Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (3. edycja)

Zaczęty przez emik, 21 Listopad 2011, 21:49



kva.pl

Za to wysokoprocentowe paliwo dobrze robi na gardlo  :attack:

Troll81


dominicys


sknd

Może warto byłoby komuś kompetentnemu, np autorom systemu zliczania głosów PKW, zlecić opracowanie modyfikacji forum, w której posty zawierające tylko emotki nie byłyby uznawane za nowe posty w wątku  ;)  :whip:


Troll81

 :parrrty: dlatego ja dopisuje teksty do emotek :D ale śmiało. Można skasować wszystkie moje posty składające się z emotek :D ciekawe ile by zostało :d

AL

Zmiana pogody się jakaś szykuje - bo łeb mnie na.......

dominicys


AL


dominicys

Na pewno nie mi.
Pogoda ma być ładna - nie zimowa.

kva.pl

Mialem tak bardzo, bardzo zly dzien ze szkoda gadac. A piwa mi nie wolno juz :(

dominicys


dominicys


Troll81

Ja tam bym śię ucieszył z ładnej zimowej aury :D Nartki już się kurzą :D

AL

Wstyd sie przyznac, ale nart nie mam i jezdzic na nich nie umiem.

kva.pl

Ja tez nie i sie tego wcale nie wstydze. Szkoda mi kolan, mam tylko dwa.

Troll81

A ja polecam pojechać w góry i wypożyczyć narty oraz instruktora na godzinę :D Zabawa przednia :D

kva.pl

Jeszcze tylko stalych wizyt na ortopedii mi brakuje :P

Oddali mi plyte z gwarancji. "Wymiana". No to teraz mam zestaw I3 (konczy zadania CPU z GPUGRID, robi to wolniej od Pentiuma 3258@4,2Ghz, potem pewnie pojdzie projekt miesiaca grudniowy) + Radeon 7790 (tu F@H oczywiscie).

Do tego kupilem GTXa 650 TI. Albo go doloze do kompa (mam 4xPCIE z czego dwa zajete przez GT 440 OEM) albo zastapi jedna z kart GT jesli zasilacz bedzie sie pocil co podejrzewam. Tak czy inaczej RAC powinien mi ladnie skoczyc   :attack:

Pentium pojdzie na lokalny serwer i oczywiscie bedzie liczyl, WCG prawdopodobnie bo najlatwiej mi je bylo spod konsoli skonfigurowac jak chcialem  :boing: Skok wydajnosci z Celerona 220 (1 rdzen 1,2Ghz) bedzie tak pi razy oko osmiokrotny  :whip:

PDH


Troll81


kva.pl

Zastapilem pi razy oko sprytniejsza metoda tzn porownalem czas liczenia WU na celku i na pentiumie. Skok blizszy bedzie raczej 10x  :closedeyes:

Tak w ogole istnieje (i dlaczego nie?) jakis boincowy benchmark? Albo metoda na policzenie tego samego WU na roznych maszynach w ramach testow oczywiscie?

AL


kva.pl

No i wszystko ladnie pieknie tylko ze mam teraz w kompie 2x GT 440 OEM i GTX 650 TI. System je widzi ladnie, monitory dzialaja, GPU-Z je widzi. BOINC liczy tylko na 650TI, pozostale karty sie nudza  |-? What to do?!

PDH

Nooo trzeba tylko skonfigurować klienta :whistle:
Domyślnie BOINC Manager używa jedną grafe do obliczeń. Popatrz na logi na starcie...
Wszystkie opcje - http://boinc.berkeley.edu/wiki/Client_configuration
Nas interesuje "use_all_gpu"

Utwórz plik cc_config.xml w katalogu z danymi i umieść w nim:

<cc_config>
    <options>
        <use_all_gpus>1</use_all_gpus>
    </options>
</cc_config>

Potem restart menadżera i powinno smigać:)
PS Nie trzeba nawet robić restartu, wystarczy wczytać plik konfiguracyjny z menu -> Advanced->Read config files

kva.pl

Wczesniej latalo na dwoch kartach bez zadnej dodatkowej konfiguracji, pewnie dlatego ze identyczne. Teraz liczy ladnie na trzech, dziekuje za szybka pomoc :respect:

Troll81


kva.pl

Wyglada na to, ze 650Ti jest tylko 2 razy szybszy od GT440 OEM, cos mnie tu jednak nie dziala jak powinno kurde!  :wth:

AL


kva.pl

GPU-Z pokazuje 90% zuzycia GPU, zadnych wahan. Procesor to phenom x6@3,3Ghz, 4 rdzenie licza pogsa, dwa zostaly wolne dla kart i sie nudza (obciazenie procesora 66-68%) wiec to raczej nie to. Moze takie WU mi sie trafilo, poobserwuje i zobacze co z tego wyjdzie.

Z minusow przestal mi tez dzialac afterburner i GT440 lataja na 594Mhz zamiast 775, moga sie przez to przestac wyrabiac w 24h  :facepalm2:

Cyfron

kva.pl - kiedy stronę sobie zaktualizujesz? (na stronie masz że zrobisz ją 1go października ;) )

czy zmiana konfiguracji związana z paczką ode mnie ? :>

kva.pl

Wiem, ze mam. Niestety na cyrk z nerkami nalozyl mi sie cyrk w pracy, tzn dziewczyna z ktora pracowalem z niej zrezygnowala i raz ze musialem ja zastapic w czesci obowiazkow to mi doszla jeszcze rekrutacja nowego pracownika. No i sie posypalo lawinowo  :wth: Ogarne niedlugo mam nadzieje ;)

A paczka od Ciebie bedzie miala zastosowania poznawczo-naukowe, liczenie boinca na athlonie to sredni pomysl przeciez :)

Troll81


kva.pl

Rekord liczenia WU na GT440 - lekko ponad 20h, pierwsze WU policzone na 650 TI - 8,7h. Ok, taki boost juz mnie satysfakcjonuje  8)

Cyfron

wiesz - chłodzenie pewnie można wykorzystać do czegoś innego :)
Powodzenia z zabawą :)

kva.pl


Troll81


AL

Stacje pogodowe - coś polecacie w temacie? Tak do ok. 1k...

Troll81