Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Ethefor

#1
Chyba się zdecydowanie pospieszyłem z takimi pomysłami, bo obecnie to nie działa mi to zbytnio nawet na windowsie. Po zalogowaniu włącza mi się maszyna wirtualna, ale przy próbie wylogowania pyta się co zrobić czy zapisać stan maszyny czy wyłączyć, a niczego i tak się nie da zrobić bo wyskakuje błąd... Trzeba zabić maszynę wirtualną po prostu. A gdy ktoś inny się zaloguje to maszyna wirtualna w ogóle nie startuje, mimo, że w BOINC managarze niby się coś liczy. Miał ktoś podobne problemy?
#2
Witam.
Na moim kompie mam Windowsa i Ubuntu obok siebie. Rodzice głównie korzystają z Windowsa, ja z bratem głównie z Linuksa i zastanawiam się, skoro ten projekt i tak korzysta z maszyny wirtualnej, czy da się to tak skonfigurować, by po uruchomieniu obojętnie którego projektu liczyło się to samo? Tzn. ten projekt potrzebuje chyba ok. 8GB miejsca na dysku twardym i chodzi mi o to czy nie da się zrobić tak, by to było zapisane tylko na jednej partycji, np. tej windowsowej i by pod linuksem, system również z tego korzystał, żeby nie zajmować partycji linuksowej nie potrzebnie?
#3
Cytat: krzyszp w 28 Kwiecień 2012, 21:57
Ustawienie nice na 19 oznacza, że BOINC ma niższy priorytet, ale nie "zerowy", tzn że dalej jakąś część mocy otrzyma.
Jak napisał lolek, polecam ustawienie wstrzymania działania, gdy procek jest obciążony bardziej niż jakaś, określona przez Ciebie wartość.

No właśnie, szkoda, że nie da się w linuksie ustawić takiego jak by "zerowego" priorytetu, że jeśli inne procesy chcą coś robić to wtedy proces BOINC-a nie otrzyma mocy obliczeniowej w ogóle. Bo jeśli o ustawienie wartości zużycia procesora powyżej której BOINC ma zatrzymać liczenie jest problematyczne, bo jaka wartość jest optymalna?

Cytat: lolek w 28 Kwiecień 2012, 21:53
Lub ustawić by wstrzymywało aplikację gdy pozostałe procesy wykorzystują np. >60% procka i zwalniał wtedy RAM. Zwalniania RAMu jednak nie polecam bo niektóre Wu mogą liczyć się w nieskończoność (utrata niezapisanych wyników)  %)

A jak ustawić, żeby zwalniał RAM? W preferencjach mam odznaczone Leave applications in memory while suspended, więc powinno działać, a działa tylko czasami. Tzn. jak ustawiłem exclusive applications i włączam taką aplikację to wtedy zwalnia pamięć RAM. A gdy CPU is busy to wtedy projekt przestaje zużywać procesor ale nie zwalnia RAM-u. Jak ustawić by wtedy też zwalniał RAM?
#4
RAM-u mam 2,5 GB, a rdzeni dwa po 2 GHz. No ale zamulanie to spowodowane jest BOINC-iem, a BOINC ma jednak używać tylko wolnej mocy obliczeniowej. Po za tym tak jak mówiłem sprawdzałem w topie, że np. maxima też nie wykorzystuje całego rdzenia gdy BOINC działa, a cały gdy BOINC jest wstrzymany. Choć może to problem linuksa i jego zarządzaniem przydziału procesora procesom?
#5
Witam. Chciałbym wspomóc naukę używając BOINC-a, ale zgodnie z tym jaka jest idea, że projekty BOINC wykorzystują wolną moc obliczeniową mojego komputera. Jednakże mam sporo wątpliwości co do tego. Niby procesy projektów mają w linuksie nice ustawiony na 19, ale jednak nie jest tak, że jeśli jest potrzebna moc obliczeniowa to procesy projektów ustępują innym. Odpaliłem prosty test, włączyłem ze 20 zakładek youtube w firefoxie i gdy był włączony BOINC, a konkretnie Cosmology@Home, to niestety firefox działał bardzo wolno i zawieszał się (w Ubuntu objawia się to pociemnieniem okna firefoxa), po wstrzymaniu projektu w BOINC, wszystko działało płynniej. Obserwowałem też zużycie procesora w topie, i gdy BOINC był wstrzymany to wtedy firefox i plugin-container wykorzystywały cały procesor, a gdy BOINC nie był wstrzymany to mniej. Biorąc pod uwagę, że firefox może mieć różne zapotrzebowanie na moc procesora, włączyłem maximę i dałem jej do policzenia coś strasznie długiego i znowu, gdy BOINC był wstrzymany, proces maximy wykorzystywał jeden rdzeń procesora w całości, a gdy był włączony to 60-70%, a procesy projektów ok. 30%. Chciałbym używać BOINC-a, ale nie kosztem spadku wydajności komputera. Wiem, że są na to metody takie jak, nie używaj więcej niż ileś tam % procesora, licz, gdy komputer jest nie używany, wstrzymanie liczenia gdy jakaś aplikacja jest włączona, ale to są takie "sztywne" rozwiązania. Czy wie ktoś czy nie da się linuksa skonfigurować tak, by np. gdy taka maxima ma coś długo liczyć, to wtedy procesy projektów BOINC dają jest cały procesor, a nie tylko trochę?

Druga sprawa to jest zużycie RAM-u, projekt Cosmology@Home używa go bardzo dużo, jak to jest z BOINC-iem na linuksie, gdy RAM będzie potrzebny ważniejszym programom to BOINC go zwolni, czy system zacznie korzystać ze swapa, co znacznie spowolni pracę całego systemu?
#6
Cytat: Troll81 w 10 Czerwiec 2011, 09:56
witaj ponownie na forum.... :D Trzy lata cię nie było :D

Ale BOINC-owi jestem cały czas wierny. Spinhenge@Home, MilkyWay@Home. Mój procek się nie nudzi.
#7
Super wyświetlacz, to chodziło mi o wysoką rozdzielczość 640x320 czy jakoś tak.
#8
Witam uprzejmie.
Chciałbym sobie kupić nowy telefon i najbardziej spodobały mi się takie telefony: Sony Ericsson Hazel, LG Swift GT540, LG Swift ME P350, Samsung Monte GT-S5620 i Nokia 5230 i teraz nasuwa mi się pytanie, który telefon najlepiej wybrać? Który z nich jest godny polecenia? Te dwa LG mają Androida, Nokia ma Symbiana, a Hazel i Monte system producenta. Kusi mnie Android jako człowieka który uwielbia Linuksy, ale w tej Nokii jest znowu super wyświetlacz, z niesamowicie dużą rozdzielczością jak na telefon, po za tym to Android nie daje znowu jakiś super możliwości znanych z typowych Linuksów, więc w sumie to żadna różnica, czy pracuje to pod jądrem Linuksa czy też nie, co o tym sądzicie? Czy Symbian też jest godny polecenia? I czy rzeczywiście warto wybierać telefony z jakimś znanym systemem? Po za tym SE Hazel ma podobno bardzo dobry aparat fotograficzny i filtr hałasu, ponadto to te telefony są w miarę podobne, więc proszę o opinie na ich temat i napiszcie jeśli możecie który polecacie?
#9
Wizytówki / Odp: Ethefor
18 Lipiec 2008, 15:35
Hm, chętnie, z tym, że nie wiem jakie artykuły mógłbym pisać, tak jak mówiłem, angielski znam bardzo słabo.
#10
Wizytówki / Ethefor
18 Lipiec 2008, 11:08
Dobra, więc i ja tutaj napiszę coś o sobie.

W sieci używam pseudonimu Ethefor, w rzeczywistości mam na imię Piotrek. Mam 16 lat. Bardzo interesuje się naukami ścisłymi, a w szczególności fizyką. Mam zamiar w przyszłości studiować fizykę, ale nie wiem jeszcze jaki dokładnie kierunek wybiorę, z resztą, mam jeszcze na to czas, bo czeka mnie jeszcze 3 lata liceum.

Prowadzę już jakieś 10 miesięcy swojego bloga, dawniej o m,oich przemyśleniach a ostatnio umieszczam w nim artykuły popularnonaukowe mojego autorstwa, serdecznie zapraszam: http://ethefor.blog.onet.pl/

O obliczeniach rozproszonych słyszałem już dość dawno, od mojego wujka, ale to była tylko taka informacja, że takie coś istnieje i nic więcej sie o tym nie dowiedziałem. Mam prenumeratę Wiedza i Życie i w którymś numerze był właśnie artykuł o wspomaganiu nauki, między innymi było tam napisane o BOINC, jaka była moja reakcja? Niemalże natychmiastowe zainstalowanie BOINC na moim komputerze, a później na komputerze mojego dziadka. Praktycznie nie obchodzą mnie w tym wszystkim punkty, chodzi mi o to żeby wspomóc naukę, choćby minimalnie, bo przecież każde takie minimalne wspomożenie w rezultacie daje sporą moc obliczeniową. W ogóle liczę chyba jakoś od roku i nie wyobrażam sobie już teraz, żeby na przykłąd w takiej sytuacji, gdy pisze tego posta mój procesor sie nudził, niech liczy coś użytcznego.

Moim ulubionym projektem jest Cosmology@Home przede wszystkim dlatego, że symuluje rzeczy bardzo istotne dla kosmologii a ta dziedzina mnei bardzo interesuje. Przez długi czas liczyłem w Spinhenge@Home oraz Rosseta@Home, teraz liczę w MilkyWay@Home, Cosmology@Home, SIMAP@Home i LHC@Home.

Moja znajomość języka angielskiego jest niestety na razie dość niska, więc bardzo interesują mnie wszelkie artykuły po polsku o projektach w których liczę.
#11
Archiwum / Odp: szukam nowych projektow;)
18 Lipiec 2008, 10:50
Szkoda, że wszystkie co ciekawsze informacje są po angielsku...
#12
Archiwum / Odp: szukam nowych projektow;)
17 Lipiec 2008, 23:18
Czyli nikt na razie nie wie czego dokładnie dotyczy ten projekt? I w jaki sposób są przeprowadzane obliczenia?
#13
MilkyWay@home / Odp: Milkyway@home
17 Lipiec 2008, 23:16
Wiem, to już czytałem. Dzięki za wszelkie tłumaczenia bo u mnie z angielskim niestety na razie słabo. Jeżeli ktoś cokoliwek więcej się dowie na temat tego projektu to dajcie znać.
#14
MilkyWay@home / Odp: Milkyway@home
17 Lipiec 2008, 22:56
Wy tu się tylko na tych punktkach skupiacie, mnie to akurat najmniej obchodzi, a liczę dlatego, żeby pomagać nauce, po za tym nie wyobraząm sobie że mój procek miał sie nudzić.
Ale czy ma ktoś dokłądniejsze informacje co my właściwie liczymy w MilkyWay@Home?
Niby ten projekt nie zajmuje się symulacjami lecz analizą danych z  Sloan Digital Sky Survey, ale czy ktoś ma dokłądniejsze informacje w jaki sposób te analizy są przeprowadzane, do czego dokłądnie zostanmą wykorzystane?
#15
Przetwarzanie rozproszone / Czas przeliczania
22 Październik 2007, 19:02
A co się stanie, jeżeli mój komputer nie zdąży policzyć wsyztskiego do terminu, który jest podany?
#16
Przetwarzanie rozproszone / Zainteresujmy media !
20 Październik 2007, 21:19
Rozpopularyzowanie BOINC-a jest bardzo ważną rzeczą. A powiedzcie jakei są rezultaty tych listów do TVP, TVN, Polsat?
#17
Zespół BOINC@Poland / Dlaczego warto?
20 Październik 2007, 20:54
Ja mam załączonego BOINC-a wtedy gdy sam korzystam z komputera, jedynie czasami gdy robię coś innego a komputera nie wyłączam to BOINC chodzi, ale nie sądze bym przez to zapłacił w moim wypadku dużo większy rachunek.

A co do tego dlaczego uzywam BOINC-a?
Na pewno z tego powodu co KrzychuP czyli cieszę się i mam satysfakcje myśląc, że mój komputer liczy coś dla nauki i dla ludzkości i to jest dla mnie najwazniejszy powód - wspieranie nauki.