Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

przetwarzanie rozproszone - zarabianie

Zaczęty przez ahmet20, 03 Styczeń 2010, 15:35

ahmet20

Witam!
Sporo szukałem na temat zarabiania na przetwarzaniu rozproszonym i znalazłem klika artykułów już nieco leciwych. W żadnym nie opisano projektu który pozwalałby na zarabianie, jeden z projektów zapewnia darmowy dostęp do internetu ale nie w Polsce, czy też jednorazową wygraną. Czy zmieniło się coś w tej materii czy znacie może projekty które płacą za udostępnieni mocy obliczeniowej?

Pigu

na ten moment nic mi o płacących projektach nie wiadomo - wręcz przeciwnie - często projekty poza mocą proszą o datki  %)

pszyklejony

Jest jakiś projekt, gdzie analizuje się obraz z kamer w kwartale miasta. Nawet to uruchomiłem, ale mi dysk padł i nie zdążyłem się zorientować o co dokładnie chodzi i czy coś płacą.

emik



Tomasz R. Gwiazda

no i sie nie dowiemy nic od autora :(

Troll81


pszyklejony


goofyx

To znowu ja ;) <- jeśli mam zaprzestać rzucania pomysłami i pytaniami to dajcie znać <- sukcesywnie przeglądam forum, za przypadkowe odgrzewanie tematów przepraszam.
Co sądzicie o następującym pomyśle  <- google mówi, że takie próby już były robione przez kogoś, reszty muszę doczytać
BiP'y tworzą projekt pod BoInc'a który polega na pomocy w renderowaniu animacji dla tych co chcą <- za drobną opłatą.
Można by zrobić coś takiego dla np.: Blendera, 3D Maxa itp
Na stronie takiego projektu, człowieczek się loguje, wykupuje np.: 10 godzin pracy i za puszcza swoją animację.
Ewentualna kasa z takiego czegoś, mogłaby posłużyć do budowy BiP'owej "farmy obliczeniowej".

To oczywiście tylko pomysł <- proszę o nie besztanie :), będzie tego jeszcze trochę.

Troll81

POmysł juz istnieje nazywa się BURP a ostatnio wyszedł też OpenRenderingEnvironment.

Co do odgrzebywania staroci to wal śmiało. Ja kiedyś odgrzebałem zapomniany temart SKB@P :D po prostu na niektóre pomysły brakło pary do realizacji. Ale Ty tą parę możesz dostarczyć. Ja się mocno zaangażowałem w SKB@P i dlatego to wyszło. Ludzie podchwycili pomysł. Ale był on juz dyskutowany na długo przed moim przyjściem do teamu.

goofyx

@Troll81: OpenRenderingEnvironment - czytam właśnie o nim.

@Troll81: Tylko nie wszędzie na forach lubią jak się odgrzebuje stare sprawy ;)
Temat SKB@P bardzo mnie się podoba :) Tylko szkoda, że tak mało ludzi finansowo się dołożyło. Z kasą wiemy jak jest i nikt nie wymaga żeby każdy po 1k dawał <- ale gdyby większość z BiP wrzuciła 10-20zł miesięcznie do kasy BiP to łatwo pomyśleć, że wyszedłby z tego fajny budżet :)
Teoretycznie można pomyśleć nad innymi sposobami dotacji: PayPal, sms (ok. 30-40% wartości sms idzie na nasze konto).

Wiem, że zanudzam itp ;) ale może jesteśmy w stanie zrobić zryw promocyjny BoInc i BiP. Czytałem już różne posty w tej kwestii, gdybyśmy obrali sobie cel i realizowali go małymi kroczkami... może by się udało.
Coś trzeba w życiu robić, no nie ;) - ja osobiście nie lubię się nudzić. Jasne że nie zawsze coś wychodzi z tego co robimy, ale zawsze zdobywamy nowe doświadczenia itp

Troll81

Własnie zamysł był by SKB@P finansować małymi datkami ale od sporej grupy ludzie. W efekcie ci co są aktywni sie dorzucili. W porywach ze 150 osób zbierzesz, z reguły najłatwiej ci zapalić osoby najaktywniejsze a tych jest ok 50 na naszym forum.

Tomasz R. Gwiazda

to jest wlasnie najwiekszy problem, nie kazdy (a wlasciwie wiekszosc z ponad 5000 czlonkow B@P) nie jest na forum


goofyx

Teoretycznie gdyśmy byli stowarzyszeniem można by się o datacje z UE starać, albo od np.: samorządów itp.
Tylko tak jak pisałem już gdzie indziej, w Polsce jest cicho o BoInc - i nie mamy twarzy dla BiP'a.

apohawk

Rozgłaszać, że z datków członków powstało SKB@P - ok.
Rozgłaszać, że zbieramy datki od członków zespołu - może być zrozumiane opacznie, a takie sprawy zawsze interpretowane są na niekorzyść. Tak więc z umiarem w formułowaniu haseł.

P.S. jak z smsa tylko 30-40% kosztu pójdzie na konto, to ja wolę wysłać przelew. 50 gr i jest.
No good deed goes unpunished.

Troll81

ano. Przelewy są skuteczniejsze.....

goofyx

Z własnego doświadczenia wiem (parę lat temu razem z ekipą zbieraliśmy na komputer do generowania animacji 3D), że człowieczek wchodząc na stronę projektu i widząc do wyboru opcję przelew i sms <- wybierze SMS. Wiem, że to "tylko" do 40% się dostaje, ale wtedy z SMS zebraliśmy ponad 75% wartości kompa.
Dlaczego? SMS jest szybkim sposobem - nie wszystkie ludziki ufają temu sposobowi tzn.: co chwile się słyszy o wyłudzaniu danych itp a SMS jest "czystym" sposobem. Wysyłasz i koniec.

@apohawk: Kwestia słownictwa jest ważna -  nie chcemy nie porozumień. Dlatego można by pomyśleć nad stronką/pod stronką o tym na co datki chcielibyśmy zbierać i z opisem co to da itp + pasek postępu. Ludzie lubią widzieć, na co dają itp.
ps.: mając taką stronkę można by ją rozreklamować na forach - lub np.: na FaceBook, Twiterze, Naszej klasie <- to by się mogło udać. SMS o wartościach od 1 do 5 zł miały by poparcie.


Troll81

Pytanie na co teraz byśmy zbierali....

goofyx

To zależy jakie mamy na przyszłość?
To tylko i wyłącznie moje zdanie i nie trzeba się z nim zgadzać.
Widzę 2 kierunki <- które w pewnym momencie się nakładają oczywiście.
1) Dalej robimy mobilizację i składamy kolejne SKB@P (teraz byłby to nr.4) - co jest jak najbardziej potrzebne i sensowne. Tyle tylko, że różnie to może być z miejscówką dla nich - wiadomo, ktoś trzyma w robocie, zwalniają go i SKB@P staje na jakiś okres.
2) Można by pomyśleć nad konkretnym miejscem dla naszej "farmy" obliczeniowej, przygotować je i tam dawać nowe SK'i BiP'owskie. Nie mówię tu o wielkim budynku 3 piętrowym z klimatyzacją itp żeby nie było <- myślę nad czymś realniejszym np.: pomieszczenie 10-15 m2 z dobrą wentylacją - i wtedy mając takie podstawy wracamy do pkt.1 <- dodatkowo znam kilka osób, które wsadzą swoje sprzęty liczące do czegoś takiego. Nie ma co ukrywać, że coś takiego bym znalazł.

Może to brzmi futurystycznie, ale taka jest moja opinia.

A teraz możecie się śmiać i bluzgać <- choć mam nadzieję obejdzie się bez tego ;)
To tylko taka se wizyjka.

Troll81

no własnie największy problem jest z miejscówką. I nie chodzi tu o powierzchnię czy hałas ale o zżerany prąd. Ja bym mu nawet miejsce w kiblu wygospodarował :D ale rachunków płacic juz nie zamierzam. A u Mariana możemy maksymalnie 3 kompy wcisnąć i tyle juz mamy....

goofyx

Dlatego datki przydałoby się uruchomić i duuużą promocję.


fiu.... a spodziewałem się bluzgów :D

apohawk

No good deed goes unpunished.

Troll81

bluzgów raczej nikt ci tu nie da. Po prostu urealniamy pomysły. Propozycje masz fajne ale przy założeniu zainteresowania na poziomie 150 osób to uruchamianie usługi "płatny sms" jest bezcelowe. Orientujesz sie ile wykupienie takiej usługi kosztuje??

goofyx

@Troll81: Ogólnie rejestracja to 1,5zł za numer, które mogę pokryć.
Tak jak pisałem nie zakładam 150 osób <- zależy od promocji itp

Troll81

#23
no to do boju. Rejestruj numer. podaj go na forum a my cie juz rozliczymy :D

http://www.atomsms.pl/partner/prowizje/

goofyx

hmm, no dobra <- a kto przygotuje stronkę promocyjną?

Troll81

Oczekujesz osobnej stronki czy wystarczy np Artykuł w naszej wiki ??

goofyx

No wiesz ja nie oczekuje niczego <- to była propozycja.
Może być artykuł z listą rzeczy na które zbieramy itp


Pytanie czy inne formy płatności też chcemy oprócz SMS Premium?
np.: przelewy bankowe, PayPal itp

goofyx

SMS Premium zarejestrowane. Czekam na dane do logowania i ustawień w panelu admina.
Teraz trzeba pomyśleć nad:
1) artykule o tym na co i po co zbieramy
2) artykule prowadzącym za rączkę świat BoInc tzn.: ktoś pierwszy raz się z tym spotyka i po przeczytaniu takiego arta ma chcieć dwie rzeczy ;):
a) poprzeć nas dotacją
b) zacząć liczyć
c) a + b

;)

goofyx

Co oznacza ta cisza?
Bo aż mi głupio :)

Troll81

Ludzie praqcują :D ja na przykład konfiguruje serwer.

Poczekaj do wieczora to może cos wysmażę. Częśc artów juz jest na wiki. Np jak się przyłączyc itp.....

goofyx

Nie no luzik <- też pracuje, jak każdy.
Po prostu tak nagle się cicho zrobiło ;)

Machloj

rozumiem, że dane do logowania i panelu admina "SMS Premium" będzie miał też ktoś z większym stażem - np. Trollu? albo ktoś z grupy reagowania...wiesz jak to jest - miłujmy się jak bracia, rachujmy jak Żydzi  ;)

apohawk

W godzinach pracy ludzie pracują... z wyjątkiem Trolla  XD Ja jestem na zwolnieniu lekarskim, więc mogę trochę na forum posiedzieć, ale to w ramach wyjątku.
No good deed goes unpunished.

krzyszp

Cytat: apohawk w 01 Czerwiec 2010, 16:29
W godzinach pracy ludzie pracują...

Ja tam mam bardzo dziwne godziny pracy :)
Czasami siedzę cały dzień w biurze przeglądając sieć (i tak przez parę dni), a jak mnie terminy dopadną (albo klienci docisną), to naparzam 20/7 przez 3 tygodnie :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

apohawk

No good deed goes unpunished.

goofyx

Cytat: Machloj w 01 Czerwiec 2010, 16:28
rozumiem, że dane do logowania i panelu admina "SMS Premium" będzie miał też ktoś z większym stażem - np. Trollu? albo ktoś z grupy reagowania...wiesz jak to jest - miłujmy się jak bracia, rachujmy jak Żydzi  ;)
Luzik rozumiem, swiezak jestem.
Mam tylko nadzieje ze zasluze sobie na wasze zaufanie.

I jeszcze jedno, jak rzeczywiscie ten numer sms ma isc w swiat to trza okreslic jaki mamy cel.

Troll81

Już nad tym pracujemy :D Lepsze zasiłki kolejne grafy :D

goofyx

No to na stronce z prośbą o dotacje mamy co dać.
Czy ktoś jest w stanie przygotować taką stronkę/artykuł?
Fajnie by było dać listę rzeczy na które zbieramy + małe obrazki tych rzeczy + pasek postępu, ile uzbierane.
Treści SMS mogą być różne więc ludzie mogą wybrać co chcieliby wesprzeć.
A ile kasy brakuje na te zasiłki i grafy?

Wiem że zaś wybiegam w przyszłość. A co dalej, składanie kolejnego SKB@P ?

goofyx

Skoro już odbiegliśmy od tematu tego wątku <- przeze mnie zresztą ;)

Czy na tym forum są założyciele lub ktoś ze stowarzyszenia PPB?
Pytam, ponieważ (tak, tak wiem - macie już dość) mam kilka pomysłów, przy których lepiej będzie wyglądało jak kto będzie przedstawicielem Stowarzyszenia a nie zwykłym człowieczkiem.

Jeśli będziecie mieli mnie dość i moich pomysłów to mówcie ;)
Już taki jestem, staram się pomóc.

Machloj

dobrych pomysłów nigdy za wiele ;)