Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

przetwarzanie rozproszone - zarabianie

Zaczęty przez ahmet20, 03 Styczeń 2010, 15:35

Raptor77

Cytat: goofyx w 10 Czerwiec 2010, 12:20
IT to nie akord <- święte słowa.
W jeden dzień zrobi się więcej, w drugi mniej.
jak wiesz jak coś zrobić to zajmie ci to 10min, jak nie wiesz to 3 dni - szkoda że cześć osób tego nie rozumie :(
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

krzyszp

Jak "robiłem za admina" i jednocześnie gościa od IT (tonery, backupy i inne bzdury), to najbardziej mnie wkurzało, że na siłę szukali mi zajęcia, jeśli wszystko działało - "bo po co admin, skoro działa?". A przecież, jak działa to dobry admin...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Najlepszy admin to niepotrzebny admin :D

bo wszystko tak poukłada że chodzi jak w zegarku a nawet jak się zwali to tak żeby nikt nie zauważył. Potem firma stwierdza "nic się nie psuje może weźmiemy tańszego admina" i tu zaczyna się zabawa :D

krzyszp

Dokładnie, w taki sposób straciłem pracę w jednej firmie - wymienili mnie na 18-latka za minimalną stawkę, teraz biorę u nich 50f za godzinę + dojazd :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

tia, a mówią że dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki (w tym przypadku firmy) :)

krzyszp

Dlatego (m.in.) już nigdy nie będę ich pracownikiem, ale za to teraz biorę od nich 1/4 dawnej pensji za 1/10 pracy :)
A dodatkowo otrzymujemy od nich zlecenia, które wcześniej byśmy wykonywali w ramach etatu...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx


EDU Enthusiast

a ja nie mialem szczescia na admina wszedzie chca doswiadczenia z 2 lata w zawodzie >_> ~ kupa certow i college dalej nie starcza. (studiuje comp network admin)

goofyx

Cytat: EDU Enthusiast w 11 Czerwiec 2010, 00:11
a ja nie mialem szczescia na admina wszedzie chca doswiadczenia z 2 lata w zawodzie >_> ~ kupa certow i college dalej nie starcza. (studiuje comp network admin)
Idealny kandydat do pracy ma 25 lat, ma dużo papierków i 10 lat doświadczenia <- takie wrażenie można odnieść czytając ogłoszenia o pracę.

EDU Enthusiast

no tak ale taki kandydat nie ma doswiadczenia w pracy a wlasnie owego potrzeba, ja mam 20 lat i koncze college w next yr zastanawiam sie czy warto robic master degree czy moze zmienic totalnie kierunek.

Troll81

rób sobie mastera z zarządzania projektami :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 11 Czerwiec 2010, 12:04
rób sobie mastera z zarządzania projektami :D
Ja jestem po studiach podyplomowych z zarządzania projektami :)

Cytat: EDU Enthusiast w 11 Czerwiec 2010, 12:01
no tak ale taki kandydat nie ma doswiadczenia w pracy a wlasnie owego potrzeba, ja mam 20 lat i koncze college w next yr zastanawiam sie czy warto robic master degree czy moze zmienic totalnie kierunek.
Kierunku to może nie zmieniaj. Ale znajdź pracę a studia rób zaocznie.
Inaczej dojdzie do tego, że będziesz miał doktorat + certyfikaty i będziesz pracował na magazynie bo nie będziesz miał doświadczenia.

Troll81

Ano, dobra rada. Ja jeszcze takiej opcji nie miałem ale dzis juz coraz częściej przyjmują do pracy w trakcie studiów.

goofyx

Teraz lubią studentów bo małe opłaty/koszta są za nich :D

EDU Enthusiast

Tak ich lubia ze nie mam jeszcze pracy. ^^ <ale to moze byc wina ireland ktora jest do tylu...> eh prawie sie czuje ze nie ma znaczenia czy mam je czy nie moglbym zrobic software dev~ i pojsc bardziej w strone OS dev i probowac ibma, albo wrucic do malowania hehe

Troll81

CytatTeraz lubią studentów bo małe opłaty/koszta są za nich

W Polsce :D

goofyx

Ady o Polsce mówiem - nie wiem jak gidze indziej jest.

EDU Enthusiast

a ile placa z h w polsce po studiach jako net admin/engineer z CCNA ?

Troll81


goofyx

Cytat: Troll81 w 11 Czerwiec 2010, 15:44
1 euro :D
Tia, i się człowiek ja głupi cieszy, że ma w ogóle robotę.
Welcome Poland - przyjazne Państwo.

Troll81


goofyx

nie no 2 euro jest ok <- pamiętajmy że to jest brutto:) od tego odliczyć podatek, zusy, emerytura itp itd i zostaje 0,5 euro  %)

EDU Enthusiast

 :deadman:
u mnie jak wybieralem kurs to pisalo ze moge dostac po nim prace od 17 - 32 euro/h
dobre przypomnienie bym nie myslal o polsce  :ph34r:

pszyklejony

Ja Ci dam, nie myśleć o Polsce  :) wyssałeś ją z mlekiem matki, czy tam ojca :)

Troll81

Przyjedź na wakacje a pracuj za granicą :D

EDU Enthusiast

Jak mi jakas zaoferujecie z zamieszkaniem to chetnie przyjade  :respect:

goofyx

Jak się tylko wybuduję to z chęcią zaproszę :)

Limol

Ludzie troche patriotyzmu... goofy zrobisz parapetówkę i zaprosisz całą ekipę Boinc@Poland?? :D
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


goofyx

ale ja planuję wybudować domek 80m2 a nie 800m2 :D

Troll81


goofyx


Troll81

namiot jest 3 osobowy. ale wejdzie jeden facet i 4 kobiety :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 17 Czerwiec 2010, 09:32
namiot jest 3 osobowy. ale wejdzie jeden facet i 4 kobiety :D
ok, to 4 osoby mają kwaterę <- a co z pozostałymi.

Limol

No wiecie troll ma taki namiot jak np na global gathering 3000 osób z luzikiem ...
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


goofyx

Cytat: Limol w 17 Czerwiec 2010, 18:17
No wiecie troll ma taki namiot jak np na global gathering 3000 osób z luzikiem ...
Znaczy on + 2999 kobiet ?  XD
Trullu dasz rade :)

Troll81

Jasne. Ale to nie skończy się w jeden wieczór.... Kazdej kobiecie wszak trza poświęcić troszkę czasu...

Tylko kto oferuje się z kobietami?? Bo u nas w teami nie uzbierasz 3k kobiet....

goofyx

Cytat: Troll81 w 18 Czerwiec 2010, 09:43
Tylko kto oferuje się z kobietami?? Bo u nas w teami nie uzbierasz 3k kobiet....
Cytat: Troll81 w 17 Czerwiec 2010, 09:32
namiot jest 3 osobowy. ale wejdzie jeden facet i 4 kobiety :D
Ty się oferowaleś

Cytat: Limol w 17 Czerwiec 2010, 18:17
No wiecie troll ma taki namiot jak np na global gathering 3000 osób z luzikiem ...
Tu kwestia większego namiotu <- więc podszedłem analogicznie jak do tego 3-osobowego :D

Cytat: Troll81 w 18 Czerwiec 2010, 09:43
Jasne. Ale to nie skończy się w jeden wieczór.... Kazdej kobiecie wszak trza poświęcić troszkę czasu...
Oczywiście się zgadzam.

EDU Enthusiast

rozwies ze darmowe piwo i snacks dla kobiet i bedzie 3k ;P jesli nie wiecej.

goofyx

Cytat: EDU Enthusiast w 18 Czerwiec 2010, 10:11
rozwies ze darmowe piwo i snacks dla kobiet i bedzie 3k ;P jesli nie wiecej.
Darmowe piwo?
To wtedy więcej facetów będzie, a wątpię żeby @Troll81 chciał poświęcić choć chwile facetowi ( oczywiście bez obrazy @Troll81 ;) )

pszyklejony