teamu??? liczydlowi licza na weak key ???
czy 1 team i wszystcu wchodzą jako userzy z nickami w nazwie teamu macierzystego?



Wszyscy userzy wchodzą normalnie ze swoimi nickami. A to to Szopler wymyślił jako konto foundera żeby nie było zbędnego bicia piany.


Szopler

Cytat: [GPU Force] Artur Obara/ Obix007 w 13 Marzec 2010, 19:56
Wszyscy userzy wchodzą normalnie ze swoimi nickami. A to to Szopler wymyślił jako konto foundera żeby nie było zbędnego bicia piany.

TRUE !

Filavandrel

no to się wszystko rozwiązało jest team z punktami z poprzedniego wyścigu, jest user z prawami foundera - neutralny bo całkiem nowy
każdy z teamów przystępujących dostanie 1 konto administracyjne co powinno wszystkich zadowolić

teraz proponuje zapomnieć o wszelkich prywatnych animozjach i na czas wyścigu wziąć się do kupy i razem na to konto liczyć
po wyścigu jak sprawdzimy co z tego wyszło i będzie dalsza ochota to zaprosić do następnego inne teamy pod polską banderą

a jeśli nie ma ktoś ochoty liczyć wspólnie to jak kilkanaście postów wyżej kij mu w... przymusu nie ma

edit: jestem w P@P tylko dlatego bo to największy team polski ale decyzyjność widzę jest tu problemem

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

Grzegorz R. Granowski

Uwazam przyznam, ze zaproponowalem optymalne rozwiazanie -
czlonkowie druzyn na czas wyscigu dolaczalicy do tego oto zespolu http://www.primegrid.com/team_display.php?teamid=2397
natomiast w dni powszednie liczyli by u siebie i spotykali sie tu znowu na nastepnym.
we wczesniejszym wyscigu nie bralem udzialu, nie biore go pod uwage,
po tej, przyznam rozsadnej prozycji Artur Obara z GPU zaproponowal ,piszac peany jaki to nie wspanialy
pomysl, aby przemianowac sktualne konto GPU w tym samym duchu - dlaczego tylko wczesniej na to nie wpadles?

moj odbior teamu GPUF jest nastepujacy : przez ich dezercje do innych panstw Polska stracila 400 mln pkt i spadla o jedno miejsce
w rankingu, aktualnie jako swoja narodowosc podaja : Oxy - Niemcy, 3rni - Szwecja, Artur - zdaje sie Gabon, 7NBI - Burkina Faso,
jest tam tez Polak z Nepalu,
wybaczcie, ale ja w ten sposob nie bede funkcjonowal - albo liczysz dla Polski albo dla Gabonu,
aktualnie przemianowalem zalozyciela ww. teamu na MPTA, neutralna nazwe tak aby zaden czlonek ktoregokolwiek zespolu nie byl wyrozniony,
jezeli taka jest wola B@P uprzejmie prosze do dolaczenia do ww sojuszu teamow - moja moc w polaczeniu z Wasza, Thora i TPT, i oczywiscie GPU
dalaby nam mozliwosc zdobycia - byc moze i pierwszego miejsca w rankungu, jak pisalem wczesniej nie bralem udzialu w pierwszym wyscigu,
zalozylem ten team/sojusz z mysla o przyszlych 11

GG


Nitro

Cytat: Grzegorz Granowski w 13 Marzec 2010, 20:35
po tej, przyznam rozsadnej prozycji Artur Obara z GPU zaproponowal ,piszac peany jaki to nie wspanialy
pomysl, aby przemianowac sktualne konto GPU w tym samym duchu - dlaczego tylko wczesniej na to nie wpadles?

Wpadł na to, czy też GPU Force wpadło na to. Przez jakiś czas było to dyskutowane na forum.
Niestety pomysł upadł, a szkoda. Zabrakło spokoju z obu stron ;)

sesef

Cytat: Grzegorz Granowski w 13 Marzec 2010, 20:35
natomiast w dni powszednie liczyli by u siebie i spotykali sie tu znowu na nastepnym.
we wczesniejszym wyscigu nie bralem udzialu, nie biore go pod uwage,
po tej, przyznam rozsadnej prozycji Artur Obara z GPU zaproponowal ,piszac peany jaki to nie wspanialy
pomysl, aby przemianowac sktualne konto GPU w tym samym duchu - dlaczego tylko wczesniej na to nie wpadles?

Caly ten temat jest o tym http://www.boincatpoland.org/smf/primegrid/dyskusja-o-wspolpracy-boincpoland-i-gpu-force/

Cytat: Grzegorz Granowski w 13 Marzec 2010, 20:35
moj odbior teamu GPUF jest nastepujacy : przez ich dezercje do innych panstw Polska stracila 400 mln pkt i spadla o jedno miejsce
w rankingu, aktualnie jako swoja narodowosc podaja : Oxy - Niemcy, 3rni - Szwecja, Artur - zdaje sie Gabon, 7NBI - Burkina Faso,
jest tam tez Polak z Nepalu

Był pewien pomysł związany z wyścigiem dlatego takie a nie inne narodowości po tym jak poprzednia propozycja upadła.

Voice1980

Cytat: Grzegorz Granowski w 13 Marzec 2010, 20:35
Uwazam przyznam, ze zaproponowalem optymalne rozwiazanie -
czlonkowie druzyn na czas wyscigu dolaczalicy do tego oto zespolu http://www.primegrid.com/team_display.php?teamid=2397
natomiast w dni powszednie liczyli by u siebie i spotykali sie tu znowu na nastepnym.
we wczesniejszym wyscigu nie bralem udzialu, nie biore go pod uwage,
po tej, przyznam rozsadnej prozycji Artur Obara z GPU zaproponowal ,piszac peany jaki to nie wspanialy
pomysl, aby przemianowac sktualne konto GPU w tym samym duchu - dlaczego tylko wczesniej na to nie wpadles?

A gdyby GPU oddało władanie nad ich wyścigowym kontem komuś z B@P, czy byłbyś Grzegorzu skłonny liczyć w takim sojuszu? Może to była by dobra droga? Czy B@P może być gwarantem niezależności tego teamu? Piszesz, że w poprzednim wyścigu nie brałeś udziału...B@P brał, dlatego, jeżeli już mamy bawić się w kontynuację sojuszy wyścigowych, trudno nam szybko podjąć jednoznaczną decyzję o rezygnacji z naszego wkładu w poprzednim wyścigu.




[PNT] Obix007

Pozatym staty nie odświeżyły jeszcze ale już jestem spowrotem w Polsce, pomysł był już dawno także to jest tylko dogrywka anie coś całkiem nowego Grzegorzu. I chyba nie doczytałeś ale chcieliśmy wrócić kontami z PG spowrotem do Polski na stałe - ja to zrobiłem całkowicie jutro zobaczysz jak staty sie odświża.


Peciak

Cytat: Grzegorz Granowski w 13 Marzec 2010, 20:35
przez ich dezercje do innych panstw Polska stracila 400 mln pkt i spadla o jedno miejsce
w rankingu, aktualnie jako swoja narodowosc podaja : Oxy - Niemcy, 3rni - Szwecja, Artur - zdaje sie Gabon, 7NBI - Burkina Faso,
jest tam tez Polak z Nepalu,

Wystarczy wrócić się porozumieć i w ciagu 24 godzin 400 mln jest odzyskane.
Przejście liczydłowych z GPU Force do innych państw miało nam uzmysłowić jak płynna jest narodowość w Boinc bo o to głównie pokłóciliśmy się miesiąc temu.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Grzegorz R. Granowski

no coz - jezeli robert przekaze zalozycielstwo np. krzyszP albo mchl to byloby juz blizej...

TP

Powiem tak: Founder zespołu dla osoby niebędącej w GPUF, Admini dla wyznaczonych członków 4 zespołów założycieli, dżentelmeńska umowa - nikt nikogo nigdy nie usunie - nawet gdybyśmy w przyszłości się pożali o to co było pierwsze - jajko czy kura i możemy jechać.

I jeszcze jeden warunek - jeśli mamy wchodzić w sojusz z GPUF w celu promocji Polski - we wszystkich projektach BOINC mają reprezentować Polskę - tak jak i ich drużyna.

Stare przysłowie pszczół mówi:

Albo jesteś w Ulu - albo poza nim.

Peciak

Nie zapominaj że w GPU Force liczą także Userzy z innych krajów. To są dwie rożne sprawy. Z punktu widzenia Texasa i tak jest dla niego dużym wyrzeczeniem startowanie w wyścigu pod banderą Polski

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

[PNT] Obix007

Cytat: TP w 13 Marzec 2010, 21:13
Powiem tak: Founder zespołu dla osoby niebędącej w GPUF, Admini dla wyznaczonych członków 4 zespołów założycieli, dżentelmeńska umowa - nikt nikogo nigdy nie usunie - nawet gdybyśmy w przyszłości się pożali o to co było pierwsze - jajko czy kura i możemy jechać.

I jeszcze jeden warunek - jeśli mamy wchodzić w sojusz z GPUF w celu promocji Polski - we wszystkich projektach BOINC mają reprezentować Polskę - tak jak i ich drużyna.

Stare przysłowie pszczół mówi:

Albo jesteś w Ulu - albo poza nim.
TP nie zmuszę nikogo żeby zmienił swoją narodowość we wszystkich projektach to jest prywatna sprawa każdego. W PG będziemy wszyscy w Polsce o ile dojdzie do sojuszu bo co chwile stawiamy sobie nowe wymagania. W moim mniemaniu bezsensowne czasami ale cóż. Reszta logiczna. Nie stawiaj warunków które nie są związane z wyścigiem. Nie zapominaj O Texasie które jest z poza Polski.
Cytat: Grzegorz Granowski w 13 Marzec 2010, 21:02
no coz - jezeli robert przekaze zalozycielstwo np. krzyszP albo mchl to byloby juz blizej...
Myślę że to wykonalne


Grzegorz R. Granowski

do Artura - nikt Ciebie nie prosi, zebys kogokolwiej zmuszal do zmiany narodowosci,
natomiast nie wiem co Wam stoi na przeszkodzie abyscie podawali prawdziwa...

Grzegorz R. Granowski

TP : a ktora to pszczola Ci takie fajne przyslowie zapodala  :)

[PNT] Obix007

Jak już mówiłem narodowość to sprawa indywidualna - ja jestem w Polsce już w całości Projektów ktore się zaktualizowały.


Nitro

Tak a propos... Nigdzie nie ma narodowości, jest kraj/kraj zamieszkania ;)
Dla mnie to Niemcy, a liczę dla Polski ;)